Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie:

 

jakie timingi polecacie dla DDR samsung 400?

 

thx

Krotka odpowiedz: najostrzejsze jakie sie da :!:

 

A tak serio to zalezy jakie masz te pamieci (na jakich kosciach), jaki zasilacz i od wielu innych rzeczy... Najlepiej samemu organoleptycznie sie przekonaj - ustaw w miare bezpieczne timingi :arrow: testuj :arrow: zjezdzaj z nimi na ostrzejsze :arrow: testuj :arrow: znowu ostrzej :arrow: znowu testuj :arrow: az do momentu jak bedziesz mial max wydajnosc przy pelnej stabilnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co zrobić

 

dostałem wczoraj płytkę 8rda+, po podłączeniu i wciśnięciu klawisza power było wielkie nic (zasilanie i przycisk podłączony), nie pisnął speaker, żadna dioda nie mrugnęła po prostu grobowa cisza. Czy to możliwe że to wina słabego zasilacza (niestety nie firmowy 250W) , do płytki wsadziłem 2x 256mb twinmos 333 ,XP 1700+, GF2mx.

Czyściłem ustawienia biosu i dalej cisza :cry: :cry:

(co może być walnięte bo nie chce wszystkiego do sirius'a odsyłać)

 

:evil: :evil: wspaniały prezent urodzinowy :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateoosh napisał: 

Dla mnie optymalny zestawik to: 8RDA+, Radzio 9100/9000 Herca, Gigabyte'a albo ATI  oraz 2 x TwinMOS 400 256MB . 

Dlaczego wlasnie TwimMos 400? co jest w nich takiego szczegolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co zrobić

 

dostałem wczoraj płytkę 8rda+, po podłączeniu i wciśnięciu klawisza power było wielkie nic (zasilanie i przycisk podłączony), nie pisnął speaker, żadna dioda nie mrugnęła po prostu grobowa cisza. Czy to możliwe że to wina słabego zasilacza (niestety nie firmowy 250W) , do płytki wsadziłem 2x 256mb twinmos 333 ,XP 1700+, GF2mx.

Czyściłem ustawienia biosu i dalej cisza :cry:  :cry: 

(co może być walnięte bo nie chce wszystkiego do sirius'a odsyłać)

 

  :evil:  :evil:  wspaniały prezent urodzinowy  :evil:  :evil:

Napisz co wyświetla diagnostyk :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp , dentki 40,72 ( teraz mam grafe gf 3 ti 200 winfasta oraz stary do mobo takie jak na plytce 2,03 chyba

Masz zainstalowane SP1 :?:

nie. nie mam. a czy to duzo zmienia?

Zainstaluj. W specyfikacji Nvidia jest on wymagany 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co zrobić

 

dostałem wczoraj płytkę 8rda+, po podłączeniu i wciśnięciu klawisza power było wielkie nic (zasilanie i przycisk podłączony), nie pisnął speaker, żadna dioda nie mrugnęła po prostu grobowa cisza. Czy to możliwe że to wina słabego zasilacza (niestety nie firmowy 250W) , do płytki wsadziłem 2x 256mb twinmos 333 ,XP 1700+, GF2mx.

Czyściłem ustawienia biosu i dalej cisza :cry:  :cry: 

(co może być walnięte bo nie chce wszystkiego do sirius'a odsyłać)

 

  :evil:  :evil:  wspaniały prezent urodzinowy  :evil:  :evil:

Czy totalne nic znaczy również, że nie ruszył nawet wentyl w zasilaczu :?:

Jeśli tak to możliwe, że poszedł np. bezpiecznik w zasiłce. Dobrze by było Sprawdzic u kogos innego. Bo ostatnio skladałem jakiegos starocia i tez totalny brak reakcji nic nie ruszało tylko minimalne mrugnięcie diody power, okazało się ze zasiłka odeszła do krainy wiecznego overclockingu :) . U ciebie obstawiał bym to samo.

PS. Mój Epox ruszył nie krecony nawet na zasiłce 235 wat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie w jakimś serwisie przeczytałem że wyszedł nowy

mostek północny Crush 18D i nie była to informacja nadana

1 kwietnia a w instrukcji od EP-8RDA+ napisany jest dokładnie taki sam mostek.

Czy któraś ze stron sie czasem nie myli.

I napisano też że wprowadzi on :D FSB200 :D .

Serwis to polska nie oficjalna strona Nvidii czyli www.nvidia.pl

News to  http://www.nvidia.pl/index.html?200303261146463

Podczepiam się do pytania - rzeczywiście w manualu do 8rda+ rev. 1.2 stoi jak wół: Crush 18D; od której wersji (1.1? 1.2?) jest ten nowy stepping, i czy rzeczywiście to jest ten sam chipset, co w AbicieNF7-S rev.2.0, bo w knidze jest co prawda 18D, ale ani mru-mru o szynie 200 czy Bartonie. Rozjaśni to ktoś? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp , dentki 40,72 ( teraz mam grafe gf 3 ti 200 winfasta oraz stary do mobo takie jak na plytce 2,03 chyba

Masz zainstalowane SP1 :?:

nie. nie mam. a czy to duzo zmienia?

