Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie:) Ja utrzymuje swoje zdanie na temat nowej karty nv i jej wymagań prądowych. A tak przy okazji z marketingowego pkt widzenia TPD powinno być zaniżane a nie zawyżane;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 4870 X2 R700 Beats GeForce GTX 280

While we are away for Computex, CJ let us know that the Radeon HD 4870 X2 R700 prototype card is out and it beats the NVIDIA GeForce GTX 280 in 3DMark Vantage. The R700 card is basically made up of two RV770 GPUs with 2x256-bit memory interface to either GDDR3 or GDDR5 memories. We asked our sources about R700 in Computex and apparently AMD is going to let AIB partners to decide the specs themselves. Therefore, the partners will set their own clock speeds, PCB design, memory types, cooler solutions etc. and there will be Radeon HD 4850 X2 and 4870 X2 cards differentiate by the memory type. The R700 card apparently doing pretty well at this stage scoring about X5500 in 3DMark Vantage Extreme preset while the GeForce GTX 280 card is scoring X4800. Both sides are still working hard on optimizing their drivers for the new architecture so probably we will see the performance to improve over time.

Mam nadziję, że nie tylko w markach będzie szybsze, a do tego tańsze o ~200$ :blink:

 

RV670 vs RV770 in-scale:

Dołączona grafika

 

chemiczny_ali ja to olewam takich typów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:) Ja utrzymuje swoje zdanie na temat nowej karty nv i jej wymagań prądowych. A tak przy okazji z marketingowego pkt widzenia TPD powinno być zaniżane a nie zawyżane;]

 

Gość pewno pracuje w komputerowym i im słabo idzie sprzedaż 1kW i większych zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że pobije 9800GTX, a tu widzę że narazie porównują ją do 8800GT, a to trochę słabo :/ no ale nic, czekamy do 23 czerwca :)

 

kA!N - Thermal_Design_Power zacznijmy od spraw elementarnych bo widzę że nie masz pojecia co to jest TDP. W praktyce nie ma takiego cywilnego programu który potrafiłby dojechać do TDP, jednak musi być ona podawana ze względu na to, że w laboratoryjnych okolicznościach karta tyle uciągnęła. Jakby zaniżyli TDP to w ciągu pół roku by zbankrutowali z powodu procesów sądowych, już amerykanie są od tego specjalistami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie i zgadujcie dalej się dalej

http://tcmagazine.com/comments.php?shownew...302&catid=6

he official requirements of the GeForce GTX 280 are not (too) over the top.

 

To use one GeForce GTX 280 in your system a power supply of at least 550W will be needed and this requirement is actually a little lower that of a GeForce 9800 GX2 (which has two G92 GPUs).

Jak zawsze NV i ATI na pudełeczkach podaje zawyżone PSU,jak wiadomo do GX2 nie potrzeba 550W a dobre 450W więc jak GTX280 będzie potrzebował minimalnie mniejszego PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy o to samo prosiłem posiadaczy Nvidia, ale najwidoczniej ich iloraz inteligencji nie pozwala im zrozumieć swojego kretyńskiego zachowania. Dlaczego zwolennicy ATI nie zaśmiecają topicu o GTX 200/280 postami na temat Radeona??. Albo są mniejszymi fanatykami albo są bardziej inteligentni od posiadaczy Nvidia. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy o to samo prosiłem posiadaczy Nvidia, ale najwidoczniej ich iloraz inteligencji nie pozwala im zrozumieć swojego kretyńskiego zachowania. Dlaczego zwolennicy ATI nie zaśmiecają topicu o GTX 200/280 postami na temat Radeona??. Albo są mniejszymi fanatykami albo są bardziej inteligentni od posiadaczy Nvidia. Proste.

Sulaco już wyjaśniał ten stan rzeczy :lol: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, skoro obniżki nastąpiły, to Nvidia stara się sprzedać jak najwięcej swoich modeli, wiedząc, że nowe karty Ati będą szybsze od ich kart, a zapewne będą one także miały lepszy stosunek cena/jakość.

Mocno trzymam kciuki za to, żeby Ati odebrało najobszerniejszą część rynku kart graficznych Nvidii. Sam mocno zastanawiam się czy nie wymienić swojego dobrego 2900xt na coś z rodziny HD4000.

