Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze traf sztukę, która zrobi 4Ghz na 4 rdzeniach.

Przecież na Tomsie policzyli, że OC phenoma II opłaca się do 3,6GHz. Powyżej kręcenie bardzo zwiększa zużycie prądu a wyniki w grach i aplikacjach poprawiają się nieznacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na Tomsie policzyli, że OC phenoma II opłaca się do 3,6GHz. Powyżej kręcenie bardzo zwiększa zużycie prądu a wyniki w grach i aplikacjach poprawiają się nieznacznie.

Dobra dobra jeszcze pare dni temu krytykowales egieldzie ze nie testowali Phenoma II na 4.0 wiec czekam na latwe 4 Ghz w twojej sygnaturce po zakupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krytykowałem eg że nie testowali heńka na 4 tylko, że dali e8400 na 4200 i 4500. Przetłumaczony i nie przetłumaczony art dałem powyżej kilka postów, a procka na razie nie mogę kupić bo mi się fundusze skończyły. Rodzina priorytetem zresztą na razie wydajność x2 zupełnie mi wystarcza :) jedynie bym zmienił chłodzenie i go jeszcze podkręcił trochę tak do 3,2ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ghz raczej ciężko chyba że na 1,7v ale to już raczej nie 24/7 bo procek by może tydzień pożył, sprawdzę po później czy bez 2mb odblokowanego cachu idzie więcej w sumie te 2mb wielkiej różnicy w wynikach nie robią i można spokojnie wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze zwiekszanie napięcia nie wiele daje, w zasadzie nic. Puki co czekam na nowy bios od gigabyte, który po odblokowaniu 4 jądra będzie pokazywał prawdziwe temperatury.

 

Przyrost wydajności na przykładzie 3DMark Vantage:

 

Athlon x2 6000+ @3.34 GHz - P6559 CPU:4921 - ORB <- Z niego się przesiadłem na Phenoma

Phenom II x3 720 2.8GHz - P8706 CPU:7236 ORB

Phenom II x3 720 @3.74GHz - P9318 CPU:9208 ORB

Phenom II x3 720 @x4 3.74GHz - P9917 CPU:12509 Screen

 

i 3DMark 2006:

Athlon x2 6000+ @3.34 GHz - score:11415 CPU:2216

Phenom II x3 720 2.8GHz - score:13826 CPU:3219

Phenom II x3 720 @3.74GHz - score:15953 CPU:4089

Phenom II x3 720 @x4 3.74GHz - score:16625 CPU:5084 Screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yozue kolego widzę ze masz również płytę gigazłoma powiedz ty mnie na ile podnosisz napięcie na mostku NB, czy ruszasz napięcie CPU NB VID Control ( jeśli tak to ile) jak masz ustawiona częstotliwość NB i HTT link

 

Sprawdzałem procka z zablokowanym cache nie chce śmigać nic więcej jak z odblokowanym, co najdziwniejsze w prime95 powoduje bsod (w przypadku gdy procek jest niestabilny), nie ma żadnego komunikatu o błedzie poszczególnego rdzenia tyle niebieski ekran i kapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yozue kolego widzę ze masz również płytę gigazłoma powiedz ty mnie na ile podnosisz napięcie na mostku NB, czy ruszasz napięcie CPU NB VID Control ( jeśli tak to ile) jak masz ustawiona częstotliwość NB i HTT link

 

Sprawdzałem procka z zablokowanym cache nie chce śmigać nic więcej jak z odblokowanym, co najdziwniejsze w prime95 powoduje bsod (w przypadku gdy procek jest niestabilny), nie ma żadnego komunikatu o błedzie poszczególnego rdzenia tyle niebieski ekran i kapa

Przy 3740 MHz ustawione mam:

 

HT: 1760 MHz

NB: 2630 MHz

Ratio: 17x

Ratio NB 12x

HTT: 220 MHz

RAM: 4x (880MHz)

NB v: +0.1v

RAM v: 2.1v

CPU NB v:+0.1v (1.3v)

CPU v: +0.2v (1.525v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź Yozue twój post bardzo mi pomógł w osiągnięciu 3,7ghz na procku (cache odblokowany), z tym że napięcie 1,55v (czy to aby bezpieczne??) temperatury nie znam, ACC coś kaszni odczyt, może kolejne biosy rozwiążą problem, generalnie podkręcanie mi nie szło bo nie podnosiłem napięcia "CPU NB vid" kontroler nie wyrabiał i sypał BSOD, po korekcie napięć wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź Yozue twój post bardzo mi pomógł w osiągnięciu 3,7ghz na procku (cache odblokowany), z tym że napięcie 1,55v (czy to aby bezpieczne??) temperatury nie znam, ACC coś kaszni odczyt, może kolejne biosy rozwiążą problem, generalnie podkręcanie mi nie szło bo nie podnosiłem napięcia "CPU NB vid" kontroler nie wyrabiał i sypał BSOD, po korekcie napięć wszystko ok

