Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki zamiennik programu do zmiany napięć - Gamer HUD od Gigabyte polecicie? Może zna ktoś jakiś mod do tego aby był mozliwy wiekszy zakres regulacji? Jak nie to czy jest jakiś inny.

 

Dołączona grafika

 

PS. David11 jak tam serwis 4850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft modem próbowałem wszędzie pisze invalid nie mam chyba kontrolera dobrego. bez podnoszenia udało mi się wyciągać 815 na GPU w 3dmarku06

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te softwaerowe metody dzialaja na kartach opartych o regulatory volterra a 4850 takowych nie posiada. 4870 tak. przy 4850 zostaje pencil-mod ew hardmod.

 

Soft modem próbowałem wszędzie pisze invalid nie mam chyba kontrolera dobrego.

sprobuj softem od awardfabrik bodajze voltage factory sie zwie. wejdz w opcje znajdz "i2c bus" [u mnie 1], pozniej odczytaj rejestry. probuj z kazdym [wszedzie ejst 1,26] jednak tylko przy jednym da sie regulowac napiecie. ustaw 1, zapisz ustawienia i zmien napiecie, jezeli nie bedzie zmiany to daj 2, jak nie, 3 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=215521 każdy z tych sposobów nie działa.

Nie ma rezultatu invalid wszędzie 0-3 próbowałem najgorsze jest to ,że riva tuner nie ma monitoringu napiec pisze, że nie jest obsługiwany. Przecież mam hd4870 i jakoś nie działa ;/

jak działa comenda cmd słabo rozumie co oni tam piszą nie moge wykryc rivatuneer ponoć to ma działać

*note: You must enter these commands from the command line or in DOS.

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. David11 jak tam serwis 4850?

Na razie jestem cierpliwy (bądź takiego udaje :D). Natomiast w czwartek ta cierpliwość się pewnie skończy, bo mija wtedy 14dni roboczych.. Nie wiem czemu oni się tak wleką.. Swoją drogą mam już klienta na tę kartę i specjalnie długo u mnie nie będzie :D. Potem kupuje 4870 1gb :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na razie jestem cierpliwy (bądź takiego udaje :D). Natomiast w czwartek ta cierpliwość się pewnie skończy, bo mija wtedy 14dni roboczych.. Nie wiem czemu oni się tak wleką.. Swoją drogą mam już klienta na tę kartę i specjalnie długo u mnie nie będzie :D. Potem kupuje 4870 1gb :P.

I co z tego? Gwara czy niezgodnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem David11 czy jest sens kupować teraz 4870, to już lepiej władować się w 4890. W drugim przypadku skok wydajności jest większy, bardziej odczuwalny. Możesz też z chomikować kasę ze sprzedaży i poczekać na HD58XX, jeśli mają je niedługo produkować...

 

PS. Masz może numer RMA B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupiłem w jeden dzień, w drugi oddałem. Mówię gościowi że niezgodność towaru z umową bo karta od nowości nie jest w pełni sprawna.. Pan się zgodził i zaproponował "kasa albo odsyłamy do naprawy". Wybrałem naprawę (trochę żałuje).

 

Ragnos: Mam tylko "numer zlecenia serwisowego". Kartę oddałem w Kraków Plaza. Ten nr to 151 ;). 4890 jeszcze trochę drogawa.. Po za tym do mojego proca nic szybszego niż 4870 512 bym nie brał.. No ale że jest w miarę tanio to się szarpnę na 1gb (przyda się w GTA :E), procka i tak trzeba zmienić za jakiś czas.

 

Ragnos może Rivą tuner się pobaw (poszukaj na necie różnych pluginów do voltage, może któryś zadziała). Swoją drogą bał bym się trochę tak szaleć na takiej sekcji zasilania, na dodatek nie chłodzonej..