Jeśli tylko pogłoski o cenie się sprawdzą, to pewnie gdzieś we wrześniu zawita u mnie 4850-tka

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy o to samo prosiłem posiadaczy Nvidia, ale najwidoczniej ich iloraz inteligencji nie pozwala im zrozumieć swojego kretyńskiego zachowania. Dlaczego zwolennicy ATI nie zaśmiecają topicu o GTX 200/280 postami na temat Radeona??. Albo są mniejszymi fanatykami albo są bardziej inteligentni od posiadaczy Nvidia. Proste.

Pisałem to już za czasów r520. Niestety bez skutku. ;) To jak walka z wiatrakami. Najgorsze jest to, że ciągle widzę te same osoby. :) Zresztą tak samo jest w temacie o PS3. Najwięcej do powiedzenia mają Xboxowcy. :) Nauczyłem się ignorować niektóre posty. ;) Szkoda, że zamiast interesujących info czytam kłótnie. Może kiedyś się to zmieni. ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RV770 has 800 SPs, breaks 1.2TFLOPS, final clocks

Dołączona grafika

Remember how we told you that Eastern sources claimed that RV770 has 800 shader processors, not just 480 shader processors? When we look at the slide presented to us by a reliable source, we can only conclude that they were right. AMD evidently planted the stories of 480 shader processors (it's not uncommon for AMD/ATI to plant stuff). The slide tells us three things about both Radeon HD 4850 and 4870. First of all that they both sport a whopping 800 shader processors, but also the clock frequencies and they're individual calculation capacity measured in FLOPS. We've already told you that Radeon HD 4850 will launch at 625MHz and that AMD will clock the 4870 at at least 100MHz more, the slide says 750MHz.

 

Each shader shader unit is capable of 2 FLOPS, and since we now have 800 units, this means that Radeon HD 4850 with its 625MHz will hit exactly 1TFLOPS. That should explain why AMD/ATI chose that specific frequency. Radeon HD 4870 with its 750MHz core will have 20% more processing power available and hits 1.2TFLOPS. A decent quad-core processor can do up to 100GFLOPS. This is certainly a slap in NVIDIA's face. AMD's mainstream chip can do more FLOPS than NVIDIA enthusiast chips, and AMD's coming high-end chips will pack twice the FLOPS...

Info pochodzi o Szfedów więc raczej jest pewne. 800SP - syto :razz: :blink: Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe

"This is certainly a slap in NVIDIA's face. AMD's mainstream chip can do more FLOPS than NVIDIA enthusiast chips, and AMD's coming high-end chips will pack twice the FLOPS..."

No to czas odkładać kasę na nową grafę :]

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zastanawiam się teraz, czy te wszystkie nieoficjalne testy są prawdziwe. Tam ledwo ponad 8800GT a specyfikacja daje pozytywnie do myślenia. :) Cieszy fakt, że 4850 i 4870 ma tyle samo SP. :) Zawsze taktami można dogonić 4870. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy o to samo prosiłem posiadaczy Nvidia, ale najwidoczniej ich iloraz inteligencji nie pozwala im zrozumieć swojego kretyńskiego zachowania. Dlaczego zwolennicy ATI nie zaśmiecają topicu o GTX 200/280 postami na temat Radeona??. Albo są mniejszymi fanatykami albo są bardziej inteligentni od posiadaczy Nvidia. Proste.

 

Pisałem to już za czasów r520. Niestety bez skutku. ;) To jak walka z wiatrakami. Najgorsze jest to, że ciągle widzę te same osoby. :) Zresztą tak samo jest w temacie o PS3. Najwięcej do powiedzenia mają Xboxowcy. :) Nauczyłem się ignorować niektóre posty. ;) Szkoda, że zamiast interesujących info czytam kłótnie. Może kiedyś się to zmieni. ;)

 

Pozdro

Cofnijcie się jeden z drugim kilka postów/stron i poczytajcie, kto piszę bzdury i kto wciąga do dyskusji produkty konkurencji :rolleyes: A o inteligencję posiadaczy nV, RBEJ bym się nie martwił, wystarczy poczytać tutejszy temat :lol2:

