Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

z przeciekow jakos nie mam podstaw, zeby nie wierzyc - specyfikacja, nowe SP, to wszystko pozwala miec nadzieje, ze nowe GPU faktycznie bedzie wydajne. a cena, no jescze moze ulec zmianie, tak wiec kto wie, czy na starcie nie zobaczymy tych 700$ SRP;)

Czyli się nie myliłem. Nie dostrzegam tej dramatycznej przewagi na bazie testu wyżej, na którą wszystko wskazywało :razz:

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Niestety taka tabelke to moge sam narysowac ale jest to czyjas fantazja.

 

Jezeli na GX2 mialem ok 10000 punktówm w vantege to w 2006 mialem ok. 20000.

A tutaj 1000 w Vantage so 14000 w 2006 na G280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nie myliłem. Nie dostrzegam tej dramatycznej przewagi na bazie testu wyżej, na którą wszystko wskazywało :razz:

test wyzej to fake :P pomijam wyniki X2, ktore sa zdecydowanie zanizone w trybie X, ale ta 88U ma zdecydowanie podniesione - 88U na 4giga procku uzyskuje X2500, wiec jakim cudem dostali te 500? na pewno nie dzieki PhysX, bo wplyw wynikow z testow CPU na ogolny w tym trybie to 5%. czekam na cos innego/pewniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam wrażenie, że wyniki nie będą daleko dalej od tego tabelce, a liczenie na 200% wzrost wydajności jest po prostu naiwnością.

No ale chyba nie chcesz mi powiedziec, ze 9800GTX i GTX280 w def. tescie 2006 maja prawie ten sam wynik? Wg tej tabelki roznica objawia sie wtedy, gdy potrzeba duzo ramo i w DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam wrażenie, że wyniki nie będą daleko dalej od tego tabelce, a liczenie na 200% wzrost wydajności jest po prostu naiwnością.

byc moze, ale pomijajac juz marki, jezeli w crysis potwierdzi sie te 36fps w 1920x1200 vh, dla jednej karty, no to bedzie bardzo milo ;)

 

Dołączona grafika

 

ja tam jestem pozytywnie nastawiony ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka to przerys z chińskiego PCinlife, choć faktycznie niektóre wyniki wyglądają śmiesznie to mimo wszystko nie wierze w cuda.

 

:) Niestety taka tabelke to moge sam narysowac ale jest to czyjas fantazja.

 

Jezeli na GX2 mialem ok 10000 punktówm w vantege to w 2006 mialem ok. 20000.

A tutaj 1000 w Vantage so 14000 w 2006 na G280.

Od dawna nie gram w benchmarki, ba nawet Vantage nie chciało mi się sprawdzać, ale z tego co patrzyłem, to GX2 na 3GHz ma właśnie około 14k pkt w 06.

 

No ale chyba nie chcesz mi powiedziec, ze 9800GTX i GTX280 w def. tescie 2006 maja prawie ten sam wynik? Wg tej tabelki roznica objawia sie wtedy, gdy potrzeba duzo ramo i w DX10.

Akurat tryb podstawowy to dziś już nędzny wskaźnik wydajności. Przecież już GX2 niewiele jest szybszy od GTSa, a sam benchmark radzi sobie z SLI. 06 trzeba testować już z AA i wysokich rozdziałkach żeby zobaczyć ile grafa jest warta.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka to przerys z chińskiego PCinlife, choć faktycznie niektóre wyniki wyglądają śmiesznie to mimo wszystko nie wierze w cuda.

i do tego jeszcze nieudolnie przerysowana

 

Dołączona grafika

 

bo tutaj 280 juz ma 4800 :D i tak wlasnie powstaja ploty ;)

 

o i jaka przystepna cena - 582Euro ;)

http://www.tdshop.fr/Negozio.asp?IdNegozio...rodotto=B994421

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie bardzo zastanawia to czy HD4870x2 przebije gtx280??

