Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze takie pytanie dla mnie istotne, czy podczas obciążenia karty nie piszczą cewki na karcie?

U mnie piszczą tylko podczas "sprawdzania wydajności" w Viście i przy ładowaniu testów w Vantage. W grach na razie nie zaobserwowałem piszczenia - gta IV, Hl2 (+episody), CS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym nie powiedział że się kręci gorzej niż referenty. Nie każdy bawi się zmianami napięć. Ten Gainward we wszystkich testach jakie widziałem robi powyżej 700/1500/1200, co chyba nie jest złym wynikiem za taką cenę.

 

Do tego chłodzenie można zmodyfikować montując wentylator 120 mm i będzie ok. Dla mnie osobiście referencyjne chłodzenie w tych kartach jest głośne, staram się już nie kupować kart z małymi turbinkami/wentylatorkami tylko wolę kombinację radiator + 120 mm. Nawet słyszalna 120-tka jest subtelniejsza niż te małe pierdółki jak się rozkręcą.

Niektórym użytkownikom już przy 670 sypie artami. Do testów najgorszych sztuk się nie wysyła ;).

 

Zakładając, że wentyle zostaną wymienione to rzeczywiście będzie lepiej od referenta, który na 40% rzeczywiście jest już wyraźnie słyszalny. A jak referent robi około 85 stopni to już jest masakra ;).

Ale sugerując się tymi słowami:

Karta do OC bez wymiany chłodzenia.

podejrzewam, że chłodzenie zostanie zostawione w spokoju a OC karty będzie ważniejsze od ciszy.

 

Nie rozumiemy sie - 55% zrobilem CELOWO bym wiedzial , ze sie wentyl kreci , a nie stoi i przez to grafe "przegrzeje"

 

A co do 40% - kwestia tego gdzie buda stoi , na czym stoi , jaka to buda , jak wykonana , co ze spasowaniem i luzami oraz czy ma np. mase miejsc do wlotow powietrza.

Mam wrażenie, że już coś takiego od Ciebie czytałem :razz: . Edytowane przez Nudziarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zakładając, że wentyle zostaną wymienione to rzeczywiście będzie lepiej od referenta, który na 40% rzeczywiście jest już wyraźnie słyszalny. A jak referent robi około 85 stopni to już jest masakra ;).

Ale sugerując się tymi słowami:

Tylko , ze Ty masz 280 i moze tam jest to inaczej. Ja swojego 260 na def - 40% - nie slysze ;) przy wylaczonych wszystkich wentylach ;)

 

Mam wrażenie, że już coś takiego od Ciebie czytałem :razz: .

4870 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze Ty masz 280 i moze tam jest to inaczej.

 

Ja swojego 260 na def - 40% - nie slysze ;) przy wylaczonych wszystkich wentylach ;)

Wentylator raczej jest taki sam, wiadomo, że 280 będzie się bardziej grzała i szybciej zwiększała obroty, ale jeżeli mówimy o procentowo takim samym ustawieniu wentyla to nie powinno mieć to żadnego znaczenia.

 

Może siedzisz dość daleko od kompa, masz 'szczelną' obudowę itd., a ja 'dziurawą', przez co nie słyszysz; ale to nie jest argument za 260, tylko za Twoją obudową :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Może siedzisz dość daleko od kompa, masz 'szczelną' obudowę itd., a ja 'dziurawą', przez co nie słyszysz; ale to nie jest argument za 260, tylko za Twoją obudową :E.

Szef , wiec cos w tym jest + to , ze lezy na ziemi. Glowe mam oddalona w lini prostej o jakis metr , no a o szczeslnosc Szefa to ja sie nie boje :E

 

Edit : moja ma tylko 1 na wetnyl z tylu , 120m. Z przodu zas gruby front panel , zamykany wiec cos w tym jest ;)

 

@Firekage

Oj, GTX260 przy 40% słychać spokojnie, dopiero mam w Rivie ustawione 25% i jest cisza, natomiast nie słychać kompletnie drugiej karty (bo siedzi na niej blok :P )

Moze mamy inny prog tolerancji ;)

 

PS 0 ja mam 55nm , moze to tez cos robi.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef , wiec cos w tym jest + to , ze lezy na ziemi. Glowe mam oddalona w lini prostej o jakis metr , no a o szczeslnosc Szefa to ja sie nie boje :E

Ja mam może jakieś 70 cm oddalenia od budy, a moja obudowa ma 4 dziury na wentyl 120 mm i jedną na 140 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, gtx 295 to tak naprawdę 2x gtx 275 ;)

Jak wyszly 295, to nie bylo jeszcze gtx 275, wiec jakim cudem to kanapka z 275 ?.

