Skocz do zawartości
fushigi

Karta Czy Konsola?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer: Intel core 2 duo 2.13GHz, 3 gb ramu, no i karta graficzna GeForce 8600gt, ale ta karta jest trochę słaba i w niektórych grach już nie ciągnie swobodnie. Uzbierałem trochę kasy i zastanawiałem się nad kupnem konsoli nowej generacji, ale zastanawiałem się też nad inwestycją w kompa(nowa karta). I tu moje pytanie: Lepiej kupić konsolę czy kartę graficzną za ok 1000 PLN?? Jeśli kartę to jaką za tą kwotę??

Edytowane przez fushigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakie gry 'pykasz'.

Zobacz co leży na półce/co planujesz kupić i sam sobie odpowiedz :-)

 

Generalnie strzelanki/FPS, strategie - nowa karta (9600GT, 8800GT albo serię 9800 jeśli koniecznie chcesz wydać ten 1000 PLN).

Gry nie wymagające precyzji/obsługa 5 funkcji 1 przyciskiem - konsola.

Konsolowcy wybaczcie, jestem po traumatycznej przygodzie z Gears of War PC. :unsure:

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, konsola i gry nie wymagajace precyzji... przesadzasz. Sure, do FPS pad sie gorzej sprawdza (jest wolniejszy), ale wszelkiej masci zrecznosciowki czy wyscigi to ich zywiol.

 

Ale Twoja pierwsza rada byla jedyna sluszna: fushigi, popatrz sobie na oferte gier na PC i na kazdej konsoli (zarowno juz dostepne, jak i planowane) i odpowiedz sobie na pytanie "jakie gry lubie najbardziej?" - i wedlug tej odpowiedzi wybieraj sprzet. Innej metody nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz warunki do posiadania konsolki to oczywiscie ja wybierz :) przez warunki nalezy rozumiec najlepiej swoj pokoj z telewizorem lcd. Bo granie na malym monitorku to jednak imho mija sie z celem ;)

 

ja ze swojej strony zdecydowanie mogę polecic inwestycję w PS3

 

 

kosztuje więcej niż 1000zł ale zdecydowanie warto bo większość gier na ps3 to gry pierwsza klasa

tak? to wymien 5 wartych uwagi, ktorych nie ma na innych platformach :lol2: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz warunki do posiadania konsolki to oczywiscie ja wybierz :) przez warunki nalezy rozumiec najlepiej swoj pokoj z telewizorem lcd. Bo granie na malym monitorku to jednak imho mija sie z celem ;)

 

tak? to wymien 5 wartych uwagi, ktorych nie ma na innych platformach :lol2:

Po 1. To na dzien dzisiejszy nie mozna juz grac w gry konsolowe nie posiadajac TV LCD 42in a tv crt 29in jest do tego zupelnym nieporozumieniem, :mur:, idac tym tokiem rozumowania producenici konsol powinni sprzedawac konsole w zestawie z 50in lcd'kiem.

po 2. to, Conrack1410 zapewne chodzilo o to jak te gry wygladaja, bezproblemowosc (ciecia obrazu i inne histrorie) a nie ile ich jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer: Intel core 2 duo 2.13GHz, 3 gb ramu, no i karta graficzna GeForce 8600gt, ale ta karta jest trochę słaba i w niektórych grach już nie ciągnie swobodnie. Uzbierałem trochę kasy i zastanawiałem się nad kupnem konsoli nowej generacji, ale zastanawiałem się też nad inwestycją w kompa(nowa karta). I tu moje pytanie: Lepiej kupić konsolę czy kartę graficzną za ok 1000 PLN?? Jeśli kartę to jaką za tą kwotę??

