Skocz do zawartości
Twój Pan

Podkręcanie Się Opłaca

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


Właśnie ten tytuł profesionalnego magazynu komputerowego zachęcił mnie i kolege Konrada do spróbowania naszych sił. Caly proces został przystępnie i zrozumiale opisany, wiec nie mielismy wiekszych problemow. Po wnikliwej lekturze zdecydowalismy się na innowacyjny sposób chłodzenia naszej maszyny:

Dołączona grafika

Zastosowaliśmy się do wszystkich zaleceń i w niedługim czasie zbudowaliśmy jednostkę centralną bez obudowy :blink::

Dołączona grafika

Jako iż jest to nasza pierwsza próba przetaktowywania podzespołów PC, znaleźliśmy dość przeciętną konkurencję, żeby poprawić morale (swoją drogą słyszał ktoś kiedys o nim?):

Dołączona grafika

Postanowiliśmy odrazu trafić w sedno sprawy i jednoczesnie najslabszy punkt kolegi:

Dołączona grafika

Tutaj nasze krwawe żelazko, na forum dla podkręcaczy polecaja taki bo najlepsze:

Dołączona grafika

Ponizej drugi komin (tak to sie naprawde nazywa (zobaczcie na profesionalnym forum), zamontowany na rdzeniu karty VGA:

Dołączona grafika

Z tak profesionalnym sprzętem i przygotowaniem teoretycznym Konrad zabrał się za...

Dołączona grafika

... przedwczorajszą kanapke. Chwile później spotkało nas nieuniknine, czyli pierwsze niepowodzenie. Jak to Konrad skomentował, po znalezieniu przyczyny awarii: "Jak ma <pani lekkich obyczajów> działać jak <ta sama pani> bateria pływa!". Z pomocą przyszła profesionalna suszarka do włosów do płyt głownych:

Dołączona grafika

Dzięki niej nareszcie było Fszystko Fporzo:

Dołączona grafika

Marne wyniki:
WR P4 521, Dokładnie ten sam proc co Damikora, na którym on zrobił 5.16GHz na DI. My mieliśmy 5320 i 5360, tez na suchym lodzie... ale podobno skill nie istnieje :D

WR 1M P4 521, 25.5xx s
E8400 @ 5.4GHz, valid kilka mhz nizej
1M @ 8.906 s

Skriny na HDD, kiedyś Konrad je wrzuci :P

Z 8600GT nic nie wyszło, bo karta krecila sie lepie jan WC niz na FWC, nie wspominajac już o DI. Do tego upierdliwe DFI - po kazdym freezie/resecie kompa trzeba bylo robic clr cmos i ustawiac wszystko od nowa.

Po benczu Konrad zrobił sobie lody z DI i... a zresztą nieważne :D
Dołączona grafika

A na koniec pozdro 600 dla kolegów z tematu o P5Q :D
Dołączona grafika
P35 PL8-9 oraz 45nm :D . 32M stabilne na 580, moze ciut wiecej.

pozdro :) Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratsy.....600FSB na P35, piknie,

"Profesjonalny overclocking" :lol:

 

Ja chcę się tylko zapytać na jakim zasilaczu kręciliście.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pablopawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż jest to nasza pierwsza próba przetaktowywania podzespołów PC, znaleźliśmy dość przeciętną konkurencję, żeby poprawić morale (swoją drogą słyszał ktoś kiedys o nim?):

Może starzy górale go pamiętają :wink: bo ja nie znam takiego :P Edytowane przez n30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, ja myślę, że podkręcanie się jednak nie opłaca, ponoć można zepsuć wiatrak, albo stacje dysków, albo mikroprocesor. No, i później trzeba pieniądze wydawać.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « -
Gratz wyników, ładnie ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, ja myślę, że podkręcanie się jednak nie opłaca, ponoć można zepsuć wiatrak, albo stacje dysków, albo mikroprocesor. No, i później trzeba pieniądze wydawać.

