Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dzieki , tez juz mi sie udalo znalezc zdjecia co jest w tych bialych tajemniczych pudelkach :

http://www.hardwareoc.at/boards/Asus_Rampage_Extreme-35.jpg

 

A jak wyglada sprawa coolerow na CPU - co sie zmiesci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie moja płyta - RAMPAGE wróciła z serwisu. Właściwie to dostałem nową sztukę. Tak czy inaczej jest już u mnie i ma się dobrze :)

Zanim podłączyłem postanowiłem zająć się chłodzeniem. Później to może być problem z demontażem bo "wkładki", które dają działają jak niezły klej pod wpływem temperatury. 

Zdemontowałem chłodzenie fabryczne i zamontowałem chłodzenie z bloczkiem wodnym, które odzyskałem z uwalonego maximusa se. Suszarka i odskoczyło.

Po zmianie chłodzenia płyta wygląda tak:

 

post-147211-1220123194_thumb.jpg

 

NB jeszcze nie podłączony do obiegu WC. Zrobię to na dniach.

Pojawił się nowy proc, nowe biosy więc czas zacząć testy :)

Na początek sprawdziłem jak wysokie FSB można ustabilizować. Ustawiłem V na NB koło 1.6V. FSB=570 w pełni stabilne.

przy 1.65V można ustabilizować FSB=575. Puściłem OCCT na kilkanaście minut i nie wykrzaczyło się.

post-147211-1220123317_thumb.jpg

no i oczywiście test SPi 1MB :) też nieźle. V na NB 1.7V

post-147211-1220123451_thumb.jpg

FSB=600 może i jest do osiagnięcia. Muszę jeszcze pomęczyć. jeszcze jest czerwony zakres napięć do dyspozycji  :lol2: Ale to dopiero po zwodowaniu NB.

 

Nie wiem czy to zmiana proca, czy nowe biosy. W każdym bądź razie jest zdecydowanie lepiej.

 

Ogólnie GOOD MOBO  :D :D :D

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jak wyglada sprawa z numerami seryjnymi do oprogramowania dolaczonego do Rampage Formuli (chodzi mi o DVD z toolsami, nie z gra Stalker). Jest tam m.in. 3D Mark2006 prof pelna wersja, ale na plytce nie znalazlem nic na temat seriala, a nie ma go tez na opakowaniu/kopercie plytki. Czy ktos wie? Kupilem te plyte od kogos i nie wiem, jak jest w rzeczywistosci, czy nie otrzymalem niewlasciwego opakowania.

I jeszcze jedno pytanie - czy istnieja dluzsze tasmy do polaczenia dwoch kart graf w CrossFire? W mojej Formuli ledwo sie dalo naciagnac te kabelki.

Dzieki z gory za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kody do stalkera i 3dm06 były na ogół drukowane na kopertach. pytaj o to pierwszego właściciela.

mostki CF są standardowej długości. Nie ma tu drobnej rozpiętkości jak dla nvidii. jesli spiales razem i działa to nie placz - jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz: jakich węży uzywasz do tego bloku wodnego?

Strona 2-39 instrukcji obsługi do maximusa. Tam masz wszystko na ten temat. Włącznie z opisem przejściówek dołączonych do płyty.

Ja obecnie mam węże innovatek 8/10. Nie pasują wprost do tego bloku.

 

post-147211-1220211486_thumb.jpg

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie!

Mam pytanko. Wczoraj zmontowałem zestaw na rampage extreme i bardzo niepokoi mnie temperatura NB w BIOSie. Oscyluje w okolicach 80-90C. Temperatura MB jest z kolei w okolicach 40C. Wszystkie te wartości odczytałem z zakładki z BIOSu - Hardware Monitoring - czy jakoś tak :) Czy jest się czy martwić czy można to zignorować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie!

Mam pytanko. Wczoraj zmontowałem zestaw na rampage extreme i bardzo niepokoi mnie temperatura NB w BIOSie. Oscyluje w okolicach 80-90C. Temperatura MB jest z kolei w okolicach 40C. Wszystkie te wartości odczytałem z zakładki z BIOSu - Hardware Monitoring - czy jakoś tak :) Czy jest się czy martwić czy można to zignorować ?

Oj... zdecydowanie za dużo!!!!!!!!!! O ile rzeczywiscie tyle jest. Radiator gorący?

 

Podkręcałeś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek: kup wode i po sprawie ; ) -> skoro stać Cie na taki wypasiony procek to i na wode też pewnie :-) -> zwoduj wszystko z najlepszymi czescmi Cie wyjdzie 1500-2000zl -> to juz taki hiper extra wodne :D albo tylko na NB to z 1000zl niecaly pewnie ;-) (wliczając najlepszą pompke, chłodnice, węże i bloczek...) <- tak aby w przyszlosci nie trzeba bylo kupowac nowych czesci (pompki czy chlodnicy to od razu najlepsze) ;-) Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek: kup wode i po sprawie ; ) -> skoro stać Cie na taki wypasiony procek to i na wode też pewnie :-) -> zwoduj wszystko z najlepszymi czescmi Cie wyjdzie 1500-2000zl -> to juz taki hiper extra wodne :D albo tylko na NB to z 1000zl niecaly pewnie ;-) (wliczając najlepszą pompke, chłodnice, węże i bloczek...) <- tak aby w przyszlosci nie trzeba bylo kupowac nowych czesci (pompki czy chlodnicy to od razu najlepsze) ;-)

 

Hehe DOBRE DOBRE :D Nie chcę na razie więcej inwestować, może po prostu zdemontuję całe to chłodzenie i zobaczę czy dobrze przylega. Na oko, przy pierwszych oględzinach wyglądało OK ale zobaczymy. W każdym razie dzięki za słowa otuchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na Extreme. Potrzebuję 4 GB (2x2GB lub 4x1GB). Myślałem o 1333 lub 1600 Mhz i żeby je podkręcić. Moje typy to OCZ Platinum lub Reaper. Które lepsze?

