Skocz do zawartości
joorvishoon

Genius Sp-hf 1250x Vs. 2000x

Rekomendowane odpowiedzi

Zapoznałem się z całym tematem. Wnioskuję z tego wszystkiego, że do moich potrzeb zamiana obecnie używanego Creative P380 na 1250X będzie w sam raz. Na komputerze słucham głównie muzyki (rock, metal i wszelakie pochodne), czasami w coś zagram, ale nie zależy mi na dźwięku przestrzennym, podobnie z filmami. Obecnie mam SB Live w przyszłości planowana zmiana na Audigy. Dobrze kombinuję? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

dostałem 2 dni temu moje 2000x i narazie jestem b.zadowolony ale jest jeden problem.Mianowicie zintegrowana dźwiękówka,chcę ją zmienić żeby uzyskać jeszcze lepszy dźwięk.Czy warto kupować coś ponad live!.Czytałem że można zrobić jakiegoś moda na X-fi extreme.Czy takie coś ma sens i dźwięk bedzie lepszy?Sorry że nie zakłałem nowego tematu ale skoro mowa tu o Geniusach to poco śmiecić gdzieindziej.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

dostałem 2 dni temu moje 2000x i narazie jestem b.zadowolony ale jest jeden problem.Mianowicie zintegrowana dźwiękówka,chcę ją zmienić żeby uzyskać jeszcze lepszy dźwięk.Czy warto kupować coś ponad live!.Czytałem że można zrobić jakiegoś moda na X-fi extreme.Czy takie coś ma sens i dźwięk bedzie lepszy?Sorry że nie zakłałem nowego tematu ale skoro mowa tu o Geniusach to poco śmiecić gdzieindziej.

pzdr

gdzie zamówiłes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie zamówiłes ?

podlaczam sie do pytania i jeszcze jedno:

 

Czy w ostateczności jako że Gienki 2kX zostały "wycofane" z niewiadomych mi przyczyn, to czy 1250x + ewentualnie później subwoofer z zestawu kina domowego LG [nie pamiętam modelu] zastąpi brak "mocy bassu" z 2000x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna gdziej jeszcze te glosniki kupic?? bo bardzo sie przymierzam, ale nigdzie ich niema

1250x jeszcze tak, 2000x raczej już nie choć okazjonalnie pojawiają się na allegro,z tym ze 1250x są ok 40zł tańsze,mam i sa super,dla wielbicieli mocnego basu polecam 2000x. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje Geniusy (1250x) szlag trafił - po prostu sobie wybuchły (były włączone przez trzy godziny owego pechowego wieczora), przy okazji wzniecając chmurę dymu.

Jeszcze komentarz nt. samych głośników - od razu poz otrzymaniu przesyłki z Genkami pisałem (ale chyba w innym wątku), że jestem nimi bardzo zawiedziony. Po kilku dniach odsłuchu zmieniłem zdanie - jak na głośniki za ~100zł oferowały przyzwoity dźwięk - w konfrontacji z droższymi 2.1 Creativami czy Logitechami - przy czym porównania z "lepszymi" zestawami Microlab czy SVEN niestety nie miałem.

W każdym bądź razie, drugi raz nie zaryzykuję zakupu Geniusów :)

Edytowane przez alleycat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 1250X przeżyły wiele, łącznie z gustownym jeb****** z 2m szafki w kartonie na panele podłogowe... działają bez szwanku dalej :)

 

Ot - miałeś pecha :)

 

Ja nie zaryzykuje nigdy zakupu głośników firm Creative/Logitech/itp marki znane na PL rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot - miałeś pecha :)

Ja nie zaryzykuje nigdy zakupu głośników firm Creative/Logitech/itp marki znane na PL rynku...

Pecha miałem w momencie wysyłania paczki przez sklep internetowy - trafił mi się najwyraźniej model z wadą fabryczną - od początku głośnikom zdarzało się buczeć po krótszej lub dłuższej pracy, a tylna ścianka była wtedy rozgrzana (gdy głośniki zaczynały buczeć) - myślałem że to normalny objaw w przypadku tego modelu. W tygodniu rozbebeszę obudowę i może uda mi się je jeszcze naprawić.

Creativy miałem przed Genkami - podpiąłem je spowrotem i grają na pewno gorzej od 1250x (Inspire 5100 5.1), ciekaw jestem porównania z modelem M80 (Monitor) bo mam możliwość kupna... A jak nie to czekam na 6c - czyli po raz kolejny kupię zestaw "w ciemno", tym razem za 2,5x większą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Hardstyle to lepszych od Z-5500 nie znajdziesz :)

Geniusy ogólnie się nadają do szerokiego spektrum muzyki jeśli można tak napisać zarówno 2000 jak i 3000 różnica jak między X-fi a DX'em :).

