Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko (sorry jeśli było, ale od dawna tu nie zaglądałem :oops: ) - czy ktoś podłączał ten MSI Panel (wyjście cyfrowe i dodatkowe dwa wyjścia audio na tylnym panelu) do Epoxa 8RDA+ ?? Kurcze miało niby pasować do wszystkich płyt a to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o w ogóle nie pasuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam pytanko - dlaczego FSB seread spectrum mam niedostepne?? nie moge ustawic na enabled - jest nieaktywne :/

z tego co zauważyłem opcja ta jest dostępna wtedy, gdy puścisz procka i pamięci synchronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tez swiezy bioskik do 8RDA 24.07.03

 

ktos juz z nim experymentowal ?

 

UPDATE

zflashowalem pojawia mi sie teraz FSB 400 suported :P i komp tak jakby dczko przyspieszyl :D moze to dzieki lepszej opsludze pamieci :P

 

biosik jest wpozo polecam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, teraz ja pomarudze o dźwięku. Skąd jeszcze można ściągnąć stery do tej karty ?? Bo na chwile obecną strona Realteka sie wysypała. Może mi ktoś na skrzynke wyśle ?? chwascior@wp.pl. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, teraz ja pomarudze o dźwięku. Skąd jeszcze można ściągnąć stery do tej karty ?? Bo na chwile obecną strona Realteka sie wysypała. Może mi ktoś na skrzynke wyśle ?? chwascior@wp.pl. Z góry dzięki :)

moge ci wysłać na poczte jak chcesz, ale to ponad 6 MB (masz odpowiednie konto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam epoxa 8rda rev. 1.1, procka AXP1700 Palomino :( ,Ti4200 po miesiacu uzytkowania spalil mi sie zasilacz 300 W (jakis tani),komp byl nie krecony wiec powinien chodzic, po wymianie spalil sie kolejny i jeszcze kilka innych, po kilku wizytach w serwisie dostalem nowa plyte dokladnie taka sama jak poprzednia, komp chodzil przez tydzien ale jakos wolniej niz zwykle, gdy wylaczylem CPU THRM-Throttling ktory byl ustawiony na 50%czyli default, wszystko zaczelo znowu smigac, ale moze przez godzinke bo znowu sie spalil zasilacz :( ,teraz nie wiem juz czyja to moze byc wina bo inne czesci chodzily normalnie na innej plycie, ma ktos moze jakas rade?? i czy wie ktos jak dokladnie dziala CPU THRM-Throttling??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. CPU THRM-Throttling - po przekroczeniu ustawionej w biosie temperatury zwalnia prędkość procesora o zadaną wartość ( w tym przypadku o 50% ) aby nie dopuścić do dalszego wzrostu temperatury. Proponuję monitorować temperaturę proca bo może być trochę wysoka.

2. U mnie temperatura po wgraniu nowego biosa pozostała na tym samym poziomie. Może zmieniła się u ciebie temperatura otoczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam tą płytę na już na nForce2 Ultra, bo stara, jeszcze na "nie-ultra" padła (a raczej spalił ją super extra nonamowy zasilacz, który przy okazji sam poszedł z dymem wywalając bezpieczniki w domu, hłehłehłe... :). Problem polega na tym że, przy FSB ~200 i ustawieniu mnożników 10 lub 10.5 bootuje się jako "Athlon 1100 MHz", czyli po prostu tak jak po wyczyszczeniu biosu lub trzymaniu klawisza insert. Mnożniki niższe i wyższe wskakują ok. Przy magistralach niższych (100-166) mnożniki te wskakują bez problemów, problem dotyczy jedynie FSB około 200. Bios od nowości miałem z kwietnia, teraz zmieniłem na nowszy z bodajże siódmego maja i nic to nie dało. Ktoś może tak miał? Pliz, pomóżcie bo nie wiem co z tym zrobić - problem w sumie żaden, ale może płyta jest walnięta? Z resztą jakby była to i tak nie mam jak reklamować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam tą płytę na już na nForce2 Ultra, bo stara, jeszcze na "nie-ultra" padła (a raczej spalił ją super extra nonamowy zasilacz, który przy okazji sam poszedł z dymem wywalając bezpieczniki w domu, hłehłehłe... :). Problem polega na tym że, przy FSB ~200 i ustawieniu mnożników 10 lub 10.5 bootuje się jako "Athlon 1100 MHz", czyli po prostu tak jak po wyczyszczeniu biosu lub trzymaniu klawisza insert. Mnożniki niższe i wyższe wskakują ok. Przy magistralach niższych (100-166) mnożniki te wskakują bez problemów, problem dotyczy jedynie FSB około 200. Bios od nowości miałem z kwietnia, teraz zmieniłem na nowszy z bodajże siódmego maja i nic to nie dało. Ktoś może tak miał? Pliz, pomóżcie bo nie wiem co z tym zrobić - problem w sumie żaden, ale może płyta jest walnięta? Z resztą jakby była to i tak nie mam jak reklamować...

