Skocz do zawartości
Celin

Enermax Modu 82+/pro 82+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie Modu82+ 525w i jestem nie ukrywam zawiedziona jego kultura pracy, pomijam to ze po odpaleniu komputera przez chwile dość intensywnie piszczy, łożysko terkocze, ale najbardziej wkurzające jest to ze zamiast odprowadzać cieple powietrze z obudowy, robi dokładnie coś innego ( sprawdzałam ręka) powietrze kotłuje się pod zasilaczem, powiem wręcz ogrzane powietrze wtłacza z powrotem do obudowy

 

Oczywiście napięcia sa ok, ale reszta to beznadzieja, wiem ze to przypadek 1 na ileś tam, ale płacąc 500 pln za zasilacz oczekiwałam czegoś dokładnie odwrotnego, zastanawiam się czy nie wysłać go na gwarancje ...

 

Czy ktoś podobna sytuacje zaobserwował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe ze wtłacza powietrze do obudowy, musiał by mieć odwrócony wentyl. A to że ciepłe powietrze się gromadzi pod zasiłka to przy wolno obrotowym wentylu to standard. Zwłaszcza ze pewnie zasilacz masz na górze obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe ze wtłacza powietrze do obudowy, musiał by mieć odwrócony wentyl. A to że ciepłe powietrze się gromadzi pod zasiłka to przy wolno obrotowym wentylu to standard. Zwłaszcza ze pewnie zasilacz masz na górze obudowy.

 

Standard standardem, ale gdy miałam śp Corsaira 520 w takie zjawisko nie występowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Modu82+ 525w i jestem nie ukrywam zawiedziona jego kultura pracy, pomijam to ze po odpaleniu komputera przez chwile dość intensywnie piszczy, łożysko terkocze, ale najbardziej wkurzające jest to ze zamiast odprowadzać cieple powietrze z obudowy, robi dokładnie coś innego ( sprawdzałam ręka) powietrze kotłuje się pod zasilaczem, powiem wręcz ogrzane powietrze wtłacza z powrotem do obudowy

 

Oczywiście napięcia sa ok, ale reszta to beznadzieja, wiem ze to przypadek 1 na ileś tam, ale płacąc 500 pln za zasilacz oczekiwałam czegoś dokładnie odwrotnego, zastanawiam się czy nie wysłać go na gwarancje ...

 

Czy ktoś podobna sytuacje zaobserwował ?

wydaje mi się, że masz coś nie tak z obiegiem powietrza w obudowie - jak możesz wrzuć fotkę budy z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian-Li - masz możliwość podłączenia wtyczki 3-pin zasilacza do mobasa i sprawdzenia jak zachowują się obroty wentylatora? :)

Fanin1 to zasilacz ( zasadniczo kreci się cały czas podobnie, tylko łożyska doprowadzają mnie do szewskiej pasji ! Rozmawiałam ze znajomym sprzedawca, brał go od dystrybutora i jutro będę wiedziała, czy da rade go wymienić )

 

Pozdrawiam

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lian-li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal brak odpowiedzi czy wiatrak w dobra strone jest przymocowany ;)

 

enyłej ja widze, ze ta buda ma tylko malutkie otworki na górze i cała masa gorącego powietrza nie ma fizycznie gdzie uciec (troche ucieknie, ale większosć sie odbije i zacznie wirować po bokach), dlatego wszystko sie 'kotłuje'. Sprawe pogarsza fakt takiego ustawienia coolera jak jest. Korsarz dzięki wyższym RPM ratował sprawe troche, ale i tak jak stwierdze, że wentylacja w tej budzie jest >gorsza< niż w niejednej za 50zeta to sie dużo nie pomyle. Wystarczy spojrzeć na fote, żeby odrazu zobaczyć że "to nie ma prawa dobrze działać" w takim układzie :>

 

[edit: a ten jedyny otwór Bardzo-Skutecznie blokują ci kable.]

