Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że niektóre informacje są ciężko przyswajalne, np. ta o napięciu "3.3v". Ile razy można powtarzać to samo - jak widać bez końca 8).

Ja Ciebie nie prosiłem o wyjaśnienia kwestii +3,3V - znam problem EPOXa.

Więc mam nadzieję, że nie do mnie pijesz. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektóre informacje są ciężko przyswajalne, np. ta o napięciu "3.3v". Ile razy można powtarzać to samo - jak widać bez końca 8).

Ja Ciebie nie prosiłem o wyjaśnienia kwestii +3,3V - znam problem EPOXa.

Więc mam nadzieję, że nie do mnie pijesz. :lol:

chyba jednak do Ciebie bo glupote napisales " +3,3V u mnie: +2,78." :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Jestem do piero początkującym owerklokerem i potrzebuję pomocy.

 

8O

 

Co jest wąskim gardłem w moim systemie (niżej opisanym mam nadzieje :? ). Czy powinienem kupić zasilacz mocniejszy/stabilniejszy, czy blokują mnie pamięci (działają w dualczanel bo nie ma różnicy jak je wsadzę w DIMM 2 i 3)? Procek działa stabilnie w temperaturze max 38C (Prime95) ale gdy podkręcę magistralę na 170 (340) sypie sie po całości :x .

 

Druga sprawa co mnie dusi to celowość zmiany częstotliwości AGP. Pisze się, że optimum to 66 - 70 a mi stabilnie działa na 90... Czy to ma jakikolwiek wpływ na system i jego wydajność?

 

I ostatnia kwestia. Czy używacie Dual czanela czy nie? Bo w teście pamięci do którego link dał Hawk jakiś czas temu napisane było "testy z oczywistych przyczyn przeprowadzone były bez duala". CO to za oczywiste przyczyny?

 

Na koniec:

Przekopałem na razie 13 stron postów... :D i może sprawa była omawiana później czy ktoś sprawdzał takie pamięci:

GeIL DDR 512MB/433 PC3500 CL2 wieczysta gwarancja - 2x256 do Dual DDR

podobno są tak zaprojektowane by działać optymalnie z nForce2.

 

Pozdrawiam

momo

 

p.s. ksywkę mam hieroglifem bo mi ktos skradł podstępnie nicka :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki z pomoc z nb /// mialem juz rda+ 1.1 ze 4 sztuki ale ten 2.1 dal mi w kosc ;)

 

aha dzwiek jest nadal zjeb^^any tzn slychac piski podczas kopiowania z partycji na partycje :x i napiecia skacza ;) czyli wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy EPOX 8rda+ wytrzymuje fsb wieksze niz 220?? i oczywiscie wystepuje w nim sound storm i duall ddr??

według tego artykułu http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=152 8rda3+ nie ma sound storma a 8rda+ ma tylko ze to było artykuł o jednych z pierwszch rev. tych płyt , czy tak jest dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a warto zrywac ten szit z SB?? da to cos jak walne tam zalmana?? przyklei sie to powrotem na sb?? nie chce gwary tracic - u mnie czesto plyty padaja ;)

 

//pozdr

Poprawi Ci to samopoczucie. Pewnie nic więcej.

Ale psychika to ważna rzecz w życiu człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie wymieniłem Solteka 75FRN2-L na Epoxa 8RDA+ rev.2.1.

Co mnie niepokoi to dziwe napięcia:

+3,3V - 2,61

+5V - 5,03

+12V - 12,22

Dlaczego są one takie dziwne? Na Solteku miałem dużo lepsze ...?

 

Proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na epoxie wskazanie +3,3V to napiecie VDimm!! Czyli napiecie na ramie, z tego wynika, ze masz je ustawione na 2,6V! :)

 

A tak poza tematem! Wczoraj zrobilem Vmoda mojego 8RDA! :twisted: Narazie 225 stable synchro! i to z A2!! Jak myslicie 2V na chipset to juz za duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na epoxie wskazanie +3,3V to napiecie VDimm!!  Czyli napiecie na ramie, z tego wynika, ze masz je ustawione na 2,6V! :)

 

A tak poza tematem! Wczoraj zrobilem Vmoda mojego 8RDA!  :twisted: Narazie 225 stable synchro! i to z A2!! Jak myslicie 2V na chipset to juz za duzo?

...aha- takie buty :P !

Co do napięc 12V to dodam,że na Solteku miałem 11,78V a na Epoxie mam 12,22V... :P -Jak wiadomo zawyżone napięcia 12V są oznaką słabych zasilaczy :wink: ale ja mam Chiefteca 360W i na Solteku miałem znacznie poniżej 12V...Dziwne? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie co do odczytu temperatur na 8RDA+

Czy na w/w płycie istnieje odczyt temp. z NB ?

bo wg mnie coś jest nie tak jak trzeba.

Mam odczyt z CPU i jest wszystko OK (mierzyłem sondą i różnice są niewielkie)

ALE.. tam gdzie jest napisane SYSTEM (w USDM Epoxa) ciągle mam te samą temp. 32-33C...

Mało tego, zmierzyłem temp. NB termometrem z sondą i wskazała 47C !!!

