Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sorki ze zapytam bez przegladania calego tematu ale niestety czas mnie goni. Brat zamawia dzisiaj karte i nie moze zdecydowac pomiedzy 4870 512 asusa ze standardowymi zegarami, a juz podkreconym palitem z lepszym chlodzeniem. Jak duzy przyrost mocy oferuje ta karta?(po podkreceniu), i czy bardzo sie grzeje. Watpie zeby on chcial samemu cokolwiek podkrecac, wiec glowne pytanie jest czy roznica w cenie okolo 120 zl pomiedzy referatem a podkrecona jest tego warta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo problemów z tymi kartami ;/

Z każdymi 'szokującymi' nowościami jest zawsze tyle problemów i niejasności ??

Nie ma az tylu problemow jak by sie moglo wydawac. Wiele osob juz pisalo to w tym poscie - ale powiedzmy sobie szczerze - jaki procent klientów moduje i robi OC swoich GPU?? 5-10% zeby chociaz tyle. Karty są gorące bo są, ale to w niczym nie przeszkadza (bez OC rzecz jasna) - chyba ze ktos ma obsesje gdy widzi 70'C w idle na swojej grafie.

 

Problem w tym ze w tym topiku (od bodaj 30posta) zaczela sie ostra wymiana miedzy fanami nV a ATI i biadolenie jaka to seria 48XX jest zla i niedobra. Prosta sprawa ze jakas czesc kart moze byc wadliwa ale nie popadajmy w paranoje!! To samo moze sie stac przy karcie nv za 1500PLN jak i innej za 200PLN. Jak padnie to od tego jest gwara

To tyle ode mnie.

Pozdro:)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ogrom użytkowników ma 95 stopni w stresie bez żadnych modów i oc..

No i to tym wlasnie mowie. Karty są zaje***cie gorące ale to nie przeszkadza w niczym byle bez OC ale to przeciez jasne ze wtedy grzeje sie mocniej.

Ja na moim powcol 4870 mam w idle 70', w stresie nie przekracza 90. Poki co wystarcza do kazdej gry na full. Jak braknie mocy to sie wrzuci S1rev2 i podciagnie gadzine:)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty są zaje***cie gorące ale to nie przeszkadza w niczym byle bez OC

Znowu twoja opinia. Ja musze swoją trzymać poniżej 90 stopni żeby była stabilna, w innym wypadku kolejno artefakty > resety sterownika > crash sterownika > reset kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kiedy jeszcze miała oryginalne chłodzenie wytrzymywała ponad 100 stopni:) (ale to jak ustawiłem na sztywno za niskie obroty). Referencyjny Szafirek.

 

Teraz mam inny problem. Bsod w Crysis Warhead na maks detalach - test HardwareOC. I zwiechy w Far Cry 2 po godzinie grania. Dodam, że karta zimna. System to Vista 64. Sterowniki zawsze aktualizuję jednak czyszczenie nie rozwiązało mojego problemu. Spróbuję zainstalować Windows 2008 i zobaczymy (od dawna mam zamiar). Ma ktoś podobny problem? Gdzieś wyczytałem, że to wina Crytek.

 

Inne gry śmigają jak trzeba na maksa i bez zwiech.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam referencyjnego Asusa HD4850 (niestety - nie przyszedł Glaciator)...

 

Zrobiłem FanFix zautomatyzowany - w ATI Tray Tools. W miarę temperatury rosną obroty. I tak w IDLE mam ok. 67C przy 35% wentylatora. W 3D robi się 87C przy 47%. Oczywiście karta bez OC.

 

I tu zastanawiam się, czy warto brać Accelero - razem ze wszystkim wyjdzie 100-120 zł.

 

Wpadł mi do głowy inny pomysł - stockowe chłodzenie z HD3870. Czy dlatego, że na HD4850 jest takie samo, co z HD3850 - te z dwuslotowe HD3870 będzie pasowało ? Takie jak to : http://img384.imageshack.us/my.php?image=dscn7084yc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wiem ze tutaj panuja zasady i ze sie nie pisze pytan bez czytania postów ale potrzebuje szybko odpowiedzi bo znalazłem na allegro dwa rodzaje asusów hd4850 512mb jeden z chłodzeniem na całą karte i jest on drozszy i drugi z chłodzeniem tylko na rdzen i stad moje pytanie czy one tylko różnia sie chłodzeniem czy maja jeszcze jakies istotne zmiany w samych możliwosciach

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To jest referent i non referent z Glaciatorem. Ref jest cichy gdzies do 50% fana , powyzej tego jest juz zauwazalnie slyszalny , zas na 80% w grach jest juz glosna kosiarka , ma jednak chlodzenie i na ramach , i na sekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest referent i non referent z Glaciatorem. Ref jest cichy gdzies do 50% fana , powyzej tego jest juz zauwazalnie slyszalny , zas na 80% w grach jest juz glosna kosiarka , ma jednak chlodzenie i na ramach , i na sekcji.

Gratuluje cierpliwosci Firekage. Na 210 stron tego tematu chyba ze 150 jest o chlodzeniu, wiec osoba, ktora o to pytala wiele sie wysilic nie musiala szukajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 2x 4850 palita i te karty doprowadzaja mnie do szalu jesli chodzi o halas...probowalem obnizyc predkosc obrotwa ati tray toolsem ale nie mam mozliwosci ustawienia kazdej z osobna...moze mam jakas stara wersje? dodam ze mam viste 64bitowa...

