Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Kencho-1 a na jakiej wersji testujesz Furmarka ? Pietrek widać wasze zaniedbanie jest już Furmark 1.6.1 który działa na Cat'ach 9.1 i wspiera CF jak myślicie po co wypuszczają nowe wersje ? ja !@#$% co za wiara....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy tak narzekają a już od dawna nowe wersje

Przy okazji

Ostatnio znajomy powiedział mi: A może zasilacz masz za słaby ? No cóż ta kwestia jest dziwna. Napięcia pod pełnym obciążeniem są ok ( 11,96V, 3,32V, 5,04V ) linie też raczej powinny dać sobie radę bo zostały obcięte z oryginalnych po 5A i mają obecnie 90A łącznie a nie 110A jak miały oryginalnie w zasilaczu HIS na targach Computex w 2007r. Chieftec poprostu obciął tak sobie te linie aby zmieścić się w jakiejś europejskiej normie. Ale przechodząc do rzeczy, zasilacz ten powinien nawet i trzy takie grafy pociągnąć.

co z tego ze ma 100 milionow A na +12 jak przy obciążeniu polowy już zaczyna mu być ciężko ja miałem OCZ 600W "SLI" a po włożeniu 2-ch radkow i C2D E8500 już wymienkal... a teoretycznie powinien dać rade spokojnie :D ale nie dal :lol2: pożycz od kumpla zasilacz jak będzie źle to płytę + twoja reszta bebechów i pokulaj... Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie samoistnie sie wylacza jeden rdzen gdy za mocno popodnosze napiecia na poszczegolne podzespoly,

ustaw w biosie wszystko na default i KILKA Razy uruchom system, powinno pomoc, przynajmniej umnie to pomaga...

Już miałem nadzieję na rozwiązanie swojego problemu, jednak w dalszym ciągu brak pozytywnych rezultatów, szkoda.

Dzięki Blue za chęć pomocy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory wkurzony byłem strasznie :(

 

a jaki macie system że wam sie 2 rdzenie nie odpalają ? ja testowalem na XPku 32 bity wszystko hulało na glanc. w tym tygodniu jak bede miał proca to stawiam viste ultimate 64 bity i sprawdze jak chodza poszczegolne stery i gry tez sprawdze.

 

Sory wkurzony byłem strasznie :(

 

a jaki macie system że wam sie 2 rdzenie nie odpalają ? ja testowalem na XPku 32 bity wszystko hulało na glanc. w tym tygodniu jak bede miał proca to stawiam viste ultimate 64 bity i sprawdze jak chodza poszczegolne stery i gry tez sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyuważyłem że w grze dead space mam nagle spadki fps, pomaga alt tab.(było to tez kiedyś w 8800gts 320mb, zlikwidowali to po któryś sterach) Ogolnie zmieniam stery za kazdym razem jak wychodza nowe. Nie mam problemu z nie załączaniem się 2 rdzenia, fallout wywala na każdych sterach (frezy grafiki i tylko reset pomaga) na szczęście bardzo rzadko. Wkurza tylko to ćwierkanie grafy ale na to nie ma rady i ćwierka tylko w 3d. Ćwierkanie zmniejsza się po włączeniu synchronizacji pionowej (im więcej fps tym głośniej) w sterownikach ati nazywa sie to wait for vertical refresh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

witam

Dziś wlożylem do skrzynki 4870 x2 Diamond. Wynik w 3dmark taki se.

Najbadziej jednak dziwi mnie ilość fps w cod5. Na poprzeniej x4870 zwyklej, mialem do 100fpf, przy czym spadało do minimum 55

Tu po włączeniu mam 60 fps i nie drgnie nawet o jeden fps ani w jedną stronę ani w drugą

60 fps pozwala swobodnie grać, ale spodziewalem się czegoś więcej, a może czegoś nie wiem?

 

dodam tylko że jest to hd 4870 x2 diamond 2GB

Edytowane przez wojtas czaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

pewnie Vsync włączone, nie?

wyłączylem w grze "synchronizuj każdą klatkę" pomoglo.

