Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze,ja mam mobo Foxconna 690v i jedyny problem to to że nie moge obniżać napięć :/ .Mógł bym ja zmienić na Gigabyte na 780g,obniżyć napięcie procka i trochę takowanie.Kupił bym wtedy pasywny zasilacz i jeszcze jakąś fajną budę.To najtańsze rozwiązanie,przejście na Intela drogo wychodzi.No chyba że G31+ jakiś używany e6300 ale ma słaba grafe.

Nie wiem jak foxconn 690V ale mój foxconn 690G chyba po aktualizacji lub wgraniu nie oficjalnego biosu ma opcję obniżania i zmiany napięć. Rzuciło mi to się kiedyś w oczy na jakiejś stronie i niedługo chyba tak zrobię. Bo po podkręceniu czas na udervolting, czy jak to tam nazywają.

 

Swoją drogą kupiłem do swojego htpc Radka X800GTO z cichym chłodzeniem cooler mastera przystosowanym do pracy pasywnej. Więc nadal jest cicho, a gratis mam dość dobrą grafę, tuner radiowy, tuner tv DVB-t i analog, oraz narzędzie do zgrywania materiału filmowego z VHS. Czego chcieć więcej od HTPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby w tym teście LINK śą umieszczone zdjęcia biosu P38 w którym jest możliwa regulacja napięć. Więc jak myślę undervolting też będzie możliwy. Spróbuj zainstalować najnowszy BIOS ze strony producenta.

Edytowane przez ogir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym jednak jakiegoś procka z większą ilością cache.Taki e6300 by mi pasował,a używka tyle co e1200 nówka praktycznie.Co do budy,to oglądałem zdjęcia Lian-Li V350B i całkiem ciekawa jest.Musze poszukać jakichś zdjęć z kompem i chłodzeniem w środku.Ta buda co podaleś,Silverstone jakis tam fajnie wygląda ale problemem może być schłodzenie kompa w takiej budzie,dlatego jednak coś większego bym wolał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budy,to oglądałem zdjęcia Lian-Li V350B i całkiem ciekawa jest.Musze poszukać jakichś zdjęć z kompem i chłodzeniem w środku.

Wczoraj zwodowalem ta Lain Li :)

Fotki dam niebawem, tylko chce jeszcze poprawic troszke kilka detali w niej i niestety spalilem szlifierke... tak ze troszki zejdzie zanim jakas inna nabede...

Jak na razie zapakowalem tam to co mialem czyli:

 

Proc: E6320

RAM: Patriot LLK 2x1GB (pracuja 4-4-4-12 1T na 1.8V)

Mobo: P5V-VM SE DH

Kontroler USB NEC

Tuner: Leadtek 2000 XP Expert czy cos...

Zasilator: na razie chief 420W (jestem w trakcie poszukiwan czegos innego, bo niestety troszki glosny jest i ciezko kable opanowac)

DVD-RW: jakis asus niestety PATA

HDD: 200GB, w kieszeni 5,25 cala i z silencerem nexusa

Grafika: EVGA 7900 GS KO

 

Chlodzenie:

CR2 (na razie, bedzie DDC + rez i top alphacoola)

Fass-O-Matic (wylatuje niebawem, siedzi w miejscu na dyski, do niego na wezu 12mm dalem CR2, tak ze pompa wisi na wezu w powietrzu :) )

weze - tygon 8/11.2 (i ze 3 cm jakiegos 10/12)

MCW30 na NB

Frost3D na CPU

blok GPU - Koolance (nie pamietam teraz dokladnie modelu, taki jakby fullcover - blok GPU i RAM polaczony wewnatrz wezami, zabudowany aluminium ze wyglada jak niby fullcover)

Chlodnica BIP2 (kupilem specjalnie do tego feser Xcharger 240, niestety kupilem ja zanim dostalem obudowe i jakos nie przewidzialem ze feser jest okolo 10-15 mm za dlugi... poszedl do innego kompa, a tu wstawilem BIP2 i daje rade)

Wiatraczki: 2x120 oryginalne z Lain Li puszczone na rezystorkach z zalmana F3 + zalman F3 puszczone na 5V (w takiej konfiguracji wyszlo najciszej przy w miare znosnym przewiewie)

 

Jakos sie to upchnelo, bude wykleilem matami Spire Soundpad midi tower, wymaga to jeszcze kilku poprawek, wykleje ja dokladniej jak dojdzie reszta stuffu, ktory ma tam siedziec docelowo.