 

 

druga sprawa dotyczy crossfire'a....wystarczy ze jednym mostkiem je polacze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gratuluje cierpliwosci Firekage. Na 210 stron tego tematu chyba ze 150 jest o chlodzeniu, wiec osoba, ktora o to pytala wiele sie wysilic nie musiala szukajac.

W momencie kupna inaczej to wyglada :wink: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz "szachownice" na starcie. Predzej czy pozniej , stawiam na predzej , ta karta zdechnie i dostaniesz arty na 2d w samej Windzie. Czemu o tym mowie? Moj tez to mial , od nowosci na postach , zdechl kompletnie po 4 dniach:

Dołączona grafika

Dzięki za odpowiedź. Dziwne jest tylko to, że jak już się uruchomi, to można normalnie grać... Ale cóż, trzeba oddać na gwarancję. Może wymienię na 4870 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzięki za odpowiedź. Dziwne jest tylko to, że jak już się uruchomi, to można normalnie grać... Ale cóż, trzeba oddać na gwarancję. Może wymienię na 4870 :rolleyes:

Nie , to nie jest dziwne , idzie raczej o adresowanie pamieci. U mnie bylo dokladnie to samo w biosie i na postach zas w grach dzialal poprawnie 2 dni. Szachownica zwykle oznacza ,ze predzej czy pozniej to padnie - u mnie , jak widziales , mialem tez to w grach po 2 dniach. Dostalem to w czwartek - smieci na postach , do soboty gral dobrze w grach , wieczorem juz mialem czesciowo artefakty w 3d smarkach , a niedziela to juz kompletny zwis od markow przez gry na pulpicie konczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kiedy jeszcze miała oryginalne chłodzenie wytrzymywała ponad 100 stopni:) (ale to jak ustawiłem na sztywno za niskie obroty). Referencyjny Szafirek.

 

Teraz mam inny problem. Bsod w Crysis Warhead na maks detalach - test HardwareOC. I zwiechy w Far Cry 2 po godzinie grania. Dodam, że karta zimna. System to Vista 64. Sterowniki zawsze aktualizuję jednak czyszczenie nie rozwiązało mojego problemu. Spróbuję zainstalować Windows 2008 i zobaczymy (od dawna mam zamiar). Ma ktoś podobny problem? Gdzieś wyczytałem, że to wina Crytek.

 

Inne gry śmigają jak trzeba na maksa i bez zwiech.

mialem taki sam problem, zaczelo sie po misji co tam sie poduszkowcem jezdzilo, wyskoczyly zielone kropki i zwis, temp byly ok wedlug czujnikow, po 1 dniu karta juz w ogle sie nie obudzila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się. Przebrnąłem. Przez temat, acz przyznam, że czasami mocno zanudzaliście.

 

Wpadł mi do głowy inny pomysł - stockowe chłodzenie z HD3870. Czy dlatego, że na HD4850 jest takie samo, co z HD3850 - te z dwuslotowe HD3870 będzie pasowało ? Takie jak to : 3144384[/snapback]

druga sprawa dotyczy crossfire'a....wystarczy ze jednym mostkiem je polacze??
Tak, kolejne miejsce na mostek jest potrzebne w przypadku łączenia 3 kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam> mam 4870 OD Powercolora - niestety piszczy i to doprowadza mnie do bialej goraczki - i teraz tak - jak to zlikwidować? Da rade domowymi sposobami? A i czy to prawda ze teraz piszczenie grafik to norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł. Rozstaw otworów jest podobny, jak nie identyczny (na 4850 pasuje blok Zalmana dedykowany 3850/3870). Przydałyoby się porównanie PCB po zdjęciu chłodzeń, i sprawdzenie czy nie kolidują jakieś układy na PCB.

Coś takiego wpadło mi do głowy ze względu na podobieństwa w chłodzeniu między seriami HD38xx, a HD48xx.

 

Ciekawe, czy jest to warte zachodu i czy jest rzeczywiście cichsze i wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam referencyjnego Asusa HD4850 (niestety - nie przyszedł Glaciator)...

To pech. Zdecydowałeś się już na jakieś alternatywne chłodzenie, czy zostajesz przy stockowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat się rozwija, kupa mowy o chlodzeniu i podkręcaniu, ale czy nikt nie spotkał się z problemem poprawnej istalacji układu 4850CF na Viście 64bit :?:

 

Instaluję swieżutką Vistę, instaluję najnowsze sterowniki do chipsetu, dzwięku, lanu i grafiki i zaczynają się jaja, po restarcie wywala komunikat, że nie znaleziono sprzętu ATI bądź nie zainstalowano sterowników. W menedżerze urządzeń przy obu kartach wykrzyknik, próba ręcznej instalacji albo kończy się wywaleniem błędu (kod 43) na obu kartach bądź też na jednej z nich. Co dziwne po iluś tam restartach sterowniki w cudowny sposób instalują się poprawnie i wszystko śmiga piknie. Wczoraj posadziłem Vistę i Cat 8.10 i zaczęło działać, dzisiaj ściągnąłem Cat 8.11 i podczas instalacji BSOD :/

 

Na XP wszystko chodzi jak trzeba zero problemów tylko brak dx10 i dx10.1 a w końcu taki tandemik powinien dawać frajdę w nowych grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...