 

ok to chyba 2x 280gtx zapodam

mniej 1414zl

To juz zapodaj 2x gtx 285. Sa w nizszym wymiarze technoligicznym, przez co mniej sie grzeja i mniej pradu zra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

295 ma rdzenie identyczne jak 275, ale taktowania z 260.

 

Ciekawi mnie różnica w wydajności między 2x285 a 295, bo różnica w cenie "troszkę" duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No, biorac pod uwage ilosc ps (2x192 gtx 295 i 2x 240 w sli gtx 285), to smiem stwierdzic przewage sli 285 rzedu 25 %.

Duzo sie pomylilem :rolleyes:

Przecież 295 ma 2x240 shaderów. Obciętę są tylko kontrolery pamięci i ROP-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem jak robili 295 to nie było 275, ale można powiedzieć, że ta karta to teraz 2x gtx275

 

@Blue

 

Ja na twoim miejscu nic bym nie zmieniał mając Radka 4870 X2, no chyba, że zmieniasz tak dla zmiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 295 ma 2x240 shaderów. Obciętę są tylko kontrolery pamięci i ROP-y.

Faktycznie :blink: ...przecierz na poczatku jak zastanawialem sie czy kupic 285 czy 295 bylo 2x 192 ps :angry:.

W takim razie nie warto inwestowac tyle pieniedzy w SLI gtx 285, choc w przypadku radzia 4870x2 bedzie to jakis skok wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozumiem Blue. W sumie wymiana 4870X2 na 2x285 czy 295 nie wniesie za dużo ale zawsze kilka pkt więcej i kilka klateczek w górę. Nie jest to z pewnością powód do takiego wydatku aczkolwiek zawsze coś nowego w budzie zaskwierczy :) Po drugie premiery nowych układów powoli są przesuwane i tak na prawdę to pewnie dopiero za rok będziemy cieszyć się ich dostępnością. Blue najlepiej 2x285 ale myślę, że 295 to kompromis, który powinien Cię zadowolić do czasu pojawienia się nowych chipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak pokuszę i z grubej rury - quad sli z dwóch GTX295?

 

Tu o wydajności:

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-...i-gaming-test/7

 

Blue nie wspominał o przedziale cenowym do puszczenia na nowy sprzęt więc nie ma sensu się powstrzymywać ;) BTW testy na tej samej mobo, zasiłka podobna znaczy konfiguracja gotowa podjąć takie grafiki. Wtedy można śmiało myśleć o monitorze 30" :) Chciałbym to monstrum zobaczyć w akcji.

 

EDIT:

Lub też druga 4870X2?

To (na płytach pod LGA1366) jest długo przeze mnie oczekiwaną funkcjonalnością. Albo Crossfire albo jak kto woli SLI :)

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak pokuszę i z grubej rury - quad sli z dwóch GTX295?

 

Tu o wydajności:

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-...i-gaming-test/7

 

Blue nie wspominał o przedziale cenowym do puszczenia na nowy sprzęt więc nie ma sensu się powstrzymywać ;) BTW testy na tej samej mobo, zasiłka podobna znaczy konfiguracja gotowa podjąć takie grafiki. Wtedy można śmiało myśleć o monitorze 30" :) Chciałbym to monstrum zobaczyć w akcji.

 

EDIT:

Lub też druga 4870X2?

To (na płytach pod LGA1366) jest długo przeze mnie oczekiwaną funkcjonalnością. Albo Crossfire albo jak kto woli SLI :)

 

mialem CFX ale nie bylem zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s...co Ty dales prawie 1700 zeta za zasilke ? :blink:

ok to chyba 2x 280gtx zapodam

mniej 1414zl

dobra zasiłka nie jest zla ..

tylko wentylator jak dla mnie troche glosnawy ...

 

 

co do 260GTX .. jest jakis zestaw chlodzacy do tej karty ktory uzupelniłby zwykly blok (nie fullcover)

chodzi mi o sam radiator na sekcje zasilania, pamieci itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz ale GTA4 zdaje sie nie korzystalo ze SLI ...

 

p.s: co do psu to nie mowie ze jest glosny .. ale wiatrak ma taki szumiacy oglos lozysk .. slychac przedewszystkim jak wylaczysz a on jeszcze przez jakis czas chlodzi bebechy zasilki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...