Edytowane przez rojb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na Extreme. Potrzebuję 4 GB (2x2GB lub 4x1GB). Myślałem o 1333 lub 1600 Mhz i żeby je podkręcić. Moje typy to OCZ Platinum lub Reaper. Które lepsze?

Wersja EXTREME jak pokazują testy to bardzo dobra płyta ale dla tych co bawią się w ekstremalne OC. Po co komu na codzień 600+ FSB? Dodatkowo jeszcze trzeba zainwestować w DDR3.

Weźcie pod uwagę, że niedługo nowe proce i zmiana podstawki. Może dopiero wtedy warto przejść na DDR3?

Róbta jak chceta :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie skłania ku Extreme? Rozbudowana i zwiększona powierzchnia radiatorów, 16 faz zasilania proca, po 2 fazy zasilania NB i pamięci, super dizajn :D Panowie, czy to się jakoś wyraźnie przekłada na mniejsze temperatury i mniejszy Vdrop względem Formula?

 

 

Weźcie pod uwagę, że niedługo nowe proce i zmiana podstawki.

Wszyscy się podniecają Nehalemem :D a ja poczekam na następce w 32 nm :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no formula miala z tego co wiem vdropy i trzeba bylo robic pencil moda aby je troche zniwelowac... na rampage extreme po włączeniu jakiejs tam funkcji w biosie (nie pamietam jakiej) to vdroopy podobno nie wystepują (max 0,01?) ale tez zurzycie prądu jest wtedy wieksze... ja tez sie przymierzam do tej mobo... od 3 miechow skladam kompa i poczekam jeszcze z kilka miesiecy... nehalem bedzie bardzo drogi i nie sadze aby wiele osob go kupilo... zreszta ja mam starego kompa wiec w moim przypadku bedzie zmiana ogromna... a jakbym mial ddr2 i z dwurdzeniowy to nie wiem czy bym rozbudowywal... moze odrobinke ale nie przechodzilbym na tą mobo tylko czekal na nehalema... ale jak ktos ma kase to niech kupuje mobo ;-) i jak chce troszke wydajenosc podniesc ;-)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff rozwiązałem swój problem z temperaturkami. Okazało się, że jest bardzo skąpo przesmarowany chip NB (zaledwie ok 1/4 powierzchni) i po nałożeniu pasty jest 45C. Buda jest dobrze wentylowana i bardzo mnie wystraszyła tak wysoka temperatura jaką osiągnęła płyta + 90C. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po wgraniu nowego biosu RAMPAGE mostek NB zadowala się niższym V przy tych samych taktach.

Udało mi się zwodować NB. Obeszło się bez zmiany węży. Znowu przydała się suszarka. Podgrzałem węże 8/10 i trochę się rozciągnęły.

 

Teraz przy V na NB=1.4V temp na NB pod obciążeniem wynosi koło 38*C. Znacznie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no formula miala z tego co wiem vdropy i trzeba bylo robic pencil moda aby je troche zniwelowac... na rampage extreme po włączeniu jakiejs tam funkcji w biosie (nie pamietam jakiej) to vdroopy podobno nie wystepują (max 0,01?)

Funkcja Loadline Calibration :wink:

 

 

ja tez sie przymierzam do tej mobo... od 3 miechow skladam kompa i poczekam jeszcze z kilka miesiecy...

Ceny Extreme podskoczyły o prawie stówe w kilka dni po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pietrek

 

Jak sie sprawuja Apogee GT Blazer DDRIII 1800 4GB na twojej plycie ?

 

Szczerze powiem, że tak bezproblemowych pamięci to jeszcze nie miałem. To już drugi zestaw Apogee jaki mam, pierwszy był DDR2 i w ogóle zero jakichkolwiek problemów. Naprawdę polecam jeśli ktoś może wydać troszku więcej kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek: troszke wiecej?! Cena: 1140.00zł :D -> czemu nie kupiłeś od razu 2000MHz!? nie rozumiem :) skoro ta mobo to obsluguje to nie ma co sie rozdrabniac na jakies marne 1800MHz! hehe :D

 

rojb: no wlasnie tak ta funkcja sie nazywa :D

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że tak bezproblemowych pamięci to jeszcze nie miałem. To już drugi zestaw Apogee jaki mam, pierwszy był DDR2 i w ogóle zero jakichkolwiek problemów. Naprawdę polecam jeśli ktoś może wydać troszku więcej kaski.

Ile pokazuje everest w teście read? Możesz sprawdzić?

Kręciłeś coś te pamięci?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem 2000MHz ponieważ były dostępne tylko w zestawach 2x1GB a ja chciałem 2x2GB !!! i tyle i sie uparłem :D

Jak potestuję to podzielę się wrażeniami. Na razie nie mam za wiele wolnego czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...