Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Leny, spróbuj pamiątki obnizyc tak do 1000 i zobacz czy ci bedzie wywalać. jak nie grasz w GTA to nie ma sensu ich tak krecic. i w.g. mnie 1000 w zupelnosci wystarcza. ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Czy wersja non Toxic z chłodzeniem Vapor rożni sie od wersji Toxic tylko tym, że ta druga ma fabrycznie podbite zegary?Tylko tym?Czy moze pcb Toxica jest lepiej wykonane,sekcja zasilania mocniejsza itp itd..

 

Rozważam zakup Toxica ale tylko wtedy jeżeli istnieją inne przesłanki do zakupu niz podbite zegary <_<

Fabryczne podbite zegary, byc mozne napiecia (mi robi 850 bez żadnego modowania) no i toxic vs ten niby toxic ma wiecej heatpipow (wieksze) i wiecej miedzi ogolnie troszke lepszy radiaor, z tego co wiem PCB identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Warto brać 4850 z zalmanem od gigabyte'a za 500zł, czy lepiej poszukać czegoś innego w podobnej cenie? Karta nie będzie raczej kręcona, a nawet jeśli to niewiele. Przy chłodzeniu też nie zamierzam grzebać. Chłodzenie jest w miarę znośne na minimalnych obrotach (w 2d)?

Z tego co pamietam to Zalman nie ma regulacji , w 2d i w 3d wiatrak kreci i tak maxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tommiyacht z tym że teraz mam oryginalnego bios'a czyli 993mhz na pamiątkach i i tak wywala :///

 

Przez co to może być? Lipa, nawet w fife nie moge pograć bo wywala :/

Napisz moze jaka dokladnie masz karte, jak jest chlodzona, jakie masz temperatury idle/stress, dokladnie opisz problem w JEDNYM poscie to moze ktos bedzie mogl pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Accelero Twin Turbo na HD485 od Sapphire i mi się gotuje sekcja :/ Pionowe pasy i lipa :S

Cały czas kombinuje co zrobić z tym....

Sprawdź poprawność montażu. Spróbuj ewentualnie innych radiatorów na sekcję zasilania. Ja od razu kupiłem sobie inne na pamięci i sekcję...i po jednym wypadku kiedy się odleiły teraz mam spokój:) Dalej czytam, że Ci karta nie idzie wysoko...też bym szukał przyczyny w chłodzeniu sekcji bo miałem podobne objawy kiedy radiatorek odpadł z zasilania. Teraz 745MHz z ATT jest stabilne. Pozdrawiam

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta : ATI Sapphire HD4850 + Accelero Twin turbo. Idle 31* stres max 65* (pamięci 70* w stresie)

No i tak. Wcześniej podkręcałem karte i robiłem pencil moda, uzyskałem stabilne 760Mhz, ale coś mnie tknęło że można więcej zrobić (głupek...). Kiedy podniosłem napięcie pencil modem do 1.36V karta już nie działała stabilnie nawet przy 760Mhz (wcześniej napięcie było 1.33V). Teraz usunąłem całkowicie pencil moda, wgrałem oryginalnego biosa, i też nie chodzi stabilnie :/ "Sterownik ekranu atikmdag przestał działać ale odzyskał sprawność." i wywala do Windowsa...

Stery 9.1

 

Dziś spróbuje system postawić od nowa może to coś pomoże :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta : ATI Sapphire HD4850 + Accelero Twin turbo. Idle 31* stres max 65* (pamięci 70* w stresie)

No i tak. Wcześniej podkręcałem karte i robiłem pencil moda, uzyskałem stabilne 760Mhz, ale coś mnie tknęło że można więcej zrobić (głupek...). Kiedy podniosłem napięcie pencil modem do 1.36V karta już nie działała stabilnie nawet przy 760Mhz (wcześniej napięcie było 1.33V). Teraz usunąłem całkowicie pencil moda, wgrałem oryginalnego biosa, i też nie chodzi stabilnie :/ "Sterownik ekranu atikmdag przestał działać ale odzyskał sprawność." i wywala do Windowsa...

