Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie muszą mieć za tyłkiem trochę miejsca xD

 

Co mi daje kabel 2.5mm2 zamiast defaultowego bo tamten jest na bank mniejszy objętościowo, więcej mocy uciągnie?

 

btw. jakich używacie ustawień? ja jak słucham muzy we flacu np. to mam treble = 0 , bass = 2-3, głośność zależna od pory dnia :D

 

Jest ktoś gotów zaryzykować stwierdzenie że do solo 5/6/7 opłaca się kupić lepszą dźwiękówkę niż live/audigy1,2 itd. czyli np. xonar / x-fi lub nawet audiotrak?

 

tak

można znaleźć używanego Audiotraka HD2 - znacząca poprawa jakości :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacząca... hmmm;

Tzn mam SB0090 (Audigy1 'gold') i... owszem HD2 gra przejrzyściej, mniej rozwięźle, lepiej kontroluje dźwięk;

 

Ale nowy to 350zł, używkę ciężko dorwać, a SB audigy to 50zł ;)

Kwestia czy naprawdę mamy luźne fundusze, ja oczywiście nie żałuje wyłożenia 350zł na HD2; 100% pewności, że nie blokuje nim Solówek;

 

A na głośnikach mam ustawienia 0, w foobarze podbijam tylko 55 i 77Hz o 3dB;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem przez przypadek. Ceny na eBay liczone razem z przesyłką np. Solo 7C są dość wysokie, na tyle że na naszym Allegro można kupić je taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacząca... hmmm;

Tzn mam SB0090 (Audigy1 'gold') i... owszem HD2 gra przejrzyściej, mniej rozwięźle, lepiej kontroluje dźwięk;

 

Ale nowy to 350zł, używkę ciężko dorwać, a SB audigy to 50zł ;)

Kwestia czy naprawdę mamy luźne fundusze, ja oczywiście nie żałuje wyłożenia 350zł na HD2; 100% pewności, że nie blokuje nim Solówek;

 

 

oczywiście HD2 jest droga i trudno dostępna ale to dobra inwestycja i jak na razie nie zauważyłem zbyt wielu jej konkurentów - głośniki można zawsze zmienić na lepsze :lol2:

a karta pozostanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie - nie mogąc nigdzie dostać solo 6c kupiłem 5c. Teraz problem, jak wszystko podłączyłem, głośniki grają cicho - jak odkręce na volumie 60 i przyłoże ucho to coś tam słyszę, tak to martwa cisza. Teraz co jest grane? Dźwięk to xonar ds, który podpięty pod jakąś zwykłą wieżyczkę, gra normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądek marketingowy mi podpowiada żeby Cie na nie namówić, sprowadzić, sprzedać, zarobić też kilka zł :P Ale nie będę taki, nie opłaca się z Sunnyline'a. Lepiej polować na allero. Poza tym widzę że ludzie o vigollach zapomnieli, też ładnie konkurowały przecież, nie są już dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie były nieśmiałe próby wypchnięcia na rynek pl czegoś... ale w sumie tylko Microlabom się jako tako udało;

Vigoole zniknęły, Svans czy Edifier to też cud znaleźć...

 

Genius kaszani swoją linię 2.0, Manta i lampowce są ale nie cieszy się to powodzeniem...

Znane marki promują sprzęt Hi-Fi wielkości pudełek po butach, popularne marki (bo tańsze) kopiują rozwiązania tych droższych (z wyglądu);

 

Choć tak patrząc na aukcję na Allegro to Microlabów w sumie sporo już sprzedało się; Owszem do wyników popularnych marek to ma się nijak...

