Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

a ja chcialbym dowiedziec sie jak spisuje sie standardowe chlodziwo z phenoma, to z HeatPipe. poniewaz kupilem athlona 4050e bez chlodziwa. zamiar mam kupic cos bardzo taniego i cichego. moze mi ktos poradzic? czy to dobry wybor? jak z wydajnoscia i ciszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzego stresu nie bedzie, poniewaz mam zamiar obnizyc taktowania i napiecie, w celu zmniejszenia poboru pradu do minimum. czyli jednak glosne jest to chlodzenie... u kazdego tak wyje? wyglada jakby mialo slaba regulacje obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi to z 955BE C3 chodzi jak cię mogę a reguluje się elegancko jak w idle jest to go nie słychać a na max da się znieść może kwestia samego wentyla dlatego niektórzy mówią, że strasznie głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxymili, te wartości z Twojej sygnaturki dotyczące zegara CPU, vCPU i temperatury (jak rozumiem jest to temp w stresie podczas np. OCCT) są aktualne?, bo muszę powiedzieć że trochę dziwi mnie taka temperatura na Mugenie 2 przy takim OC i voltach na rdzeniu bo mam podobną (2-3 stopnie wiecej) ale napięcie jest sporo wyższe u mnie.

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam w stresie ok 46C ale kilka razy widziałem po kilku godzinach testów taką temp 52C więc jako max tak napisałem. I tak właściwie to nie jestem pewien, czy [V] nie było trochę wyższe, bo obniżałem trochę. Jaką masz pastę?

 

Fajny masz wynik smarka na 8800 :D muszę przeinstalować system i przetestować jeszcze raz.

 

A z tym mugenem to już wiem o co be. Przecież u mnie jest bezgłośny wentyl akasy i ledwo co się obraca a wiaterek taki delikatny robi. Siłą rzeczy temp musi rosnąć.

Sprawdzałem już proca na 3,8GHz i nawet szedł, ale na takim napięciu wysiadał po ok 3 minutach. Może jeszcze sprawdzę na 1,5[V] czy wytrzyma ale to jak kupie dodatkowy wentyl 14cm nad procesor jako nawiew. Akurat obejmie tez dość gorące ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam w stresie ok 46C ale kilka razy widziałem po kilku godzinach testów taką temp 52C więc jako max tak napisałem. I tak właściwie to nie jestem pewien, czy [V] nie było trochę wyższe, bo obniżałem trochę. Jaką masz pastę?

 

Fajny masz wynik smarka na 8800 :D muszę przeinstalować system i przetestować jeszcze raz.

 

A z tym mugenem to już wiem o co be. Przecież u mnie jest bezgłośny wentyl akasy i ledwo co się obraca a wiaterek taki delikatny robi. Siłą rzeczy temp musi rosnąć.

Sprawdzałem już proca na 3,8GHz i nawet szedł, ale na takim napięciu wysiadał po ok 3 minutach. Może jeszcze sprawdzę na 1,5[V] czy wytrzyma ale to jak kupie dodatkowy wentyl 14cm nad procesor jako nawiew. Akurat obejmie tez dość gorące ramy.

 

Pasta to niestety AS Ceramique - AS5 chyba lepsza?, chciałem własnie taką przesmarować ale w moim osiedlowym "super sklepie" komputerowym mieli tylko ceramique akurat jak potrzebowałem kupić paste. Co do smarka ^^, to też się trochę dziwiłem że taki wynik masz bo proc podobny ale karta sporo lepsza - przynajmniej tak wynika z zestawienia na benchmarku.

Co do chłodzenia to mam założony na Mugena cieniutki 12mm wentylator Scythe (1000 obr. w stresie) i też przepływ powietrza nie jest zbyt duży dlatego.

Myślę żeby go puścić na 3,8ghz wystarczyło by z 1,40-1,42v max bo rewizja C3, u mnie na C2 niestety sporo wyżej bo 1,47v idle a ~1,51v na 3,8hgz podczas OCCT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS5 trochę lepsza.

3DMark06 obsługuje Physx? Jeżeli tak to dlatego macie podobne wyniki na kartach o różnej wydajności.

 

Ja mam bardzo zaśmiecony system więc może dlatego? Instalowane wiele razy różne sterowniki, potem kasowane w różny sposób. Dużo danych, brak defragmentacji. Jak uda mi się skasować jeszcze 50GB śmieci to przeinstaluje na nowo i zobaczymy :)

Co do physix to nie słyszałem, aby wyniki w 3dm06 były z powodu physx zawyżone dla nVidii. Do tej pory nie mogę też podbić karty w 3dm06 do jej max poziomu. Lata koło 915 na rdzeniu. Myślę, że gdybym dał jej 0,05[V] więcej już by poszła na 950MHz bo tyle wytrzymuje test w catalistach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo wysokie te wasze wyniki.

Dla def 4770 z Core2Duo E8400 @3.8GHz testy podają 11730 pkt. To, że wykręciłeś 17k wydaje mi się abstrakcyjne z deka :)

8800GTS ma mieć bez OC 12740 pkt. z Phenom X3 @2.9GHz. No czyli pewnie z 15k z lepszym prockiem i OC a tobie wyszło tez blisko 17k.

Trochę to dziwne może dzisiaj jest 1 kwietnia :D

 

Co do pasty to kupiłem revoltec'a za 4,60zł :D 0,5 grama srebrna. Wg mnie dość dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo wysokie te wasze wyniki.

