Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Takie pytanko, posiadam wyżej wymienionego Palita i mam problem z tymi nieszczęsnymi heatpipe nad pamięciami. Otóż na pamięciach nie ma radiatorów a heatpipe nagrzewa kostki w swojej bezpośredniej bliskości. Chciałbym tam założyć jakieś radiatorki, już pal licho gwarancję (bo stracę ją pewnie po zdjęciu chłodzenia - zerwanie plomby). przeglądałem już wiele sklepów i nigdzie nie mają tak niskich jak są mi potrzebne.

 

Miejsca jest tyle: (zdjęcia zapożyczone z innego forum)

 

post-21229-1239277763_thumb.jpg post-21229-1239277769_thumb.jpg

 

Więc żaden standardowy tam nie wejdzie. Pomyślałem sobie że mógłbym pociąć np takie radiatory na pamięc ram, maja przy okazji w komplecie taśmę 3m co bardzo mi się przyda:

 

post-21229-1239278916_thumb.jpg

 

Co wy na to?? Zda toto egzamin?? Radiatorki chce założyć bo karta czasami sypie artefaktami jak zwolnię obroty wiatraka. Pytanie do bardziej zaawansowanych użyszkodników :P

 

ps. przyjrzałem się bliżej i widzę, że są szanse przymocowania tego pociętego radiatora bez zdejmowania chłodzonka :) ) ale tylko na górny rząd kostek.

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co ja na to? Graj na niej , az zdechnie - oddaj na gware* i domagaj sie zwrotu gotowki , podajac powod taki , ze to sie przegrzewa.

 

*niezgodnosc towaru z umowa.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że ona raczej nie zdechnie.... Bardzo w to wątpię.. Chyba, że zabiłbym ja grając z fanfixem ustawionym na 20% Pytanie tylko czy jest sens?? Grafika mi pasuje bo raz, że po za pamięciami jest świetnie chłodzona a dwa że cichuśka jak makiem zasiał....

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że każde z tego typu będzie dobre (czyli wejdzie) pytanie tylko czy coś pomoże. A co do padania, to padają chyba właśnie z tego powodu, u mnie jest to zminimalizowane bo mam bardzo przewiewną budę i wentylator 120mm zamontowany w drzwiczkach mojej obudowy wiejący bezpośrednio na kartę. Po krótkim zastanowieniu stwierdziłem, że założę chyba tylko pod heatpipe bez zdejmowania chłodzenia (i utraty gwarancji :) ) Tylko czy to zda egzamin... Oto jest pytanie..

 

ps. i zasadnicza sprawa, lepiej brać miedziane czy alu??

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Radiator możesz zrobić nawet z kawałka blachy z aluminium bądź miedzi (ta jest cięższa, trudniej oddaje ciepło i jest gorsza w obróbce) i z jednej strony poprzecinać ją nożycami do metalu lub piłką a'la grzebień i pozaginać np. do góry - żeby radiator nie wystawał za bardzo poza kartę. Poszukaj wzorców rzeczywiście wśród radiatorów na RAM-y

2. radiator może wystawać poza kartę, ale wówczas można przypadkiem go zawadzić uszkodzić kartę.

3. Miałem gainwarda z ich poronionym stickerem (naklejką) - użyj suszarki, podgrzej stickera i go spokojnie ściągniesz. Naklej go potem na coś w rodzaju folii lub najlepiej na taki papier po ściagniętej innej naklejce - do reklamacji jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też modowałeś swoją kartę?? Ten sam problem?? Akurat nie mam dostępnych kawałków blachy ani alu ani cu więc będę musiał wyciąć z jakiegoś gotowca na ram.

 

ok to jeszcze raz: alu czy cu??

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktotka pilka bo wiem ze juz byla pewnie o tym dyskusja ale ciezko sie przekopac przez ten temat

 

Jakie mnimalne takty ustwic w 2D w ATT przy nie modowanym biosie. standardowo jest 500/800 przy 1,082 wiec do ilu mozna zejsc bezpiecnzie 250/500 przy 0,892 i bez krzakow czy do tego trzeba modowac bios bo nie chcialbym usmarzyc radka:) ???

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też modowałeś swoją kartę?? Ten sam problem?? Akurat nie mam dostępnych kawałków blachy ani alu ani cu więc będę musiał wyciąć z jakiegoś gotowca na ram.

 

ok to jeszcze raz: alu czy cu??