Po założeniu coolerka 4x4 temp. wprawdzie spadła do 30C ale nie o to mi teraz chodzi.

Czyli jak to jest ? ta temp. którą podaje epox nie jest z NB ?

Bo odchył rzędu 15C to chyba nie błąd pomiarowy....

 

będe wdzięczny za jakiekolwiek sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

Widze dużo bezradnych lam i brak ekspertów na tym forum od kilku stron postów... :lol:

 

Mimo wszystko dożucę ciekawy temat do dyskusji. Chodzi mi o alternatywne chłodzenie mobo. Zaciekawił mnie kolega Hitman (ten z somberosami) i jego koncepcja chłodzenia mofsetów radiatorkiem i wentylatorem...

http://www.krzysztofj.gower.pl

Mimo, że słabo zakręciłem procka bo tylko niewiele ponad 42% :lol: to zauważyłem, że mofsety się lekko nagrzewają.

 

Ale zmierzam do czego innego. Otóż zabadałem organoleptycznie temperaturę kontrolerów napięcia Vdd (chyba tak sięnazywają te malutkie czarne kostki do których przyczepia się Vdd moda??) i się POPAŻYŁEM. Mają lekko zakładając 45C!! A płyta pracuje raczej na relaksie (12,5x166)...

 

Czy ktoś z was próbował cłodzić te podzespoły albo może znalazł w sieci coś na ten temat? Gra jest warta świeczki, bo jeżeli to są kontrolery napięcia na NB, to po ich schłodzeniu (moja laicka wiedza) będą działać stabilniej. Czy się mylę? Możę i Vdd mode nie będzie konieczny.

 

I na koniec: czy ktoś z Vdd modem sprawdzał temperaturę rzeczonych czarnych kostek?

 

Pozdro

momo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na epoxie wskazanie +3,3V to napiecie VDimm!!  Czyli napiecie na ramie, z tego wynika, ze masz je ustawione na 2,6V! :)

 

A tak poza tematem! Wczoraj zrobilem Vmoda mojego 8RDA!  :twisted: Narazie 225 stable synchro! i to z A2!! Jak myslicie 2V na chipset to juz za duzo?

Witam moj Vdd mod ma ok 6 miesiecy , obecnie codziennie uzywam napiecia ok 1.94 , chlodzenie to zallman ZM-NB32J i na nim wentylator. 2V nigdy nie dawalem wiec Ci nie powiem , ale na tych ustawieniach dziala bez zarzutu. 2V zapodam jak zaloze jakiegos miedziaka na cheapset. Do testow mozesz dac 2v. Czy przy 225 FSB masz w dualu ??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 

Widze dużo bezradnych lam i brak ekspertów na tym forum od kilku stron postów... :lol: 

 

Mimo wszystko dożucę ciekawy temat do dyskusji. Chodzi mi o alternatywne chłodzenie mobo. Zaciekawił mnie kolega Hitman (ten z somberosami) i jego koncepcja chłodzenia mofsetów radiatorkiem i wentylatorem...

http://www.krzysztofj.gower.pl

Mimo, że słabo zakręciłem procka bo tylko niewiele ponad 42%  :lol: to zauważyłem, że mofsety się lekko nagrzewają. 

 

Ale zmierzam do czego innego. Otóż zabadałem organoleptycznie temperaturę kontrolerów napięcia Vdd (chyba tak sięnazywają te malutkie czarne kostki do których przyczepia się Vdd moda??) i się POPAŻYŁEM. Mają lekko zakładając 45C!! A płyta pracuje raczej na relaksie (12,5x166)... 

 

Czy ktoś z was próbował cłodzić te podzespoły albo może znalazł w sieci coś na ten temat? Gra jest warta świeczki, bo jeżeli to są kontrolery napięcia na NB, to po ich schłodzeniu (moja laicka wiedza) będą działać stabilniej. Czy się mylę? Możę i Vdd mode nie będzie konieczny. 

 

I na koniec: czy ktoś z Vdd modem sprawdzał temperaturę rzeczonych czarnych kostek?

 

Pozdro

momo

A Ty uwazasz sie za jakiegos profesjonaliste?? Czarne kostki, o ktorych piszesz sa to Mosfety, a o chlodzeniu ich bylo juz sporo. I warto je chlodzic. Robia juz na nie nawet bloki wodne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poraz n-ty zapytam gdzie powerleda podlaczyc w 8RDA3 zeby swiecil :D :mrgreen:

Wrzuccie fotke najlepiej :D. Moj jest podpiety i lipa :D

Podepnij tak jak jest w instrukcji - u mnie wtredy led świeci. Musisz zerknąć czy na pewno masz sprawnego leda (najlepiej podepnij go na chwilę pod wyjście na płycie na HDD leda (jak się będzie palił to o.k.). I zobacz czy dobrze podpinasz plus i minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

TwinMos 2x256 400mHz DualChannel

KingMax 2x256 433mHz DualChannel

 

cena zblizona nawet KingMax tanszy no i wieczysta gwarancja

co radzicie ??