 

Wg. AMD 1,55v to niby maksymalne bezpieczne napięcie przy dobry chłodzeniu powietrznym. Co do temperatur to mój gigabyte też po odblokowaniu 4 jądra błędnie pokazuje temperatue (w zasadze nie pokazuje wcale) i sam czekam na nowego biosa który będzie pokazywał dobre temperatury i będzie możliwość odblokowania 4 jądro (nowsze biosy od F3, mają zablokowane włacznie czwartego jadra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. AMD 1,55v to niby maksymalne bezpieczne napięcie przy dobry chłodzeniu powietrznym. Co do temperatur to mój gigabyte też po odblokowaniu 4 jądra błędnie pokazuje temperatue (w zasadze nie pokazuje wcale) i sam czekam na nowego biosa który będzie pokazywał dobre temperatury i będzie możliwość odblokowania 4 jądro (nowsze biosy od F3, mają zablokowane włacznie czwartego jadra.

no ja mam wodę i temperatury nie przekraczają 50c, więc 1,56v nie będzie chyba zabójcze dla mego phenoma, nie wiesz czy f3 ma też blokadę na cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o znaczy w którym miejscu na stronie AMD jest to napisane? Jakiś link?

W żadnym. I raczej AMD czy Intel, takich informacji oficialnie Ci nie poda.

 

Cytat z frazpc.pl

 

Uprzedzając - napięcie 1,55V według AMD nie jest niczym strasznym dla nowych Phenomów. W przypadku dobrego chłodzenia powietrzem to właśnie 1,55V jest maksymalną wartością "zalecaną" przez AMD (podawaną do informacji dla recenzentów, AMD oczywiście nie zaleca podkręcania swoich procesorów i nie odpowiada za ewentualne szkody z tego wynikające :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po czorta piszesz, że wg AMD skoro to jest wg dziennikarzy i jest to jedynie gdybaniem sobie?

Gdybanie...? Przecież jasno jest napisane, że takie zalecenie AMD przekazało jedynie dziennikarzom...

 

1.55V jest zalecanym napięciem, tak więc jakieś 1.6V można jeszcze dawać, przy porządnych temperaturach oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zalecenie AMD mogło sobie przekazać, ale oficjalnie to to nie jest, więc może to być z dużą rezerwą w stylu +10% Vdd i tak nie zaszkodzi, więc można im tak powiedzieć. W ten sposób mamy gdybanie co do "maksymalnego bezpiecznego". Prawda jest taka, że tu zależy wszystko od wszystkiego, na boxie bezpieczne będzie 1.5V a na hi-endowym AC bezpieczne będzie 1.6V, w zimę bezpieczne będzie 1.55V, a lato w upały 1.5V. Na drogiej płycie z dobrą przetwornicą bezpieczne będzie 1.65V a na jakimś tanim crapie 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni CPU NB V i NB V? Bo coś takiego jak CPU NB V nie istnieje u mnie na Asrocku :|

vCPU-NB to w ASRockach NB Voltage - opcja powinna się znajdować w pobliżu regulacji napięcia rdzeni (CPU Voltage).

Napięcie mostka północnego (chipsetu) nie występuje we wszystkich modelach. Spróbuj poszukać go w tej zakładce, gdzie podnosi się napięcie RAM-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tutaj kurz się nie dostał odświeżam > Phenom II 955 3.2 GHz z odblokowanym mnożnikiem zostanie wyceniony między 250 a 275 dolarów USD :wink: Podobno AMD coś tam przebąkuje o kolejnej walce na ceny. Więc 955 nie powinien być jakoś dużo droższy od 940.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez rewelacji w pełni stabilne 3,6ghz na 1,52v, o 3.7ghz stabilnie (prime95 i orthos kilka godzin a nie tylko benchmarki i superpi) nie ma mowy (chyba że powyżej 1,6v), nie wiem być może wina pamięci które nie chcą stabilnie działać na div800 może płyta główna która przy każdym włączeniu komputera nie chce startować z zadanymi ustawieniami w biosie, trochę zaczynam żałować intela, poczekam na i5core i chyba wrócę do intela, prawda taka że nowy phenom jest niewiele wydajniejszy od core2duo (przy tych samych zegarach), a o niskich temperaturach można zapomnieć po podkręceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...