Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

sklonuj tylko partycje a nie caly dysk.

potem zrob tak jak napisalem w pierwszym poscie na poprzedniej stronie, ale koniecznie z instalki visty lub 7-ki

przywroc partycje i po klopocie

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Jedno krótkie pytanie, tak na szybko. Przewertowałem ostatnie kilkanaście stron i teoretycznie wynika z nich, że chcąc kupić niedrogi dysk SSD tylko na system (win7 64bit) do nowoskładanego żonie kompa (Xeon 3440, płyta MSI P55-GD65) powinienem kupić Intela, ale mają tam też takiego Kingstona w porównywalnej cenie. Możecie mnie utwierdzić w przekonaniu, że poprawnie przewertowałem te ostatnie kilkanaście stron i Intel będzie ok? Chyba że polecacie jeszcze coś innego (niskobudżetowego i wydajnego, tylko na system + kilka progsów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwierdzam Cie że Intel będzie miażdżąco lepszy :)

 

Thx, rozumiem że konkretnie ten model z linku (Intel X-25-M SSD 40GB SSDSA2MP040G2R5) jest "The Best" w kategorii "Low Budget"? :D...

PS. O resztę konfigu pytam tutaj - jakby ktoś chciał obadać ;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ceny jakieś z kosmosu 128GB za 529dol mi się Intela 160GB kupiło za 478$ w dodatku wolniejszy teraz czekamy na seagate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, rozumiem że konkretnie ten model z linku (Intel X-25-M SSD 40GB SSDSA2MP040G2R5) jest "The Best" w kategorii "Low Budget"? :D...

PS. O resztę konfigu pytam tutaj - jakby ktoś chciał obadać ;)...

 

Dobrze rozumiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowali dysk który jest już ponad pół roku na rynku i okazał sie dość słabą konstrukcją. Na tyle słabą że OCZ wycofał go z produkcji (Summit) a w cenie 1500zł trzeba byc szaleńcem żeby go kupić...120GB Agility, Vertex, Falcon że o 160GB Intelu nie wspomne...

Benchmark.pl/komputronik często robią testy sprzetu który jest niepopularny (niechętnie kupowany) i najpewniej zalega im w magazynach.

Lepiej by przetestowali nowe Corsarze Nova i Reactor to by się trochę przysłużyli społeczności użytkowników.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuje pomocy!

Przed chwilą Windows live coś zaczął mieszać i przestał działać, po czym dłuuuugo się nie chciał uruchomić i w końcu zawiesił prawie całego kompa, dałem więc ctrl alt del aby zresetować kompa... ale ten niebieski menadżera się nie pojawiał, pisało coś że trwa ładowanie czegoś tam... trwało to z 10 minut wiec zrobiłem hard reset normalnie z guzik

i tu zonk!

przy uruchamianiu wywaliło komunikat SMART command failed i system nie wstaje

wyłączyłem SMART w biosie i wszytko ok

ale jak odzyskać, zapisać smart co by działał normalnie?

naprawa systemu nie działa bo mówi że problem naprawiono ale smart dalej jest failed, odzyskać systemu z kopii nie da się bo nie da się wskazać kopii zapasowej, nie można tez dojść do momentu przywracania ostatniej działającej konfiguracji czy jakoś tak.....

format mi pozostaje i instalka czy coś innego ? jakieś magiczne triki?

dzięki za pomoc

pzdr

 

ok, już się samo naprawiło

włączyłem z powrotem w biosie smart i wszystko ok

ale co to się porobiło.....?

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo odpala Wam się winda na ssd? (W7 x64)

Rozważam dokupienie drugiego dysku i kontrolera LSI, bo to wszystko jakoś wolno działa...

 

18sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowym posiadaczem dysku SSD intel x-25, 2 generacja :) I mam pytanie odnosnie uruchamiania Windows 7. Wszystko sie szybko ładuje ale gdy jest juz okno zapraszamy, to pozostaje w nim dopóki nie załaduje wszystkich aplikacji przy starcie(antywirus, i 2-3 aplikacje). po zainstalowaniu czystego systetmu od razy przechodzil przez te okno. Czym moze byc to spowodowane? Macie tez u siebie takie cos?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, nigdy nie miałem i u nikogo nie widziałem. Nie ma tez to związku z SSD. Coś w systemie ci się pochrzaniło. Może jakiś sterownik zainstalowałeś który nie najlepiej współpracuje. Często sterowniki od urządzeń zewnętrznych mają kiepskie sterowniki. Np od modemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowym posiadaczem dysku SSD intel x-25, 2 generacja :) I mam pytanie odnosnie uruchamiania Windows 7. Wszystko sie szybko ładuje ale gdy jest juz okno zapraszamy, to pozostaje w nim dopóki nie załaduje wszystkich aplikacji przy starcie(antywirus, i 2-3 aplikacje). po zainstalowaniu czystego systetmu od razy przechodzil przez te okno. Czym moze byc to spowodowane? Macie tez u siebie takie cos?