Jakis czas temu postanowiłem,że co roku wydam na karte cos w poblizu 600-800zl. I tak po kupnie Gf7900gto sprzedałem dołożyłem 800zl i kupiłem 8800gtx miałem ja prawie dwa lata. Sprzedałem i kupilem 9800gx2(700zl) teraz sprzedałem swojego GF co śmieszne najkrócej posiadaną kartę za wczasu by nie straciła na wartości a co najważniejsze by wogóle sprzedac. Teraz już totalnie głupieje. Nie mam karty od prawie miesiąca cośmieszniejsze nie wiem co już kupi. Do tej pory byłem zdecydowany wyda na kartę gtx280 2200zł. Ale po kilku sugestjach zastanawiam się nad HD4870x2 ale na nią należy czeka jeszcze miesiąc ponad:)

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba bylo sprzedawac gtx'a

na gtx'ie bys sobie spokojnie poczekal do listopada powiedzmy i wtedy kupil albo gt280 w 55 nm za rozsadne pieniadze albo cos od ATI

 

a co do 4870 x2 to moim zdaniem powinien bez problemow pobic gt280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

If you are hoping that a single GTX 280 will get you to more than 1920x1200, don't kill the messenger as I have to regrettably disappoint you.

 

Nvidia claims that a single GTX 280 will be enough for Crysis at 1920x1200 that is a standard resolution for most of the 24 inch LCD's.

 

If you have 30 inch display that supports 2560x1600 you will need two GTX 280 but again we heavily suspect that you won't be able to play with FSAA 4X enabled.

 

This would be too much even for two GTX 280 cards. It becomes ridiculous as two of these cards combined have 2.8 billion transistors and they will still not be able to bring Crysis to its knees. The best you can hope at 2560x1600 is 2X FSAA with these two cards.

 

We’ve had a chance to play Crysis with a single card and we can tell that 1920x1200 FSAA 4X with beta drives bring the card to its knees. Ouch, isn’t it.

No można zapomnieć w HD o AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-way SLI GTX 280 Scores P21350 In 3DMark Vantage

Dołączona grafika

Since we have some GTX 280 cards with us so we put them together and run some tri-SLI action. We overclocked our QX9650 to 4GHz to remove some CPU bottleneck and the 3DMark Vantage performance preset score scales from P17759 to P21350. Do let us know in our forums what tests you would like see.

NVIDIA Medusa

http://publish.it168.com/2008/0611/20080611028401.shtml

Dołączona grafika

 

GTX 280 drops to $499rumor

Nvidia was planning to launch the Geforce GTX 280 at $599 and the GTX 260 at $449, but now it looks like both cards will end up priced lower than it was originally planned.

 

The reason for this is simple, ATI will price its cards aggressively. The new suggested retail price might drop as low as $499 for the GTX 280 and $399 for the GTX 260. We were advised that some of these prices, especially the GTX 260, might go down further within a few weeks after the launch.

 

ATI's Radeon HD 4870 will again be cheaper than the GTX 260, and our sources believe that it can give it a run for its money. We will see about that, but at least the HD 4870 will end up cheaper to begin with.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia nie doceniła konkurencji, więc jeśli to nie jest fake to cena ładnie spadnie :D

 

GT200 scores revealed - testy od Charliego :wink:

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/new...scores-revealed

 

Dołączona grafika

 

edit

Oni tak na poważnie :lol2:

http://www.shopblt.com/cgi-bin/shop/shop.c...id=!ORDERID

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie z OC tego cielaka wielkosci płytki chodnikowj tez nie bedzie ciekawie

prywatny test na szybkensa Crysis GPU test:

GTS 850/1100 E8400@4GHz

2008-06-12 23:30:21 - XP

Beginning Run #1 on Map-island, Demo-benchmark_gpu

DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen

Demo Loops=3, Time Of Day= 9

Global Game Quality: Medium

==============================================================

TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)

!TimeDemo Run 0 Finished.

Play Time: 26.92s, Average FPS: 74.30

Min FPS: 54.62 at frame 1975, Max FPS: 105.60 at frame 1758

Average Tri/Sec: 52891412, Tri/Frame: 711856

Recorded/Played Tris ratio: 1.29

hmmm...........

