Skocz do zawartości
joorvishoon

Genius Sp-hf 1250x Vs. 2000x

Rekomendowane odpowiedzi

Również posiadam te głośniki od jakiś 2-3 tygodni i muszę przyznać, że bardzo miło mnie zaskoczyły. Grają dość żywo, nie zamulają.

Trzeba im przyznać, że zdania na temat ich basu potwierdzają się, jest go aż za dużo, ale leciutki ruch potem w lewo załatwia sprawę.

Co do samego jego brzmienia, to zjada suba od x-540. Po całodziennym słuchaniu muzyki nie mogę słuchać logów, gdy ojciec włączy jakąś muzykę.

Czasami brakuje im środka, ale nie jest to aż tak uciążliwe. Podwójna stopka, o której wspominałem wcześneij naprawdę brzmi świetnie ;)

Teraz tylko przydałąby się jakaś karta muzyczna, ale i tak nieźle grają na starym SB Live!

Wyraźnie czuć ich podatność na ustawienia equalizera.

Co do ich "pierdzenia" to faktycznie czasem słychać. Szczególnie jak wyłączam lampkę na biurku, ktoś wyłącza światło w kuchni, etc. Najgłośniej potrafią uderzyć przy wyłączaniu piecyka gitarowego.

Co do innych bugów.

Potencjometry tonu nie działają na wyjście słuchawkowe, o czym już było wspominane.

Zauważyłem także, że gdy są zupełnie wyciszone (pot volume na 0) to słychać bardzo cichą muzykę z lewego głośnika (tego bez potów).

 

No i trzeba im przyznać, że mają kopa, ale można było się tego domyśleć, gdy się je wzięło do ręki.

Są dość ciężkie no i masywne.

Nie polecam ich osobom, które nei mają zbyt wiele miejsca na biurku ;)

No i trzeba zastosować przedłużkę, aby je bez problemu podłączyć do komputera bez przestawiania głośników (jak ktoś ma obudowę w dość dużej odległości od głośnika ze wzmacniaczem.

 

Wizualnie prezentują się świetnie.

Widać drobne niedoróbki, jak np. lekko wystający klej w niektórych miejscach, ale już się pozbyłem tego problemu ;)

No i diodę zakleiłem kilkoma warstwami plastra, bo faktycznie wieczorem nieźle oświetlała pokój.

 

Jak na te cenę (niecałe 160zł) są bardzo dobre i godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ich osobom, które nei mają zbyt wiele miejsca na biurku ;)

Ja specjalnie jeszcze przed zakupem głośników zrobiłem dla nich miejsce na biurku, zostawiłem tylko monitor żeby kolumny rozstawić po bokach :) Jednak po dłuższym słuchaniu nie zadowalało mnie takie ustawienie. Postawiłem je na ziemi obok biurka to też nie to - za bardzo dudniły. Stojące na ziemi oparłem o ściane pod kątem 45 stopni i teraz grają dla mnie idealnie :) Trzymają sie dobrze, bo mam grubą wykładzinę. W takiej pozycji nie dudnią, bas jest głeboki, a i wysokie tony są dobrze wyeksponowane. Może to troche dziwacznie wygląda, ale szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to, wrażenia słuchowe są ważniejsze :)

 

Dodam jeszcze, że słucham ich na Audigy 2 i nie potrzebuje bawić się equalizerem. Zarówno niskie jak i wysokie tony na karcie dźwiękowej mam na maxa. Na głośnikach z kolei wysokie tony ma naxa a niskie na maxa tylko kiedy słucham w nocy po cichu ;) W ciągu dnia kiedy słucham głośniej, gałkę basów trochę odkręcam - im głośniej tym mniej basów, bo w moim małym pokoju inaczej za bardzo dudni.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić 1250 na 2000 za tą dopłatą 50zł?

 

Szkoda że 2000 są tylko o 4cm wyższe :(

 

Proszę o wasze subiektywne opinie.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sinan.ussakli.net/basstest/THX%20-%...jor%20Bass).mp3

 

Polecam :D. To mnie przekonało żeby zmienić na te 2000x, jednak wciąż uwielbiam bas :)

Jak takiego typu grzmoty i hardkory chodzą Tobie po głowie, to ja nie wiem czy przesiadka na 2000X Ci wystarczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takiego typu grzmoty i hardkory chodzą Tobie po głowie, to ja nie wiem czy przesiadka na 2000X Ci wystarczy

Skąd, ja czegoś takiego nie słucham normalnie :P Jedynie przypomniało mi to jakie dobre wrażenie mogąsprawić basy. Możliwe że mi przejdzie :P

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybaczcie, że tak się wcinam może nie potrzebnie, ale od dłuższego czasu obserwuje wątek z głośnikami Genius'a i tak mnie naszło, żeby się o coś zapytać.

