Skocz do zawartości
mark_89

Czy Jest Sens Kupic 8 Giga Ramu Do Domu?

Rekomendowane odpowiedzi

czemu?? bedzie na przyszlosc.....

 

mam zamiar tak zrobic a czy mobo maja problem z taka iloscia ramu??

Zanim "normalne" aplikacje będą wykorzystywały 8 GB ramu kilka razy zmienisz platformę. Droższe płyty główne nie będą miały problemów z taką ilością ramu, prawdobobnie zaś spadnie ich podkręcalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak podkrecalnosc prawie zerowa mysle dlatego mocny procek przeciesz 3.16 wystarczy do domu...

 

aplikacje mysle ze nie beda wykorzystywaly tyle ramu ale juz kilka aplikacji wlaczonych powinno nie przymulac tylko chodzic normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens. Mniej wiecej taki sam jak wybieranie sie dostawczakiem co rano po swieze buleczki dla jednej rodziny. Ew pacyfikowanie studentow na placu Niebianskiego Spokoju przy pomocy czolgow...

Zainteresuj sie lepiej macierza RAID niz 8GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu?? bedzie na przyszlosc.....

Na przyszlosc to bedzie fajna sprawa, tylko ze 8GB DDR3 a nie DDR2...

 

W kazdym badz razie ja mam akurat tyle - 4x2x2 Mushkin SP2+ i szczerze mowiac wykorzystuje je, tylko to nie do konca komputer do domu, tylko do testow roznych aplikacji i zabawa roznymi systemami i bazami danych, wiec czasem jak 5-6 maszyn wirtualnych pracuje to sie przydaje :)

Jesli nie planujesz takich wynalazkow to zwwyczajnie nie bedziesz widzial zadnej roznicy miedzy 4 a 8GB.

Jak juz ktos tutaj pisal bardziej polecam RAID (w sumie to i to tez mam :) ), zbudowanie maciezy poprawi duzo widoczniej komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie wtrącic w temat bo mam zamiar dokupic troche ramu dokladnie 2gb, bo jest 2x1gb jednak w niektorych grach brakuje mi pamięci zwłaszcza po dłuzszym graniu :angry: wiec jesli system taki np co wykorzystuje 3,3 gb ramu a ja bede mial 4 Gb czy w grze mi to wykorzysta jesli gra bedzie potrzebowac np 3,8 gb ramu ,bo kiedys jakis obeznany podobno informatyk pisal ze nawet jak bys mial 8 gb ramu a system tylko czytal 3,3 ,to jesli gra jest wymagajaca i potrzebuje az tyle ramu to potrafi wykorzystac nie zwracajac uwagi jaki jest system,ale przeciez system przydziela grze odpowiednią ilosc ramu ,np jesli masz 3gb to przydzieli dla gry tylko 2gb no chyba ze ręcznie sie ustawi wiecej?

jesli to ja nie mam racji a tamten gosc miał to poprawcie mnie

i jeszcze jedno niektore wersje Visty 64 maja podobno obsluge do 128 gb ramu czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda Vista 64 bit obsługuje te 128GB ramu...

A to dziwne. Skąd masz to info?

 

Do tej pory Vista Basic X64 - max 8GB, Vista Premium X64 max 16GB i Vista Ultimate X64 do co najmniej 128GB .

 

w wiekszosci przypadkow 2 giga stykna

Dziwne ... mi bez pliku wymiany/strony czy jak inaczej go nazwiesz, stary Battlefield 2 na Win Vista X64 się wysypywał :twisted: :twisted: :twisted: (przy 2 GB ram ... przy 4 problem zniknął ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ że ty masz Vistę X64 , nie dość że masz możliwość obsługi > 4 GB Ramu to maż zdjęte ograniczenie 2GB/proces .

32 bitowy proces ma te same ograniczenia co na systemie 32 bitowym. Proces ma max 2GB. Róznica jest taka ze w x86 po zdjeciu limitu jest 3GB, w x64 4GB na proces 32 bitowy.

 

Każda Vista 64 bit obsługuje te 128GB ramu...

No kazda... od wersji business w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czyli jak w 32 bitowym mozna z tych 2gb ustawic na 3gb dla gier ,to w 64 bitowym da sie tylko max ustawic dla 4gb np dla danej gry czy jest mozliwosc wicej ?

no bo kiedys u kolegi zmienialismy na 3gb bo bylo fabrycznie windows dla gier przydzielel 2gb a on mial 4 gb ramu wiec dalismy na gry 3gb i to pomogło w niektorych grach?

i takie moze nie na miejscu pytanie ale zauwazyłem moderatora ,wiec jakim cudem ,jakis koles zupelnie w innym miejscu podpatrzył moj nick i jazde sobie robil myslac ze sie nie skapuje ,jest to mozliwe ze z tego forum mnie dopadł ?czy zupełnie zostałem zhackowany przez innego goscia ktory poprostu wszedł mi na kompa i dlatego wie o tym nicku i wchodzi o tym nicku ,gdzie tylko jestem na innych stronach bandyta jeden,zeby pokazac jaki z niego to hacker kiedys mi nawet napisal bezposredni niezle jak na 16 latka ,jak by nie było lepszych od niego :sad: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens jest o ile pracujesz na komputerze jednocześnie w kilku zaawansowanych programach - jesli tylko grasz i grzebiesz w necie to 2 giga wystarczy do przyzwoitej plynnosi tegoz grzebania

ja sporo dłubie przy muzyce i innych bzdetach - czasem kilkanaście programów uruchomionych i 4 giga jak znalazł - jak narazie nie zauwazyłem potrzeby zwiekszenia ilości tym bardziej że mam tylko jeden program działający w 64 bitach (DAW sonar 7)

ostatnio nie bawie się wirtualizacją ale tam jak najbardziej się przydawało - szczególnie tak jak koledzy wyżej pisali przy 2 czy 3 systemach jak znalazł

 

a do kolegi gadającego o podkecaniu powiem tylko żeby sobie na odmuł przywalił w scianę.....nie po to ktoś chce 8 giga by podkecać tylko by wygodnie pracować - juz wam te rekordy padły na te puste łby..... :)

 

ps.jeszcze nie trafiłem gry której 2 giga to mało....a przewaliłem większości nowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...