Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no to sie az usmiechnalem ;) Jaki system? Poszukaj w googlach BootTimer i podaj wynik, potem podepnij hdd i tez zapusc to porownasz sobie, choc w sumie na zwyklym liczeniu na glos powinienes widziec roznice 20-30 sekund przy uruchamianiu w zaleznosci od systemu.

Mi sie 7 uruchamia w 29-30 od wlaczenia kompa, zamyka ok 5 sek.

 

a co do bipow , to plyta o czyms informuje, zapytaj w odp. dziale :)

Problem bipów nadal nie rozwiązany :mur: Głupie pytanie;p w jakim dziale zalożyc temat odnosnie tego problemu?

Co do bootowania systemu to prawie 40s klik

i wyłącza się tez dość długo, na pewno więcej niz 5s.

 

Zastosowałem optymalizacje systemu pod katem ssd takie jak opisane w temacie tym albo o vertexie..

Nie wiem wydaje mi sie że cos jest nie tak.

Edytowane przez marasmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem bipów nadal nie rozwiązany :mur: Głupie pytanie;p w jakim dziale zalożyc temat odnosnie tego problemu?

Co do bootowania systemu to prawie 40s klik

i wyłącza się tez dość długo, na pewno więcej niz 5s.

 

Zastosowałem optymalizacje systemu pod katem ssd takie jak opisane w temacie tym albo o vertexie..

Nie wiem wydaje mi sie że cos jest nie tak.

Masz wszystkie najnowsze wersje sterowników? Często (o ile nie prawie zawsze) własnie niedopracowanie jakiegoś sterownika powoduje przedłużanie rozruchu i wyłączania.

 

Co do miejsca gdzie powinieneś zadac pytanie to na pewno temat o Twojej plycie głównej będzie najwłasciwszy. Nie ma potrzeby zakładać nowego.

Poczytaj tam może już ktoś miał podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do OCZ Solid 2. Tony napisał na forum OCZ, że:

 

The drive will have full TRIM and GC in place at launch

 

Żeby tylko jeszcze miał mini USB i możliwość upgrade'owania firmware'u :wink:

 

Przewidywane ceny:

 

60GB - $159.99

120GB - $299.99

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że zrobiłes świetny interes (ceny niższe niż przewidywane dla Solid 2 po prostu LOL). Żeby tylko wydali do nich firmaware jaki wychodzi teraz do Vertrexa (żebyś miał automatyczny TRIM) to będzie niezła macierz!

 

A co do Solid 2 to ceny za wysokie przynajmniej o kilkadziesiąt % jak na prędkości zapis/odczyt, a więc jednak nie będzie rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Solid 2 to ceny za wysokie przynajmniej o kilkadziesiąt % jak na prędkości zapis/odczyt, a więc jednak nie będzie rewelacji.

Generalnie to system operacyjny nie potrzebuje bardzo wysokiej wydajności podsystemu dyskowego w sensie odczyt i zapis MB/s. Czas dostępu jest za to kluczowy - wystarczy zamienić HDD na SSD i mamy gigantyczny, poztywny skok wydajności.

Owszem RAID 0 zbudowany z szybkich, pojemnych dysków będzie szybszy w kopiowaniu dajmy to jednego wielkiego, kilkugigowego pliku na innych dysk niż pojedynczy Solid 2 ale czy tak naprawdę takie operacje wykonujemy często? Raczej nie. OS wczytuje zazwyczaj ogromną ilość małych plików.

 

Cena Solida 2 jest porąbana ale cieszy fakt, że w segmencie low-endowym mamy do dyspozycji dyski z cachem, supportujące TRIM i Garbage Collection. To oszczędza sporo czasu świadomego wad użytkownika SSD gdyż maintenance jest robiony w locie i bez angażowania usera. A i mniej świadomy użytkownik nie będzie dziwił się gdy SSD będzie powoli zwalniać :)

 

Ciekaw jestem jak bardzo OCZ został zasugerowany pozytywnymi głosami użytkowników Vertexa i Summita, że wprowadził te rozwiązania do jednego ze swoich "najtanszych" SSD ;) W końcu to my robiliśmy za prawie beta testerów :)

 

Jeśli ceny spadną to nie wykluczam zaopatrzenia się w model 60GB ze względu na "automatyczny maintenance" i to, że dysk posiada własny cache. Do notebooka to tym bardziej świetny wybór :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage też na to, że im szybszy dysk w śr sekwencyjnym odczycie tym troche szybszy ma odczyt małych plików. Nic się nie marnuje a prędkości też są potrzebne. Dowodzi to chociażby różnica w pracy systemu na hdd raid 0 a jeden dysk.

