Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy co u mnie bedzie, jezeli to samo to nieciekawie. Ten Asrock co ma Andrew to prawie identyczna plyta. Ma zintegrowana grafe.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Chyba nie ma sensu bawić się z tym wszystkim. Po prostu będzie X3 aż sobie kupię nowe mobo i tyle ;( Ale i tak wielkie dzięki za pomoc. Dzięki wam mam trzy rdzenie zamiast dwóch...

 

@UP A moja to prawie to samo co twoja tylko pod ddr2 i am2.. Ale spróbować nie zaszkodzi. I to już nie żeby wiedzieć czy proc jest ok, tylko żeby sprawdzić czy ta płyta ma szanse. Kojot mówi, że nie. Najwyżej potwierdzimy jego słowa i będzie sprawa rozwiązana raz na zawsze.

 

Nigdy nie byłem przekonany do asrocka, ale dałem się namówić bo "asrock się zmienił", "teraz robią dobry sprzęt"... Nigdy więcej :(

Swoją drogą część postów z tej rozmowy można by wrzucić do tematu o asrockach, żeby ludzie nie kupowali tych na AMD770 z nadzieją na odblokowanie proca..

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pccentre.pl/article/show/ASRock_M3A...id=17374;page=5

 

Tutaj udało się odblokować na M3A770DE. Na ASRockach A780GXH na początku były jedynie sporadyczne problemy z bootowaniem przy włączonym ACC, ale zostało to już dawno naprawione i o innych problemach nie słyszałem. Być może M3A770DE jest bardziej kapryśna.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

z ta mała roznicą ze ja sie opieram na wlasnych testach, na wlasnym egzemplarzu, nie na gotowych produktach z pccentre.

a co ja mam powiedziec? przed tymi watkami zamowilem dwie sztuki 770de+ pod proce @X4 pod klientow

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może chcesz jeszcze mojego? Odsprzedam tanio, po znajomości xD

A tak na serio to jak znam życie moja płyta to po prostu 'jedna na milion'. Twoje może będą działać.

I jeszcze moich żali ciąg dalszy.. Procek właśnie mi stanął po ~30 min gry na X3... Ostatecznie się poddaję i zostaję przy dwóch rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może chcesz jeszcze mojego? Odsprzedam tanio, po znajomości xD

A tak na serio to jak znam życie moja płyta to po prostu 'jedna na milion'. Twoje może będą działać.

I jeszcze moich żali ciąg dalszy.. Procek właśnie mi stanął po ~30 min gry na X3... Ostatecznie się poddaję i zostaję przy dwóch rdzeniach.

Hejger, ja to bym na twoim miejscu - jak się kolega zaoferował przyjął pomoc i sprawdził "o co kaman" z tym sprzętem żeby rozwiać wszystkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Planuję upgrade kompa i poważnie zastanawiam się nad zmianą platformy na AMD. Intel ostatnio znowu oszalał i Q9550 zamiast po 500 sprzedaje po 1000 zeta. W związku z tym rozważam zakup mobo pod AM3 i Phenoma II. Proszę o polecenie jakiejś dobrej do OC mobo i poradę, którego konkretnie procka brać.

 

Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz PII x2 robiącego x4 od kojota ;D i do tego np. Gigabyte'a m3a770-ud3p. Zależy ile chcesz wydać.

Ja zdecydowanie odradzę ci mobasy asrocka. Dlaczego? Czytaj wyżej. I odblokowywanie to nie jedyny problem na niej. Nie ma też mowy o żadnym oc.

Tak swoją drogą to powinieneś napisać w dziale "Co kupić?"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też mowy o żadnym oc.

Weź się naucz czytać albo się zamknij- nie mów o czym o czym nie masz pojęcia. Jak widać z mojej sygnaturki 425 jest stabilnie wykręcona do 3,8GHz na Asrocku. Unlocki się tez udają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręć przez Htt.U mnie CnQ działa normalnie.

Na asusach działa normalnie :)

 

Już chyba gdzieś o tym pisałem ale się powtórzę: Phenom MSR Tweaker, działa jak CnQ z tym, że pod wndowsem i wszystko ustawiasz sam, jakie takty i napięcie chcesz mieć w idle a jakie w stresie.

Dzięki :) przegapiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem dosłownie przed chwilą CnQ po raz pierwszy a to moja już w sumie 3 płyta z CnQ- wcześniej się tym nie interesowałem :). Ustawienie 4x245, pięć wentyli 120 automatycznie skręconych na małe obroty i jest cisza jak makiem zasiał - muszę powiedzieć że na noc niesamowita sprawa ^^.

 

Jedynie co słychać bardzo to wentylator na tym moim GTSie bo jest ustawiony na 50%-1600rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym skuteczniej i szybciej wychwytuje się błędy na phenomie 2? OCCT 3.1 czy Prime 2004?

Edit, OC idzie nieźle valid zrobiłem na 4 ale teraz testuję OCCT na 3,6 na def. [V] +1,5 na NB i po pół godziny jest oki. Maksymalna temperatura na rdzeniach to 50 stopni a na NB jest stała 75 stopni.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym skuteczniej i szybciej wychwytuje się błędy na phenomie 2? OCCT 3.1 czy Prime 2004?

Edit, OC idzie nieźle valid zrobiłem na 4 ale teraz testuję OCCT na 3,6 na def. [V] +1,5 na NB i po pół godziny jest oki. Maksymalna temperatura na rdzeniach to 50 stopni a na NB jest stała 75 stopni.