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oO 985mhz na 4870? jeszcze powiedz ze na volcie ponizej 1,4v i na stockowym chlodzonku. cos mi sie nie chce wierzyc. wg hwbota takty powyzej 900 juz tylko na di/ln2. no chyba ze ty tez mroziles grafike to ok chodz i tak wysoko :P pokaz orba bo cos mi fake'iem pachnie ale moge sie mylic

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam się zaskoczyłem około 1,4V ale 100% obroty i rurki pipe były chłodzone lodem xd zal po prostu przekładałem lud .Włożyłem 2 butelki cisowanki i wyciołem pól w wzdłuż . Pod spodem była miska na wodę .Podczas testu poszła jedna cisowanka a robiłem 5, normalnie teraz ustawione jest na około 1.3V i 870 na rdzeniu obroty na 80% . Da się wytrzymać i tak zagłasza zasilacz tracer. Temperatura maks 79 stopni posmarowaliśmy nowa pastę też trochę daje.A pamięć skręciłem na 1100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie w środku nie jest nawet nie jest tak ,źle Jeszce nie wybuchł. Podczas testu miałem 11 procesów umiecie tak ?

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cos masz niewiarygodnego farta co do sprzetu. zajebista sztuka e8400 [patrz watek o serii e8x00], 4870 ktore kreci sie jak szalone a to wszytko przy jakims zasilaczopodobnym crapie. cos mi tu nie pasi ale ok, pogratulowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie w środku nie jest nawet nie jest tak ,źle Jeszce nie wybuchł. Podczas testu miałem 11 procesów umiecie tak ?

nie no to chyba jakieś bajki....... 

 

 

Wykręciłeś procka na 4,4GHz i 4870 na prawie 1GHz na Tracerze??

 

Jak dla mnie jest to NIEMOŻLIWE!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wlasnie tez cos nie tak. no ale tak jak juz pisalem, moze ma farta, jezeli tak to zacznij grac w totka xD

 

pzdr

 

edyta.

 

pokaz link do validacji i link do orba [jak nie masz to pobenczuj [xD] jeszcze raz:P]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wlasnie tez cos nie tak. no ale tak jak juz pisalem, moze ma farta, jezeli tak to zacznij grac w totka xD

 

pzdr

Taaa jasne fake i tyle. 

 

 

Chyba że to jakiś moded Tracer o mocy nieskończonie wielkiej... 

 

O jakiej jest to mocy zaislka?? Daj fotkę kompa. 

 

 

 

Tak na serio to taki zestawik ciągnie sporo mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie che mi się mrozić cisowanke zasilacz mam 550W bo małej zabawie w gta 4 musiałem zmniejszyć napięcie strasznie się grzeje pyzatym coś mi artefakty sypało jak zamontuje jakieś kontener to puszcze znowu.

Jeden z panów mi nie wierzył w procka poprosił mnie o film więc nagrałem to Jeszce było na boxie oczywiście super pi to nic takiego

muszę ustabilizować grafikę bo coś nie tak albo to przez zasilacz

 

Ale zapomniałem zimnic z auto ale działa ;p Crazy

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie che mi się mrozić cisowanke

co to dla ciebie. wrzuc dzisiaj i jutro [a wlasciwie dzisiaj :] bedziesz mogl benchowac. co to za problem wlozyc butelke do zamrazalnika? Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh tracer ja puszczałem na starej 450W jeszcze z napisem megabajt Pentiuma D 915 co prawda preslera ale i tak (TDP 95W) na 4,5ghz + do tego HD4830 wykręcone na 800+ i też chodził bez zająknięcia aż nawet nie chciałem patrzeć na napięcia co prawda wentyl puściłem w nim na 12v ale to i tak był hardcore no ale cóż ten tracer to świetna sztuka ma już 5 lat i dalej służy ale teraz pod e2180@2,6 i integrze także nawet nie jest bardzo obciążony. Także to co tu kolega tu pisze jest jak najbardziej możliwe ale też jak najbardziej hardcorowe i raczej bałbym się siedzieć na czymś takim dłużej niż do testów :D btw wynik przy ropach w GPU-Z mi się coś nie zgadza 13g/pix to jest w okolicach 800-820mhz na rdzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ref. 4870 i softmody nie dają efektu, mierzyć v mi się nie chce ale widać po temperaturach że albo pluginy w rivie/gpuz nie mierzą poprawnie vcpu albo regulator leci w kulki :F jest to wogóle możliwe? Zmieniałem nawet bios na TOP asusa ale nadal 0 różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Ref. 4870 i softmody nie dają efektu, mierzyć v mi się nie chce ale widać po temperaturach że albo pluginy w rivie/gpuz nie mierzą poprawnie vcpu albo regulator leci w kulki :F jest to wogóle możliwe? Zmieniałem nawet bios na TOP asusa ale nadal 0 różnicy.