 

Fotki porobie niebawem.

Kilka wad jakie zauwazylem i jak dla mnie sa dosc irytujace:

top, spod i front budy sa przynitowane do stelaza, tylko boki da sie odkrecic... niby wyglada to tak z zewnatrz jak by sie je dalo sciagnac, niestety nie za bardzo sie da bez roznitowywania, a w to sie nie mam ochoty bawic...

Boki dziwnie sie przykreca, to znaczy sa mocowane na bodajrze 5 srub, np na gorze na srodku przez to odstaja paskudnie, bo na gorze nie ma sruby... jakos to musze poprawic.

Nie da sie normalnie wstawic grafy z fullcoverem... moj ma krocce dosc nisko, wiec nie jest jeszcze tak zle, musialem sie troszki pobawic, tzn. wygladalo to tak:

1. zamontuj wszystkie bloki na mobo

2. wsadz gola grafe wysmarowana paste termoprzewodzaca

3. wytnij dziure w kieszonce na dyski pod krocce, inaczej nie wejda za nic, tak zeby jakos dalo sie puscic weze

4. wsadz tacke do budy

5. przykrec weze do bloku

6. przykrec blok do karty

7. wysun delikatnie tacke tak zeby dalo sie przykrecic pozostale ustrojstwa...

 

W kazdym badz razie bylo troszki zabawy. Jak dla mnie w tej budowie to mocowanie bokow jest spierniczone, krawedzie nie chowaja sie jakos, rzuca sie to troszki w oczy...

Mocowanie dyskow i napedow tez jest specyficzne i nie wszystko tam sie wepchnie, myslalem o SQD, niestety nie da rady chyba z mocowaniami... dysk pojdzie tam gdzie przewidzano jego miejsce na standardowych mocowaniach tlumiacych drgania, na tyl troszke przerobie ta zaslepke i chyba doloze tam fesera Xcharger 120 :) DDC z topem i rezem pojdzie w miejsce napedow do zatok 5,25 z prawej strony obudowy (jak sie po lewej zamocuje napedy to akurat wystarczy miejsca), pooklejam ja dokladniej matami, zmienie zasilacz, podocinam otwory i wyszlifuje na krocce, bo zrobilem je po spaleniu szlifierki dosc nieelegancko, ni o oczywiscie jakas czarna, cicha zasilka z odpinanymi kablami by sie przydala. Blokow chyba nie bede zmienial na razie, ewentualnie dam backplate pod frosta, bo mobo delikatnie sie gnie po dosc mocnym dokreceniu go.

Na razie dziala fajnie i tylko zasilator daje sie we znaki, probowalem go na zasilce z innego kompa i bylo rewelacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na zdjęcia.Fajnie się to zapowiada po Twoim opisie.

Ja do siebie wymyśliłem coś takiego:

Mobo na 780g,

Athlon x2 z obniżonym napieciem,

2x2gb ramu,

Chieftec 350w@fanswap na Slipstrema 500rpm,

jakiś dysk 2.5" i 3.5" na magazyn.

Nie wiem jaką budę.Myslałem o takim Silverstone jak ma Aldam,Nsk2480,Antec Solo,Lian-li taką jak ma Jędras.Nie wiem czy chcę jednak budę Htpc czy normalną.Musze najpierw kupić nowe biurko i dopiero sobie zobacze co mi lepiej będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić jaki procesor kupić do płyty 780g, żeby bez problemu oglądać filmy w 1080p. Z góry dziekuję :)

Tu są testy z których wynika że nawet 1.5 GHz wystarczy ale im większy mnożnik

tym większa elastyczność pod względem wydajności.

http://www.silentpcreview.com/article855-page5.html

Tak czy inaczej wystarczy jakiś x2 45W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze nieco temacik.