 

Pozdrawiam Quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

TwinMos 2x256 400mHz DualChannel

KingMax 2x256 433mHz DualChannel 

 

cena zblizona nawet KingMax tanszy no i wieczysta gwarancja 

co radzicie ??

 

Pozdrawiam Quest

Użyj opcji SZUKAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

TwinMos 2x256 400mHz DualChannel

KingMax 2x256 433mHz DualChannel 

 

cena zblizona nawet KingMax tanszy no i wieczysta gwarancja 

co radzicie ??

 

Pozdrawiam Quest

Użyj opcji SZUKAJ.

@esem

 

Powiem szczerze ze dziwie się Tobie ze zadajesz sobie

tyle trudu pisząc "Użyj opcji SZUKAJ" biorąc pod uwagę

fakt iż sam posiadasz pamięci Kingmax czy nie było by

prościej napisać bierz chłopie bo są dobre... ale nie taki

FACHOWIEC JAK TY nie może udzielić prostej porady...

po co w ogóle piszesz nie jest to dla mnie jasne hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

TwinMos 2x256 400mHz DualChannel

KingMax 2x256 433mHz DualChannel 

 

cena zblizona nawet KingMax tanszy no i wieczysta gwarancja 

co radzicie ??

 

Pozdrawiam Quest

Użyj opcji SZUKAJ.

@esem

 

Powiem szczerze ze dziwie się Tobie ze zadajesz sobie

tyle trudu pisząc "Użyj opcji SZUKAJ" biorąc pod uwagę

fakt iż sam posiadasz pamięci Kingmax czy nie było by

prościej napisać bierz chłopie bo są dobre... ale nie taki

FACHOWIEC JAK TY nie może udzielić prostej porady...

po co w ogóle piszesz nie jest to dla mnie jasne hmm.

Każda sroczka swój ogonek chwali: a ja tego nie chcę. Juz wiesz i masz odpowiedź.

Niedawo była identyczna dyskusja: uzyj opcji SZUKAJ i sam dokonaj wyboru. Nie zachowuj się jak BABA. Nie masz własnego rozumu? Trzeba Ciebie kopnąć w którąś stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

TwinMos 2x256 400mHz DualChannel

KingMax 2x256 433mHz DualChannel 

 

cena zblizona nawet KingMax tanszy no i wieczysta gwarancja 

co radzicie ??

 

Pozdrawiam Quest

Użyj opcji SZUKAJ.

@esem

 

Powiem szczerze ze dziwie się Tobie ze zadajesz sobie

tyle trudu pisząc "Użyj opcji SZUKAJ" biorąc pod uwagę

fakt iż sam posiadasz pamięci Kingmax czy nie było by

prościej napisać bierz chłopie bo są dobre... ale nie taki

FACHOWIEC JAK TY nie może udzielić prostej porady...

po co w ogóle piszesz nie jest to dla mnie jasne hmm.

Każda sroczka swój ogonek chwali: a ja tego nie chcę. Juz wiesz i masz odpowiedź.

Niedawo była identyczna dyskusja: uzyj opcji SZUKAJ i sam dokonaj wyboru. Nie zachowuj się jak BABA. Nie masz własnego rozumu? Trzeba Ciebie kopnąć w którąś stronę?

juz lepiej i krocej bylo by Ci napisac twinMos albo Kingmax a nie nauczasz ludzi:evil:

nie masz nic do powiedzenia to nie pisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

TwinMos 2x256 400mHz DualChannel

KingMax 2x256 433mHz DualChannel 

 

cena zblizona nawet KingMax tanszy no i wieczysta gwarancja 

co radzicie ??

 

Pozdrawiam Quest

Użyj opcji SZUKAJ.

@esem

 

Powiem szczerze ze dziwie się Tobie ze zadajesz sobie

tyle trudu pisząc "Użyj opcji SZUKAJ" biorąc pod uwagę

fakt iż sam posiadasz pamięci Kingmax czy nie było by

prościej napisać bierz chłopie bo są dobre... ale nie taki

FACHOWIEC JAK TY nie może udzielić prostej porady...

po co w ogóle piszesz nie jest to dla mnie jasne hmm.

Każda sroczka swój ogonek chwali: a ja tego nie chcę. Juz wiesz i masz odpowiedź.

Niedawo była identyczna dyskusja: uzyj opcji SZUKAJ i sam dokonaj wyboru. Nie zachowuj się jak BABA. Nie masz własnego rozumu? Trzeba Ciebie kopnąć w którąś stronę?

juz lepiej i krocej bylo by Ci napisac twinMos albo Kingmax a nie nauczasz ludzi:evil:

nie masz nic do powiedzenia to nie pisz!

A Ty sołtys co masz ciekawego do powiedzenia w tym temacie poza pouczaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie stoje przed dylematem co do Epoxa 8RDA+ ??

@esem

 

Być może źle zrozumiałeś moje pytanie bo nie chodziło mi co mam kupić ...

ale z którymi pamięciami jest mniej problemów na tej płycie

i chodziło o szybką radę pod kontem Epoxa i dla tego zadalem to pytanie w tym wątku

Nie o dokonanie za mnie wyboru realia i tak zadecydowały zamówiłem KingMax

 

Pozd...Quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...