 

Widzisz Kojak Ty się zgadzasz z kolegą powyżej a czytałeś temat? Jeżeli tak to niezmiernie mnie zasmuciłeś, miałem Cię za osobę inteligentną :wink: Jak Domell napisał, już ktoś dokładnie wyjaśnił dlaczego temat wygląda jak wygląda. :) A to, że inne tematy w tym dziale wyglądają podobnie niejako potwierdza stwierdzenie tłumaczące ten fakt :lol:

 

 

@cavarr niezła specyfikacja... Myślisz, że po kilkunastu informacjach o czymś zupełnie innym, teraz ktoś wyskakuję jakby to powiedzieć z czymś s-fi :D i to on ma rację? :? Poczekajmy chwilę, bo jeżeli to się potwierdzi to te układu raczej nie będą konkurencją dla 98GTX. Nie to, że jestem przeciw, wręcz odwrotnie, chciałbym ujrzeć coś takiego :huh: pzdr

 

EDIT

Info stąd http://www.nordichardware.com/news,7841.html :wink: I to raczej info od Szwedów :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cavarr. Jakie jest źródło tej informacji??

Tak jak napisał ali @ www.nordichardware.com

@cavarr niezła specyfikacja... Myślisz, że po kilkunastu informacjach o czymś zupełnie innym, teraz ktoś wyskakuję jakby to powiedzieć z czymś s-fi :D i to on ma rację? :? Poczekajmy chwilę, bo jeżeli to się potwierdzi to te układu raczej nie będą konkurencją dla 98GTX. Nie to, że jestem przeciw, wręcz odwrotnie, chciałbym ujrzeć coś takiego :huh: pzdr

 

EDIT

Info stąd http://www.nordichardware.com/news,7841.html :wink: I to raczej info od Szwedów :wink:

Może tym razem AMD się uda ;)

Dołączona grafika

ps

Zawsze myślałem, że chłopaki z nh są z Norwegii :lol2: :oops: - człowiek zawsze sie uczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny ali

Czytam ten temat od początku. Nie uważam fanów nv nieinteligentnymi. Wręcz przeciwnie. Ale po co robić takie wojny? Właściwie nikt nie zna do końca specyfikacji a już skreśla te karty. ;) Podyskutować trzeba. Po to jest forum. Wyjaśnić też trzeba. Ale jak ktoś nie chce przyjąć do wiadomości poprawnych definicji to się odpuszcza. :) I kieruje to do obydwu obozów. Przeleciałem temat o G200 i nie ma tam praktycznie wzmianki o ATI. Czemu? Bo ludzi czekających na nowe karcioszki ATI guzik obchodzi (no może nie do końca) co szykuje nv i po prostu nie zabierają zbędnego głosu bo nie nastawiają się na te karty. Jestem jedną z tych osób. Temat o G200 tylko czytam ale wypowiadam się tutaj bo to właśnie ta karta póki co mnie interesuje (dużo lepsza obsługa odbiorników HD). A tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w temacie o PS3. Na każdym kroku (te same osoby) piszą śmieszne posty nt. PS3 choć nawet na oczy tej konsoli nie widzieli. :) I wmawiają posiadaczom PS3, że są niezadowoleni i mają kawał złomu, nie konsole. I wojna trwała, aż ludzie przestali odpisywać na te bzdety. :) I teraz wchodzimy do tematu X360 i co widzimy? Normalność. O iksie piszą osoby, którzy mają iksy. Posiadacza PS3 tam nie zobaczysz. Czasami coś napiszę ale trzymam się zasad. ;) Różnica jest taka, że w tym wątku posiadacze nv piszą w miarę rozsądnie ale zbyt sentymentalnie w stronę zielonych. :) Mam nadzieję, że zrozumiałeś co miałem na myśli. ;) A paradox jest taki, że w PS3 jest nV a w X360 ATI. :)

 

Wracając do Twojej foty to nie zgodzę się z Tobą. Robi wrażenie i to wielkie. Przypominam, że nowe układy mają 2x więcej tranzystorów od poprzedniej generacji. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny ali