Masz dobry TV zeby podlaczyc x0/ps3 i plan wydawniczy gier wywoluje u Ciebie slinotok ze wzgledu na exclusive to odpowiedz jest jasna ;]

Grasz w fpsy, strategie albo kochasz rpgi i mmo - 8800gt/9600gt w sli [;

 

costi

Flame sie ugasi. Chociaz mialem sie nie bawic w % ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o gry to PC juz upadl ( o czy swiadcza wyniki sprzedarzy jak i same notowania) od ok 1.5 roku. PC ma mocna baze gier Onlinowych ale chodzi mi tutaj tylko o gry pokroju WoW.

Do czasu powstania HOME (PS3) i odpowiednich gier wykorzystujacych XL (X360) PC na tym polu bedzie nie do pokonania.

Mam i PS3 i X360 (oraz PSP i DS) moge powiedziec ze feeling jest lepszy na PS3 ale gry sa tansze na X360 i niemajac LCD min 32' z Pelnym wsparciem HDTV nie widze zabardzo roznic. Wiem ze zaraz zostane pojechany przez ludzi ktorzy pewnie nie widzili obu konsol w akcji a LCD ma "ciocia" ale dam porownanie. Pewnie z 80% ludzi na tym i innych forach slucha MP3, jest im ok muza gra i fajnie jest - nie ubolewaja nad jakoscia. Reszta to Audio file (mocni i ci gorsi) , ktorzy po nizej Denona na polkach sie nie rozgladaja.

Tak samo jest z konsolowacami za 1000-1600 masz super sprzet do grania nawet na zwyklym TV a jezeli posiadasz naprawde dobry LCD to jest to in plus. (Ja go niemam ale to nie przeszkadza mi w zachwycaniu sie coraz to nowszymi grami).

Jezeli wychowales sie na PC to radzilbym pograc gdzies w salonie lub u kolegi na kazdej z konsol i zobaczyc czy naprade tego chcesz bo gdy nie - kup lepiej 8800GT (nawet w SLI) gdyz w grach chodzi przeciez o dobra zabawe a nie o super wymagania sprzetowe (komp/LCD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do premiery 4870 (maj 2008) i jak się potwierdzi jej wydajność to ta karta pozwoli Ci grać w Full HD we wszystkie gry, nie wiem jak z włączonym AA bo do tej pory ATI miało na tym polu zawsze straty, ale może teraz to wyeliminują? Dobre wyjście TV i wsparcie HD oczywiście też będziesz miał w karcie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o gry to PC juz upadl ( o czy swiadcza wyniki sprzedarzy jak i same notowania) od ok 1.5 roku.

Nie byłbym takim pesymistą. Sporym problemem jest piractwo niestety i niektórzy gracze sami podcinają gałąź na której siedzą bawiąc się w wersje 'edukacyjne'. Jednak zawsze - mam nadzieję - będzie sporo graczy 'pecetowych' a skoro gracze (=konsument) to i gry (=produkt do sprzedania). Ostatecznie producenci mogą zawsze zrobić port z konsoli na PC (chociaż z jakością bywa tu różnie).

 

Wielkość ekranu nie przekonuje mnie aż tak bardzo. Mam 32' LCD Sony i wolę grać na swoim poczciwym CRT 17' Iiyama (jakiś czas używałem też projektora i WoW <jak jeszcze grałem> wyglądał naprawdę że WOW! hehehe).

Przy biurku siedzi mi się też o wiele wygodniej niż przed telewizorem. Nie blokuję nikomu dostępu do telenowel hehe. No ale 'de gustibus....' .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym takim pesymistą. Sporym problemem jest piractwo niestety i niektórzy gracze sami podcinają gałąź na której siedzą bawiąc się w wersje 'edukacyjne'. Jednak zawsze - mam nadzieję - będzie sporo graczy 'pecetowych' a skoro gracze (=konsument) to i gry (=produkt do sprzedania).

Tak zgadza sie ale liczylbym tutaj bardziej Polske i wsio co na wschod.

Od kiedy mieszkam za granica nie widze zbyt wielu piratow. komputery sluza ludziom do mutimediow , netu i pracy.