 

Nigdy nie kupie solida2 za 160$ skoro SuperTalent (nie powiedziałbym że egzotyczna marka bo ich ram jest od dawna znany) czy GSkill Falcon można kupić taniej lub w podobnej cenie.

Nie potrzebuje zmieniac firmware co miesiąc bo dysk ma poprostu działać dobrze.

A to dane od Super Talent na temat dysku. Zwróćcie uwage na podawaną żywotność/wytrzymałość.

Dołączona grafika

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ostatnio rozważam zakup szybszego dysku i zastanawiam się cały czas nad kupnem SSD ,wkrótce przerzucam się na W7 i chciał bym go już stawiać na SSD lub Veloci Raptor http://www.gral.pl/preview/Western_Digital...000BLFS_10.html ,czy dysk ssd http://www.gral.pl/25calaSSDSATA_ATA,prod_...rdy,pg=SSD.html był by dobrym wyborem ? Nie chciał bym chyba przekraczać 1300 pln ,co moim zdaniem za dysk jest i tak sporą przesadą ,za te pieniądze ma się już dobrą grafe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, więc chciałem powitać Wszystkich użytkowników.

 

Powoli przymierzam się do zakupu dwóch dysków SSD 64GB. Chciałem je połączyć w RAID 0, ale po przeczytaniu tego wątku i całego tematu o SSD Vertex, nie wiem czy to ma sens.

Utworzony RAID 0 ma być podzielony na trzy partycje, na których będą zainstalowane Win XP Pro, Win Vista i Win Seven.

 

Wszędzie przewija się informacja o przesunięciu początku partycji na sektor parzysty (64, 128). Vista i Seven same o to dbają, ale XP nie.

Systemy będą instalowane od najstarszego do najnowszego.

 

I teraz pytanie - czy w przypadku RAID 0 też trzeba pilnować tego przesunięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mireczek - stawianie 3 systemów/partycji na powierzchni 128GB nie ma raczej większego sensu i jest wydaje się najprostszą droga to zamulenia i szybszego zużywania SSD. Wogóle nie bardzo rozumiem po co ci Vista i W7 skoro W7 jest przerobioną Vistą...

Pozatym jesli masz jakieś rzeczywiste potrzeby używania XP (np niedziałające starsze programy) to przecierz lepiej użyć Virtualnego XP wbudowanego w W7.

 

Co do Raid0 oczywiście ofset musi być ustawiony. Dotyczy tylko XP bo pozostałe nowsze systemy ustawiają go prawidłowo z punktu widzenia SSD.

 

 

@Bartass13 - chyba źle podałeś linka odnośnie SSD bo wyświetla się cała oferta sklepu. Ale generalnie wiele razy tu mówiliśmy które dyski sa warte uwagi więc poprostu poczytaj wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem na allegro ofertę takiego dysku SSD Samsung MMCRE28G5MXP-0VB

 

cena 650 za 128 GB a osiągi 200MB/s zapis i 220 odczyt

Dość starannie przeryłem internet i nie znalazłem żadnych innych szczegółów na temat tego dysku.

Będę wdzięczny za dodatkowe informacje lub może wrażenia z użytkowania takiego dysku.

Czy ten dysk może mieć jakiś cache.

Edytowane przez LHenryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa:

W sumie, to XP mogę pominąć bo już powoli odchodzi do lamusa, ale Vistę mam legalną do tego komputera, a Windows Seven sobie kupię, bo za bardzo mi się podoba. Większy problem z tym - czy warto stawiać RAID 0 na takich dyskach?

