Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Poruwnujesz 8800 do 4xxx?

Głupota...

8800GT=4830

8800GTS-980GTX-9800GTX+GTS250=4850

 

Zbliżyło się ale jakby tak wyprzedzająco. Porównajmy najmocniejszych przedstawicieli tych architektur:

GTS250 po OC i 4890, też po OC, albo nawet bez.

chwila , ale co to za porownanie? GTS250 vs 4890? Porownales karte za circa 500 z karta za circa 800-900. Najmicniejszy przedstawiciel? To moze 4890 vs GTX295?

 

Jak chcesz rownac to rownaj wydajnosciowo , GTX250=4850. To , ze dzis 4870 jest tani znaczy tylko tyle , ze cena tego pierwszego jest za wysoka bo to zaden konkurent wydajnosciowy.

 

 

Co do dyrdymalow - ludzie , spuscie sobie troche pary. Karty nie ma , pierwsze zdjecia , jakis PR , a WY juz jeczycie o tym , ze to nie na temat itp. smieszne historyjki.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BR i HD DVD?

A XBox i Play Station?

BR i HD DVD - HD-DVD nie miało takiego lobby jak BR, sony z bydłem musiało przepchnąć ten format dla sony to było być albo nie być, toshiba ze swoim formatem przyjaźniejszym lepszym, tańszym dla zwykłego użytkownika nie miała takiej siły przebicia przez co się wycofała + gdyby PS3 nie zawyżyła ilości stacjonarnych odtwarzaczy BR. Przed wyjściem PS3 HD-dvd biło w popularności BR (trzeba zaznaczyć, że posiadanie PS3 nie równa się oglądaniu na niej BR) Gdyby Sony nie zdecydowało się wbić nam BR na siłe przy jego wszystkich doskonałościach w pierwszych rewizjach to teraz sony było by w czarnej [gluteus maximus] gdyż ps3 jechało by na martwym formacie, kolejnym w kolekcji Sony.

 

Xbox sony nie rozumiem przecież Xbox wyszedł po PS2 i wymiękł bo MS go za szybko ubił ze względu na koszty produkcji, a w przypadku nowej generacji Xbox jest górą także te przykłady są zupełnie nie trafione nie w przypadku rynku kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idźcie się kłócić gdzie indziej :D Ruby się robi coraz piękniejsza :D może by jakieś AI dla niej napisali i dali graczom do zabawy :twisted2:

I tu masz racje! :lol2: Wygląda świetnie i chętnie zobaczę ja w ruchu... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak tak patrze na nia to na usta cisnie sie jedno - generowany szum...

 

Pewnie znowu ludzie beda pisac , ze to sie grzeje , przegrzewa i pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że brzydal, a wg mnie fajnie się prezentuje, szczególnie te wyloty powietrza z tyłu. :)

Szkoda, że 5850 taki drogi bo bym sobie sprezentował.

Mam nadzieję, że nvidia się obudzi i mocno uderzy niedługo z GT300 coby było ciekawiej. ;)

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

E tam nie wiem co wy macie do jej wyglądu jak dla mnie wygląda prze kozacko;d i nawet nie tak strasznie długa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Eyefinity na stronie AMD

http://www.amd.com/us/products/technologie.../eyefinity.aspx

 

Driver version 8.66 (Catalyst 9.10) or above is required to support ATI Eyefinity technology and to enable a third display you require one panel with a DisplayPort connector.

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest tak samo długa jak wszelkiej maści GTX 260/275/280/285 i jakoś na nie nikt nie płacze.