Jezli zapytasz przecietnego Ilandczyka/Anglika/Francuza o piraty powie ze wie ze takowe istnieja ale z braku dojscia kupuje orginaly. Do tego dochodzi tez swiadomosc orginalu a nie piratow (u nas ten kto placi uczciwie podatki jest wysmiany a ten kto kreci jest herosem - niestety taki mamy system w kraju).

W karajach zachodnich bardzo dobrze rozwinieta jest siec wypozyczalni dzieki ktorym za 10euro masz na tydzien gre na przejscie wiec gdy masz wydac 60e na gre mozesz skonczyc 6 i byc na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wybrałem komp + duży LCD = Crysis z klawiaturą i myszką na 32" i żadna konsola nie podskoczy...

 

Co do konsol rób jak chcesz, masz dojście do innych "źródeł" gier / masz czas żeby czekać aż stanieją uzywane na allegro lub wszytskomającego kolege z konsola a w dodatki podobaja Ci sie gry na konsole i system sterowania to bierz X-kółko albo PieSa3. Jak natomiast nie masz dojscia do gier to bierz grafike, gry na PC można tanio kupić / łatwo skołować ;]

 

Możesz też poczekać na jakąś nową rewolucyjną grafe a nie odgrzewane kotlety... jak już pisali - starczy na dłużej a 8600gt nie jest znowu taką słabą kartą.

 

Nic nowego nie odkryłem, no ale... the choice is yours.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 9600gt albo 8800 gt a reszta odłoż na konsole. Kupno silniejszej karty graficznej mija sie z celem jesli nie masz monitora 24"+ .

 

A w sumie jak masz TV CRT to kupno PS2 za te 430 zeta oprocz 9600gt tez jest bardzo dobrym rozwiazaniem - masa miodnych gierek ktore trudno spotkac na PC, orginaly tanie jak barszcz , gigantyczny rynek wtorny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja bym brał 8800GT i do tego PS2. Do 1000 PLN spokojnie się zmieścisz. A może i znajdzie się wolna $$ na jakąś grę. A tych jest cała masa.

 

Gdzie nie wejdę do jakiegoś małego sklepu z grami na konsolę (często można w takich dorwać używane w dobrej cenie), to zwykle X360 zajmuje ze dwa regały, a PS2 nawet całą ścianę ;) O ilości na PS3 wole nie wspominać (boję się :D), ale to też dobra konsolka jak kogoś stać ;)

 

Jednak taki X360/PS3 najlepiej sprawdzi się na jakimś większym TV LCD/Plazmie. Uwierz mi, że po tygodniu grania na 37' plazmie ciężko mi było wrócić do 17 calowego CRT (komp), a przecież zabawa tak naprawdę zaczyna się od 42' TV. ;)

 

Tak więc:

 

PS2

 

http://www.allegro.pl/item345034571_nowa_g...od_ss_w_wa.html

 

8800GT Gigabyte

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...255&katid=5

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od wszechobecnej opinii nt. "dojścia" do tańszych wersji gier. Wprost - na PS3 nie ma piractwa.

Sam posiadam PS3 (sprzedałem x360) i moja polityka odnośnie gier jest taka:

- dobre gry z online'em (np. CoD4 albo Resistance) - kupuję na własność (używki Resistance można dorwać za ~60zł a CoD4 za ~100zł)

- dobre ale bez online (np. Assassin's Creed albo Unchated:DF) - staram się pożyczyć, przejść i oddać

- dochodzi jeszcze kwestia lepszej dystrybucji patchy i dodatków (poprzez PSN i XBL)

- na PS3 można także podłączyć klawiaturę i myszkę (2 lub 4 USB) które są obsługiwane przez niemal wszystkie gry typu FPS (są oczywiście odpowiednie serwery dla samych padów oraz osobne dla zestawu KiM)

- do tego mamy też linuxa i trochę więcej wygody przy oglądaniu ulubionych divx'ów...