Stery 9.1

 

Dziś spróbuje system postawić od nowa może to coś pomoże :/

1.36 dla 48xx to nic specjalnego, moja ma 1.326 fabrycznie dlatego w degradacje gpu watpie, z tym napieciem nie przesadziles skoro tempy w normie. Czujnika pamieci raczej nie masz wiec masz na mysli MEMIO 70C - to jest tez 'w rdzeniu'. Z accelero rozumiem radiatorki na sekcji i pamieciach sa a w obudowie przewiew jakis. Ja bym zrobil dokladnie to co poradzil Ci sosen - przestudiuj montaz i czy sekcja za mocno nie parzy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura pamięci mierzona miernikiem (mam takie śmieszne coś z miernikiem - dokładne) i radiatorki pamięci mają 70 stopni.

Tak samo mierzyłem sekcje i przy tym 1.33V miałem MAX 76 stopni więc wydaje mi się że to wcale nie tak dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temp MEMIO jaka jest w stresie?, sam raz zle blok zalozylem i mialem identyczny problem bo mi sie memio przegrzewalo. 76 stopni jak na radiator to sporo ale rzeczywiscie w normie, u mnie na r4870 sekcja ma nawiew 120mm i spory miedziany radiator i jest jedynie ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sprawdzić możliwości mojego palita. Na początek planowałem lekkie OC, aby zwiększyć osiągi (teraz mam w 3dmark06 10200-10900). Wszedłem w CCC-Ati Overdrive i włączyłem Auto-Tune. Wyszedł mi wynik: 665/1003

W test custom clock przeszedł bez problemu test. Zapuściłem 3dmark06. Niestety już w 1 teście miałem zawieche komputera. Zrobiłem restart, sprawdziłem w ATT artefakty itp i wszystko było ok, więc ponownie włączyłem 3dmark. Niestety w drugim teście ("latające kulki") już na początku wyskoczył mi błąd atikmdag. Wróciłem do standardowych ustawień i jest okay. Takie małe OC, a już błędy wyskakują? Miałem nadzieję na lepsze osiągi! Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sprawdzić możliwości mojego palita. Na początek planowałem lekkie OC, aby zwiększyć osiągi (teraz mam w 3dmark06 10200-10900). Wszedłem w CCC-Ati Overdrive i włączyłem Auto-Tune. Wyszedł mi wynik: 665/1003

W test custom clock przeszedł bez problemu test. Zapuściłem 3dmark06. Niestety już w 1 teście miałem zawieche komputera. Zrobiłem restart, sprawdziłem w ATT artefakty itp i wszystko było ok, więc ponownie włączyłem 3dmark. Niestety w drugim teście ("latające kulki") już na początku wyskoczył mi błąd atikmdag. Wróciłem do standardowych ustawień i jest okay. Takie małe OC, a już błędy wyskakują? Miałem nadzieję na lepsze osiągi! Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Jak masz palita na krotkim pcb to oc gpu bez vmoda wacha sie w okolicach 650 a po vmodzie ~800 (tak robil moj), pamieci za to krecily sie dobrze, ale wiem ze na rozne mozna trafic bo sam mialem samsungi i hynixy. Tak wogole to nie kreci sie pamieci i gpu naraz, najpierw sprawdz jedno potem drugie bo nie bedziesz wiedzial co sie konczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sprawdzić możliwości mojego palita. Na początek planowałem lekkie OC, aby zwiększyć osiągi (teraz mam w 3dmark06 10200-10900). Wszedłem w CCC-Ati Overdrive i włączyłem Auto-Tune. Wyszedł mi wynik: 665/1003

W test custom clock przeszedł bez problemu test. Zapuściłem 3dmark06. Niestety już w 1 teście miałem zawieche komputera. Zrobiłem restart, sprawdziłem w ATT artefakty itp i wszystko było ok, więc ponownie włączyłem 3dmark. Niestety w drugim teście ("latające kulki") już na początku wyskoczył mi błąd atikmdag. Wróciłem do standardowych ustawień i jest okay. Takie małe OC, a już błędy wyskakują? Miałem nadzieję na lepsze osiągi! Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Zrob co Ci kolega wyzej radzil, a dla pewnosci sprawdz karte na jakims porzadnym zasilaczu jak masz taka mozliwosc. Moj stary gainward na samsungach nie pozwalal podkrecic pamieci o wiecej niz 5mhz :) a asus na quimondach robi spokojnie 1250. Jakie masz pamieci w tym palicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne podbite zegary, byc mozne napiecia (mi robi 850 bez żadnego modowania) no i toxic vs ten niby toxic ma wiecej heatpipow (wieksze) i wiecej miedzi ogolnie troszke lepszy radiaor, z tego co wiem PCB identyczne

