Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Krzychu95 różni producenci, różne rewizje kart, stąd Fan duty cycle nie pokrywa się z prędkością wentów.

Co do ustawień prędkości wentylatorków na grafice to używam programu riva tuner. Warto przejrzeć poradnik http://forum.purepc.pl/Nvidia-f53/Riva-Tun...aq-t237129.html lub poradniki na benchmarku.pl. U mnie w tej chwili wszystko kieruje automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

lucius - jak nie możesz podłączyć to zobacz czy z tyłu karty są kości pamięci. Jeśli nie to jest 55 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucius - jak nie możesz podłączyć to zobacz czy z tyłu karty są kości pamięci. Jeśli nie to jest 55 nm.

Wersja sonic jest tylko niereferencyjna, to na bank nie ma z tyłu pamiątek. Jak wygląda tak:

http://www.overclockersclub.com/reviews/pa...260_sonic/2.htm

to to musi być 55nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwrot karty wyglada tak jak Victorius podal wiec mam nadzieje ze to 55nm :) . tylko dziwne z tymi pudelkami , tez mam cyber zabe ale inna - nie ma broni i widac ja tylko od torsu w gore ... xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było sobie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> aplikacje odemnie ze strony , nie musiałbyś wgrywać biosu od evga.

Jest jakiś soft oprócz tego który potwierdzi,że ten zmienia napięcia ? (Posiadam INNO3D 65nm ze standardowym chłodzeniem.)

Dotychczas próbowałem podbić o max 4 kroki czyli ze standardowego 1113mV do 1163mV i żadnej poprawy w oc niebyło :(

Btw. ile jest standardowo na 65nm ? U mnie przy odpaleniu EVGA VT pokazuje 1113mV, ale jak dam reset ustawień to zmienia na 1125mV i nawet jeśli zaznaczę, żeby zapamiętało ustawienia przy starcie to i tak powraca do 1113mV :( (ale nie mam tunera odpalonego w tle, musi być odpalony aby zmiana napięcia działała czy nie ? ).

 

Zauważyłem,że powyżej 700Mhz na gpu wynik w 3dm2k6 spada, więc to pewnie i tak kres karty i wyższe napięcie i tak pewnie nie pomoże.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, żeczywiście są różne rewizje karty.....

 

U mnie przy przetaktowywaniu mam 702/1512 .... pamięci nie tykam.

 

Ale chyba muszę poprawić wentylację obudowy, bo jak odpaliłem furmarka z AA16 to miałem 84C a wiatrak rozpędził się na 3100 obrotów.... ale suszara....

 

Bios mam 62.00.49.00.03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, czy jest jakaś większa róznica pomiędzy GTX 260 Palita na Gainwarda poza nazwą ??. No i pytanie czy wszystkie Pality i Gainwardy dostępne w sprzedaży to wersje 216 cores ??.

Dzieki za odpowiedź pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mak888 Gainward jest wlasnoscia Palita wiec to ta sama firma . a karty roznia sie tylko nazwa i czasem cena, wiec nalezy brac tansza :) . co do 216sp to raczej w tym momencie powinny byc dostepne tylko wersje 55nm/216sp ale zawsze istnieje ryzyko ze jakis sklep ma zaskorniaki z starych wersji , takze trzeba sprawdzic przed kupnem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w opisie będzie 55nm. To napewno karta ma 216 sp. Bo chyba nie było innego chipa NV do GTX 260 w 55nm niz z 216 sp. No cóż dzieki za odpowiedź :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gt200-a robili gtxy 260 216sp ;p . ale nie martw sie jezeli sprzedawca podaje ze to 55nm to pewnie tak bedzie , pozatym zawsze mozesz porownac pudelko :) . bo obecnie w sprzedazy sa 2 dezajny.

 

ah , ja mam inne pytanko .

otoz wmontowalem tego sonika i po :

 

a) do czego sluzy i czy trzeba podlaczac taki maly kabelek 2pinowy ( czarny , a przy koncu czerwono czarny ) . wejscie na niego w karcie jest male biale , a wyjscia ma 1 pinowe - jedno z napisem GND , drugie bez napisu . do tego ma przyklejona karteczke " F " . bo ja go podlaczylem bo nie wiedzialem gdzie , karta hula bez niego :) .

 

b) w zasilce mialem jedno 6pinowe wejscie wiec aby podlaczyc drugie uzylek przejsciowki dolaczonej z karta . z ze ta przejsciowka ma 2 zasilania 4pinowe , ja przyznaj sie zapomnialem podlaczyc oba i podlaczylem tylko jedno . dzis podlaczylem takze drugie;p i nie widze jakos roznicy w dzialaniu karty . trzeba podlaczyc do dwoch czy starczy do jednego ?:)

 

btw: mam 40c w idle przy 1100 obr , to chyba w miare dobrze co ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Złącze 2-pin jest do połączenia z wyjściem S/PDIF na płycie głównej, jak chcesz mieć dźwięk po HDMI. Niestety NVIDIA się nie śpieszy z dodaniem kodeka audio.

 

Teoretycznie przy maksymalnym poborze prądu przez kartę możesz doświadczyć niestabilności jeśli podepniesz tylko jednego moleksa zamiast dwóch do tej przejściówki.

