Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Ustosunkowujac sie do wczesniej zglaszanych watpliwosci odnosnie gigabyte 260 GTX OC to - na podstawie przeprowadzonego "sledztwa" - moge potwierdzic, ze wersja z "OC" w nazwie, ale taktowana standardowo to 65nm, natomiast tak samo nazwana, ale z core clock 630MHz to 55nm.

 

Poza tym szczegolem, praktycznie nie sposob tych kart odroznic - zadnego info, ani na WWW, ani na puelku, ani na naklejce. Karty, rzecz jasna, roznia sie zastosowanym chlodzeniem, ale nie odzwierciedlaja tego zdjecia na stronie producenta czy w sklepach internetowych (chlubnym wyjatkiem jest tu newegg.com).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkowujac sie do wczesniej zglaszanych watpliwosci odnosnie gigabyte 260 GTX OC to - na podstawie przeprowadzonego "sledztwa" - moge potwierdzic, ze wersja z "OC" w nazwie, ale taktowana standardowo to 65nm, natomiast tak samo nazwana, ale z core clock 630MHz to 55nm.

 

Poza tym szczegolem, praktycznie nie sposob tych kart odroznic - zadnego info, ani na WWW, ani na puelku, ani na naklejce. Karty, rzecz jasna, roznia sie zastosowanym chlodzeniem, ale nie odzwierciedlaja tego zdjecia na stronie producenta czy w sklepach internetowych (chlubnym wyjatkiem jest tu newegg.com).

Tak naprawdę to OC producenta to pic na wodę...

 

I tak to wszystko są referencyjne karty.... które po prostu mają zapas oc a co mądrzejsi producenci to wykorzystują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie wlasnie z HIS Radeon 1950pro na EVGA 260-216 55nm (rdzen domyslnie 626Mhz). Przy Q6600@2.4Ghz wyciaga 8560 pkt w 3dMark'06, czy to nie malo? Nie testowalem jeszcze przy podkreconym procesorze, ale trudno o nim powiedziec, ze jest slaby...

 

Mam zamiar przetestowac to jeszcze na swiezo zainstalowanym Win7 RC. Aha, czy to normalne, ze karta piszczy pod obciazeniem w 3dMark (poprzednia tez wydawala dzwieki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, piszczą cewki. Włącz sunchronizację pionową w sterownikach. Wynik w normie, proc zdecydowanie za słaby przy tym taktowaniu i ogranicza kartę. Przy procu ok. 3.2 Ghz uzyskasz lekko 13k pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, piszczą cewki. Włącz sunchronizację pionową w sterownikach. Wynik w normie, proc zdecydowanie za słaby przy tym taktowaniu i ogranicza kartę. Przy procu ok. 3.2 Ghz uzyskasz lekko 13k pkt.

nie popadajmy w przesadę ze proc taki słaby,wynik mimo wszystko powinien być znacznie wyższy,coś jest nie tak ,8000pkt to ja uzyskiwałem na GF 8600GT i E4300(3.0Ghz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mało ramu? Bo szanowny kolega nie napisał. Ja na 3GHz i grafie jak w podpisie uzyskałem 15,5 tyś. punktów pomimo 4Mb cache :D

 

Moja karta nie piszczy, albo fan od proca to zagłusza :D

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie popadajmy w przesadę ze proc taki słaby,wynik mimo wszystko powinien być znacznie wyższy,coś jest nie tak ,8000pkt to ja uzyskiwałem na GF 8600GT i E4300(3.0Ghz)

Ja akurat na procu Q9300 default uzyskałem nieco ponad 8k pkt na grafie w podpisie, po podkręceniu E6420 do 3.2 miałem już prawie 14k. Także nie wiem czy przesada czy nie, ale opieram się na własnych doświadczeniach

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,posiadam GF 260 EVGA 65mn czy da się tak ustawić obroty żeby wentylator startował od 30% zamiast 40%,bo jesli ustawie na manual w evga precision,to wiatrak co prawda kreci sie na 30% ale nie chce przyspieszyc podczas gry :sad:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako że mam kartę pare godzin to mam mozęlamerskie pytanie - plis nie bijcie :lol:

 

Karta to referencyjny gainward jakaś limited edyszyn czy inny diabeł. Według gpu-z rdzeń 0.65 wersja a2.