Idzie wyłączyć Vsync sterownikiem? jeśli tak to gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W catalytach> All Settings jest "Wait for vsync refresh", czy coś takiego, ale graj z włączonym.

Mniej prądu karta ciągnie i u siebie zauważyłem, że w tej samej grze parę ładnych stopni mniej może być na GPU. Zależy od gry.

 

No i w niektórych grach bez załączonego vsync może brzydko "przełamywać" obraz.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory wkurzony byłem strasznie :(

 

a jaki macie system że wam sie 2 rdzenie nie odpalają ? ja testowalem na XPku 32 bity wszystko hulało na glanc. w tym tygodniu jak bede miał proca to stawiam viste ultimate 64 bity i sprawdze jak chodza poszczegolne stery i gry tez sprawdze.

U mnie Vista 64 Ultimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziś wlożylem do skrzynki 4870 x2 Diamond. Wynik w 3dmark taki se.

Najbadziej jednak dziwi mnie ilość fps w cod5. Na poprzeniej x4870 zwyklej, mialem do 100fpf, przy czym spadało do minimum 55

Tu po włączeniu mam 60 fps i nie drgnie nawet o jeden fps ani w jedną stronę ani w drugą

60 fps pozwala swobodnie grać, ale spodziewalem się czegoś więcej, a może czegoś nie wiem?

 

dodam tylko że jest to hd 4870 x2 diamond 2GB

W jakiej rozdzielczości masz te fps'y? I ile teraz masz po wyłączeniu synchronizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

rozdzielczość 1920/1200

Po wyłączeniu synchronizacji każdej klatki w ustawieniach gry skoczyło do 90fps

Wyłączenie synchronizacji w sterowniku w żaden sposób nie wpłynęlo na wynik w 3dmark 2006

 

Nie w tym rzecz że zależy mi na wysokim wyniku, w każdym razie nie z prózności.

Wydaje mi się poprostu że wynik 15k to trochę za mało, tymbardziej że mniej więcej tyle mialem na zwykłym jednoprocesorowym 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze jeszcze jedna ciekawostka mi się dzieje na 9.1, mianowicie zapuszczam Aquamarka i przechodzi cały test natomiast zamiast podsumowania na końcu mam czarny ekran !? Czy ma ktoś jakieś pomysły o co be ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

Początkowe szczęście minęło.

Po wyłączeniu synchronizacji każdej klatki w cod5 fps żeczywiście poszło w górę.

Ale okazalo sie że bardzo ładnie sobie pływają. Niekiedy wejdę do gry i wszystko ok, Czasem zaczynają lecieć na łeb na szyję, że grać nie idzie.

 

Jak sprawdzić czy drugi proc na karcie wogóle pracuje?

 

Przypomnialy mi się stare czasy 6800 + nf3; masakra

Pomału zaczynam załować zmiany 4870 na 4870x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowe szczęście minęło.

Po wyłączeniu synchronizacji każdej klatki w cod5 fps żeczywiście poszło w górę.

Ale okazalo sie że bardzo ładnie sobie pływają. Niekiedy wejdę do gry i wszystko ok, Czasem zaczynają lecieć na łeb na szyję, że grać nie idzie.

 

Jak sprawdzić czy drugi proc na karcie wogóle pracuje?

 

Przypomnialy mi się stare czasy 6800 + nf3; masakra

Pomału zaczynam załować zmiany 4870 na 4870x2

 

a nie przegrzewa Ci sie cos w kompie??

sprawdz napiecia zasilacza....

karta podkrecona czy na default?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przesiadce z 4870 na 4870x2 bedziesz miał spadki fps w grach jesli masz nie podkreconego proca. Bo w pojedynczym 4870 masz 1 gpu a i tak pewnie 3.13 ghz go troche ograniczalo. a w 4870x2 masz crossfire ktore obciaza proca a do tego proc musi wyrobic na 2 gpu. moim zdaniem przy takich kartach (4870x2 i gtx295) 4ghz na procu to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

a nie przegrzewa Ci sie cos w kompie??

sprawdz napiecia zasilacza....

karta podkrecona czy na default?

 

temperatury ok. W everest na 5V pokazuje 4.95, reszta ok.

Tyle że pewnie chodzi o pomiar miernikiem.