Do Elektronicznych gatunków takich jak hardstyle i innych pochodnych jednak znienawidzone pierdziawy pokroju Z-2300, Z-5X00 poporstu zamiatają weszlkie gienki bez trudu. Bez względu na jakąkolwiek nową ewangelię by nie głosili na PClol, mocny woofer i satelitki zdolne przenieść trochę górnego i średniego pasma i byle nie grały jak z pod koca a nie grają :) i jest wypas to taki rodzaj nuty :) po prostu dużo nie wymaga a dla innych lepiej ominąć szerokim łukiem gienki i logi i rozejrzeć się za microlabami bądź vigolami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage - mam tłumaczyć Ci za każdym razem intencje jakimi się kierowałem wstawiając uśmiech?

Nie , ale jest tutaj grupka userow - palcem wskazywac nie bede - ktora kazde slowa Vegi komentuje wlasnie w ten sposob. Przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z microlabami, właśnie natknąłem się na to: http://realitynet.pl/news.php?extend.5553....%99ty_w_drewnie cena bardzo mocno zachęca, teraz trzeba czekać na pierwsze opinie ;)

3 i 4 calowe niskotonowki... dobrego basu i glebi to bym sie po nich nie spodziewal, mi brakuje tego na 6,5cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Hardstyle to lepszych od Z-5500 nie znajdziesz :)

Geniusy ogólnie się nadają do szerokiego spektrum muzyki jeśli można tak napisać zarówno 2000 jak i 3000 różnica jak między X-fi a DX'em :).

Do Elektronicznych gatunków takich jak hardstyle i innych pochodnych jednak znienawidzone pierdziawy pokroju Z-2300, Z-5X00 poporstu zamiatają weszlkie gienki bez trudu. Bez względu na jakąkolwiek nową ewangelię by nie głosili na PClol, mocny woofer i satelitki zdolne przenieść trochę górnego i średniego pasma i byle nie grały jak z pod koca a nie grają :) i jest wypas to taki rodzaj nuty :) po prostu dużo nie wymaga a dla innych lepiej ominąć szerokim łukiem gienki i logi i rozejrzeć się za microlabami bądź vigolami

 

Ale się uśmiałem ...do Hardstyle 5.1 ... <lol2>

Hardstyle powinno się słuchać na stereo z dobrymi basowcami i dobrą górą ...i tyle w temacie....jak wogule można słuchać muzyki na 2.1 albo 5.1 :|

To jest dobre do gier i do kina domowego ...a nie do słuchania muzyki ....

Pozatym w zestawach komputerowych jest jeden woofer który odtwarza wyrównany kanał lewy i prawy (mowa oczywiście o basie)

a jak wiadomo to hardstyle czy inny typ muzyki jest w 99% odtwarzany i nagrywany w trybie stereo ...i jak byś nie chciał to NIGDY NIE UZYSKASZ STEREO NA JEDYM WOOFERZE.

 

Pozdrawiam

 

 

ps. Z-5500 kosztują pewnie ok. 1000 złotych ....za 1000 złotych złoże Ci takie stereo do hardstyle że sąsiedzi zaczną Ci w ogródki sadzić drzewa do zrobienia twojej trumny ....

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM Geniusy 2000x 2.0 i 5000 5.1

Oczywiście istnieje możliwość ich wcześniejszego odsłuchania

W tym celu - Warszawa/Gocław

Cena jaka mnie interesuje za oba zestawy, to 380zł

Są na 1,5 rocznej gwarancji

Niestety brak pudełek, PW

 

NIE sprzedaje oddzielnie, jedynie cały komplet 2000x + 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, umieściłem post na forum pclab ale mam nadzieję, że nic się nie stanie jeśli powtórzę tutaj, zależy mi na czasie.

 

Chciałbym zapytać (posiadaczy 2000x w szczególności) czy to normalne, że moje <kupione pare dni temu> 2000x przy volume na min. wydają hm, szum/dudnienie..? Tak na ucho (i rozum) jest to dźwięk o czestotliwości ok 50hz, podejżewam więc, że zbierają fale elektr.mag. z okolic zasilacza. Czy u Was też tak się dzieje? Dźwiek ten bardzo przeszkadza, jest cichutki ale słyszalny, bardzo bardzo denerwujący itd.:/. (podłączenie do komputera nie zmienia nic). Coś można z tym zrobić? Jakieś 'ekranowanie'? Po podłączeniu czegokolwiek do wyjścia słuchawek jeszcze głoścniej 'buczy'..

 

Z ciekawości poszedłem do sklepu w którym kupiłem i powiedziałem o co chodzi, włączyli inny zestaw i to samo... Stwierdzili, że tak jest i tyle. Nic z nimi nie kombinowałem, najpierw chciałem zasięgnąć wiedzy. Co ciekawe mój model jest 'inny' niż wszystkie które widziałem na zdjęciach w internecie, mianowicie chodzi o tweeter, rózni się wyglądem, między innymi mocowaniem (3 śrubki, a nie 4 jak we wszystkich modelach które widziałem w interncecie). Na pudełku napisane jest ze tweeter ma 4Ohmy, przez otwór z tyłu widzę, że jest na nim napisane 8Ohm 100W. Tak ma być? Może seria jakaś zła?

 

Help;]

 

zdjęcie głośnika w załączniku.

 

/z góry dzięki

post-165451-1226810655_thumb.jpg

Edytowane przez azureblue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...