 

Zgodnie z zapewnieniami kumpla (zmienił bratu tę grafę na radka 4890, 3 gtx-ów 260 już nie potrzebuje :lol2: ) powinna lajtowo chodzić nawet na codzień 700/1400/1100.

Do testów podobno ok 750/1512/1300 bez zmiany napięcia.

Tak więc pełen optymizmu po 1 przebiegu 3dmarka 03 zmieniłem takty na 700/1400/1100 i lecimy.

Problem jest taki,zę w tescie nature spore arty, reszta ok, wyniki też w miarę ok (51k na procku 3.9ghz)

W rivce rozkręciłem nieco bardziej wentyl, ytemperatura gpu sapdła ponizej 70 stopni w 3dmarku i artów nei ma.

 

Zadowolony z siebie ustawiłem 740/1500/1250 i ponownie odpalam 3dmarka. Niby wszystko ok, kara przeszła test szybka, a na końcu wynik w okolicy 29k punktów...

Wtf ? Jak rozumiem coś się posypało albo załączyło zabezpieczenie w karcie/sterach.

 

Mam odkręcić memki, rdzeń vczy stawiacie na inną przyczynę takich jaj w testach ?

 

Mam jeszcze pytanie co tak naprawdę daje volter evga- standardowo mam na rdzeniu 1.1250v - do jakiej wartości warto je podnosić i na co mogeliczyć ?

Z powodu plomby z tyłu karty oraz braku odpowiednich radiaxów wodowanie grafy odsuwa mi się zapewne na pare tygodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainwardy i Gigabyte to największe padaki pod względem oc. Przekręcone masz ropy daj takty 700/1512/1100 , nawet jak na karcie są padaczne samsungi to powinny dociągnąć do 1150mhz :wink:. W markach to ropy i pamięc możesz sprawdzać , chcesz bardziej pomęczyć karte to polecam crysisa i clear sky .

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainwardy i Gigabyte to największe padaki pod względem oc. Przekręcone masz ropy daj takty 700/1512/1100 , nawet jak na karcie są padaczne samsungi to powinny dociągnąć do 1150mhz :wink:. W markach to ropy i pamięc możesz sprawdzać , chcesz bardziej pomęczyć karte to polecam crysisa i clear sky .

No niestety karta wypadała lepiej w o/c według kumpla względem jego 2 gtx-ów gb właśnie ...

No ale w swoim czasie nabił prawie wszystkie rekordy na hwbocie na 260-ce więc jakoś te gb swoje podgonił :wink:

 

edit:

 

dałem rdzeń synchro i 700/1509/1232 bez problemu jedziemy dalej ;)

 

 

Swoją drogą na co dzień toja i tak tej grafy jakoś strasznie nie będe męczyć- niech robi 650na rdzeniu i 1100 na memkach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moja robi 740/1566/1300 na 1.06v :wink: , do zabaw z 810mhz mam za słaby zasilacz - restart po 30sek w furmarku :wink: . Jak nie będziesz ostro kręcić karty to zmniejsz napięcie na gpu , temp spadnie i chłodzenie odsapnie :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

masz może gdzies opis jak to zrobić z pena ?,flashowałes bios karty ?.

Tutaj masz hp toolsa

http://www.bootdisk.com/pendrive.htm

 

Generalnie to jest tak :

-instalujuesz hp formatting toolsa

-pokazujesz w nim gdzie sa pliki startowe (to jest przy kreowaniu dyskietki startowej , tej z XP , nie z Visty - pliki te mozna spokojnie zassac na necie) , dajesz do nich sciezke dostepu

-dajesz format

 

Po tym pen jest botowalny.

