Skocz do zawartości
ath

Gra Roku 2008 Na Purepc [pc]

Gra roku na PurePC  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. tytuły:

    • gta 4
      88
    • call of duty: world at war
      11
    • world of warcraft: wrath of the lich king
      9
    • world of goo
      15
    • tomb raider underworld
      8
    • fallout 3
      36
    • stalker clear sky
      10
    • left 4 dead
      9
    • crysis warhead
      14
    • spore
      1
    • pro evolution soccer 2009
      2
    • prince of persia
      9
    • fifa 09
      2
    • need for speed undercover
      2
    • far cry 2
      5
    • mass effect
      15
    • dead space
      19
    • grid
      20
    • red alert 3
      3
    • inna (wpisz tutuł w poście)
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami jako że jest to mój pierwszy post :oops:

 

Co do Gry roku 2008 wygrywa dla mnie

GTA IV :razz: (mimo spapranej optymalizacji ta gra najbardziej zabrała mi czas w tym roku)

 

Niestety nie dane było mi grać w nowego CoD i Fallouta :sad:

 

A i do tej pory nie mogę znieść rozczarowania jakim był Far Cry 2 :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mialem okazji grac w tytuly podane w ankiecie oprocz mass efekt i crysis warhead.

Moj wybor jest jednoznaczny.....warhead.

Grafika troche niedopracowana (migotanie, gdy jest sie w planszach z panorama w tle i duzo zielenizny).

Po za tym lepsza plynnosc niz w pierwszej czesci.

Gra krotka, ale jak sie wejdzie to trudno wyjsc.

 

Rano do roboty a tu to samo opakowanie na sobie :D.

 

Gralem na kompie z sygny z tym, ze wtedy mialem gtx 260 oc.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo był zabugowany wiemy wszyscy. Patche to co poprawiły to poprawiły tak czy inaczej w żadnej innej grze 08' nie lał się w takich ilościach klimat jak tutaj. no.1 dla mnie

 

a z innej beczki- rozczarowanie roku: Far Cry 2, a tuż na nim Nowy alone in the dark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem inna choć dlatego że nie było wyboru żadna, nie ma się co oszukiwać w tym roku nie było żadnej ciekawej pozycji na pc, jak już coś wyszło dobrego to absolutnie niegrywalne ze względu na optymalizacje, w poprzednich latach nie miałem kłopoty z wyborem (Cod: MW) w tym roku najwięcej pograłem w 5 letniego battlefielda, producenci nastawili się na oprawę av, treść i grywalność gdzieś się ulotniła, wypuszczają zbugowane gry które nadają się do użytku po 4-5 patchach, coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem x360 a kompa zostawię do internetu i filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I, jak nie trudno było się domyślić, prowadzi GTA4. Wprawdzie do ideału brakuje miejscami sporo, ale i tak jest na plus, bo widać lekki postęp w porównaniu z 3/SA.

 

NFS miałby zapewne szanse, ale ileż można grać w to samo? Poza tym sterowanie klawiaturą to jakaś porażka w tej części. Kumpel mówił, że na padzie jest zdecydowanie lepiej, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

 

Co do reszty, to nie grałem, bo albo nie miałem dostępu/czasu albo ochoty.

Zadziwiające jest to, iż ani Crysis, ani FarCry, ani Dirt nie potrafiły zagrozić GTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oddalem glos na Fallout 3 - mial byc Oblivion with guns, a wyszedl bardzo fajny erpeg, udanie nawiazujacy do poprzednikow i trzymajacy klimat serii.

Pozwolę sie nie zgodzić :P. Fakt nie jest to taki krap jaki myślałem ze bedzie ale do gry roku w takim roku jej brakuje imo. Ofc każdy ma inne zdanie ;).

 

Zapomniałem o Stalkerze:CS... mocny klim zabijał błędy. Jak ktoś lubi być loonerem pozycja obowiązkowa i imo gdyby nie bugi (które mi tak nie dokuczały - 2 wyjścia do windy tylko ;]) to CS dla mnie byłby grą roku 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem poważny dylemat w wyborze pomiędzy Dead Space a Prince Of Persia. Ostatecznie głosuję na pierwszy tytuł - przerażający, trzymający w napięciu, pełen nowych pomysłów, sprawiający, że dwa razy zastanawiałem się czy dojdę cały do kibla w czasie nocnej rozgrywki :razz: . Nie żałuję ani minuty rozgrywki.

Książę absolutnie mnie zaskoczył w pozytywnym tego słowa znaczeniu - bajeczna, rewolucyjna grafika, kapitalny gameplay, wylewajacy się litrami z monitora miód, walki mistrzowsko zrealizowane. No i ta Elika.... :wink: . Minimalnie ustąpił DS tylko dlatego, że wzbudzone emocje były nieco mniejszego kalibru niż przy kontakcie z konkurentem.

 

Na trzecim miejscu GRID - tego oczekuję po arcadowej ścigałce. Niewiele brakuje do ideału, bawiłem się wyśmienicie.