Czy jest sens zmiany, obecnie jadę na Logitechach Z-2300 na jeden z dwóch modeli Geniusa. Od dłuższego czasu słucham, punk rocka i podobnej muzy i jakby nie patrzeć Z-2300 za cholerę się do tego nie nadają, bass wali po uszach nawet na minimum, wszystko się zlewa, tragedia. Jak kupowałem je 2 lata temu byłem zachwycony, że potrafią tak walnąć że wszystko wpada w rezonans, tak mi sie to podobało , a dziś jednak oczekuję czegoś innego i właśnie zastanawia mnie czy Geniusy bedą w stanie mnie zadowolić jakością dźwięku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video - rozpakowanie pudełka, ukazanie jego zawartości, przygotowanie to pierwszego odsłuchu - polski lektor w tle..

http://youtube.com/watch?v=RAPUmMNrl_w

http://youtube.com/watch?v=NLWi7dMVMuQ

 

Genius 2000x podłączony pod DVD:

http://youtube.com/watch?v=i7IF-lFbIM8

 

Bass testy, ukazujące prace, maksymalne wychylenie membrany głośników:

http://youtube.com/watch?v=0YV0PawgAUw

http://youtube.com/watch?v=dTwW_7w7vm8

http://youtube.com/watch?v=6b7Qg7YQByU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek przepraszam za odświerzenie tego tematu.

 

Czytałem ten topic, i chyba najbardziej podpasują mi 2000x.

 

Aczkolwiek, jako że jestem baaardzo niezdecydowanym człowiekiem potrzebuje porady "wprost" :). Narazie siedzę z moją miniwieżą i nagle stwierdziłem - mało basów. Głośniki wykorzystywałbym do słuchania muzyki typu rock/metal/poważna czasem blues. Zależy mi bardzo na mocnych basach w filmach i - co ważne - w grach. Po prostu chciałbym usłyszeć te uderzenia, wybuchy, implozje etc.... Od początku myślałęm, że 2.1 najlepsze będzie (z racji sobwoofa) ale teraz już nie wiem... Prosze o poradę:)

Edytowane przez igor.yogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica miedzy 2.1 a 2.0 ? Chodzi mi o odczucia przy eksplozjach - czy lepsze sa jak ma sie sobwoofer (u mnie w kolanach by był) czy nie ma różnicy jesli ma sie te wielkie 2000x obok monitora?

 

igor.yogi, Ty chcesz słuchać muzyki, czy chcesz, żeby od tych Twoich eksplozji coś Ci na głowę spadło? Jak zestaw ma być również do muzyki, i to rockowej, to 2.1 jest złym pomysłem. Zdecydowanie do takiej muzy to zły pomysł!

Z opinii posiadaczy 2000x można jednak wywnioskować, że mają mocne łupnięcie. O to się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asturas - Najlepiej to i to :) A czemu do muzy rockowej 2.0 jest złe i czym się to objawia?

Źle mnie zrozumiałeś. To 2.1 nie nadaje się do muzyki jakiej słuchasz (rock,metal, klasyka, blues). Bo sub wszystko psuje, zagłusza, bass się rozlewa. Ogólnie zestawy 2.1 (moze poza tymi drogimi --> Antec Lansing za 600-800zł) robią więcej "zamieszania". Daleko im do naturalności, najwięcej jest braków w paśmie.

2.0 jest najlepiej przystosowane do muzyki. Co prawda 2000x to jeden z najtańszych i najprostszych zestawów, nie mniej i tak lepszy niż jakieś 2.1

 

Nie wiem czy napisałeś, czy ja nie doczytałem, ale w zależności od budźetu poleciłbym Ci cos innego niż 2000x, ktory zły nie jest, ale...

Poszukaj na tym forum tematu "Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c"

 

Poczytaj sobie tam dlaczego Microlab Solo, a nie 2000x :)

W razie czego pytaj w tamtym temacie lub tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet to max 160zł a z tego co sie orientuje (oczywiście mogę się źle orientować :) ) Microlab Solo jest droższe.

 

elektrykk - na pewno lepsza eksplozja niż z mojej miniwieży :)

Edytowane przez igor.yogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, olej "eksplozje" na rzecz lepszego odsłuchu muzyki.

Serwal4: te Solo1 ma tylko sterowanie z tyłu... ale jeśli grają lepiej niż Gienki...

Nie no, bez sensu jest nie mieć pokrętła z przodu, pozostaje tylko regulacja programowa, albo sięganie na tył głośnika...

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pokusze się jednak na 2000x - dziękuje za pomoc.

 

P.S - wie ktoś gdzie we wrocku można dostać 2000x ? Bo 1250 pełno, a 2000x tylko na allegro (a z allegro w ostatecznosci wolalbym skorzystac)

Edytowane przez igor.yogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

 

Słuchajcie mam taki głupi problem, a właściwie pytanie. Zdjąłem ostatnio maskownice (muzyka nie grała, ale głośniki były włączone) i jakoś tak przekręciłem VOLUME - zauważyłem, że głośnik niskotonowy podczas tej operacji, tj. przekręcania pokrętła volume energicznie się rusza do przodu, a później do tyłu i zatrzymuje się. Towarzyszy temu jakiś dziwny dźwięk (chyba tej gumy na około). Ciekawi mnie czy to jakaś usterka czy tak powinno być, tym bardziej, że dzieje się tak tylko w jednym głośniku niskotonowym (tym w obudowie z zasilaczem). ... mówiłem, że głupi problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...