Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin255A

niemozliwe aby 2 mobasy identycznie dawaly...

widocznie jakis inny element burzy ci idealny porzadek :>

stawialbym na ramce, u mnie to one najwiecej maca - najlepiej dzialaja baslitx`y 667.

mimo ze moge uzywac teamgropu1200 lub ocz 1000 - wole balistix - lepiej na maximusie dzialaja i mniej sie sypia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez sie sypie zwiekszylem napiecie do 2.3v przelozylem pamiec dalej to samo ciekawe jak g.skille hz wloze pozostawiajac na takim samym napieciu

Edytowane przez Tachion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

W zoltych,pomaranczowych tam nie ma :D

Co do tego,ze sie "niby"sypia pamieci,ktore na innych mobo dzialaly stabilnie i to na o wiele wyzszych taktach nie byl bym pewien ze to wina pamieci.

Sprawdzilem u siebie 8 kompletow roznych pamieci,w sumie tylko Ballistix ale od 667 do 1066(tracery,lanfesty,ballistixy)i na kazdych jest to samo,wiec watpie ze ram krzaczy,bardziej bym celowal w proca,lub jakies ustawienia w biosie(robilem wsio w zakladce z pamieciami,korzystalem rowniez z podanych przez kogos innego ustwien na ktorych bez podniesionych mocno napiec ludzie jada spokojnie 600FSB-nawet na tych samych ramcach i procku), i nic nie pomaga,wiec bardziej proc IMO

Poza tym na tej mobo nie trzeba miec zadnego skilla super elo skilla zeby zrobic 600Mhz,nie ma tajnych sztuczek,albo proc tyle robi albo nie robi,to samo z plyta.No ja mam akurat walla na 565,bo sprawdzalem na takiej samej mobo kolegi,ale np: pomiedzy 540-565Mhz nie mam stabilnosci w sp16/32m i orthos blend i nikt nie jest w stanie powiedziec co z tym zrobic,bo na to nie ma wytlumaczenia,tak samo jak z wieloma innymi kwestiami o ktorych nikt nic nie mowi lub sie nie przyznaje :D if U know what I mean ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

asus p5q deluxe wi-fi ap@n  evga 98gtx ssc e 840 samsug 500g g skill 2x1g
u mnie tez sa pomaranczowe w p5q3deluxe wi fi ap @n

nie nie jestem daltonista mam wersje del,ale na ddr2 i sa zolte sloty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zoltych,pomaranczowych tam nie ma :D

Co do tego,ze sie "niby"sypia pamieci,ktore na innych mobo dzialaly stabilnie i to na o wiele wyzszych taktach nie byl bym pewien ze to wina pamieci.

Sprawdzilem u siebie 8 kompletow roznych pamieci,w sumie tylko Ballistix ale od 667 do 1066(tracery,lanfesty,ballistixy)i na kazdych jest to samo,wiec watpie ze ram krzaczy,bardziej bym celowal w proca,lub jakies ustawienia w biosie(robilem wsio w zakladce z pamieciami,korzystalem rowniez z podanych przez kogos innego ustwien na ktorych bez podniesionych mocno napiec ludzie jada spokojnie 600FSB-nawet na tych samych ramcach i procku), i nic nie pomaga,wiec bardziej proc IMO

No to ujmijmy to tak, że sypie się obsługa pamięci (czyli chipset-ram)

proc jak ma się sypać sam z siebie to wali błędy na small FFT, jak FFT jest stabilne, a będy walą na BLEND po jakimś czasie (minuty) to na Large (stress some ram) wywali po sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz 520x8 16M przechodzi teraz w 5.28

a ja tam prosze pmp,jak ma jakis nowszy bios do p5q3 i jest on troszke lepszy niech sie podzieli:)widzialem na xs 804 Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pierwsze odpalenie p5Q - nie dziala :P Pierwszy asus ktory nie lubi balistix i to w sposob jednoznacznie zly :/

2. lece na SSD 500x6 wsio na AUTO i jakos smiga, ustawie biosa i odpalam windke

3. w zwiazku z pkt. 1 boli mnie brak jakiegokolwiek sygnalizowania co go boli.

 

stay tuned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i magiczna bariera 540 zostala dzis pokonana na 560 z zaliczonym 16m,pomoglo c o moze wydac sie smieszne,obnizenie vfsb z 1.4 na 1.3 i vnb z 1.4 na 1.3.p5q3 ma chyba troszke pomieszane z napieciami,niestety na tym narazie koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia parafialne. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy.

 

ASUS P5Q Deluxe BIOS build 0803

Zgaduj zgadula złota kula co poprawia. W nagrodę zwycięzcy zasponsoruje BIOS 0805 :gitarzysta2:

 

ASUS P5Q3 Deluxe BIOS build 0804

Ten poprawia współprace z zestawami 2x2GB DDR3 na kościach Micron'a (w szczególności kity by OCZ)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwol cos zrobic Viscie samemu, a na 99% zrobi to zle !!

Machnela se gupia jakis drajver i teraz ja placze bo nie dziala...

Na jutro plany napiete, wiec nie wiem co bedize z krecenia....560 wiem ze do SSD wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwol cos zrobic Viscie samemu, a na 99% zrobi to zle !!

Machnela se gupia jakis drajver i teraz ja placze bo nie dziala...

Na jutro plany napiete, wiec nie wiem co bedize z krecenia....560 wiem ze do SSD wchodzi.

A co to za SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...