 

Teraz jeśli chodzi o PC:

- głównie dla hardcore'owych graczy - trzeba instalować a czasami bawić się jeszcze w inne pierdółki - do konsoli wsadzam płytę i gram

- na pewno lepszy do strategii

- dość szybkie starzenie się sprzętu i niejednolia platforma - po jakimś czasie i tak będziesz musiał dokupić ram albo nową grafę (mniej więcej za 2 lata), jeśli będziesz chciał grać w najnowsze gry na wysokich detalach - na konsolach oglądasz wszystko co mają one do zaoferowania w kwestii wydajności, w dodatku mają line-up gier na pięć lat do przodu (konsole nie starzeją się tak szybko)

 

wg. mnie jest tu wybór PS3 vs. PC, (zaraz zostanę zjechany za fanbojstwo pewnie) bo x360, mimo że dość tani, to niewiele różni się od kompa, ma problemy z przegrzewaniem itp. a większość dobrych tytułów i tak wychodzi na PC po jakimś czasie (GoW, Mass Effect, Viva Pinata). PS3 jest bardziej inwestycją na przyszłość, bo przed nią jeszcze przynajmniej 3 lata dobrych gier, no i dostajesz Blu-Ray, który do ~4 lat powinien stać się standardem. Jak chcesz, to kup xboxa, ale warto dokupić sobie do niego dodatkowe ubezpieczenie i abonament XBL przynajmniej na rok ;)

Nie zapominaj, że przy zakupie jednej z konsol, wciąż masz do dyspozycji PC (więc masz 2 urządzenia zamiast jednego)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest z konsolowacami za 1000-1600 masz super sprzet do grania nawet na zwyklym TV a jezeli posiadasz naprawde dobry LCD to jest to in plus.

Fajnie, na zwykłym tv (640x480) konsola FullHD 1920x1080, pozdrawiam Cię w takim razie bardzo gorąco

 

- dość szybkie starzenie się sprzętu i niejednolia platforma - po jakimś czasie i tak będziesz musiał dokupić ram albo nową grafę (mniej więcej za 2 lata), jeśli będziesz chciał grać w najnowsze gry na wysokich detalach - na konsolach oglądasz wszystko co mają one do zaoferowania w kwestii wydajności, w dodatku mają line-up gier na pięć lat do przodu (konsole nie starzeją się tak szybko)

Tak se tłumacz, a ja to widzę inaczej:

konsola - konieczność wymiany całej, grafika szybko się starzeje w porównaniu z technologią w pc w danym czasie porównania

pc - jeśli złożysz z głową to wymieniasz co 2 lata pojedyńcze elementy

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj swoja karte, kup 9600gt.

 

Zostanie ci jeszcze sporo kasy na konsole (nawet używaną).

Według mnie X360 - tańszy, tańsze gry (bo do ps3 kurewsko drogie)

 

Pomyśl tez o tym: kupisz ps3, w kieszeni zero kasy. No i fajnie ale trzeba by miec jeszcze gierki. A z pustej flaszki nawet żul nic nie wyciśnie.

a tak to Pc niczego sobie i X pod TV. A na gierki powoli uskrobiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz Arest? Ja bym nie szarżował, ten sklep ma opinie na poziomie bardzo żenującym, jest tylko jeden gorszy ulubiony.pl gdzie 90% opinii jest negatywna.

 

Podałem pierwszy lepszy, gdzie jest dostępna ta wersja z nowym Zalmanem. A z jakiego sklepu sobie weźmie to jego sprawa. ALe masz rację Arest to.... no powiedzmy, że już kiedyś się na nim przejechałem i już tam nie kupuję. Mają baaardzo miłą obsługę i "świetny" serwis :|

 

 

D3NV3R granie na CRT na PS3 to dla mnie IMO średnie rozwiązanie. Dlatego jak ma inwestować w next-gena to przydałby się większy TV/LCD. Ale jak mu się podoba to niech bierze PS3 albo x360.