 

 

Jak Ci nie wyjdzie to odezwij sie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainwardy i Gigabyte to największe padaki pod względem oc. Przekręcone masz ropy daj takty 700/1512/1100 , nawet jak na karcie są padaczne samsungi to powinny dociągnąć do 1150mhz :wink:. W markach to ropy i pamięc możesz sprawdzać , chcesz bardziej pomęczyć karte to polecam crysisa i clear sky .

 

Wiesz moja robi 740/1566/1300 na 1.06v :wink: , do zabaw z 810mhz mam za słaby zasilacz - restart po 30sek w furmarku :wink: . Jak nie będziesz ostro kręcić karty to zmniejsz napięcie na gpu , temp spadnie i chłodzenie odsapnie :wink: .

a moj padakowaty GB robi 771/1566/1242 na stocku .... :/

 

edit:

cobym nie byl gołosłowny

http://members.lycos.co.uk/chaosik/15866.png

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niezbyt szanuję gb oraz palita/gainwarda , ale nie wiem czmu czepiać się referentów- jak nie dadzą gorszych pamięci to wszystko powinno chodzić podobnie...

Ktoś tu ma uprzedzenia i tyle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na podstawie na kilkanastu sztuk kart gtx260/280 , jedna sztuka wiosny nie czyni :wink:.

poprzednia 756/1500/1250

wiekszosc tych ktore byly w Pradze na GOOC 2009 tyle robily a bylo ich tam 28sztuk (14 teamow po 2 grafy)

Zulusman ma jeszcze jedna ktora mial ryba i robi podobnie .. wiec ja opieram sie na wiekszej próbce niz ty .. :P

 

zebysmy mieli jasnosc .. nie mowie ze GB jest jakis wybitny .. ale nie nazwalbym go padakowatym... wydaje mi sie byc po prostu NORMALNYM

no chyba ze ja mam jakies zlote ręce i co sie dotkne to ponadprzeciętne sie zaraz zrobi ... :P

 

w ogole to ja swojej karty nie krece na codzien wcale .. i mi starcza

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednia 756/1500/1250

wiekszosc tych ktore byly w Pradze na GOOC 2009 tyle robily a bylo ich tam 28sztuk (14 teamow po 2 grafy)

Zulusman ma jeszcze jedna ktora mial ryba i robi podobnie .. wiec ja opieram sie na wiekszej próbce niz ty .. :P

 

zebysmy mieli jasnosc .. nie mowie ze GB jest jakis wybitny .. ale nie nazwalbym go padakowatym... wydaje mi sie byc po prostu NORMALNYM

no chyba ze ja mam jakies zlote ręce i co sie dotkne to ponadprzeciętne sie zaraz zrobi ... :P

 

w ogole to ja swojej karty nie krece na codzien wcale .. i mi starcza

Masz ewidentnie farta, bo mielismy az 6 kart ze stajni Gigabyte i kazda byla fajna ;]

 

Ludzie, to sa referencyjne grafy z naklejkami producentow!! Jedynie EVGA czy inny producent z partii ktora kupi, robi reczna selekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba zdecyduje na palita, bo jest... najtańszy. Myśle że rdzeń pod 700 podejdzie i tyle mnie zadowoli. Mam tylko nadzieję że tryb 2D będzie sprawny.

w esc mają teraz takżę referencyjnego gainwarda w podobnej cenie (niecałe 700 zł) co te ich autorskie wynalazki, więc ja bym się taką kartą zainteresował- moja wydaje się być jak najbardziej normalna ;) Gdyby nie plomba to był bym w ogóle zachwycony no ale wiedziałem co brałem (kurde jak by ktoś zdobył plomby to pewnei masa osób by to na forach kupowała ;P)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wgrałem nowy bios do evga za pomocą sany clip :lol2: .Ustawiłem takty 700/1400/1200 i zmniejszyłem napiecie w 2D,wczesniej było to 1,12,w nowym ustawiłem na 1.06W no i volter evga w koncu działa.O dziwo po flashu zwiększyło się OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...