 

Wyróżnienie wędruje pospołu do GTA 4 i Stalker:CS - za klimat i fabułę. Niestety do trójki się nie łapią ze względu na bugi i optymalizację. Szkoda.

 

Na koniec pozwolę sobie wytypować CHAŁĘ ROKU - bezapelacyjnie NFS Undercover. Tragedia w czystej postaci, marketingowy bubel, dobry dla 12-latka.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na miarę TES III Morrowind czy choćby Wiedźmina w roku pańskim 2008 ze świecą by szukać.

 

Ostatecznie wybrałbym - S.T.A.L.K.E.R. CS, mimo, że niedociągnięć od ch##a, gra zakrawa chwilami na dziełko prawdziwie wybitne. Ogromny potencjał, który niefortunnie ugrzązł na mieliźnie usterek i uproszczeń (szczególnie to rozpłaszczone zakończnie :blink:) . Ogólnie jednak gra 2008 :wink:

 

Poza tym podobało mi się Mass Effect, reszta to solidna rzemieślnicza robota :wink: .

 

Pozdrawiam świątecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na World of Goo, jako że jest to jedyna gra w tym roku która nie zawiodła mnie pod żadnym względem, a wręcz pozytywnie oczarowała. Nie mogę wprost uwierzyć jak dwie utalentowane osoby potrafiły, przesiadując dzień w dzień z laptopami w kawiarni, stworzyć coś tak wysokiej jakości. Za to wielki respect dla twórców.

 

A na czym się przejechałem w tym roku?

 

Fallout 3 zawiódł mnie na całej lini. Po niezłych kilku pierwszych godzinach gra okazała się być, dosłownie, tytułem niedokończonym. Nie wykorzystano w wystarczający sposób potencjału drzemiącego w tym IP. Pusty świat z małą ilością questów i beznadziejne, napisane chyba na kolanie zakończenie, skutecznie odepchnęło mnie od myślenia o tym tytule w kategorii gry roku. Wypada jeszcze wspomnieć o nawiązaniach do poprzednich części, a raczej o ich BRAKU (nie licząc drobnych wyjątków).

 

GTA4, w formie w jakiej Rockstar ośmielił się wypuścić go na rynek PC, nie ma w mojej opinii w ogóle racji bytu. Firma zamiast skupić się na wydaniu dopracowanej gry przed świętami, wolała ładować pieniądze w zabezpieczenia antypirackie.

 

Mass Effect - Bioware zaczyna chyba powoli zmierzać w wygodnym (z punktu widzenia developera) kierunku tworzenia tasiemców gier pseudo-RPG, w których możliwość wyboru drogi rozwoju fabuły jest coraz większym złudzeniem. O zgrozo ME2 i ME3 są już w drodze.

 

Grid - Codemasters przetarł sobie dobre pole do popisu nad przyszłymi tytułami wykorzystującymi innowacyjny system powtórek. Grid byłby świetny, gdyby tylko zawierał trochę więcej treści (auta, trasy). Cała nadzieja w sequelach.

 

Far Cry 2, czyli GTA1 w afryce. Za bardzo czuć schemat polegający na jeżdżeniu z A do B i z B do A.

 

Clear Sky - ruskie chyba muszą się jeszcze nauczyć, że wersja alpha to nie jest to za co chce płacić konsument.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oddałem głos na gta4, moze dlatego, ze obecnie gram i jestem pod wrazeniem.

 

Jedno jest dla mnie przynajmniej pewne: w 2008roku rynek gier na pieca mimo podsycanych od daaaawna plotkach o smierci miał sie bardzo dobrze, sporo gier które mnie wciągneło, wiekszośc bdb zoptymalizowanych (poza gta ;) żeby wspomnieć fallout'a 3, dead space`a, grid`a, pop`a było w co pograć (szczególnie na jesieni - jak zwykle) oby 2009 był jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki temat to polecam Game of the Year Award by gamespot:

http://www.gamespot.com/ps3/adventure/meta...lot;watchlink;1

 

Powyższy link to filmik przedstawiający wyniki.

EDIT

To jeszcze nie jest GOTY ale wyniki które gry są najlepsze w danym gatunku ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, sporo się czytało o "World of Goo" pochlebnych opinii i jeszcze Wasze do tego, więc muszę zassać demko i samemu sprawdzić co i jak. :wink: Ale cena 19.99 euro x 4 zł (79.96 zł) na Steamie (strasznie mnie leczy ten system) to trochę dużo :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna część powinna być "robiona" przez Infinity Ward, co przełoży się na dużo lepszą grywalność.

Chodzą słuchy o MW2 :)

 

Imho żadna gra w tym roku nie przyciągnęła Mnie na dłużej... niestety większość "hitów" było tak niedopracowanych że aż odechciewało się grać... Jedynie DeadSpace dawał radę - moja lista przedstawia się tak (kolejność przypadkowa):

DeadSpace, Modern Warfare, Witcher oraz "stare ale jare" hity do których wracam - Syberia 1/2 i Gothic 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, sporo się czytało o "World of Goo" pochlebnych opinii i jeszcze Wasze do tego, więc muszę zassać demko i samemu sprawdzić co i jak. :wink: Ale cena 19.99 euro x 4 zł (79.96 zł) na Steamie (strasznie mnie leczy ten system) to trochę dużo :unsure: .