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie z OC tego cielaka wielkosci płytki chodnikowj tez nie bedzie ciekawie

prywatny test na szybkensa Crysis GPU test:

GTS 850/1100 E8400@4GHz

2008-06-12 23:30:21 - XP

Beginning Run #1 on Map-island, Demo-benchmark_gpu

DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen

Przełącz na DX10 i powtórka :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Some GTX 200 cards schedule pricing in Japan

 Japan site gdm.or.jp gave us some information about how much some manufacturers pricing on their GTX 200 cards:

 

ASUS

・Geforce GTX 280 $765

・Geforce GTX 260 $531

 

MSI

・Geforce GTX 280 $720

 

inno3D(18th on sale)

・Geforce GTX 280(overclocking version 650MHz/2280MHz) $756~$774

・Geforce GTX 280 $720

 

ZOTAC(18th on sale)

・Geforce GTX 280 $738

・Geforce GTX 260$522

 

GAINWARD

・Geforce GTX 280 $720

 

source:gdm.or.jp

GTX 200 finally officially priced

We recived an official massage from nVIDIA which provide the final official price of GTX 200, and some imformation about sale date.

 

The official suggested pricing to manufacturers is the following:

 

o GeForce GTX 280 - $649

o GeForce GTX 260 - $399

3DMark Vantage of Single GTX 280 with QX9770 @ 4GHz

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czyli HD4850 Crossfire(P11918) powinno być szybsze w 3dmark, zobaczymy jak w grach :D

Aby zdobyć pełną wydajność dwóch kart GTX 280 potrzebne jest trio-SLI :lol2:

 

Dołączona grafika

:blink:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cenami to ich chyba kopie i to ostro. Zawsze jakaś nowość kosztuje masę kasy, czysty marketing. Crysis powstał po to, by natrzepać trochę kasiory NVIDIA i AMD. Straty na software, zyski z hardware. A później płacz, że tak mało legalnych kopii się sprzedało, zmiana priorytetów itp, etc. Ceny mogłyby być trochę niższe. Już chyba lepiej kupić next gen'a X0, albo PS3, zapłacić jednorazowo, cieszyć się grami przez parę lat, bo tak na dobrą sprawę PC to co raz bardziej jedno wielkie nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

...Już chyba lepiej kupić next gen'a X0, albo PS3, zapłacić jednorazowo, cieszyć się grami przez parę lat, bo tak na dobrą sprawę PC to co raz bardziej jedno wielkie nieporozumienie.

x0 i ps3 raczej do next-gen już nie należą ;), a grafika już nie będzie powalać jak to było na początku. Ja od kupna X360 nie odpaliłem żadnej gry na PC i do wyjścia DIII raczej się to nie zmieni :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane? Możesz rozwinąć...

 

Ja widzę na tym skanie z gazetki bardzo zachęcające wyniki. Ale jak widać niektórzy muszą zobaczyć słupki, żeby móc powiedzieć coś o wydajności :wink: pzdr

 

Pobawiłem się exelem :wink:

Dołączona grafika

 

EDIT

Faktycznie Domell rozdziałka wyższa to 2560 :oops:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowane? Możesz rozwinąć...

Wiesz, jeśli ktoś spodziewał się wydajności na poziomie 5XGF8800Ultra to jasne że przereklamowane.... :lol2: Patrząc jednak racjonalnie GT200 zapowiada się znakomicie.... Przynajmniej w Crysisie w rozdziałce FullHD jest o ok 2,5 raza szybszy od starej generacji....

 

PS. Z tego co widzę na tych wykresach w porównaniu do testu z PCG to tam jest rozdziałka 2560x a nie 1920, które naniosłeś na wykres :wink:

 

PS. 2 A co do cen to nie wzięliscie jeszcze jednej i nawet bardzo prawdopodobnej opcji a mianowicie takiej ze podawane ceny od początku miały służyć tylko do marketingowych zagrywek.... Od początku bowiem były one zawyzone po to zeby NVIDIA mogła z czegoś "zejść".... :) Czyli tak naprawdę te 650$ to pic na wodę, dla zwiększenia widełek możliwości zabaw z cenami....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...