Dzieki za info.No to jeśli tylko to,to ja daje w wątpliwość sens zakupu tego toksycznego sapphire'a.W tej cenie mamy wersje non toxic z 1gb.A i tak większość sie przesiada na accelero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, problem wydaje się być rozwiązany - reinstal systemu pomógł. Czytałem w necie że po instalacji jakiś łatek do Visty takie rzeczy mogą się dziać a jakiś tydzień temu instalowałem u siebie SP1 - myśle że to przez to...

 

I teraz mam pytanie - jak podkręcać? podbić napięcie w biosie karty i kręcić wtedy max?

 

EDIT : Wczoraj grałem w Crysisa jakieś 2 godziny, przed chwilą odpalam i coś takiego :o:(

Już teraz to sam nie wiem co robić :((

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.No to jeśli tylko to,to ja daje w wątpliwość sens zakupu tego toksycznego sapphire'a.W tej cenie mamy wersje non toxic z 1gb.A i tak większość sie przesiada na accelero.

JA mowie tylko o roznicach takich widocznych golym okiem, nigdzie nie spotkalem sie z testami i porownaniami.

Na pewno toxic daje ci swiety spokoj nie ma zabwy w mody, zmainy chlodzen itd, wkladasz krecisz i cisza... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, problem wydaje się być rozwiązany - reinstal systemu pomógł. Czytałem w necie że po instalacji jakiś łatek do Visty takie rzeczy mogą się dziać a jakiś tydzień temu instalowałem u siebie SP1 - myśle że to przez to...

 

I teraz mam pytanie - jak podkręcać? podbić napięcie w biosie karty i kręcić wtedy max?

 

EDIT : Wczoraj grałem w Crysisa jakieś 2 godziny, przed chwilą odpalam i coś takiego :o:(

Już teraz to sam nie wiem co robić :((

Jak robisz reinstal to jedną z pierwszych rzeczy jest instalacja SP1 dopiero potem reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zainstalowałem XP'ka...

 

Zmieniłem biosa na innego i to samo :(

 

Zdjąłem Accelero, założyłem jeszcze raz i fakt - artefaktów nie ma ale spójrzcie teraz na temperatury... :

 

http://i44.tinypic.com/jl5fr6.jpg

To podczas gry w Crysisa...

 

Ok, zdjąłem jeszcze raz i ciepłowód TT zachaczał o radiatorek od pamięci, wygiąłem lekko ciepłowód i jest ok... Tempy teraz chwile po graniu w Crysisa :

Dołączona grafika

 

Zastanawia mnie temperatura MEMIO i SHADERCORE obie przedtem były o kilka stopni chłodniejsze (shadercore miał taką temperature jak rdzeń)

Jeszcze jedna sprawa to to że cały czas przeskakują zegary z 2D na 3D i odwrotnie, podczas przeglądania stron w sumie cały czas się tak dzieje :/

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2D i 3D to i u mnie tak samo jest to przez CCC, zarzuc 3dmarka w petli kilka razy zeby sprawdzic czy wszystko jest ok na 100% bo w crysissie to i u mnie na kreconej grafie nawet dobrze dzialo ale 3damarka06 w petli 2x nie przechodzil:(

 

nie wiem czy ci sie to przyda ale u mnie w 2D wyglada to tak bez ATT tylko CCC

 

Dołączona grafika

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCC jest beznadziejne, jak chcesz się pozbyć skakania zegarów, to zainstaluj ATT, tam w opcjach automatycznego podkręcania dodaj do wykluczonych przeglądarkę i wszystko inne co ma chodzić na taktowaniach 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Sprawiłem sobie 4870 Sapphira 1GB z chłodzeniem podobnym do toxica. Pierwsze wrażenie to: 2D niesłyszalny, 3D głośny i gorący. Po 10 minutach w Crysisie wszystkie temperatury średnio 85*C oprócz MEMIO które wskazywało 92*C. Jedzie do mnie Accelero S1 rev2 więc sytuacja jest rozwojowa :)

 

Dołączona grafika

Jakie fajne lampki :rolleyes:

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , chyba mój Asus odszedł do krainy wiecznych marków .