Będzie dostępna w polskich sklepach za 19,99zł "w pierwszym kwartale 2009. roku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTA 4 trochę czekałem, ale wymagania i optymalizacja zrobiły swoje, więc nie mam zamiaru głosować na półprodukt. Reszta gier jakoś mnie nie przekonała - może i są fajne tytuły, ale to za mało.

4) Carpack do TDU (-1 za sztuczki marketingowe)

2) Motorm4x

1) DCS: Black Shark ^_^

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na World of Goo, jako że jest to jedyna gra w tym roku która nie zawiodła mnie pod żadnym względem, a wręcz pozytywnie oczarowała. Nie mogę wprost uwierzyć jak dwie utalentowane osoby potrafiły, przesiadując dzień w dzień z laptopami w kawiarni, stworzyć coś tak wysokiej jakości. Za to wielki respect dla twórców.

 

A na czym się przejechałem w tym roku?

 

Fallout 3 zawiódł mnie na całej lini. Po niezłych kilku pierwszych godzinach gra okazała się być, dosłownie, tytułem niedokończonym. Nie wykorzystano w wystarczający sposób potencjału drzemiącego w tym IP. Pusty świat z małą ilością questów i beznadziejne, napisane chyba na kolanie zakończenie, skutecznie odepchnęło mnie od myślenia o tym tytule w kategorii gry roku. Wypada jeszcze wspomnieć o nawiązaniach do poprzednich części, a raczej o ich BRAKU (nie licząc drobnych wyjątków).

 

GTA4, w formie w jakiej Rockstar ośmielił się wypuścić go na rynek PC, nie ma w mojej opinii w ogóle racji bytu. Firma zamiast skupić się na wydaniu dopracowanej gry przed świętami, wolała ładować pieniądze w zabezpieczenia antypirackie.

 

Mass Effect - Bioware zaczyna chyba powoli zmierzać w wygodnym (z punktu widzenia developera) kierunku tworzenia tasiemców gier pseudo-RPG, w których możliwość wyboru drogi rozwoju fabuły jest coraz większym złudzeniem. O zgrozo ME2 i ME3 są już w drodze.

 

Grid - Codemasters przetarł sobie dobre pole do popisu nad przyszłymi tytułami wykorzystującymi innowacyjny system powtórek. Grid byłby świetny, gdyby tylko zawierał trochę więcej treści (auta, trasy). Cała nadzieja w sequelach.

 

Far Cry 2, czyli GTA1 w afryce. Za bardzo czuć schemat polegający na jeżdżeniu z A do B i z B do A.

 

Clear Sky - ruskie chyba muszą się jeszcze nauczyć, że wersja alpha to nie jest to za co chce płacić konsument.

W sumie tez moglbym sie pod tym podpisac , ale jednak zaglosowalem na Mass Effecta bo o ile byly rozhypowany ponad miare to mimo wszystko byl to kawalek solidnej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dostępna w polskich sklepach za 19,99zł "w pierwszym kwartale 2009. roku".

Ach, dzięki Ci za info. Wyszukiwareczka poszła w ruch i wydawcą w Polsce będzie City Interactive, a cena faktycznie 19,99 zł.

 

W demko pograłem i powiem krótko, WYPAS gra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoj glos oddaje na l4d , nie spodziewalem sie po tym tytule niczego specjalengo od tempa strzelanka z zombiakami w roli glownej, jednak wciagnela mnie niesamowicie.

 

moj wybor wachal sie jeszcze pomiedzy stalkerem cs oraz dead space (ktore dla mnie pomimo liniowosci i po pewnym czasie wtornosci bylo czyms pikenym ;)). stalker odpadl za ilosc bugow, niestety takiej gry sie nie powinno wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Stalker CS, F3, GTA IV.

Niestety każda z nich powinna być dopracowana jeszcze kilka miesięcy.

-CS to chyba nie ma co pisać, bo tam jest więcej bugów od questów.

-F3 to zmarnowany potencjał legendy. Zbyt przypomina Obka i jak dla mnie za mało RPG w RPG. Te wielkie zielone shreki tez mi jakoś tam nie leżą. Miast jak na lekarstwo. No ogólnie myślę, że dało się to sporo lepiej zrealizować.

-GTA IV, chyba najlepsza do tej pory część. Brutalność, swojskie klimaty, spore miasto, ogólna miodność, jednak też nie obyło się bez minusów.

Sam mogę wytknąć mało miejsc rozrywki jak na tak wielkie miasto, znikoma ilość pojazdów latających, optymalizacja porta pod psem, no i wszechobecne bugi. No i misje wydają mi się być bez polotu.

 

No dobra, World of Goo też mnie wessało na dobrych kilka dni ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...