Czytam ten temat od początku. Nie uważam fanów nv nieinteligentnymi. Wręcz przeciwnie. Ale po co robić takie wojny? Właściwie nikt nie zna do końca specyfikacji a już skreśla te karty. ;) Podyskutować trzeba. Po to jest forum. Wyjaśnić też trzeba. Ale jak ktoś nie chce przyjąć do wiadomości poprawnych definicji to się odpuszcza. :) I kieruje to do obydwu obozów. Przeleciałem temat o G200 i nie ma tam praktycznie wzmianki o ATI. Czemu? Bo ludzi czekających na nowe karcioszki ATI guzik obchodzi (no może nie do końca) co szykuje nv i po prostu nie zabierają zbędnego głosu bo nie nastawiają się na te karty. Jestem jedną z tych osób. Temat o G200 tylko czytam ale wypowiadam się tutaj bo to właśnie ta karta póki co mnie interesuje (dużo lepsza obsługa odbiorników HD). A tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w temacie o PS3. Na każdym kroku (te same osoby) piszą śmieszne posty nt. PS3 choć nawet na oczy tej konsoli nie widzieli. :) I wmawiają posiadaczom PS3, że są niezadowoleni i mają kawał złomu, nie konsole. I wojna trwała, aż ludzie przestali odpisywać na te bzdety. :) I teraz wchodzimy do tematu X360 i co widzimy? Normalność. O iksie piszą osoby, którzy mają iksy. Posiadacza PS3 tam nie zobaczysz. Czasami coś napiszę ale trzymam się zasad. ;) Różnica jest taka, że w tym wątku posiadacze nv piszą w miarę rozsądnie ale zbyt sentymentalnie w stronę zielonych. :) Mam nadzieję, że zrozumiałeś co miałem na myśli. ;) A paradox jest taki, że w PS3 jest nV a w X360 ATI. :)

 

Wracając do Twojej foty to nie zgodzę się z Tobą. Robi wrażenie i to wielkie. Przypominam, że nowe układy mają 2x więcej tranzystorów od poprzedniej generacji. :)

Znaczy się masz info że Rv770 ma 1,3mld tranzystorów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Mój błąd. Sądziłem, że RV670 ma mniej niż 666mln. Pomyliłem się.

Tak to jest jak się jeszcze pracuje. ;)

Tak czy siak robi wrażenie upakowanie 800SP na takiej małej powierzchni :wink: Oczywiście nie wolno tutaj porównywać "tylko" 240SP NVIDII z tymi 800SP ale i tak jest to niezły wyczyn.... Z drugiej strony ciekawe ile ma ten Rv770 tranzystorów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest 100% pewne to info z 800SP ? Bo mi sie w to nie chce wierzyc. Jak bylo 320SP w poprzedniej generacji, to skok na te 480SP (chyba tyle bylo wczesniej podawane), jest jak najbardziej mozliwy i prawdopodobny, ale na 800SP to nigdy w zyciu nie uwierze, chyba ze zobacze na wlasne oczy. Moze to chodzi o wersje X2 ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny ali

Czytam ten temat od początku. Nie uważam fanów nv nieinteligentnymi. Wręcz przeciwnie. Ale po co robić takie wojny? Właściwie nikt nie zna do końca specyfikacji a już skreśla te karty. ;) Podyskutować trzeba. Po to jest forum. Wyjaśnić też trzeba. Ale jak ktoś nie chce przyjąć do wiadomości poprawnych definicji to się odpuszcza. :) I kieruje to do obydwu obozów. Przeleciałem temat o G200 i nie ma tam praktycznie wzmianki o ATI. Czemu?(...)

(...)I topik wygląda czysto, bo nie ma komu fantazjować, a jak pojawia się jakieś bzdurne info to jest od razu ucinane, aby zapobiec podniecaniu się niektórych(...)

I to jest odpowiedź dlaczego jest tak, a nie inaczej :)

 

Spokojnie Panowie nie ma co się gorączkować imo wątpię w te 800sp, ale takie informacje już się pojawiały kilka miesięcy temu, więc ni to nowe ni to sprawdzone, poczekajmy i bądźmy cierpliwi :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...