 

@LHenryk:

W zakończonych aukcjach są dyski Samsunga po 650 zł, ale jeden ze sprzedających podał link do specyfikacji producenta, w której pisze:

Odczyt - 90 MB,

Zapis - 70 MB,

a więc "trochę" mniej niż 220 / 200. :)

Samsung specyfikacja

 

EDIT:

Do tego na wszystkie oferowane modele - gwarancja rozruchowa 30 dni. :huh:

Edytowane przez Mireczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie bardzo rozumiem po co ci Vista i W7 skoro W7 jest przerobioną Vistą...

taki troche OT ;) Vista troche inaczej sie zachowuje, ja to widze np przy testowaniu serwisow internetowych na roznych przegladarkach, ie8 inaczej sprawuje sie na Win7 a inaczej na Viscie np :) Nie wspominam ze 7 RC mi sie raz na jakis czas wiesza zaraz po starcie systemu, ale jak juz wystartuje to dziala ok :)

 

@Mireczek

Ja bym instalowal instalowal 7 na jednym dysku, xp+vista na drugim. Raid 0 na sam system nie jest potrzebny jak wspomnial Grimlock, no chyba ze faktycznie potrzebujesz wiekszych transferow i to wykorzystasz. Jakbys sobie zainstalowal systemy na osobnych dyskach jak podalem, bedzie mozna przynajmniej porownac zuzywanie sie dyskow w zaleznosci od systemu :)

Xp Ci po co? Konkretny cel czy chcesz miec po prostu wszystkie OSy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mi się przydaje więcej systemów, bo sobie dłubię amatorsko w Visual Basic'u 2008 i przy stronach internetowych.

Jak się ostatnio okazało, to program pisany pod XP, robił bardzo dużo błędów pod Vistą, a wolę jak wszystko dobrze działa. Strony internetowe też potrafią się różnie zachowywać, pomimo zgodności ze standardami W3C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to system dostaje kopa głównie ze względu na czas dostępu, który w ssd jest prawie zerowy ( pomijając opóźnienia innych urządzeń ). Z wysokich liniowych transferów wiele się nie skorzysta, chyba że się przerzuca duże pliki. Rafa słusznie zauważył, że przy większych dyskach rośnie szybkość zapisu/odczytu małych pliczków, co ma już wymierny wpływ na działanie systemu. Dalej powtarzam, że imo na system ssd, a na resztę hdd. Świetny zestaw do wszystkiego. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...Z wysokich liniowych transferów wiele się nie skorzysta, chyba że się przerzuca duże pliki. Rafa słusznie zauważył, że przy większych dyskach rośnie szybkość zapisu/odczytu małych pliczków, co ma już wymierny wpływ na działanie systemu.

A spostrzeżenie to jest bardzo słuszne - ponieważ współczesne HDD mają po kilkadziesiąt MB/Track, co oznacza że średni czas dostępu może osiągać <4.2ms dla niektórych operacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa:

W sumie, to XP mogę pominąć bo już powoli odchodzi do lamusa, ale Vistę mam legalną do tego komputera, a Windows Seven sobie kupię, bo za bardzo mi się podoba. Większy problem z tym - czy warto stawiać RAID 0 na takich dyskach?

 

@LHenryk:

W zakończonych aukcjach są dyski Samsunga po 650 zł, ale jeden ze sprzedających podał link do specyfikacji producenta, w której pisze:

Odczyt - 90 MB,

Zapis - 70 MB,

a więc "trochę" mniej niż 220 / 200. :)

Samsung specyfikacja

 

EDIT:

Do tego na wszystkie oferowane modele - gwarancja rozruchowa 30 dni. :huh:

 

 

 

Kupił ktoś tego samsuna ? Cena bardzo kusząca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem sie. Kupiłem ten dysk z allegro SAMSUNG MMCRE28G5MXP-0VB i jest super, W HD tune mam transfer odczyt 205 MB/s

Znalazłem w necie informacje (jakaś japońska stronka) że to dysk oem na który inni producenci naklejają swoją nalepkę i sprzedają pod swoją marką stąd wiem że dysk ma 128 MB pamięci casch 220 zapis i 200 odczyt. Dla przykładu http://gadzetomania.pl/2009/06/19/dysk-ssd...per-transferem/

Pracuje na Windows 7. Może coś jeszcze można usprawnić.

 

post-175542-1250973785_thumb.jpg

Edytowane przez LHenryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...