 

P.S Klawiatura i myszka powiadasz ? Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- głównie dla hardcore'owych graczy - trzeba instalować a czasami bawić się jeszcze w inne pierdółki - do konsoli wsadzam płytę i gram

Sorki, ale w kontekscie PS3 wytluszczony fragment nie jest do konca prawdziwy ;) Lista gier, wymagajacych instalacji na HDD, coraz bardziej sie wydluza.

 

wg. mnie jest tu wybór PS3 vs. PC, (zaraz zostanę zjechany za fanbojstwo pewnie) bo x360, mimo że dość tani, to niewiele różni się od kompa, ma problemy z przegrzewaniem itp. a większość dobrych tytułów i tak wychodzi na PC po jakimś czasie (GoW, Mass Effect, Viva Pinata). PS3 jest bardziej inwestycją na przyszłość, bo przed nią jeszcze przynajmniej 3 lata dobrych gier, no i dostajesz Blu-Ray, który do ~4 lat powinien stać się standardem. Jak chcesz, to kup xboxa, ale warto dokupić sobie do niego dodatkowe ubezpieczenie i abonament XBL przynajmniej na rok

Nie zapominaj, że przy zakupie jednej z konsol, wciąż masz do dyspozycji PC (więc masz 2 urządzenia zamiast jednego)...

Wiesz, ze dzwonia, ale nie wiesz w ktorym kosciele - X360 nie ma problemow z przegrzewaniem sie, a przynajmniej nie bardziej niz inny sprzet. Wrecz przeciwnie, zbyt niska temperatura moze mu zaszkodzic, bo zacznie sie proces rozkladu cyny (przepraszam, wyleciala mi prawidlowa nazwa tego zjawiska z glowy).

Dodatkowe ubezpieczenie? Od tego sa 3 lata gwarancji door-to-door, a akurat w tym wzgledzie Microsoft dziala sprawnie (o ironio).

Zreszta, przedstawiasz to tak, jakby PS3 bylo bez wad - a o problemach z AA w wielu grach, czy slabszej grafice w niektorych tytulach w porownaniu z wersja PS3 juz nie wspominasz ;)

BTW. 3 lat dobrych gier - coz to, na X360 jutro przestana gry wychodzic? Nie piszcie ludzie takich tekstow, bo sami sobie przylepiacie etykietke fanboya.

 

I trzecie: w czym Xbox360 "niewiele rozni sie od kompa"? Bradzom ciekaw, bo jak dla mnie to ani architektura, ani lineupem gier, ani dashboardem. Juz predzej przelknalbym takie porownanie w przypadku PS3, na ktorej mozna odpalic Linuxa, ale i tak byloby to naciagane.

 

BR to zaleta, to fakt - jesli ktos i tak planuje zakup takiego odtwarzacza, to warto sie zastanowic, czy nie polaczyc tych dwoch wydatkow. Co prawda troszke tej konsoli brakuje w porownaniu ze standardowym playerem (glownie w kwestii gniazdkologii - brak analogowego wyjscia 5.1), ale i tak dla wiekszosci jest to pomijalny detal. A playerem BR jest PS3 niezlym - Sony wyciagnelo wnioski z PS2, ktore jako DVD sprawowalo sie tragicznie.

 

Fajnie, na zwykłym tv (640x480) konsola FullHD 1920x1080, pozdrawiam Cię w takim razie bardzo gorąco

Da sie, nawet nie wyglada to tragicznie, ale jest to rozwiazanie mocno tymczasowe - juz lepiej pod monitor podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Karta graficzna to najtańsze rozwiązanie. Sprzedasz 8600 to nie wiele będziesz musiał dołożyć do 8800GT a IMO nie ma sensu brać lepszej karty bo na 8800GT wszystko śmiga w dużych rozdziałkach i AA, no może oprócz Crysisa tam trzeba zjechać z rozdziałką i o AA można zapomnieć. Ale nawet na 9800GTX w Crysisa dobrze nie pograsz a w reszcie gier i tak różnicy nie zobaczysz. Konsola to już droższe rozwiązanie więc nie ma sensu porównywać czegoś 2 razy droższego bo tyle będziesz musiał zapłacić za X0 premium ( arcade czy core bym nie brał) albo PS3.