Zasilacz 600W OCZ, zastanawiałem się już czy da radę.

 

 

 

 

po przesiadce z 4870 na 4870x2 bedziesz miał spadki fps w grach jesli masz nie podkreconego proca. Bo w pojedynczym 4870 masz 1 gpu a i tak pewnie 3.13 ghz go troche ograniczalo. a w 4870x2 masz crossfire ktore obciaza proca a do tego proc musi wyrobic na 2 gpu. moim zdaniem przy takich kartach (4870x2 i gtx295) 4ghz na procu to minimum.

 

Szczerze mówiąc niepotrafię przyswoić tej teori. Mógłby ktoś potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

na 12V jest 12.26V

Robilem test stabilności i patrzyłem w tym czasie na napiecia - Stoją sztywno.

 

dziwne to troche ale w 3dmark06 też tak skaczą klatki. początkowo 100fps potrafi spaść do 29 (Return to proxycon)

(Canyon Flight) od 200 do 30

A sam wynik równie dziwny - 15000pkt

Nie ma znaczenia czy synchronizacja włączona czy wyłączona

Edytowane przez wojtas czaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przesiadce z 4870 na 4870x2 bedziesz miał spadki fps w grach jesli masz nie podkreconego proca. Bo w pojedynczym 4870 masz 1 gpu a i tak pewnie 3.13 ghz go troche ograniczalo. a w 4870x2 masz crossfire ktore obciaza proca a do tego proc musi wyrobic na 2 gpu. moim zdaniem przy takich kartach (4870x2 i gtx295) 4ghz na procu to minimum.

 

Potwierdzam tą teorię ale nie wiem dlaczego tak jest. Jak miałem na default to cały czas jakieś przycięcia i spadki wydajności. Jak podkręciłem na 4 GHz od razu wszystko zaczęło ładnie śmigać. Myślę, że kolega ma rację iż procek nie wyrabia. Proponuję spróbować podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnio ktoś mi podpowiedział a propo mojego problemu żebym sprawdził czy nie ma podwójnie zainstalowanego Visuala C++ 2005, okazało się ze mam.

Juz myślałem ze przez to mam te problemy:

Dołączona grafika

Jak sie okazało po usunięciu całkowitym Visuala i instalacji ponownie nic to nie dało.

Czy mogę reklamować grafikę z tego powodu, że nie mogę zainstalować nowszych sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zajrzeć na forum AMD/ATI lub forum Guru3D ten problem jest szeroko poruszany (kod 43) nie pamiętam tylko na, którym z tych forów się z tym spotkałem choć osobiście nie miałem takiego problemu. Z tego co pamiętam to chodziło o ściągnięcie jakiejś poprawki do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jak stawiałem system, nie mogłem zainstalować 8.12, pomyślałem o niedopracowaniu sterowników i sobie to zlekceważyłem. Karta była nowa system specjalnie stawiany, bo wymieniałem płytę, proca i grafe. Jednak kolejne stery i problem ten sam.

W środę wrzucam oryginalne chłodzenie i może znajdę kogoś gdzie będę mógł to sprawdzić, najlepiej śródmieście Warszawy, może sklep znajdzie chwile na przetestowanie samych sterowników.

 

 

Pietrek, dzieki za info, jednak nie znam dobrze angielskiego i mogę mieć problem z naleźieniem rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jak stawiałem system, nie mogłem zainstalować 8.12, pomyślałem o niedopracowaniu sterowników i sobie to zlekceważyłem. Karta była nowa system specjalnie stawiany, bo wymieniałem płytę, proca i grafe. Jednak kolejne stery i problem ten sam.

W środę wrzucam oryginalne chłodzenie i może znajdę kogoś gdzie będę mógł to sprawdzić, najlepiej śródmieście Warszawy, może sklep znajdzie chwile na przetestowanie samych sterowników.

 

 

Pietrek, dzieki za info, jednak nie znam dobrze angielskiego i mogę mieć problem z naleźieniem rozwiązania.

 

ja mialem dokladnei to samo...

zainstaluj system na niepodkreconym komputerze i stery zainstaluja sie bezproblemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...