Nie bardzo rozumiem. Czy komp ci chodzi jak w podpisie (12x200 przy 1,825) czy nie. Uruchamia ci się jako 1100 bo masz ustawioną zworkę na 100 MHz na płycie. Gdy przestawisz ją na 133 to będzie ci się bootował jak 1700 XP. Nie każdy egzemplarz procesora działa niestety tak samo i nie daje gwarancji jednakowej podkęcalności. Mój ( z 8 tygodnia) działa przy standartowym 1,5V 10,5x200 full stable. Przy 11,5x200 sytuacja jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zasilka 300W wystarczy na płyte Epox 8k9a. Reszta części to Athlon XP 1700, RIVA TNT2(narazie), Seagate 40GB, SB 128, DVD-LG,CDRW-LG.

Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi bo jutro zawieszam net na miesiąc a na dniach mam zamiar zakupić tą płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co to za "300W"... Ale IMHO powinno dzialac - u mnie na noname'owym 230W dzialal 1700+, plyta nForce2, GF4 Ti4200, SB Live!, 512MB DDR, HDD 40GB, DVD, CDRW... Co prawda jakikolwiek OC proca konczyl sie kleska, to jednak standardowo ustawiony dzialal jak najbardziej OK :idea: U ciebie pewnie bedzie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Codegen(podobno lipa jakich mało) 300W za 70zł. Nic bliżej o nim nie wiem bo go nie widziałem mam zamiar go dopiero kupić. A na droższy nie uzbieram bo wyminiam pół kompa.

Dodam jeszcze że nie jestem maniakiem o/c więc raczej nie będe kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Codegen(podobno lipa jakich mało) 300W  za 70zł. Nic bliżej o nim nie wiem bo go nie widziałem mam zamiar go dopiero kupić. A na droższy nie uzbieram bo wyminiam pół kompa.

Dodam jeszcze że nie jestem maniakiem o/c więc raczej nie będe kręcił.

moja rada to idz na allegro i kup jakies 150W fortrona - albo za 80zl 300W tez fortrona - np od haszyda - ibedziesz mial porzadna zasilke - nie chcialbym czytac kolejnego posta o spalonym codegenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki  że ja dalej swoje, ale nie wiem gdzie indziej można znaleźć stery do tej dźwiękówki bo strona REALTEKA jak niedziałała to niedziała.  :?

Wyśle ci te stery podzielone na 1,4 MB tylko sie odezwij do mnie jutro lub dzisiaj wieczorem bo inaczej zapomne, a poczte odbieram rano i wieczorem. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o u mnie pokazuje 0RPM na cpu fanie i swieci na czerwono 8O  co to znaczy. Zaden wiatraczek mi sie nie kreci :?:

Mi po wgraniu nowego Biosa też takie cóś wyskoczyło - zastanawiam się czy nie ma jakiegoś opóźnienia w odczycie prędkości wiatraczków. Bo wiatrak się kręci. Ale tak zareagował u mnie tylko jeden wiatrak, pozostałe dwa ruszyły natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam tą płytę na już na nForce2 Ultra, bo stara, jeszcze na "nie-ultra" padła (a raczej spalił ją super extra nonamowy zasilacz, który przy okazji sam poszedł z dymem wywalając bezpieczniki w domu, hłehłehłe... :). Problem polega na tym że, przy FSB ~200 i ustawieniu mnożników 10 lub 10.5 bootuje się jako "Athlon 1100 MHz", czyli po prostu tak jak po wyczyszczeniu biosu lub trzymaniu klawisza insert. Mnożniki niższe i wyższe wskakują ok. Przy magistralach niższych (100-166) mnożniki te wskakują bez problemów, problem dotyczy jedynie FSB około 200. Bios od nowości miałem z kwietnia, teraz zmieniłem na nowszy z bodajże siódmego maja i nic to nie dało. Ktoś może tak miał? Pliz, pomóżcie bo nie wiem co z tym zrobić - problem w sumie żaden, ale może płyta jest walnięta? Z resztą jakby była to i tak nie mam jak reklamować...

Nie bardzo rozumiem. Czy komp ci chodzi jak w podpisie (12x200 przy 1,825) czy nie. Uruchamia ci się jako 1100 bo masz ustawioną zworkę na 100 MHz na płycie. Gdy przestawisz ją na 133 to będzie ci się bootował jak 1700 XP. Nie każdy egzemplarz procesora działa niestety tak samo i nie daje gwarancji jednakowej podkęcalności. Mój ( z 8 tygodnia) działa przy standartowym 1,5V 10,5x200 full stable. Przy 11,5x200 sytuacja jak u ciebie.

Powinienem napisać "i jednoczesnym"

Wyższe i niższe mnożniki chodzą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobie poradzilem i jest dziwk 6ch. trzeba bylo zainstalowac najnowsze stery REALTEKA.

 

Powie mi ktos od czego jest ten 3 czujnik temp, bo jego wartosc sie zmienia, ale nie mam zielonego pojecia co to jest

Dołączona grafika

to dowiem sie czemu mam 3 czujniki temp w swojej plycie?? powiem, ze wszystkie 3 temperatury ulegaja zmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...