Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Ustawilem tak jak napisales, ale efekt taki sam jak przy moich ustawieniach.

lukaszrobert

Wiem, ze VTT moze byc zabojcze, zaryzykowalem 1,45V i nic sie nie stalo. Czytalem juz ten artykul na frazie duzo wczesniej ;)

jakie cpu skew ustawiales?probowales np: 520 fsb od razu?

gtl na sztywno?

acha spread spec..wyl??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID stawiac na tym Asusowym wynalazku, czy raczej wykorzystac patent intela? Co bardziej przypomina sprzętowy RAID;)?

*edit*oba rozwiązania to rozwiązania programowe, co więcej, DriveXpert nie jest zalecany przez samego Asusa jako rozwiazanie pod partycje systemowe:]

DriveXpert functions are only for data drives

Ładnę wątki tutaj

tutaj:

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ja właśnie stoję przed wyborem mobo i czytając ten temat chyba pozostanę przy mojej starej :lol2:

a na serio to zastanawiam się miedzy p5q pro i p5q-e, ogólnie płyty są ok, ale wiadomo zależy mi na oc, może nie kosmicznym ale jakimś tam na pewno ;)

widzę ze z p5q pro różnie bywa, a do -E trzeba troszkę dopłacić (50zł w sumie nie tak dużo) wiec chyba lepiej brać -E na której większe jest prawd. że będzie śmigać na większym fsb niz PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem asusa p5q-pro i chciałem się o coś zapytać. Sprzęt wygląda tak:

 

P5Q-pro

E7200

HD 4850

A-data Viesta 800 2GB

Samsung HD322HJ

Corsair 450W

 

Wszystko pracuje pod windowsem MX 7. Oczywiście jak to na tym systemie bywa był problem z kodekami dźwięku, ale sobie bez problemu poradziłem. Problem wystąpił po OC. Otóż zazwyczaj system ładował się 20 sekund od wciśnięcia przycisku power. Wszystko na standardowych ustawieniach. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że asusa, lepiej nie zostawiać na auto, więc postanowiłem podkręcić procka.

 

Pamięci ustawiłem na 5-5-5-15, częstotliwość dałem na auto, mnożnik jaki bym nie ustawił i tak zawsze sam się ustawiał (nigdy nie powyżej x9 ). FSB na 333 i dałem wszystkie napięcia (prócz procesora i pamięci) najniższe możliwe. Procesor ustawiłem na 1.2V a pamięci na 1.9V. Niestety asus przy starcie napisał "OVERCLOCKED EROR" czy coś w tym stylu, i mogłem albo zmienić ustawienia, albo odpalić na domyślnych. Zmieniłem wszystkie napięcia na Auto (prócz procesora i pamięci). I komputer odpalił. Był trochę niestabilny więc procesor poszedł na 1.25V i wszystko było pięknie. Chyba 3,2GHz o ile dobrze pamiętam. Temperatury w stersie jak na pasywne chłodzenie całkiem niezłe, bo jeden rdzeń miał 58 stopni a drugi 52 stopnie. Problem był jeden. Widows długo się ładował. Około 15 razy leci ten pasek. Przed podkręcaniem leciał 2 może 3 razy. W biosie dałem "załaduj początkowe ustawienia" i to tylko pogorszyło sprawę. Windows się strasznie wieszał (nie blue screeny, lecz zamrożenia). Zresetowałem bios zworką i nic. W końcu doszukałem się co powoduje tą sytuację. To był program asusa, który obniża i zawyża takty dla oszczędzania energii. Usunąłem go i windows chodzi bezproblemowo, z tym że ciągle ładuje się te 15 razy tuż przed startem. Co może być przyczyną? Z podkręcaniem AMD nie mam takich problemów jak z intelem, a mawiają, że kręcą się gorzej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie cpu skew ustawiales?probowales np: 520 fsb od razu?

gtl na sztywno?

acha spread spec..wyl??

Nie probowalem 520Mhz, tylko 500Mhz. GLT bylo ustawione na poczatek 0.61x, potem 0.63x, a na koncu 0.65x.

Spread Spectrum disabled, a cpu clock skew zostalo na auto, mnoznik proca 6. Z tego co na razie testowalem 480Mhz FSB i przy wyzszym juz superpi sie wykrzacza. Ciezko w to uwierzyc, ale ta plyte nie zrobi 500Mhz chocby nie wiem co...

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...d-review-9.html

Panowie z tego serwisu podobny wynik osiagneli...