 

Karty za 1 000zł bym nie brał. Zależy w co chcesz grać konsole warto dla kilku tytułów kupić z drugiej strony dalej będziesz miał PC na ktorym i tak w wiele gier pograsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki gry na konsole nie stanieją i dopóki nie zmienię mojego CRT 29 cali 100Mhz (Na razie mi nie spieszno :]) to o konsoli nie mam co marzyć :] Do gier w zupełności wystarcza mi blaszak plus 19 calowy monitor LCD do niego :] Choć dziś jak byłem w Empiku i zobaczyłem PRE-ORDER GTA IV oraz jakiegoś dzieciaka pykającego na 40 calowym LCD z HD w Gran Turismo na PS3 (super obraz) przez chwile pomyślałem "A może by tak dać spokój z uaktualnieniem blaszaka kupić PS3 i tak mam laptopa jako komputer do pracy" Ale jednak myśl trochę pokrzyżowały ceny CoD 4, GTA IV czy inne. Za 250 zeta ja dziękuje to w wersji PC mam za 80 zeta (Niestety GTA IV na PC nie będzie) to samo.

 

Choć fakt rynek gier na konsole powoli wyprzedza PCtowe wersje bo dla producentów jest opłacalne robić grę na konsolę. Dla twórców PCtowych wersji staje sie to powoli nie opłacalne ze względu na piractwo. Za 4-5 lat rynek gier konsolowych będzie dominujący szczególnie, że MS planuje wydać Xboxa 720 (ponoć ma to być niezły potworek) a Nintendo ma udoskonalić Wii które będzie się nazywało Wii 2. Trzeba sie powoli przywyczajać, że dochodzimy do epoki mobilności. Ale póki co nadal opłacalny jest upgrade blaszaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna to najtańsze rozwiązanie. Sprzedasz 8600 to nie wiele będziesz musiał dołożyć do 8800GT a IMO nie ma sensu brać lepszej karty bo na 8800GT wszystko śmiga w dużych rozdziałkach i AA, no może oprócz Crysisa tam trzeba zjechać z rozdziałką i o AA można zapomnieć. Ale nawet na 9800GTX w Crysisa dobrze nie pograsz a w reszcie gier i tak różnicy nie zobaczysz. Konsola to już droższe rozwiązanie więc nie ma sensu porównywać czegoś 2 razy droższego bo tyle będziesz musiał zapłacić za X0 premium ( arcade czy core bym nie brał) albo PS3.

 

Karty za 1 000zł bym nie brał. Zależy w co chcesz grać konsole warto dla kilku tytułów kupić z drugiej strony dalej będziesz miał PC na ktorym i tak w wiele gier pograsz.

Głupoty piszesz. Premium z HDMI można dorwać już za 1000 PLN(okazyjnie na Allegro nawet i taniej) Wersja Arcade z HDMI różni się głównie tym, że nie ma dysku. Dysk nie jest wymagany w większości gier, ale dobrze go mieć do ściągania dem etc. Więc z czystym sumieniem polecam wersje ARCADE. Nie brałbym jedynie wersji Core.

 

Choć fakt rynek gier na konsole powoli wyprzedza PCtowe wersje bo dla producentów jest opłacalne robić grę na konsolę. Dla twórców PCtowych wersji staje sie to powoli nie opłacalne ze względu na piractwo. Za 4-5 lat rynek gier konsolowych będzie dominujący szczególnie, że MS planuje wydać Xboxa 720 (ponoć ma to być niezły potworek) a Nintendo ma udoskonalić Wii które będzie się nazywało Wii 2. Trzeba sie powoli przywyczajać, że dochodzimy do epoki mobilności. Ale póki co nadal opłacalny jest upgrade blaszaka.