 

Jakie znaczenie ma temperatura w idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj sie wku....m,demontując chłodzenie ,nie udało mi się odkręcić jednej śrubki od tylnego panelu,przez co mam po gwarancji,gdyż gwint śrubki się zatarł i zmasakrowałem panel tylni próbując ją wykręcić a śrubki już się nie da odkręcić smilies/lol2.gif . Torxa miałem odpowiedniego ale musiałem uzyc za mało siły przy pierwszej próbie.Choć Evga daje chyba pozwolenie na demontaż chłodzenia,to w sklepie w razie ewentualnej potrzeby z korzystania z gwarancji to nie przejdzie. :cool:Tak wiec ostrzegam ,bądźcie ostrożni,te srubeczki są bardzo "miekkie" :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ostrzegałem w temacie nie raz , że jak ktoś dwie lewe ręce to niech sie nie zabiera za demontaż. Co do śrub to trzeba mieć odpowiedni śrubokręt , poza tym w obu sztukach co miałem od nowości śruby były już naruszone orginalnie. Jak zetarłeś gwint to śrubokręt kompletnie nie odpowiedni i żle przyłożona siła :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ostrzegałem w temacie nie raz , że jak ktoś dwie lewe ręce to niech sie nie zabiera za demontaż. Co do śrub to trzeba mieć odpowiedni śrubokręt , poza tym w obu sztukach co miałem od nowości śruby były już naruszone orginalnie. Jak zetarłeś gwint to śrubokręt kompletnie nie odpowiedni i żle przyłożona siła :wink:

.Raczej nie dwie lewe ręce tylko za mała cierpliwość :wink: choc operuje głównie lewą :wink: No wiec tak śrubokręt raczej na 100% odpowiedni ,tylko właśnie źle przyłożona siła,bo wszystkie śrubeczki odkręciłem oprócz tej jednej.Przed chwilą dokonałem ostatniej próby i udało się :wink: .Mimo kompletnie startego gwintu odkręciłem.Wcześniej nie potrzebnie wyciągałem kartę,teraz siedziała sztywnie w slocie,wziąłem większy śrubokręt i o dziwo śrubeczka drgnęła i dała się odkręcić no ale niesmak i tak pozostał :wink: Co do gwary może być ciekawie bo Evga pozwala modyfikowac chlodzenie byleby nie uszkodzic elemntów PCB. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie srubki mozna odkrecic .. trzeba miec tylko dobry srubokret ... albo troche pokombinowac...

w mojej nie chcialy sie odkrecic te 2 srubki ktore sa pod blacha juz jak sie sciagnie ja z pleców...

spilowalem jeden srubokret na osełce do noży tak by dobrze pasowa i sie trzymal ... nie krecilem dopóki nie czulem ze trzyma sie pewnie

poszlo i obylo sie bez zniszczenia sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21W? :blink: Zgodziłbym się z ok. 50W, ale prawdą jest, że dość agresywnie zjeżdża z zegarami czyli z 600/1300/1100 na 300/600/100 i napięciem (u mnie z 1,18V na 1,11V z tego co pokazuję soft). Napięcie można jeszcze dodatkowo zbić "voltage tunerem" od EVGA co da kolejne kilka stopni w dół w idle (trik nie działa na wszystkich GTX'ach) :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21W? :blink:

Dokładnie taka wartość gdzieś mi się plątała w głowie :wink: Mniejsza o to.

 

50W powiadasz... I tak przyzwoicie.

 

 

Taką informację znalazłem na szybko:

http://twojepc.pl/news16884.html

 

A tutaj z prostego rachunku wynika 43W:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/GeForc...lacze-3888.html

Edytowane przez mothman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam benchmark.pl i inne polskie serwisy, ale ja głównie opieram się o te informację:

Dołączona grafika

i dalej mamy:

http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?src=...ull.png&1=1

i link do całego testu http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...mp_5.html#sect0 :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą się pokrywać , bo masz inne kompa i inny zasilacz. Krzaki to nie wiem dlaczego , umnie karta na 0.88v działa normalnie w 3d nawet :wink: .

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie mi chodziło o rozbieżność zapisanych wartości w voltage IC, np. w 3D napięcie było w najwyższym (register 15) itp. ale wczoraj pokombinowałem i udało mi sie zrobić o.95v w idle i 1.15v w 3D dzięki czemu udało mi się przekroczyć 700MHz na rdzeniu (wcześniej przy ~660MHz już sterownik się krzaczył, napięcie było z defaulta na 1.06v)

 

A co do tego, że Tobie działało na 0.88v, to 0.88v to nie 0.85v ;) no i może w SLI karty więcej potrzebują, lub po prostu taki egzemplarz.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm jak patrze tu po waszych opisach to macie nieźle wykręcone te wyniki w 3dmarku06.

Ja sie zaczynam obawiać bo u mnie na MSI GTX 280 OC (fabrycznie kręcona) mam zaledwie nie wiele ponad 14k. Czy to normalny wynik?

Sprzet mam nie kręcony i vista x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Normalny skoro nie kręcony proc. On dość znacznie wpływa na wynik. Miałem dawniej ponad 15k na E8400 @ 3.6 GHz i stockowym GTX 260-192.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...