Zainstaluj. W specyfikacji Nvidia jest on wymagany 8)

daj linka please....... bo ja dzis iaj cos sciagalem i walniete cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Mam pytanie jestem od niedawna posiadaczem plyty 8RDA.

I nie wiem jak ustawic pamieci i jak sprawdzic czy faktycznie chodza jako Dual.

Sprzet mam taki:

Athlon 1800

Epox 8RDA

512 MB DDR (2 x 256 Twinmos 333)

I Radeon 9500 Pro 128 MB

Wielkie dzieki z gory za jakakolwiek pomoc

wystarczy wymienić bios na njnowszy (8RD13305) i przy starcie bedzie pojawiał się odpowiedni komunikat że pamięci są w dualu lub nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp , dentki 40,72 ( teraz mam grafe gf 3 ti 200 winfasta oraz stary do mobo takie jak na plytce 2,03 chyba

Masz zainstalowane SP1 :?:

nie. nie mam. a czy to duzo zmienia?

Zainstaluj. W specyfikacji Nvidia jest on wymagany 8)

daj linka please....... bo ja dzis iaj cos sciagalem i walniete cos

SP1

 

Spróbuj tu 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp , dentki 40,72 ( teraz mam grafe gf 3 ti 200 winfasta oraz stary do mobo takie jak na plytce 2,03 chyba

Masz zainstalowane SP1 :?:

nie. nie mam. a czy to duzo zmienia?

Zainstaluj. W specyfikacji Nvidia jest on wymagany 8)

daj linka please....... bo ja dzis iaj cos sciagalem i walniete cos

lub tu SP1 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiegos przecha do tego epoxa wczesniej bios mi sie polozyl teraz poroblem z pamiecie , wczesniej mialem 2x256 jedna pamiatka byla elixir (obu stronna), a druga wilk(jedno stronna ) obie pc 2700 dobrze chodzilo , teraz zmienilem na 2x512 kingostona na kosciach infeona hyb250265800BT-6 " KVR333X64C25/512 CL2,5 " kostki takie same , kosci nie chodza w skrajnym banku(chodza ale komp w windzie chodzi ale jak zapodam 3d marka 2003to wchodzi do windy albo zwis , w drugim i trzecim kosci chodza pojedynczo , jak wloze dwie to dalej lipa , jak mi nie wymiania pamieci na inne , to pozegnam sie z epoxem na wieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co zrobić

 

dostałem wczoraj płytkę 8rda+, po podłączeniu i wciśnięciu klawisza power było wielkie nic (zasilanie i przycisk podłączony), nie pisnął speaker, żadna dioda nie mrugnęła po prostu grobowa cisza. Czy to możliwe że to wina słabego zasilacza (niestety nie firmowy 250W) , do płytki wsadziłem 2x 256mb twinmos 333 ,XP 1700+, GF2mx.

  Czyściłem ustawienia biosu i dalej cisza :cry:  :cry:  

(co może być walnięte bo nie chce wszystkiego do sirius'a odsyłać)

 

 :evil:  :evil:  wspaniały prezent urodzinowy  :evil:  :evil:

Czy totalne nic znaczy również, że nie ruszył nawet wentyl w zasilaczu :?:

Jeśli tak to możliwe, że poszedł np. bezpiecznik w zasiłce. Dobrze by było Sprawdzic u kogos innego. Bo ostatnio skladałem jakiegos starocia i tez totalny brak reakcji nic nie ruszało tylko minimalne mrugnięcie diody power, okazało się ze zasiłka odeszła do krainy wiecznego overclockingu :) . U ciebie obstawiał bym to samo.

PS. Mój Epox ruszył nie krecony nawet na zasiłce 235 wat:)

 

Zasilacz jest dobry, spowrotem podłączyłem na nim płytke DFI + duron850 +radeon9500 ( od wczoraj), co do epox'a to całkowita cisza, żadnych mrógnięć diód nie mówiąc o wyświetlaczu post, wiatraczek w zasiłcet tez nawet nie drgnie.

jak przyjżałem się dzisiaj opakowaniu to widze odciśnięte miejsca na kartonie w miejscu nad zapięciem pamięci oraz złączy audio, przyglądałem się płycie i na oko (w okularach :) ) nie widze uszkodzeń mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win xp , dentki 40,72 ( teraz mam grafe gf 3 ti 200 winfasta oraz stary do mobo takie jak na plytce 2,03 chyba

Masz zainstalowane SP1 :?:

nie. nie mam. a czy to duzo zmienia?

Zainstaluj. W specyfikacji Nvidia jest on wymagany 8)

daj linka please....... bo ja dzis iaj cos sciagalem i walniete cos

lub tu SP1 8) :wink:

ekhm......... to zajmuje 133 MB........ to na modemiku jakies hmmmmmm 15 godzin........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bowti mialem ten sam problem identycznie jak u ciebie sprobuj wylaczy kompa z sieci wyciagnac baterie na plycie wcisnac kilkakrotnie power odczekaj 20-min. aby rozladowaly sie kondensatory i potem bateria na miejsce wtyczke w gniazdko i probuj odpalic (sprawdz czy dobrze podlaczyles kable od poweru i czy przypadkiem nie masz wyloczonego zasilacz z tylu obudowy , jesli wogole tam jest) u mnie numer z bateria zadzialal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj jeszcze ze jak masz pirata ze zlym numerkiem to mozesz nie odpalic systemu po instalacji tego cuda

To się robi tak :).