:lol: < klik

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie... Kiedy ostatni raz wyłączałem PC, wszystko ładnie śmigało, teraz niestety nie rusza tak jakby BIOS (?), czyli V wszędzie jest, elektronika działa, jednak na ekranie cisza. Na PC Analyzerze stoi 00, a w książeczce nie ma takiej komendy dla tego biosu, czyli on w ogóle nie "wystartował" :|

 

2. Fun był całkiem elo, troche śmiechu też było :D Szampan w bidonie i takie tam :lol2: Podziękowania dla MaSellka, jestem teraz bogatszy o pare tfików :D

 

Niestety w 3D nic nie wyszło, bo zasilacz nie wyrabiał :( Jakieś tam wyniki są, skriny poźniej, bo nie mam gdzie HDD podłączyć, a siedze teraz u kumpla ;)

 

Pozdro 600 (FSB :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mi i Kaabanowi nie dałeś znać:> Nie ładnie tak!

Bo Wy nigdy nie chcecie jak proponuje :P

 

5363 MHz -> http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=384087

 

Zapewne poszłoby wyżej, ale memki straaasznie blokowały FSB. Na skriny trza dodać watermarki i się wtedy pokaże ;)

 

Wnioski z benchu? Trza kupić nowy zasilacz, grafe na PCI, radiator BOX'owy od Intela :D

 

//

 

1M @ E8400

Dołączona grafika

 

1M @ P4 521

Dołączona grafika

 

Wybaczcie brzydkie skriny :|

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj misio zyje :*, a juz myslalem ze gdzies na dnie morza lezysz.

Hehe powyzszy post pisalem z telefonu, podlaczonego do legalnego ( :razz: ) wifi, w burger kingu gdzies na drugim koncu swiata, gdzie o polnocy czasu polskiego jest jasno, rondo objezdza sie w prawą strone, a 80cio latkowie jezdza na sniadanie frytki :razz:

 

Widze ze sprzet Konrada dalej niezywy, chociaz przetrwal caly bench. Wynikow oszalamiajacych nie ma, bo DFI jest takie swietne, ze po kazdym resecie/freezie nie dziala na zadnych ustawieniach i trzeba jechac z clr cmos i wszystko ustawiac od poczatku. Bylo jedne ladne 32M, jednak przyznajde sie bez bicia ze sie zagadalismy i po prostu zapomnialem dorzucic lodu na ostatnie ~5 loopow :rolleyes:

 

btw post napisany z jakiegos złomu z logiem vodafone podpietego do usb :blink:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DK overclocking recovery też jest skopane i czasem zadziała, czasem nie. W Evga 650i Ultra było to znacznie lepiej zrealizowane, przyznać trzeba - jedna z niewielu rzeczy, jakiej nie zepsuli w tym mobo :P No, ale w DK na szczęście są profile w biosie, więc problem rozwiązany. Wyniki fajne, a FSB jak na 45nm + P35 również fajne :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe powyzszy post pisalem z telefonu, podlaczonego do legalnego ( :razz: ) wifi, w burger kingu gdzies na drugim koncu swiata, gdzie o polnocy czasu polskiego jest jasno, rondo objezdza sie w prawą strone, a 80cio latkowie jezdza na sniadanie frytki :razz:

 

Widze ze sprzet Konrada dalej niezywy, chociaz przetrwal caly bench. Wynikow oszalamiajacych nie ma, bo DFI jest takie swietne, ze po kazdym resecie/freezie nie dziala na zadnych ustawieniach i trzeba jechac z clr cmos i wszystko ustawiac od poczatku. Bylo jedne ladne 32M, jednak przyznajde sie bez bicia ze sie zagadalismy i po prostu zapomnialem dorzucic lodu na ostatnie ~5 loopow :rolleyes:

 

btw post napisany z jakiegos złomu z logiem vodafone podpietego do usb :blink:

Mam już nowe DFI ^^ No ale z tą też tak jest, że za każdym resecie trza clr cmos robić :lol2: No 32M by było ładne, ale temp spadła do -30*C i zonk :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, nie bijcie jeśli jest to oczywiste :oops:

 

Czy podczas zabawy z DI używacie również rozpuszczalnika np. acetonu? Chodzi mi o to czy do kontenera (czy tam komina :lol2: ) oprócz suchego lodu wlewacie również aceton? :? pzdr

 

EDIT

Dzięki za odpowiedź :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...