po pierwsze to napiecia nie mierzy sie programami a po drugie jezeli masz niereferata opartego o inny regulator napiecia to te softmody nie beda ci dzialac. na referatach dzialaja.

 

pzdr

 

wiem o tym z gpu-z pakuje mniej bo od tej wartości zaczęliśmy podkręcać i tak zostało włacz gpu-z z 750 daj na 815 i zobacz czy się zmieni

ok ale gpuz wlaczyles przed 3dmarkiem? skoro tak ograniczales procesy to raczej podczas przebiegu 3dmarka nie miales gpuz wiec wlaczyles je po wypluciu wyniku wiec pixel fillrate powinno byc znacznie wieksze. ale cos dalej mi tu nie pasuje. zobacz na hwbota, wszytkie wyniki powyzej 900 sa na di a wyzej na ln2. dalej mi sie nie chce wierzyc. zrob jeszcze raz bencha, nakrec filmik i daj link do orba.

 

pzdr

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież mowie ,że gpu był włączony i CPU wszystkie inne procesy wyłączone a nie widzę wyników nawhbot z hd4870 pyzatym nie che spalić karty wierzysz lub ten test robiony tylko do konkursu dalej mam probłem z karta sypie artefaktami chyba coś się przypaliło ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. 3Dmark 2001 - 115052 marks - TASOS (H.O.T. (Hellas O/C Team)) - (Radeon HD 4870 @ 950/1200mhz [#2 Radeon HD 4870 in 3Dmark 2001] on H20)

zrobił na wodzie na lodem chłodziłem chyba jakaś padaka mi się trafiła

 

Zależy jakie napicie dajesz niektórzy z e8400 napięcie 1.72 no to musi być jak ktoś zwiększy 0.1 = 0.2 V to nie trzeba przecież azotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. 3Dmark 2001 - 115052 marks - TASOS (H.O.T. (Hellas O/C Team)) - (Radeon HD 4870 @ 950/1200mhz [#2 Radeon HD 4870 in 3Dmark 2001] on H20)

zrobił na wodzie na lodem chłodziłem chyba jakaś padaka mi się trafiła

 

Zależy jakie napicie dajesz niektórzy z e8400 napięcie 1.72 no to musi być jak ktoś zwiększy 0.1 = 0.2 V to nie trzeba przecież azotu

Najpierw zerknij KTO zrobił ten wynik a potem się wypowiadaj. 

 

 

Nie wierze abyś zrobił taki wynik po prostu nie wierze. 

 

 

 

Ehhh wielu było takich co ściemniali ot co. 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie zrobił takiego wyniku. Tym bardziej, że ma super zasiłke, która na 100% nie utrzyma 4870 przy vmodzie. U mnie szefu 450W już nie wyrabiał jak miałem podkręconego procka (E8400 na 1.45v) i 1.4v na 4850 przy 3Dmark'u vantage.

 

Prosiliście o dowód lecz on nie raczy takiego dowodu pokazać więc jego wynik, z góry uznaje za kłamstwo tym bardziej, że chłodził kartę przy pomocy AC z butelkami wypełnionymi lodem... Owszem 4870 ma wyniki bliskie 1000MHz, ale na DI/LN2, a nie na takiej prowizorce. Sztuka robiąca 950MHz na WC to już niezły sprzęcik. Z tego co pamiętam te GPU z wielkim trudem robią coś powyżej 900MHz, trzeba ostro podbijać napięcie dla marnych 20MHz więcej.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...