Miałem podobną konstrukcję z heatpipami tyle, że był to Gainward 9800gtx+. Ramy grzały się na niej mocno ale szczerze mówiąc nawet nie sprawdziłem czy robi to jakieś problemy, bo od razu, po kupieniu i sprawdzeniu czy karta działa założyłem radiatory na pamięci i gołą sekcję zasilania a na GPU bloczek KYŃKA.

Karty jednak nigdy nie podkręcałem.

 

Nie polecam Ci uwalać specjalnie sprzętu. Z realizacją gwarancji różnie bywa - wiem - bo przechodziłem to z kartami choćby nawet asusa, xfx, inno3d - i żadna z nich nie była uwalona specjalnie.

 

IMHO ramy grzeją nawet bardziej niż sekcja zasilania i z pewnością warto na nie położyć radiatory + dobra pasta np. Ceramique - bo przynajmniej z rok ruszał tego nie będziesz, a ona nie wysycha tak jak silikonowa.

 

Ja nie robiłbym z CU - tylko alu. Miałem CU chyba Revoltec na pamięciach w x800xl i trzeba było naprawdę mocno wiać żeby miały tak do 50 stopni Celsjusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wszystko wiem, zdam relacje jak modzik wejdzie w życie :)

 

ps. I szczerze mówiąc tez nie chce uwalać karty ;)

 

ps2. A może to by wlazło?? Ma tylko 4mm wysokości

 

http://www.cooling.pl/akasa-radiatorki-bga...ukt,209056.html

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wie ktoś może gdzie są punkty pomiaru napięcia w niereferencyjnym asusie 4850 ? bo biorę

się za ołówkowego Vmoda a XS od paru dni nie trybi a nigdzie nie mogę znaleźć pokazanych

punktów odczytu napięcia (sam opis vmoda mam).

 

czy nie były one przypadkiem tutaj ?

Dołączona grafika

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko , ze Ty musisz doliczyc jeszcze do tego podkladki przewodzace bo dajac blache na czesci mozesz gdzies zwarc narobic.

 

Ps - mowisz , ze nie chcesz bo jest cicha? Grales na referencie z FF 30-35%? Zapewniam , ze rowniez jest nie tylko cicho , ale z karta nic sie nie dzieje. Tak gram od pazdziernika , a sprawdzalem ja wielokrotnie. Ty zas masz drozszego non referenta , ktory niby jest cichy , ale co z tego skoro skrecajac wentyl wala Ci arty z powodu przegrzewajacych sie ramow - dlatego oddalbym to.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W G3 zaczęły migać niektóre obiekty co jakieś 5s, gra częściej ścina (w porównaniu do 8.12) no i oczywiście użycie procesora przy prawokliku i przesuwaniu okienek jest jeszcze większe niż przy 9.3 ;]

Tp chyba jest zalezne od proca bo ja nie widze wiekszego uzycia proca u siebie.

 

Wprost przeciwnie , uwazam ze w Gridzie jest wrecz mniejsze nawet przy AAx8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wie ktoś może gdzie są punkty pomiaru napięcia w niereferencyjnym asusie 4850 ? bo biorę

się za ołówkowego Vmoda a XS od paru dni nie trybi a nigdzie nie mogę znaleźć pokazanych

punktów odczytu napięcia (sam opis vmoda mam)....

Możesz dać mi linka do stronki z modem ołówkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XS aktualnie nie działa a innego linka nie mam w każdym razie mod sprowadza się do połączenia tych 2 punktów ołówkiem

 

Dołączona grafika

 

I mierzenia napięcia w tych punktach

 

Dołączona grafika

 

Tylko zauważyłem że u mnie coś nie teges bo w ATT po ustawieniu napięcia na 1,158V z pomiaru wychodzi że jest około 1,33V ...

a karta na takim napięciu więcej jak 760MHz nie idzie :/ (nawet po zjechaniu z częstotliwością pamięci) no i nie wiem czy jest sens

podnosić napięcie w okolice 1,45V

 

EDIT:

 

Kilka porządnych maźnięć ołówkiem HB i już Vmod gotowy :)

 

teraz ustawienie z poziomu ATT napięcia daje mi takie wyniki:

 

1,044 > 1,36

1,082 > 1,41

1,120 > 1,46

1,158 > 1,46 ? (a na początku dawało 1,54)

 

teraz ustawiłem 1,46V i 800MHz na rdzeniu leci, jeszcze nie sprawdzałem wyżej bo jutro wyjeżdżam wracam w poniedziałek

a przydało by się jeszcze zreorganizować chłodzenie na karcie, szczególnie sekcji zasilania no i dźwignąć trochę obroty

wentylatora na accelero bo kreci się na minimum.