 

Ratunkiem może być obrocenie coolera (bekplejta wywal bo ci nie jest potrzebny do niczego...), i dodatkowo na tak obrócony radiator połóż kawałek wyciętego kartkonika. Dalej: jeżeli nie masz więcej 120-tek to ten z przodu przełóż na drugą strone coolera.

Jak ci dzięki samej przekładance temp na procku spadnie o 5'C to stawiasz browara B-)

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal brak odpowiedzi czy wiatrak w dobra strone jest przymocowany ;)

 

enyłej ja widze, ze ta buda ma tylko malutkie otworki na górze i cała masa gorącego powietrza nie ma fizycznie gdzie uciec (troche ucieknie, ale większosć sie odbije i zacznie wirować po bokach), dlatego wszystko sie 'kotłuje'. Sprawe pogarsza fakt takiego ustawienia coolera jak jest. Korsarz dzięki wyższym RPM ratował sprawe troche, ale i tak jak stwierdze, że wentylacja w tej budzie jest >gorsza< niż w niejednej za 50zeta to sie dużo nie pomyle. Wystarczy spojrzeć na fote, żeby odrazu zobaczyć że "to nie ma prawa dobrze działać" w takim układzie :>

 

[edit: a ten jedyny otwór Bardzo-Skutecznie blokują ci kable.]

 

Ratunkiem może być obrocenie coolera (bekplejta wywal bo ci nie jest potrzebny do niczego...), i dodatkowo na tak obrócony radiator połóż kawałek wyciętego kartkonika. Dalej: jeżeli nie masz więcej 120-tek to ten z przodu przełóż na drugą strone coolera.

Jak ci dzięki samej przekładance temp na procku spadnie o 5'C to stawiasz browara B-)

Witam

 

Zasilacz został wymieniony na nowy - coś było nie tak z samym śmigłem.

Co do obudowy nadchodzi czas zmian- oczywiście lian-li, ale to później :wink:

Dla chcących kupić zasilacze enermaxa, zawsze pytajcie się skąd sklep bierze owe zasilacze, jak od dystrybutora to pełen relax, w mnie wymiana na nowy trwała raptem 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem posiadaczem Enermax Modu82+ EMD525AWT 525W i właśnie stoję przed wymiana wentyla z przyczyn wiadomych.

 

Mam kilka pytań związanych z ta akcja ...

 

- Z tego co czytałem nie idzie podpiąć nowego wentyla pod zasilacz ?

- Czy jeżeli wentylator podłącze pod płytę lub regulator i ustawie na sztywno, zasilacz ruszy, miałem przypadek ze bez podpiętego śmigła nie dawał oznak życia.

- Czy noctua NF-P12 będzie dobrym wyborem ?

 

pz. beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić sie da zawsze tylko sa mniejsza lub wieksze komplikacje przy tym , w tym zasilaczu akurat jest zupelnie inna wtyczka . Bedziesz musial albo gdzies kupic taka wtyczke i zamontowac ja w nowym wentylatorze albo przelutowac kable ze starego wentylatora.

http://www.silentpcreview.com/files/images/enermax-modu82+/modu82%2B07.jpg

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć na sztywno lub pod regulator obrotów. Enermax niestety posiada specjalny układ odpowiedzialny za prędkość wentylatora.

Nazywa się to chyba SpeedGuard i działa na podobnej zasadzie co PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przy Modu82+ 625W robić SLI/CF config mam taki jak w podpisie i chcę wrzucić dodatkowo do tego jeszcze 6950 i nie wiem czy zasilacz da rade ;)? Ktoś się orientuje?

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przy Modu82+ 625W robić SLI/CF config mam taki jak w podpisie i chcę wrzucić dodatkowo do tego jeszcze 6950 i nie wiem czy zasilacz da rade ;)? Ktoś się orientuje?

 

www.enermax.pl > masz tam kalkulator mocy zasilacza, wrzuć konfig i będziesz miał pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...