Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Imho drogo drogo za tą 5870 :-/

Spokojnie, nie przesadzajmy z tym lamentowaniem, pamietasz za ile byl GTX280 tuz po premierze? przypomne Ci - 649 USD :) Cena za 5870 jest jak najbardziej zrozumiala - i AMD/ATI musialoby byc niespelna rozumu sprzedajac ta karte w tej chwili w cenie 4890 :)

PAtrzac marketingowo to cena jest skalkulowana bardzo sensownie - bo na poziomie GTX285 - przy czym 5870 jest od gtx-a wydajniejsze, nowoczesniejsze i oszczedniejsze. Entuzjasci i osoby bez problemow finansowych i tak ją kupia za te 1400 zl, a pozostalym wiadomo ze pod koniec roku cena i tak spadnie - wiec jak dla mnie osobiscie bomba - jeszcze parenascie dni i kupie sobie jakies 4870 za grosze, w sam raz by przeczekac do premiery gt300 i obnizki cen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a pozostalym wiadomo ze pod koniec roku cena i tak spadnie

Chyba przyszlego roku. Pod koniec roku , a w zasadzie juz ceny beda rosly : studenci zaczynaja w pazdzierniku , szkoly juz zaczely , a ida jednoczesnie swieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Prosze , przestanmy zartowac. ATI ma? Chyba tylko to demko z tanczaca panienka na czerwonym tle.

nie wiem co oni tam mają ale mają bo mam program do konwertowania video wykorzystujący moc gpu zarówno nvidi jak i ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyszlego roku. Pod koniec roku , a w zasadzie juz ceny beda rosly : studenci zaczynaja w pazdzierniku , szkoly juz zaczely , a ida jednoczesnie swieta.

Moj blad - obnizki beda na poczatku 2010 jak tylko nvidia wypusci gt300. A fizyka moze w koncu bedzie realizowana przez OpenCL co byloby najsensowniejszym dla wszystkich rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram OpenCL to będzie przyszy standart. Mam nadzieję, że nVidia w GT300 ulepszy double precision bo obecnie ATI kładzie ją na łopatki.....

 

Programista powinien pisać pod OpenCL a producenci kart powinni takie drivery wypuszczać by to działało. Cuda-Fuda fajne ale tak jak GLIDE nie ma przyszłości na rynku, no chyba że nVidia kupi AMD/ATI.... ale by były jaja....

 

Co do jednego nVidia ma rację karta graficzna to już nie tylko wydajność w grach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroją się naprawdę fajne karty :) tylko czekam aż ceny zejdą do 1000zł za 5870 i wymieniam GTX260 bo już mnie nvidia nudzi ;)

 

OT:

Ja nie wiem co poniektórzy mają z tym "standart"'em ... pisze się standarD

A ja nie wiem co po niektórzy mają z tym wytykaniem każdego błędu, przecinka i innej ciach!ły, takie to ważne by temu posta poświęcić ?

Nie można było PW napisać żeby poprawił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są recki? Gdzie sie można najwcześniej spodziewać?

Wklajajcie linki jak juz coś będzie.

Jutro na IN4 o 6 rano KLIK. Jest swietna o radku nie wspomne :) Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen w kompuszrocie to olać ich. Zawsze tak robią i mają cenę na start o 20% wyższą niż powinni. 1300-1400 na początek to zupełnie realne ceny wg mnie o ile dostępność będzie wystarczająca a nie jak z 4770 było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie te 4770 byly dostepne w skepach od daty wypuszczenia na rynek?

Były od razu i szybko staniały do 390zł aby potem przestać być dostępnymi. Ich cena gwałtownie skoczyła do 420 a potem niektórzy krzyczeli nawet 500zł przy czym dostępność była sporadyczna a wybór producentów i chłodzeń nie istniał.

Teraz dopiero pojawiły się w dobrych cenach niezłe XFX ale i tak drożej niż 4850 choć wcześniej były tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na oficjalne testy. Jeśli nowe ATI mocno wgniecie w glebe GTX to NV będzie zmuszona mocno obniżyć ceny, co z koleii sprawi, że ATI też je obniży.

 

Dajcie czerwonym trochę zarobić - zasłużyli w końcu w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na oficjalne testy. Jeśli nowe ATI mocno wgniecie w glebe GTX to NV będzie zmuszona mocno obniżyć ceny, co z koleii sprawi, że ATI też je obniży.

 

Dajcie czerwonym trochę zarobić - zasłużyli w końcu w pełni.

Ale to ździerstwo i tak leci do pośredników a nie producenta. AMD może zarobić tylko na zwiększaniu produkcji bo ceny na najbliższy czas ma ustalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sprzedalem GTX 295 i myslalem ze 25-go juz bede mial karte w kompie a tu lipa. I myslalem ze w koncu Crysis bedzie znosnie chodzil w 1920x1200 + full detale.

Za duże oczekiwania, wątpię by HD5870 był równie szybki co GTX295. Strzelam, że będzie tracił do niego średnio 10-15%.

Co innego jeśli chodzi o sam komfort gry, w końcu jeden mocny GPU to nie kanapka.

Tym bardziej, że ATI zapewne jeszcze musi trochę pod niego stery dopieścić jak to zwykle bywa w nowych kartach...

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ździerstwo i tak leci do pośredników a nie producenta. AMD może zarobić tylko na zwiększaniu produkcji bo ceny na najbliższy czas ma ustalone.

To kup bezpośrednio u producenta.

 

Na rynku sklepów komputerowych w Polsce i na świecie panuje swobodna konkurencja, więc możesz sobie kupić w jakim sklepie chcesz. Płaczesz jakyś walczył z monopolem pokroju Microsoftu, a tu za chwile na każdym rogu będziesz miał oferowany produku w konkurencyjnej cenie.

 

A jak tak mocno cie dziwi fakt, że sklepy pobierają marżę , to sam załóż biznes i marży nie pobieraj - ja chetnie wtedy u ciebie zrobie zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Kolega maxymili podważył tylko fakt, że kupując drogo dajemy zarabiać producentowi, o jest wogóle wyssanym z palca twierdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam. Nie mam zamiaru pochopnie podejmować decyzji przy wyborze karty. Scenariusz cenowy jest tu raczej oczywisty. Karty do końca roku raczej nie stanieją. Ba! mogą nawet podskoczyć w okresie Listopad-Grudzień (boom zakupowy przed okresem świąt.

 

Jedyna nadzieja to te recenzje, które częściowo pokażą realną wydajność tych kart w DX 9/10. Jak różnica będzie spora to można się spodziewać reakcji zielonych. Pewnie obniżką cen. Wkrótce Nvidia odpowie jakiś odgrzewanym kotletem z podkręconymi zegarami do czasu premiery GT300. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realny czas na zakup nowej karty to luty 2010, wtedy będzie już po premierze u nv jak i po świętach, emocje opadną to i ceny opadną.

 

OT. Trzeba przyznać najlepszy zakup jaki zrobiłem w kwietniu 2008 to 8800GTS G92 do dziś wszystko śmiga jak ta lala ;) (poza jednym ewenementem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...