 

A ja naprawdę podziwiam wytrzymałość konstrukcji Solówek;

Lewa kolumna po raz drugi poleciała na ziemię (na szczęście wykładzina/dywan) - tym razem prawym bokiem na płasko;

Zero strat w dźwięku, obudowie, głośnikach i złączkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile w tych punktach mozna dostać głosniki Microlab. Kurcze chyba robie darmowa reklame ;/ Jakby nie patrzec taka lista powinna byc na stronie Microlaba alob Sunnyline

Białystok

-Infosoft

-HiTech

-Electric Midas

-Lianke-team

 

Biała Podlaska

-Comp4you

 

Bielsko – Biała

-HCC Komputer

 

Poznań

-Komputronik

-Digitronik.pl

-Yooki.pl

-no i oczywscie sunnyline

Plewiska

-Saturion (tylko sprzedaż wysyłkowa)

 

Wrocław

-Shift (swoje filie mają także w: Bydgoszczy, Gorzowie Wlkp, Koszalnie, Krapkowicach, Pile, Szczecinie, Zielonej Gorze)

-Extreme PC

 

Lublin

-Vico

 

Myślenice

-PCkom.pl(tylko sprzedaż wysyłkowa)

 

Kraków

-Morele net s.j. (ich net-punkty czyli miejsca odbioru towaru: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław)

 

Warszawa

-Kirk Prodimex Sp z o.o.

 

Zabrze

-Denikomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem głośników Microlab Solo 6c. Choć z zakupu jestem jak najbardziej zadowolony gdyż głośniki te wypadają lepiej niż moje poprzednie zestawienie (wzmak Technics SU-800 + kolumienki Radiotechnika S-30B), to nurtuje mnie jednak pewna kwestia. Odkąd słucham muzyki na 6c nieustannie odnotowuję różne trzaski w muzyce (słucham we flacu). Występują one dosyć sporadycznie i zawsze w tych samych momentach. Z ciekawośći sprawdziłem te utwory na poprzednim systemie stereo, tam również występują trzaski, tyle tylko że głośniki gorsze i nie słychać tego tak wyraźnie (w ogóle mało co słychać ;)) Stwierdziłem że to poprostu wina samych utworów/plików, ale im więcej słucham muzyki tym więcej trzasków odkrywam. Czego bym nie posłuchał, wszędzie odnajduję jakieś potknięcia w dźwięku. Tak sobie teraz myślę że może to poprostu wina karty dźwiękowej. Obecnie korzystam z integry "takie cuś", sprawdzałem też na Audigy SE ale nie słyszę między nimi różnicy, trzaski również nie ustępują. Zwracam się do was drodzy użytkownicy (czy też audiofile) z prośbą o doradzenie w tej sprawie. Czy jest sens kupować lepszą kartę dźwiękową do tego zestawu? I najważniejsze czy te nieszczęsne trzaski mogą zostać dzięki temu wyeliminowane? A może ktoś z was miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....jezeli te trzaski pojawiaja sie w tym samym utworze i w tym samym momencie to najzwyczajniej masz uszkodzony plik. Gorzej jak te trzaski pojawiaja sie co jakis czas sporadycznie podczas sluchania muzyki....to pewnie wtedy jest zalazek awarii ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzaski powstają w systemie Windows 7 w wyniku zmiany trybów karty graficznej tj. 2D i 3D. Rozwiązaniem tego problemu jest korekta ustawień Biosu grafiki przy pomocy NIbitor i przeflaszowanie karty tak aby na stałe dostępny był 3D. Przez rok dochodziłem co jest przyczyną powstawania trzasków i przeskoków na kartach Asus`a i Creative`a i bynajmniej nie są to sterowniki ^^ Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie to, spróbowałem na linuxie, przykładowo ten sam plik i jest to samo. Wychodzi jednak na to że to wina plików, no chyba że ten problem z trybami występuje także na linuxie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

zalost weź jakiś edytor audio otwórz w nim plik który ma trzaski i sprawdź jego wykres - namierz ten trzask - musi być widoczny jeśli to w pliku wytępuje - jeśli nie to szukaj gdzieś indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już widzę, otworzyłem w soundforge'u dla porównania plik z trzaskiem i bez i widać jak na dłoni, tam gdzie trzaski występują skala dochodzi do czerwonego... można coś z tym zrobić?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma solo5c mógłby dokładnie zmierzyć ich wysokość? Podają niby, że mają 309mm. Zastanawiam się czy skracając nóżki dałoby się uzyskać 304mm. Mam taki głupi mebel, na którym chciałbym je postawić no i jest problem bo nad blatem na wys. 305mm leci wąska półka...

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...