1. uruchom z linii poleceń: regedit  

2. odszukaj ciąg: HKey_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindowsNTCurrent VersionWPAEvents  

3. otwórz wartość: OOBETimer  

4. skasuj pierwsze dane np. "ca" klikaj OK  

5. zamknij program  

6. uruchom z linii poleceń: %systemroot%system32oobemsoobe.exe /a  

7. wybierz drugą możliwość aktywacji za pomocą telefonu i kliknij  

przycisk Zmień klucz produktu  

8. wpisz inną wartość klucza np:  

-->MTCJQ-FRGJ2-CPX32-6YWW7-HBMD2<-- tego ja użyłem  

CX7DD-4GX4Y-BTTR4-H88Y7-GQPWQ  

XP8BF-F8HPF-PY6BX-K24PJ-TWT6M  

8RCKG-36TH8-VWBGK-T3CB6-RHG48  

9. naciśnij aktualizuj  

10. zrestartuj kompa  

11. aby przekonać się czy aktywacja się udała wpisz  

w linii poleceń: %systemroot%system32oobemsoobe.exe /a  

12. instaluj Service Packa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox jednak działą :D ,pożyczyłęm od kolesia mocniejszy zasilacz ( 350W z obudowy tracer'a) i ożyło.

Dziękuja za porady, byłem tak wnerwiony że nie myślałem racjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY DZIAŁA KOMUŚ OCHRONA TERMICZNA PROCESORA.

Bo u mnie po przkroczeniu 50* (tyle ustawiony alarm w biosie a 60* wyłączenie nawet jak tem dojdzie do 67 to nic sie nie dzieje . A chyba powinien sie wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY DZIAŁA KOMUŚ OCHRONA TERMICZNA PROCESORA.

Bo  u mnie po przkroczeniu 50* (tyle ustawiony alarm w biosie a 60* wyłączenie nawet jak tem dojdzie do 67 to nic sie nie dzieje . A chyba powinien sie wyłączyć.

U mnie działa alarm, wyłączania nie sprawdzałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY DZIAŁA KOMUŚ OCHRONA TERMICZNA PROCESORA.

Bo  u mnie po przkroczeniu 50* (tyle ustawiony alarm w biosie a 60* wyłączenie nawet jak tem dojdzie do 67 to nic sie nie dzieje . A chyba powinien sie wyłączyć.

Nie moge sprawdzić bo zatrzymania pompki nie bede ryzykował, ale jest jeszcze druga ochrona termiczna z diody proca i ma na sztywno ustawiona temp. wyłaczenia ale nie bede sprawdzał bo chba jest to cos koło 110 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY DZIAŁA KOMUŚ OCHRONA TERMICZNA PROCESORA.

Bo  u mnie po przkroczeniu 50* (tyle ustawiony alarm w biosie a 60* wyłączenie nawet jak tem dojdzie do 67 to nic sie nie dzieje . A chyba powinien sie wyłączyć.

U mnie działa. Założyłem niedawno krzywo blok i mi siem komp przy botowaniu kompa wyłączał po przekroczeniu temp. 8) :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY DZIAŁA KOMUŚ OCHRONA TERMICZNA PROCESORA.

Bo  u mnie po przkroczeniu 50* (tyle ustawiony alarm w biosie a 60* wyłączenie nawet jak tem dojdzie do 67 to nic sie nie dzieje . A chyba powinien sie wyłączyć.

Nie moge sprawdzić bo zatrzymania pompki nie bede ryzykował, ale jest jeszcze druga ochrona termiczna z diody proca i ma na sztywno ustawiona temp. wyłaczenia ale nie bede sprawdzał bo chba jest to cos koło 110 stopni
u mnie działa i alarm i wyłaczanie

 

a to zabezpieczenie na procku to chyba troche wysokie z tego co wiem to przy temp 110-120*C procek jest DEAD a przy 90*C podobnosz ZACZYNA sie jarać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Z tą smiercią procka >90*C to chyba jednak nieprawda. W instrukji jak wół stoi "approximatley 110*C". A z ciekawostek na benchmark.pl pisało że gForce FX ma próg bezpieczeństwa ustawiony przez producenta na 140*C :!: . Ja nie wiem jak ta kartoa to wytrzymuje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atlon jest the best moja 900 pracowała u kolegi przez dwa dni na smym radiatorze bez wentylatora (zapomniał go podłączyć) i mała zaledwie :) 92*C procesoc nadal sprawny :lol: (trochę sie wieszał przy instalac OFFICE XP) Dowiedziałaem się o tym dzisiaj, dlatego zwracam honor to 110*C to całkim mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...