Dla def 4770 z Core2Duo E8400 @3.8GHz testy podają 11730 pkt. To, że wykręciłeś 17k wydaje mi się abstrakcyjne z deka :)

8800GTS ma mieć bez OC 12740 pkt. z Phenom X3 @2.9GHz. No czyli pewnie z 15k z lepszym prockiem i OC a tobie wyszło tez blisko 17k.

Trochę to dziwne może dzisiaj jest 1 kwietnia :D

 

Co do pasty to kupiłem revoltec'a za 4,60zł :D 0,5 grama srebrna. Wg mnie dość dobra.

 

Hehe, rzeczywiście dzisiaj prima aprilis, jednak cuda się zdarzają :). Procka już więcej nie zamierzam katować bo szkoda żeby podbijać mu wyżej napięcie żeby działał stabilnie - valid na tym napięciu jakie teraz mam w idle to 4ghz lub deko więcej. Natomiast dzisiaj zakupiłem sobie Zalmana VF1000 i ZM-RHS88 na grafikę i postaram sie z niej wyciągnąć ostatnie siły :). A co do pasty to jak tylko nadarzy się okazja to przesmaruje AS5 żeby mieć spokojną głowę

post-13523-1270139599,17_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyniki :)

 

Dogrywka byla ;) Raczej wiecej z niego nie bedzie, bo i > 1.9v nie pomagalo :(

 

CPU-Z Validator 3.1

 

Czyli 6412MHz @ dual core

 

i

 

6252MHz @ X4, calkiem ciekawie w porownianiu, ze na Asusie nie mialem nawet 4.5GHz

 

CPU-Z Validator 3.1

 

Bechne X2 od 6150 do 6300 z kawalkiem. @ X4 od 5700 do 6000MHz mozliwe.

 

Ale ogolnie to juz max tego cpu z tego co widzialem, wyniki moge poprawic jedynie przez NB i mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś, kiedy Phenom II X4 975 (HDZ975FBGMBOX) trafi do sprzedaży?

AMD Phenom II X4 975 Black Edition, 4x 3.60GHz, boxed (HDZ975FBGMBOX) Preisvergleich bei Geizhals.at EU

 

PS: Czemu on ma TDP 140W? Miało być 125W...

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devilek, Sardyn

Jakich płyt używacie?

 

Bardzo ciekawe zjawisko odkryłem. Po odłączeniu dysku seagate 7200.11 proc dostał ataku stabilności. Sprawdzę to jeszcze po łikendzie :) Dysk miał od dawna bad sectory o których nie wiedziałem.

Efekt był dość często taki, że komp mi się wieszał bez względu na napięcie na procu nawet po oc o +100mhz. Czyli 3,6 robił na 1,344 a 3,7 nie robił wcale.

Bardzo dziwne uszkodzenie dysku :) OC pamięci też przez ten dysk miałem uwalone i moje gskile 1066 nie szły powyżej 800. A teraz żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wrzuciłem te nowe graty system się włącza pochodzi z 10 sek i bluescreen w trybie awaryjnym działa. Nie za bardzo wiem co w takiej sytuacji robić, myślałem że format rozwiąże ten problem ale trochę szkoda pozbywać się zawartości dysku. Windows to 64 bit vista

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wrzuciłem te nowe graty system się włącza pochodzi z 10 sek i bluescreen w trybie awaryjnym działa. Nie za bardzo wiem co w takiej sytuacji robić, myślałem że format rozwiąże ten problem ale trochę szkoda pozbywać się zawartości dysku. Windows to 64 bit vista

Jakieś sugestie?

 

Formatujesz tylko partycję systemową, jeżeli na niej masz jakieś ważne dane to odpalasz jakiegoś Linuxa Live CD i kopiujesz wszystko na pozostałe partycje/pendriva/inny dysk itp.

 

A jeszcze pytanie co do obecnego systemu: odinstalowałeś wszystkie stare sterowniki? Czy po prostu zmieniłeś graty? W awarjnym wywal stare stery, zainstaluj nowe i zobacz czy będzie chodziło.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otóż jestem posiadaczem procesora AMD Phenom II X3 720 Black Edition. Udało mi się odblokować 4 rdzeń i wszystko pięknie, fajnie. Teraz chciałbym go podkręcić. Jak wiadomo mogę to zrobić na 2 sposoby, poprzez mnożnik lub poprzez szynę FSB. Mnożnik ustawiłem na 17.5, przy dodatkowym napięciu i procesor był stabilny. Ale stosunek FSB:DRAM wynosił 3:10. Więc ram-y nie wydalały. Teraz chciałbym spróbować to zrobić poprzez szynę FSB, ale nie wiem wszystkiego do końca i proszę was o radę. Jak najlepiej by było ustawić to wszystko by stosunek był mniej więcej 1:1. Nie chce robić nic w ciemno i dlatego się was pytam. Nie chodzi mi tutaj o to żeby podać dokładnie co i jak tylko krok po kroku co powinienem robić aby to fajnie wyszło.

 

Mój sprzęt to:

 

Płyta główna: ASUS M4A77TD Pro

Procesor: AMD Phenom II X3 720 Black Edition

Pamięć: GOODRAM 2GB CL9

HDD: Samsung 500GB HD502HJ

Zasilacz: Be quiet 530 W BQT L7 - 530W

Karta Grafiki: XFX Radeon HD4870 5120 MB RAM, 256 Bit,

 

Więcej nie jest chyba potrzebne, dodam, że chłodzenie na procka nie jest boxowe, tylko dokupione wraz z pastą Arctic Silver 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...