Czy ja dobrze czytam 1,5v na NB ? po kiego grzyba daj 1,2v a do testowania polecam linxa

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile MHz integrę podkręciłeś? Na nią chyba jest osobne napięcie do ustawienia.

Udało Ci się proca odblokować?

Grafa szła na 810MHz bez dodatkowego nawiewu na pasyw. Na razie BIOS 804 płyty nie umożliwia odblokowania C3 (jest ACC ale po włączeniu nic się nie zmienia), muszę go zmienić 3469811[/snapback]

Oczywiście, że n grafę jest osobne napięcie. NB chyba nic do tego nie ma z tego co wiem.

W NB jest zintegrowana grafika więc napięcie na NB odpowiada także za nią. Osobne napięcie jest do pamięci dla grafiki.

 

Całą noc testowaqłem Linx'em w ustawieniach:

+0,50 CPU [V]

+0,20 DDR [V]

+0,30 NB [V]

3,6 GHz CPU

810 MHz GPU

 

Po 8 godzinach i dwudziestu minutach zero błędów.

 

Obniżyłem napięcie na NB do 1,3 podniosłem DDR do 1066MHz i po 3 i pół minuty Linx wywalił error.

 

Edit: dalsze testy wykazują dziwne zachowanie pamięci, niby są to G.Skill 1066 a defaultowych taktów nie trzymają?

Po obniżeniu pamięci do 800 spokojnie OCCT jedzie bez problemu, czekam na koniec testu. OK, to pamięci, teraz bez większych problemów GPU idzie 850 na 1,3 [V]. A z pamięciami pokombinuję później, trochę jestem wkurzony na Bachcomp, bo pamięci przyszły rozpakowane a sprzedawca wiedział, że nie kupuję od razu phenoma. Czyli dali mi odpady z selekcji nie spełniające nawet def. Ale sprawdzę to jeszcze.

 

@NeoMagNet - jak ustawiłeś opcje przełączania pomiędzy ustawieniami w Phenom MSR Tweaker? U mnie cały czas przeskakuje z 1 na 2 poziom. W C&Q działało bardzo dobrze przełączając w odpowiednich momentach.

 

Edit 2:

Wgrałem ten BIOs (link powyżej) i otworzyły się dodatkowe dwa rdzenie na auto. Niezły ten proc :D jeszcze nie testowałem.

Dołączona grafika

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp jak w podpisie. Procek Hejgera ( Phenom II x2 545 ):

 

Na 4 rdzeniach na 1.5v nb nawet komp nie rusza. Na 1.175v startuje, laduje sie windows, w occt zwiecha po minucie. Najwyzej doszedlem do cpu 1.4v i nb 1.25v. To samo co poprzednio. Zwiecha w OCCT po minucie.

 

Nastepnie testowalem x3 dwie konfiguracje (0, 1, 2); (0, 1 ,3):

 

 

(0, 1, 2)

CPU 1.3625 nb 1.175 zwiecha po 50minutach

CPU 1.3750 nb 1.175 zwiecha po kilkudzisieciu minutach

 

 

Nastepnie:

 

CPU 1.3875v nb 1.2v - 1:05h testu OCCT przeszlo

 

Potem x3 (0, 1 ,3), te same stabilne ustawienia, ktore przeszly (CPU 1.3875v nb 1.2v) i zwiecha po 20 minutach. Podzwyzszylem napiecie do 1.4v na cpu i 1.25v na nb i zwiecha.

 

Na ustawieniu x3 ktore przeszlo OCCT gralem 1:30h w coda4 ( hejger pisal ze ma resety podczas gry) i bylo wszystko w porzadku, zadnych zwiech.

 

W OCCT 1:05h, large data set, prio wysoki. BIOS 1.40

 

A wiec mamy stabilne x3 na CPU 1.3875v nb 1.2v (default to 1.35v i 1.15v)

 

 

Dołączona grafika

 

Sporo czasu to zajelo. Moze jeszcze jutro cos pokombinuje z mnoznikiem. Moze wgram 1.40a. Myslicie ze mozna to zrobic czy dzialanie, ktore raczej nic nie zmieni?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie ;) mam takowy problem...

 

Sprzęt jak w podpisie - procek ustawiony na 268x13 na 1.3V (+odblokowany rdzeń), RAM na 268x4 z napięciem 2.0V.

 

Od pewnego czasu (co kilka uruchomień) po wejściu do biosu (ale także i podczas testu POST), ekran robi się albo zielony albo śnieży - przy ładowaniu do windy jak i później wszystko jest już ok - ORTHOS, OCCT i Vantage po kilku godzinach nie wykazują żadnych błędów - wszystko jest stabilne, temperatury i napięcia też w normie...

 

Początkowo sądziłem, że to wina odblokowanego rdzenia albo zbyt "dużego OC" - ale niestety przy defaultowych ustawieniach, co jakiś czas takowy problem też się pojawia (na różnych wersjach biosu to samo)... Ktoś spotkał się z takowym czymś ? Skończyły mi się już pomysły, a nie mam nikogo znajomego z platformą amd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu to zajelo. Moze jeszcze jutro cos pokombinuje z mnoznikiem. Moze wgram 1.40a. Myslicie ze mozna to zrobic czy dzialanie, ktore raczej nic nie zmieni?

Pokombinuj jeszcze,bo wynik raczej słaby.Więc albo to mobo (bios) nie bardzo nadaje się do odblokowania,albo ten procek taki cienki. Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...