Na zagranicznym forum tez problemy z 500Mhz

http://www.xtremesystems.org/Forums/showthread.php?t=193624

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Niby tak,ale pamietaj,ze sa tacy ktorym bangla po 600mhz,no nic skoro nie idzie to nie idzie

a w zakladce z cpu masz wszystko na disable?w sumie c1e moze byc enable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem na swojej fsb 530 !! ale niestabilne czyli da się tylko lepsze ramy musze mieć... Generalnie mam recepte na niestabilności chyba narazie w fazie testów orthosa tym razem znowu 8x500 a nie 9 x400bo już chciałem sprzedawać tą płyte. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czy widzieliście P5Q Premium za 300zł ? Zastanawiam się skąd oni nagle wzięli taką cenę.

 

drugie pytanie - ma już ktoś może coś z serii P5QL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był jeden. Widows długo się ładował. Około 15 razy leci ten pasek. Przed podkręcaniem leciał 2 może 3 razy. W biosie dałem "załaduj początkowe ustawienia" i to tylko pogorszyło sprawę. Windows się strasznie wieszał (nie blue screeny, lecz zamrożenia). Zresetowałem bios zworką i nic. W końcu doszukałem się co powoduje tą sytuację. To był program asusa, który obniża i zawyża takty dla oszczędzania energii. Usunąłem go i windows chodzi bezproblemowo, z tym że ciągle ładuje się te 15 razy tuż przed startem. Co może być przyczyną? Z podkręcaniem AMD nie mam takich problemów jak z intelem, a mawiają, że kręcą się gorzej.

 

Pozdrawiam

Mam podobny problem z ładowaniem Windowsa z tą różnicą że ja mam to od początku nic nie podkręcając. Już kilka razy zmieniałem system od MX6, MX7 wersji korporacyjnej z SP3 i dalej to samo. Już nie wiem co robić. Zmieniłem bios, wywaliłem niepotrzebne usługi. Jutro wgrywam Viste może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem z bootowaniem jest tylko na asusie na p35 że pasek idzie kilkanaście razy czy to ogólnnie tak jest na lga775?? na ADM939 pasek szedł max 1 (JEDEN ) raz a terz idzie 12 razy strasznie wolno. Dlaczego? Im wyższe FSB tym dłużej.

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Kol @playground napisał, że to wina napięć. Czyli jak ustawię n AUTO, to będzie się krócej ładował? Tylko czy asus nie zakatuje Intela, bo słyszałem, że płyta potrafi dosadzić procesorowi napięcia,

 

Vista na stocku ładowała się, krótko (ok 2 paski) ale przed podkręceniem zrobiłem formata i wywaliłem ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Kol @playground napisał, że to wina napięć. Czyli jak ustawię n AUTO, to będzie się krócej ładował? Tylko czy asus nie zakatuje Intela, bo słyszałem, że płyta potrafi dosadzić procesorowi napięcia,

 

Vista na stocku ładowała się, krótko (ok 2 paski) ale przed podkręceniem zrobiłem formata i wywaliłem ją.

Miałem na auto i niestety idzie dalej długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze to napiecia. Jak sie nimi bawie to raz laduje sie zaje... szybko a raz wolno jak nie wiem. Zauwazylem ze jak sie laduje szybko rownoznaczne jest z niestabilna praca. Ale to u mnie tak na Viscie. Kto inny moze miec inne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn wolnego startu spróbujcie poszukać w dzienniku zdarzeń. Ja mam przykładowo coś takiego:

Inicjowanie tego sterownika trwało dłużej powodując zmniejszenie wydajności procesu uruchamiania systemu: 	 Nazwa pliku		:	yukonx64	 Przyjazna nazwa		:	NDIS6.0 Miniport Driver for Marvell Yukon Ethernet Controller	 Wersja		:	10.22.1.3 built by: WinDDK	 Całkowity czas		:	2042ms	 Czas obniż. wydajności	:	542ms	 Godzina zdarzenia (UTC)	:	2008-07-25 02:36:17

Wygląda na to, że sterownik karty sieciowej jest niedopracowany. Może ktoś spróbuje wyłączyć i odpalić system jeszcze raz bo ja nie mogę teraz zrestartować komputera. Mam P5Q Deluxe. Innych przyczyn poszukam później jak będę miał czas.