 

 

pozdrawiam

 

 

ustaw wiele procesorów przy starcie systemu powinno pomóc/ u mnie osobiście nie dzieje się nic takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Problem rozwiazany. Nie wiem czy przez to sie działo ale miałem ustawiony mnożnik w i5 na 19 zminiłem na 20 - 4 Ghz. I teraz od razu sie pojawia pulpit.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem świeży.

Szukałem Kingstona 125/40gb do kupienia, gool skierował mnie na to forum i od 60 strony czytałem. Gdzieś po 70-tej którejś zamówiłem intela 40gb w e-market.pl, na następny dzień, jest piątek to w pon. będzie - testowane przy kupnie u nich corsarza -zasilacza, było szybko i sprawnie. W sumie odwlekałem mój pierwszy dysk ssd czekając na nowe Kingstony 425/64gb widziałem po 570zł tu więc na początku kwietnia pewnie w okolicy 500zł. I wszystko cacy tylko w końcu znalazłem test TU Biją go wszyscy, no ale KONTROLER JMICRON i wszystko jasne. Co prawda nowszy, 618 zamiast 602 z poprzedniej serii 125, ale i tak [gluteus maximus]. Parę stron wcześniej pisał ktoś, że to od toshiby, nie to legendarny czkacz niestety. Co jeszcze bardzo ciekawe, zwłaszcza dla lapkowców popatrzcie na prądy - masakra jak dużo, w postoju 0,7w ale w pracy to już 5,2w!!! Jest jeszcze w sieci, gdzieś test z wykresami jak ktoś ma ochotę na ten dysk to po tych wykresach mu na pewno przejdzie, tylko kurde nie mogę znaleźć tej strony, może ktoś kojarzy i poratuje.. HEH teraz wracam do pierwszej strony postu, bo do poniedziałku muszę wszystko wiedzieć co i jak z instalacją...

Edytowane przez Michon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę...

 

Od tygodnia posiadam Intela 40GB, z tym, że mam go w lapku już 3-letnim, który niestety ze względu na kontroler ICH7 nie obsługuje SATA2.

 

Na dysku siedzi Windows 7 x86 i tak to wygląda jeśli chodzi o wyniki:

 

Świeżo po zainstalowaniu systemu (firmware 02HB):

Dołączona grafika

 

Przy zapisanych 44GB (firmware 02HB):

Dołączona grafika

 

Przy zapisie 52GB (firmware 02HD):

Dołączona grafika

 

Co sądzicie o tych wynikach? Ogólnie wydaje mi się, że sekwencyjny odczyt dosyć niski w porównaniu do innych Inteli na lepszych kontrolerach (i obsługujących SATA2), ale to było do przewidzenia. Dodatkowo trochę niski odczyt/zapis przy 4k. Ale tego to już nie wiem dlaczego...

 

Jestem zadowolony z zakupu. System uruchamia się łącznie około 30-35 sekund, wyłącza jakieś 5 sekund. Na pewno dysk rozwinąłby skrzydła na lepszym kontrolerze, ale to już przy zakupie nowego lapka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy kontroler/chipset nie tylko limituje max przepustowość ale i ma gorszy IOPS stąd wyniki są jaki są. Mimo wszystko korzyści z samego RA dają kopa więc nie ma wiele do żałowania. Wyniki dobre i zgodne z przewidywaniami.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Mecze sie z tym i nic nie dziala.

Przenosze partycje systemowa 9GB na SSD programami Acronis True Image oraz Paragon Partition manager. Wszystko cacy, partycja aktywna (fakt ze FAT32, przekonwertuje potem) ale staje mi Veryfying DMI Pool Data przy botowaniu i dalej nic. Ma ktos pomysl dlaczego nie chce zabotowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk odlanczalem i nie, zmieniajac tylko kolejnosc bootowania. Ustawien kontrolera nie zmienialem bo nie ma takich opcji w biosie albo ja nie znalazlem. No narazie zmienilem 2 partycje z FAT na NTFS, bo mialem tak dziwnie 3 FAT i 1 NTFS. Zostala systemowa do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 2008 R2 i system ładuje się w 15 sek zamiast 40 na W7x64. Poza tym, podoba mi się kontrola nad składnikami systemu. Wszystko działa jakby szybciej, a DPC Latency checker pokazuje 20us zamiast 100 w W7

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lool

A co to jest wogole jakas Vista czy 7ka serwerowa ?

 

Hehehe, rozbawiłeś mnie tym, 7ka serwerowa :D Kolega ma Windows Server 2008, jest to całkiem odrębny system od 7 i Visty. Chociaż na jądrze Visty SP1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...