Skocz do zawartości
Celin

Enermax Modu 82+/pro 82+

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat, aby sie w nim użytkownicy wypowiedzieli coś o tym zasilaczu. Faktycznie bardzo cichy, niestety słychać delikatne piszczenie elektroniki, całe szczęście że jedynie jak sie przyłoży głowę koło niego, w odległości około 50cm już nic nie słychać, może dlatego, że póki co zagłusza go wentyl na cpu i gpu :)

niestety aparat dorwałem zbyt późno i nie mam zdjęć samej zasiłki na zewnątrz, dopiero po zainstalowaniu.

w pudełku poza zasiłka (wersja 525W) są jeszcze: kabel zasilający, przewody do przyłączeń, naklejka, śrubki, 4 opaski na rzep do mocowania kabli i coś w rodzaju torebki na przewody

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

co jeszcze na samym początku montażu mnie zdziwiło, to drobne problemy z podłączaniem kabli, otwory w końcówkach żeńskich są na tyle luźne ze styki nie zawsze nachodzą na siebie w zasilaczu i trzeba trochę pokrecić kabelkami aby sie wszystko zgrało.

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymalem wszystkie smigla w kompie i prawde mowiac nawet zblizajac glowe do budy to glosniejszy byl dysk twardy, ktory znajduje się dodatkow w SQD. wiec to piszczenie to jedynie slyszalne jak przylozylem niemalze ucho do samej zasilki :)

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś pkt. odniesienia co do innych zasiłek bequaieta/corsarza ??

Ja rozważam wersje pro, czyli to samo ale z kablami na stałe. Bo według mnie dopłata prawie80zł do kabelków to przesada.

Wie ktoś może kto produkuje te zasiłki Sirteca/FSP/Delty/Cwt... ??

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kto produkuje te zasiłki Sirteca/FSP/Delty/Cwt... ??

Lol. A kto ma produkować producentów? :| Sirtec, FSP, Delta, CWT itd. to producenci, którzy robią zasiłki np. Sirtec dla Chiefteca i Pentagrama, FSP dla BQ!, Delta Chieftecowi, CWT też Chieftecowi, Thermaltakeowi...

 

Zasilacz na pewno genialny prądowo, ale to piszczenie to... eh... nie spodziewałem się po Enermaxie.

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc te zasiłki miałem na myśli tematowego Enermaxa Modu 82+

Więc pytanie dotyczy który z tych producentów produkuje zasiłki dla enermaxa.

Swoją drogą nazwę tematu można zmienić na Modu 82+/Pro82+

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego feralnego piszczenia to dziś jeszcze trochę grzebałem w kompie i przyłożyłem ucho do zasiłki, piszczenia znacznie ustało, może potrzebował parę godzin pracy aby sie "rozgrzać" :) śmiało można powiedzieć ze z odległości 15-20 cm jest wręcz niesłyszalny, przynajmniej dla mnie a jestem dosyć wrażliwy na wszelkiego rodzaju dźwięki przy dużej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze nie sprawdzałem, ale sie przyjże jak będę wyłączał. co do obrotów to przy normalnej pracy kreci sie około 470rpm zaś przy obciążeniu dochodzi do jakiś 610rpm. dodatkowo dziś jak pochodził z 6 godzin to co pewien czas było słychać i to dosyć konkretnie bo zaczęło mnie to drażnić, coś w stylu zderzających sie metalowych kuleczek przy dużej prędkości. taki dziwny metaliczny dźwięk. za to piszczenie ustało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

raczej cos dalej z elektronika, oby to ustalo bo oszaleje :/ strasznie drazniacy dźwięk, jesli wiesz ze to z kompa idzie to nawet z 3-4metrow go slychac.

Obciąż go porządnie na parę godzin może mu przejdzie po wygrzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może będę mógł Ci pomóc :)

1) jaki masz konfig

2) czy piszczenie występuje cały czas, czy o określonych godzinach/porach

3) mieszkasz w domku, czy w bloku

4) ups czy bez, listwa czy bez, czy gniazdka mają kołek uziemiający

5) w którym sklepie kupiłeś zasilacz

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) C2D 1.86 / 4x1GB OCZ 800 / P5N-E SLI / GF 7900GS / Seagage 160 sataII / CD / DVD / standardowe chłodzenie + 2 wiatraki z budy

2) piszczenei ustało zas ten metaliczny dziwęk jeszcze wczoraj raz słyszałem

3) blok

4)bez ups, listwa, maja kołek

cooling.pl

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak panowie uważacie lepszy enermax czy bq ? musze w końcu podciąć decyzje. Cena w zasadzie podobna, bq ma więcej kabelków, jest większy (nie wiem czy dobrze czy źle ale jest ).

Bq jest napewno wykonany z dobrych elementów (długotrwałych) nie wiem jak z enermaxem bo nikt do niego nie zaglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te metaliczne dziwki

:lol2:

zas wczoraj jak chodzi przez jakies 5h to raptem raz to uslyszalem

Sam fakt piszczenia w zasilaczu za taką kasę i jeszcze zasilacza by Enermax nie napawa optymizmem... Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu nabyłem Modu82+ 425W :) Z zasiłki jestem cholernie zadowolony, jest niesamowicie cicha, mój zabytkowy ABIT NF7 nie jest w stanie z niej wogóle odczytać obrotów, ogółem cisza, dopiero po przystawieniu głowy do wylotu daje się coś usłyszeć (bardzo delikatny szum), brak piszczenia cewek (mimo minimalnego obciążenia) czy pracy łożysk. Pochwalić sobie mogę małą długość zasiłki do BQ DP trzeba dorzucić te 4cm co w małej budzie (takiej jak moja) może być problemem. Jedyną poważniejszą wadą może być okablowanie. Po pierwsze jest krótkie i jeśli ktoś ma dużego midi mogą już pojawić się problemy. Kolejny punkt to małe odległości pomiędzy poszczególnymi wtyczkami, dyski/napędy muszą być prawie bezpośrednio pod sobą, a jeśli ktoś ma optyka w górnej części obudowy, a dysk już w dolnej, no niestety dwa oddzielne kable :sad: No i ostatnia sprawa to mała ilość SATA przynajmniej w wersji 425W (czyli jeden kabelek z 3 wtyczkami), szczególnie biorąc pod uwagę małą odległość między końcówkami, raczej spotkania w pięć osób z czego każda przynosi po dysku albo dwóch odpadają, jakby dorzucili drugi taki to pewnie nikt by nie zbiedniał. Napięcie na 12V 12.10V w idle oraz bujające się od 12.09 do 12.11 w stresie (chociaż taki komp to dla takiego zasilacza nie stres :P ) Dodam jeszcze, że linia 5V w stresie to 4.95-4.96V, 3,3 nie chce mi się sprawdzać :oops:

 

No i jeszcze osobna kwestia to sklepik, w którym kupowałem. Gorąco polecam Zenfista, zasiłka zamówiona w czwartek późnym wieczorem, a dostarczona w poniedziałek :) :)

 

Ogólnie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...