 

A było to tak .

 

Dziś koło 17 godziny włączam kompa , który na dzień dobry przywitał mnie recoverem biosa ( tak jak po nie udanym OC , tylko że żadnego w tym czasie nie było ) .

 

Więc wlazłem do biosu , poustawiałem to co trzeba i F10 .

 

Komp startuje jeszcze normalnie , po resecie zainstalowałem najnowsze Catalysty 9.1 , kolejny reset > komp się podnosi normalnie .

 

Chciałem sobie sesję w TDU zapuścić , więc zabieram się za ustawianie AA , AF i całej reszty z poziomu sterów .

 

Co już mnie tu dziwiło to reakcja menu , poszczególne opcje pojawiały się po tym jak kliknąłem na nie a nie po tym jak najechałem kursorem myszki .

 

Potem chciałem posprawdzać pocztę , fora etc. i tu się okazało że komp wisi , nawet reset nie pomagał .

 

Więc przełącznik zasilacza na 0 , chwilę czekam , z powrotem na 1 , komp się włącza ale ekran pozostaje czarny ( tak jak po nieudanym OC ale przed resetem biosa ) .

 

Więc zabieram się za reset biosa ( jednym i drugim sposobem , nawet zworka nic nie daje ) .

 

W między czasie przyglądając się bebechom zauważyłem że wentylator karty nie chodzi .

 

Karta nawet nie reaguje na odłączenie dodatkowego zasilania PCI-E

 

Czyżby rdzeń się przegrzał ? ( możliwe że od momentu włączenia kompa chodzi bez wentylatora , nie wykluczone że od wczoraj od 17.00 do późnych godzin wieczornych - ale wczoraj grałem w TDU i nic się nie działo - od ~ 17 do 18.20 , potem już tylko w 2D łaził - www, p2p , gg etc. ) .

 

Karta jest permamentnie kaput czy tylko coś jej dolega .

 

Jak będę miał czas to jutro rano karta idzie na serwis ( Proline Gliwice )

 

komp jak w podpisie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dal tych co są zainteresowani zakupem u uzytkownika allegro Ambros com pl sprzedającego te referenty z Vaporem.

 

Zapytałem jednego z kupujących na jego aukcji czy jest zadowolony z transakcji.

 

Witam! nie kupuj u tego sprzedawcy Pieiadze wpacilem zaraz po kupnie karty po kilku dniach pytam czy pieniadze doszly a karta zostala wyslana Odpisal mi na to z oburzeniem jak smiem pytac bo on ma na to 14 dni i na pewno wtym czasie sie wyrobi na karte czekam do tej pory a moimi pioeneidzmi nadal obraca wiec nie licytuj u tego dupka Pozdraiwma i przestrzegam

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zainstalowałem XP'ka...

 

Zmieniłem biosa na innego i to samo :(

 

Zdjąłem Accelero, założyłem jeszcze raz i fakt - artefaktów nie ma ale spójrzcie teraz na temperatury... :

 

[u1rl="http://i44.tinypic.com/jl5fr6.jpg"]http://i44.tinypic.com/jl5fr6.jpg[/url]

To podczas gry w Crysisa...

 

Ok, zdjąłem jeszcze raz i ciepłowód TT zachaczał o radiatorek od pamięci, wygiąłem lekko ciepłowód i jest ok... Tempy teraz chwile po graniu w Crysisa :

[im1g]http://i43.tinypic.com/xavvpj.jpg[/img]

 

Zastanawia mnie temperatura MEMIO i SHADERCORE obie przedtem były o kilka stopni chłodniejsze (shadercore miał taką temperature jak rdzeń)

Jeszcze jedna sprawa to to że cały czas przeskakują zegary z 2D na 3D i odwrotnie, podczas przeglądania stron w sumie cały czas się tak dzieje :/

Eh przeciez od razu wszyscy zgodnie pisali zebys zalozyl jescze raz chlodzenie a Ty sie w jakies reinstalki bawiles (tak jakby to moglo pomoc...) :razz:

 

Przeskakiwanie zegarow to norma,tak samo jak shader i memio troche cieplejsze niz rdzen.

 

Tak wlasnie patrze na tmepy i MEMIO jest zdecydowanie za duzo cieplejsze niz rdzen ;s Znowu jest cos nie tak, moze to tylko za slaby docisk ?

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...