Powoli wyprzedza ? Kolego to się stało już za czasów PS2.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież piractwo na konsole też jest.Wystarczy przejrzeć pierwszego lepszego torrenta.MOD x-boxa 360 to już cena bardzo mała.Jeśli konsole zjedzą rynek gier to wtedy piractwo przejdzie na konsole.A w takich krajach jak polska czy kraje wschodnie gdzie zarobki jak sami tego doświadczanie nie są wysokie w stosunku do cen to piractwo nie zniknie.Co do gier legalnych w europie.Byłem w Anglii była PS2 chcieliśmy pograć w coś to za 3 miesięcznego używanego GranTurismo zapłaciliśmy 6 funtów tyle co za godzinę pracy i mieliśmy go na własność.Tam tak jest że ludzie kupują a następnie przechodzą grę i sprzedają i można to kupić za grosze.Tak więc póki coś takiego nie będzie w Polsce to nie ma szans na legalny rozwinięty rynek.Sam bym chciał by tak i u nas było.

 

A co do tematu to w przypadku PS3 oraz X-boxa 360 nie podchodź póki nie masz w domu choćby 32 cali LCD z HD.Widziałem x-boxa na 26 calach CRT tragedia bo konsola nie rozwija skrzydeł.

 

Tak więc teraz kup 8800Gt i sprzedaj to co masz a kasę wpłać na lokate czy na jakieś konto i jak będziesz mieć te 32 cale to wtedy myśl o konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil:

 

No tak ale jeszcze nie na rynku Polskim :] Kupiłbym te PS3 ale co mi to da jak mam Telewizor CRT? a tak wolę kupić lepsze Mobo podkręcić proca i razem z x1950PRO będzie odpalać mój blaszak gry z takim samym efektem co na konsolach :] Zobaczę za parę miesięcy jak sytuacja będzie wyglądać z kartami graficznymi. I jeszcze na dodatek muszę być pewny po wakacjach roboty może wtedy uzbiera się na dobre LCD z HD i PS3 :] A piractwo będzie na konsole ale co z przerabianej konsoli która automatycznie traci gwarancję oraz po roku się popsuje? Ceny gier na konsole za rok pewnie spadną

 

Gomez:

 

Też tak myślałem :]

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Głupoty piszesz. Premium z HDMI można dorwać już za 1000 PLN(okazyjnie na Allegro nawet i taniej) Wersja Arcade z HDMI różni się głównie tym, że nie ma dysku. Dysk nie jest wymagany w większości gier, ale dobrze go mieć do ściągania dem etc. Więc z czystym sumieniem polecam wersje ARCADE. Nie brałbym jedynie wersji Core.

 

 

 

Powoli wyprzedza ? Kolego to się stało już za czasów PS2.

 

Pozdrawiam ;)

Jakie głupoty? 800zł za Arcade. 8800GT kosztuje 550zł ALE będzie miał jeszcze z 200zł za sprzedaż 8600 a jak kupi konsole to karty nie sprzeda. Więc upgrade PC wyniesie go w najlepszym wypadku 350zł jaką konsole za to kupisz? Chyba X0 z Rodem. A IMO nie ma sensu brać lepszej karty od 8800GT ( lub może GTSa jak uda się w okolicach 600zł wyrwać) bo w Crysisa i tak się w pełni płynnie z super AA, Vhigh i porządna rozdziałka nie pogra a inne gry na 8800GT chodzą płynnie. Lepiej kupić 8800GT i zostawić resztę pieniędzy w kieszeni.

 

O PS3 za 1000zł może zapomnieć, jedynie jeszcze Wii wchodzi w grę.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...