 

@Firekage

 

Tak generujemy szum, mieszamy powietrze, jaramy się na slajdy. Jak cie to tak drażni to wróć tu 23 września ciesząc się i czerpiąc z tego satysfakcje, że inni się jarali na próżno albo przyklaśnij dla fajnej karty, ale sucharów nie wypisuj z łaski swojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi seria 58xx będzie miała 10.5 cala czyli wszystko w normie. taka długość utrzymuje się już od daaawna, jedynym co ostatnio przełamał barierę jest shappire 4850x2, i jego długość mierzy 11,5 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juniper XT is Radeon HD 5770 and Juniper LE is HD 5750

http://vr-zone.com/articles/juniper-xt-is-...6.html?doc=7626

Juniper XT and LE will be officially named Radeon HD 5770 and Radeon HD 5750 respectively when launched. HD 5770 card is codenamed Countach while HD 5750 is codenamed Corvette and they both come with 1GB GDDR5 memories on 128-bit memory interface. Juniper will possess all the features of its higher end counterpart like 40nm, DX11, Eyefinity technology, ATI Stream, UVD2, GDDR5 and best of all, it is going to be very affordable.

With a performance target of 1.6x over the HD 4770 and 1.2x over the HD 4750, they are surely packed with enough power to pit against the NVIDIA\'s lineup. Pair them up and you will get a boost of 1.8x which is roughly the performance of a Cypress card.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kap moje niedopatrzenie :wink:

A co do 5770 to nie mam pytań. Skoro ma być aż o 60% szybszy od 4770 i wyjść miesiąc po premierze 58xx to koniec roku zapowiada się bardzo ciekawie :D

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Karta jest tak samo długa jak wszelkiej maści GTX 260/275/280/285 i jakoś na nie nikt nie płacze.

 

@Firekage

 

Tak generujemy szum, mieszamy powietrze, jaramy się na slajdy. Jak cie to tak drażni to wróć tu 23 września ciesząc się i czerpiąc z tego satysfakcje, że inni się jarali na próżno albo przyklaśnij dla fajnej karty, ale sucharów nie wypisuj z łaski swojej.

Zdejmij rozowe okulary i przestan byc impertynentem.

 

Karta ma "niby 2 gpu" w sobie , jest cholernei dluga i ma mala wzgledem GTXow turbine , ktora znamy z 4870 i 4890. Do twojej wiadomosci - mialem 4870 i wiem jak to potrafilo pracowac, tutaj wg. PR masz karte 2x mocniejsza. Pewnie bedzie to oaza ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

 

Masz rację... tylko, że w nowych kartach "spożycie" prądu w spoczynku to 27W, pod obciążeniem tyle samo co HD4890. Więc siłą rzeczy powinno być ciszej.

 

Cry-Engine 3 for PC (First Time: Ati Eyefinity)

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij rozowe okulary i przestan byc impertynentem.

 

Karta ma "niby 2 gpu" w sobie , jest cholernei dluga i ma mala wzgledem GTXow turbine , ktora znamy z 4870 i 4890. Do twojej wiadomosci - mialem 4870 i wiem jak to potrafilo pracowac, tutaj wg. PR masz karte 2x mocniejsza. Pewnie bedzie to oaza ciszy.

Ale co ma szybkość karty do hałasu?

Liczy się pobór prądu/ile karta wydziela ciepła.

Wszystko prawdopodobnie będzie podobnie jak w HD4870/90 (tdp na poziomie 170-190W) więc nic gorszego nie dostaniemy

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodać do tego poprawki w chłodzeniu, bo wątpię aby dali dosłownie to samo co w 4870, i na bank będzie ciszej o ile i czy będzie to błoga cisza dowiemy się w testach. choć nie powiem że liczę nie na marginalne spadki ciszy ale jakieś konkretniejsze wyniki na poziomie minimum -15% na korzyść nowej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to nie można zwodować karty żeby mieć święty spokój...osobiście nie interesuje mnie system chłodzenia bo i tak postawie własny :)

A co dla mnie najistotniejsze to wydajność w 3D i zużycie prądu w 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

prawie każde referencyjne chłodzenie hałasuje a wy sie tu podniecacie jakie to będzie duże jak to się grzać nie będzie jak to chałasować będzie i ile prądu żreć przed premierą każdej nowej karty tak piszecie popatrzcie sobie na temat o 88gtx która nie okazała sie wcale taka straszna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...