Zdecydowalem sie na mobasa mATX z uwagi na potworne koszty plytek ITX.

Jako ze w tej materii AMD wypada z 780G lepiej, dlatego tez bedzie to podroz w jedna strone.

Gigabyte lub ASUS na 780G plus A64 lub X2 z downclockiem w okolice 1.0-1.5GHz - w zalenznosci od potrzeb.

2GB ram

sjakies HDD na RAID

 

Pozstaje klopocik z obudowa.

Poprzegladalem temacik i fajne dajecie propozycje.

Ale wszsytkim brakuje tego czegos...

 

EDYTA: cosik WEB szwankuje....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie rozwiązał sie powazny problem zwiazany ze sterowaniem htpc

http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx...mp;ID=1481#Tab0

http://www.maximopc.org/articulos/thermalt...7_pulgadas.html

 

BTW jak myślicie czy komp zamknięty w szafce o wymiarach wewnetrznych 64 szer x 32 wys. x 43 gł. "ugotuje się". Z tyłu szafki mogę wyciąć jakieś otwory wentylacyjne.

Oczywiście wszystko undervolting + grafa typu 3450/4350. Buda będzie wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne, tylko po co? HTPC i tak jest do TV podlaczone, a wszelkiej masci pilotow na rynku jest masa (a jak ktos potrzebuje "Mercedesa" z wyswietlaczem i pelnym programowaniem, to za ok. 250zl mozna nabyc Logitech Harmony, ktorym mozna sterowac absolutnie wszystkim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odkopac nieco temacik :)

Sam skladam HTPC na ponizszych czesciach:

 

CPU: P4 3.4Ghz (Wymienie go na jakiegos e1200 - obecnie mam piecyk z tym p4)

Mobo: PC CHIPS P23G (do kupienia tylko w usa)

Ram: 2x1GB OCZ

HDD: WD 60GB SATA2

Grafika: GF6200

DVD: Narazie jakis stary cdrom z szafy :)

Zasilacz: W obecnej chwili jakis noname 300W

 

(czesci dostalem z free wiec nie narzekam xD)

 

Mam problem z kupnem obudowy.

Jako z mobo jest mATX po dluzszych poszukiwaniach znalzlem cos wrecz idelnego do salonu: GMC AVC-S1.

 

Dołączona grafika

 

Obudowa kosztuje ok. 250zl na pazzegro. Dostepna jest w 2 kolorach - srebrnym i czarynym.

W zestawie dolaczono pilot. Na uwage zasluguje wbudowny LCD i guziki do mce.

 

Martwi mnie jedno - ten lcd i pilot to autorskie roziwazania firmy gmc - zapewne w linuksie nie uruchomie ;/

 

Czy znajde podobna (tzn dosc niska i mala) w tej cenie? Moze byc bez bajerow w stylu pilot czy lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiler129

mozesz zapodac linka gdzie mozna ja kupic??

bardzo interesujaca konstrukcja

 

@Arni

selverek ma przewaznie wysokie obudowy w porownaniu do tego

chyba ze si emyle

to prosze mnie wyprowadzic z bledu

 

problemik mam

4050E nie chce wlasne dobrze odtwarzac 1080p

na stocku nie ma bata....720p bez klopotu

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja topicu ;)

 

Przymierzam się do złożenia czegoś na mini-ITX do salonu, co będzie służyło jako komp do przeglądania sieci, oglądania filmów (także 1080p). Szukam najładniejszej obudowy do 1k ;)

Upatrzyłem wspomnianego już Nexus Psile 10A i SilverStone LC-09 (o ile gdzieś znajdę)

 

Zależy mi na tym, żeby zbudować jak najwydajniejszy i zarazem najmniejszy zestaw 0dB.

Czekam na propozycje odnośnie proca i chłodzenia. Póki co wybrałem:

1) mobo - Zotac 9300 wifi

2) dysk - OCZ Vertex ?

 

@Raptor

 

Jakie temperatury masz na tym E8500? Dałoby radę wrzucić tam jakiś porządny radiator, który podołałby pasywnie?

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...