 

edit: mam jeszcze:

Inicjowanie tego sterownika trwało dłużej powodując zmniejszenie wydajności procesu uruchamiania systemu: 	 Nazwa pliku		:	atikmdag	 Przyjazna nazwa		:	ATI Radeon Kernel Mode Driver	 Wersja		:	7.01.01.798	 Całkowity czas		:	2511ms	 Czas obniż. wydajności	:	1011ms	 Godzina zdarzenia (UTC)	:	2008-07-25 02:44:40

Karta to HD4850.

 

I jeszcze:

Uruchomienie tej usługi startowej trwało dłużej niż oczekiwano powodując zmniejszenie wydajności procesu uruchamiania systemu: 	 Nazwa pliku		:	audioendpointbuilder	 Przyjazna nazwa		:	Usługa audio systemu Windows	 Wersja		:	6.0.6000.16386 (vista_rtm.061101-2205)	 Całkowity czas		:	364ms	 Czas obniż. wydajności	:	205ms	 Godzina zdarzenia (UTC)	:	2008-07-25 02:44:40

Może to jednak wina windowsa. Sam nie wiem.

 

Najciekawsze jest to bo bardzo opóźnia !!!! Poszukajcie tego u siebie:

Inicjowanie menedżera sesji spowodowało spowolnienie procesu uruchamiania: 	 Nazwa		:	SMSSInit	 Całkowity czas		:	38245 ms	 Czas obniżonej wydajności	:	18926 ms	 Godzina zdarzenia (UTC)	:	2008-07-25 03:05:57

Aż 38 sekund zajmuje i obniża wydajność na prawie 19s !! Szukam rozwiązania na necie. Pozdrawiam

 

edit2: bez sensu zabawa z sieciówką bo zabiera mało czasu. Ten SMSSInit odpowiada podobno za obsługę dysków USB. Zastanawiam się czy przypadkiem wbudowana pamięć na płycie tego nie powoduje bo nie mam zewnętrznych dysków USB.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie sadze,ze to wina napiec przynajmniej nigdy w zyciu sie z czyms takim nie spotkalem.Nie powiem,zeby u mnie sie jakos expresowo ladowalo,ale jest ok.Mozna pare rzeczy wylaczyc w biosie,zeby nie wyswietlalo jakichs komunikatow a samo ladowanie u mnie wyglada,ze tak powiem standartowo.Najwiecej czasu zajmuje wyswietlenie pierwszego posta z zakladka do express gate itd,ale wystaczy wcisnac esc i znika ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Asusa P5Q-E i mam taki problem. Kiedy próbuje uruchomić komputer to zaraz po naciśnięciu przycisku "Power", komputer się włącza (charakterystyczna głośna praca wentylatora na karcie graficznej) na sekundę, następnie się wyłącza (karta graficzna i cała reszta nie pracuje),po sekundzie się włącza już normalnie, system się łzduje etc., czy u was też tak się dzieje ?

Wcześniej (chyba) tego nie było, dopiero po wgraniu nowego biosa (1003) problem się pojawił. Próbowałem downgradować bios do wersji 803, ale niestety i to nie pomogło.

Sytuacja jest nie zależna czy BIOS jest ustawiony na default czy nie.

Proszę o pomoc

 

@EDIT

Ok, już wiem, że jest to wina tzw. "Podwójnego startu" chipsetów Intel'a. Jest to bardzo denerwujące. Da się to z niwelować ? Może któraś wersja BIOS'u usuwa tą niedogodność ?

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar kupic sobie płyte P5Q-E, i czytajac kilka wypowiedzi wyzej o problemie z " podwujmym startem ", mam pytanie czy da się to jakos usunac, wylaczyc ? Jednak to moze byc bardzi denerwujace zwlaszcza jak potrzeba szybko wlaczyc komputer =] Czy polecacie jakas inną płyte głowna do ~700zł w której nie ma takiego problemu...

Reszta zestawu to

GTX 280 Zotac AMP!

Q9550

A-Data 2x2GB 1066

StraightPower 700W

Samsung F1 1TB

 

Pozdrawiam, i z góry dzieki za każda informacje. =]

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podwojne starty po o/c,bez o/c zero problemow

Dokładnie, u mnie, za nim podkręciłem procesor, system włączał się normalnie, dopiero kiedy chodzi na innych ustawieniach niż [auto] zaczął się "podwójny start".

 

Z tego co się orientuje jest to "wina" chipsetu, a nie konkretnej płyty.

P5Q-E to b. dobra płyta, idealny kompromis między drogim Deluxem, a tanim P5Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...