Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Scythe Musashi

Rekomendowane odpowiedzi

główna różnica polega na tym, że cooling i my mamy na magazynie:) a madtech ma w starej cenie z czasów dolca po 2,19

Mozna sie spodziewac jakichs obnizek w najblizszym czasie, czy tez te 150zl to cena na dluzszy czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest już jakiś czas na rynku, a wcale nie tanieje ;] W dodatku nie widziałem nigdzie porządnej recenzji - ktoś kupi w ciemno i potestuje? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest już jakiś czas na rynku, a wcale nie tanieje ;] W dodatku nie widziałem nigdzie porządnej recenzji - ktoś kupi w ciemno i potestuje? :rolleyes:

 

wytrzymaj do jutra, bedzie porownanie z innymi duzymi coolerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki będą przedstawione w takiej samej formie jak poprzednio, czy już będzie to wyglądać inaczej? I czy będzie coś więcej o kulturze pracy wentylatorów (nie wiem, jakieś porównanie do innych konstrukcji)? Bo to zdanie: "Komfort pracy można określić jednym słowem - CISZA!" jednak mnie nie przekonuję (no offence) :P Informacji o głośności brakuję mi najbardziej, bo w przypadku zakupu musashi, wymiana wentylatorów odpada w moim przypadku (brak miejsca na standardowej wysokości wentylatory).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki będą przedstawione w takiej samej formie jak poprzednio, czy już będzie to wyglądać inaczej? I czy będzie coś więcej o kulturze pracy wentylatorów (nie wiem, jakieś porównanie do innych konstrukcji)? Bo to zdanie: "Komfort pracy można określić jednym słowem - CISZA!" jednak mnie nie przekonuję (no offence) :P Informacji o głośności brakuję mi najbardziej, bo w przypadku zakupu musashi, wymiana wentylatorów odpada w moim przypadku (brak miejsca na standardowej wysokości wentylatory).

 

wyniki podane jako roznica miedzy temp rdzenia a temp powietrza w *C

 

 

co do wzglednosci pojecia cisza mozna pisac 14 doktoratow i kazdy bedzie mial racje... sonometr w tej recenzji nie byl uzyty, wiec nadal odczucia sa subiektywnonamacalne

 

edit:

 

Ja chciałbym zobaczyć recenzję Accelero S1 Rev. 2 ( 2x 92mm wentylki ) VS Scythe Musashi...

 

w recce sa rozne kombinacje z roznymi wentylatorami nastepujacych coolerow:

- Musashi

- Auras Fridge

- AC S1

- Coolink GFXChilla

- AC TwinTurbo

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość musashi to 35mm razem z wentylatorami, czy samego radiatora?

Test przechylił szalę, teraz czekam na jakąś obniżkę ceny i kupuję ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość musashi to 35mm razem z wentylatorami, czy samego radiatora?

Overall Dimension:

104 x 250 x 35 mm / 4.09 x 9.84 x 1.38 in (W x D x H)

 

Fan Dimensions:

100 x 100 x 12 mm / 3.94 x 3.94 x 0.47 in (W x D x H)

wychodzi na to, ze bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "overall" to calkowity rozmiar - tak by to tez wygladalo, bo nie wyglada mi, zeby sam radiator byl 3x wyzszy od wentylatora, nawet z podstawka. Wentyl ator wyglada mi na ok. 1/3 wysokosci, co by pasowalo do powyzszych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "overall" to calkowity rozmiar - tak by to tez wygladalo, bo nie wyglada mi, zeby sam radiator byl 3x wyzszy od wentylatora, nawet z podstawka. Wentyl ator wyglada mi na ok. 1/3 wysokosci, co by pasowalo do powyzszych danych.

poprosilem redaktora by zmierzyl, kolo 16-17 opinienem miec wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "overall" to calkowity rozmiar - tak by to tez wygladalo, bo nie wyglada mi, zeby sam radiator byl 3x wyzszy od wentylatora, nawet z podstawka. Wentyl ator wyglada mi na ok. 1/3 wysokosci, co by pasowalo do powyzszych danych.

No właśnie z tym overall sprawa nie jest taka jasna bo:

 

Overall

Dimension (W x D x Thickness): 104 x 250 x 35 mm

 

Heatsink

Dimension (W x D x Thickness): 104 x 250 x 35 mm

 

Fan

Dimension (W x D x Thickness): 100 x 100 x 12 mm

 

Dodając wysokość heatsink'a do fan'a nijak wychodzi nam overall :rolleyes:

 

No ale patrząc po tym zdjęciu

Dołączona grafika

Chyba będą te ~4cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage inne ich wentylatory, jestem raczej spokojny o trwalosc tych na Musashi ;)

 

Swoja droga, ciekawe - w opisie Musashi predkosc wentyli podana jest jako 800-2k rpm, te sprzedawane samodzielnie, na pierwszy rzut oka takie same, maja 1000rpm - czyzby jednak byly one troche inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś musashi - za 130zł, więc taniej niż na allegro. Pod koniec tygodnia zdam relację ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj otrzymałem przesyłkę ze swoim Musashi i szczerze mówiąc to na razie jestem rozczarowany. Czym? Jakością kleju na radiatorkach. Jest taki słaby, że za nic nie mogę ich porządnie przymocować. Przyklejam, dociskam z całej siły przez dość długi czas, a one i tak za moment odpadają. Póki co to chyba spasuję bo i tak komputer mi nie działa (najprawdopodobniej padła płyta główna). Tak myślałem żeby razem z Musashi kupić taśmę 3M. Teraz mam problem bo mieszkam na wsi i tutaj sklepów komputerowych nie ma, a samej taśmy przez neta przecież nie będę zamawiał. Może orientuje się ktoś z Was czy w Warszawie w okolicach dworca Wileńskiego jest jakiś sklep z takimi rzeczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego takiego nie mam w domu. Fakt, może dlatego te rediatorki tak kiepsko się kleją. Wyczyściłem kostki tylko na sucho chusteczką higieniczną i wydaje mi się, że są czyste. Ale pewnie masz racje i trzeba to zrobić porządnie spirytusem kosmetycznym. Szkoda, że nie mam go w domu. A zwykły spirytus może być taki do picia albo coś innego np. zmywacz do paznokci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmywacz do paznokci się nie nadaje. W ostateczności zwykły spirytus ujdzie (sam nim musiałem czyścić ostatnio, bo nic innego nie było -_-).

 

A chusteczką higieniczną to raczej nie odtłuścisz powierzchni...;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...