 

Wie ktoś jak wygląda sprawa Vmem na asusie ? Jest dostępny jakiś prosty modzik czy trzeba się bardziej nagimnastykować ?

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tp chyba jest zalezne od proca bo ja nie widze wiekszego uzycia proca u siebie.

 

Wprost przeciwnie , uwazam ze w Gridzie jest wrecz mniejsze nawet przy AAx8.

Nie chodzi o gry, a o zwykłą pracę na pulpicie.

Pograłem jeszcze chwilę w G3 i stwierdzam, że jest niegrywalny - tak się zacina. Na 8.12 lekki ścin po wczytaniu save'a, a później spokój przez 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........

Tylko zauważyłem że u mnie coś nie teges bo w ATT po ustawieniu napięcia na 1,158V z pomiaru wychodzi że jest około 1,33V ...

a karta na takim napięciu więcej jak 760MHz nie idzie :/ (nawet po zjechaniu z częstotliwością pamięci) no i nie wiem czy jest sens

podnosić napięcie w okolice 1,45V

 

EDIT:

 

Kilka porządnych maźnięć ołówkiem HB i już Vmod gotowy :)

 

teraz ustawienie z poziomu ATT napięcia daje mi takie wyniki:

 

1,044 > 1,36

1,082 > 1,41

1,120 > 1,46

1,158 > 1,46 ? (a na początku dawało 1,54)

 

teraz ustawiłem 1,46V i 800MHz na rdzeniu leci, jeszcze nie sprawdzałem wyżej bo jutro wyjeżdżam wracam w poniedziałek

a przydało by się jeszcze zreorganizować chłodzenie na karcie, szczególnie sekcji zasilania no i dźwignąć trochę obroty

wentylatora na accelero bo kreci się na minimum.

 

Wie ktoś jak wygląda sprawa Vmem na asusie ? Jest dostępny jakiś prosty modzik czy trzeba się bardziej nagimnastykować ?

1.46v i tylko 800mhz więc karta jest bardziej jak padaczna. Poprzedni Gigaszit 4850 szedł mi na 800mhz na 1.33V. Te napięcia z ATT na 1.120 >1.46V to już po modzie czy przed? Bo mój asus leci w ATT na 1.158V na 740mhz(dalej nie teściłem) bez żadnych grafitowych udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napięcie już po modzie, przed modem zapodając 1,158 w ATT miernik pokazjue 1,33V na grafice. Zobaczę co się będzie działo jak wrzucę lepsze radiatory na sekcje zasilania, jak nie będzie poprawy to leci na allegro i może jakiegoś 4870 kupię.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie chodzi o gry, a o zwykłą pracę na pulpicie.

Tego tyczylo sie 1 zdanie - sprawdzalem ruszajac okienka , pisalem - moze to od proca , ramu i systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 4850 od Asusa, podpinalem go do TV kablem HDMI z przejsciowka HDMI-DVI oryginalna od ATI. Obraz i dzwiek byl przesylany. Niestety po jakis 30-40 minutach cos sie zepsulo i obraz zniknal. Po jakims czasie doszedlem, ze to wina tej przejsciowki. Zakupilem nowa (jakas inna, nie ATI) i obraz sie pojawil - niestety bez dzwieku. Czy obsluga dzwieku przez DVI byla wlasnie w tej oryginalnej przejsciowce od ATI? Czy da sie dzwiek podpiac jakos przez SPDIF? (nie usmiecha mi sie kupowac kolejnego kabla tym razem do audio, zwazywszy ze to az 15 m) Czy sama przejsciowka mogla tak sie zepsuc po niecalej godzinie pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dawales to w strone sekcji zasilajacej GPU , w strone zasilania pamieci?

 

Mozesz zrobic to co jeden kolo z PCL. Poszedl do serwisu , oddal karte - oni mu , ze dziala. Kazal im odpalic furmarka - karta padla po paru sekundach. Serwisant wzial innego Glaciatora - to samo. Wzial Gigabyte - dzialalo bez problemow. Kolo pokazal w czym problem , zdecydowali sie odeslac do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...