Skocz do zawartości
Caparzo

Hd4870 1gb Vs Gtx 260

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, a mianowicie do nowego kompa ktora karta sie lepiej nada :)

 

hd4870 1gb czy gtx 260 ?

Max rozdzielczosc w moim monitorze moge tylko 1280x1024 a slyszalem, ze w niskich rozdzielczosciach ten radeon nie jest lepszy od gtx'a, dopiero przy wyzszych, a monitora nie planuje wymieniac, wiec nie wiem co wybrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tańsze?

 

Wydaje mi się, że przy takich rozdzielczościach to mała różnica. Zresztą mało który serwis testuje teraz karty na takich rozdzielczościach. Ja bym raczej wziął hd4870 512mb.

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej rozdzielczości wziąłbym jednak 4850 512MB, te co podałeś będą się marnować... Chyba, że chcesz za miesiąc lub dwa zmieniać monitor, to rozumiem. Jeśli koniecznie coś z wymienionych, to polecam Radka 4870 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej wziął hd4870 512mb.

Popieram, do tej rozdziałki HD4870 512MB, ba spokojnie starczy HD4850 512MB. W Full HD chodzą mi na nim przy max detalach wszystkie gry (niektóre bez AA) pomijając Crysisa.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 to za mało (przynajmniej do 1680x1050)

ta karta ma wystarczające moce aby uciągnąć Crisisa na maxa w dx10 ale strasznie cieło z braku pamieci

po obniżeniu jednej opcji - object of detail o 2-3 stopnie dopiero dało sie grać

podobnie w Fallout'cie 3

wiecej nie grałem zmieniłem na x2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta czytam

tylko jak za poł roku albo za rok zechce zmienić monitor to 1 gb będzie jak znalazł

 

PS a tak generalnie to nie ma w co grac na kompie - wiekszość gier przechodzi sie w 6h - a popularne sieciowe strzelaniny czy rts'y spokojnie pociagnie 4850

Edytowane przez jackhammer0411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że 1Gb na HD4870 przydaje się dopiero w rozdzielczości minimum 1680x1050 a najbardziej pokazuje pazurki w 1920x1200. W mniejszych rozdzielczościach GTX260 jest lepszy a HD4870 1Gb dogania go po OC. generalnie wyższość 1GB ujawnia się im wyższa rozdzielczość, w niższych bez różnicy. (512mb vs 1GB)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, a mianowicie do nowego kompa ktora karta sie lepiej nada :)

 

hd4870 1gb czy gtx 260 ?

Max rozdzielczosc w moim monitorze moge tylko 1280x1024 a slyszalem, ze w niskich rozdzielczosciach ten radeon nie jest lepszy od gtx'a, dopiero przy wyzszych, a monitora nie planuje wymieniac, wiec nie wiem co wybrac :)

w twojej rozdzielczości to 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 4870 1gb narazie napewno wystraczy a za pół roku jak bedziesz chcial zmienic monitor to nie bedziesz musial sie martwic o grafike po co doradzac komus cos co jest dobre na 2 -3 miesiace ?? weź sobie ta mocniejsza grafike jak tylko masz fundusze jak nie masz na 4870 1gb to wez gtx 260 bo jak poszukasaz to znajdziesz go taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozdzielczości 1680*1050 nic mocniejszego niż 4850 nie potrzebujesz. Do 1920*1200 Już przydał by się 4870 i nieco więcej ramu, ale i dobry podkręcony 512 mb starczy.

Przy twojej 1280*1024 to spokojnie wystarczył by 4670 :D ale jak chcesz przepłacić to weź 4850 i nic mocniejszego, jak kupisz większy monitor zmienisz kartę tą sprzedając. Dopłacisz wtedy do zmiany mniej niż teraz.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z maxymili: do tej rozdzielczości spokojnie starczy radek hd4670 ewentualnie gf 9600gt.

 

A zaoszczędzone pieniądze możesz wpłacić do banku na lokatę teraz dają nawet 9%!!!! po 3 miesiącach będziesz bogatszy o jakieś 2-3 dychy :twisted2: <--- joke :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...