Skocz do zawartości
Martines82

Samsung T240hd

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu kupiłem Samsunga T240HD na Agito.pl i zauważyłem, że z monitorem jest coś nie tak, otóż mam problem z "szarpaniem" obrazu w poziomie, wygląda to tak jakby jakby ktoś ciął nożyczkami obraz, szczególnie jest to widoczne jak poruszam otwartym oknem na czarnym tle, dziwne bo w pionie to zjawisko nie występuje. To jest to tzw. smużenie czy z matrycą jest coś nie tak? Monitor był podłączony przez Dsub i DVI - bez różnicy (zmiana sterowników do LCD i grafiki, jak i przeinstalowanie DXa nic nie dało). Zresztą na PS2 też jakby obraz "nie nadążał" - konsola podłączone jest do LCD zwykłym kablem (dołączonym przez producenta) - może to dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest kwestia input-laga? Wiem ze T220HD (zaznaczam że wersja HD czyli z TV tak jak w Twoim przypadku) ma na tyle dużego laga że użytkownik pisal tu z tydzien co sie dzieje ze przesuwa myszke a kursor za chwile dopiero sie przesuwa.

 

Bo jak sądze sterowniki do grafiki masz wgrane i wlaczoną sprzętową akcelerację w windows? Na starym monitorze nie miales tego tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak synchronizacja w Windowsie?

Zrobiłem filmik telefonem, jakość jest fatalna, na szczęście można dostrzec to "szarpanie"

http://odsiebie.com/pokaz/1317159---c815.html

w XP nie ma synchronizacji i jest to to typowe rwanie ekranu, trzeba się przyzwyczaić

 

w grach można włączać wyłączać VSYNC

http://pl.youtube.com/watch?v=L0ZhDGTVm4M&...re=channel_page

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

w XP nie ma synchronizacji i jest to to typowe rwanie ekranu, trzeba się przyzwyczaić

Powiem Ci , ze wlasnie bawilem sie moim XP , przesuwam okna od Konnekta - mi nic nie rwie , przejscie jest plynne przy moim LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak sądze sterowniki do grafiki masz wgrane i wlaczoną sprzętową akcelerację w windows? Na starym monitorze nie miales tego tak?

Odinstalowałem stare stery, poprawiłem Driver Cleanerem i wgrałem najnowsze, przeinstalowałem DXa i wgrałem stery do LCD. Akcelerację mam włączoną, a na starym CRTku tego nie miałem. Zresztą napisałem wyżej, że na PS2 też mam ten problem (szczególnie widać to na God of War 2 - rwanie widać na całym ekranie). Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie odwrotnie, im szybciej przesuwam oknem tym większe "ząbki" (wtedy to są raczej raczej kły).

A na PS2 np. w God of War 2 to gdy szybko poruszam postacią to widzę to "rwanie" na całym ekranie, ale to możne wina ostro używanej konsoli, płyty lub złącza SCART (do LCD to raczej component by pasował).

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to zjawisko na starym kompie i na CRT LG f700b też mi tak rwie (wcześniej jakoś tego nie dostrzegałem), oczywiście po podłączeniu nowego LCD jest tak samo, czyli wszystko w normie. To chyba moja reakcja na duży rozmiar.... no i LCD (mój pierwszy) :)

 

W RivaTuner ustawiłem Vsync na Always On i jest zdecydowanie lepiej (w grach)... tam jest jeszcze taka opcja: Prerender limit - ustawiona jest na 3, co to daje i czy zmienić tą wartość?

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka masz karte graficzna?slabe zwyczajnie nie daja rady i to na nich bardzo czeste zjawisko....na nowych jest juz duzo lepiej - na viscie tego tak bardzo nie widze - na xp rwalo zdecydowanie bardziej

jednak nie na tyle mocne zjawisko zeby draznilo nawet w grach

mam acera p243w i 4850

na integrze intela(950) widac to duzo bardziej

pewnie input lag tez dodaje cos od siebie no ale moj monitor raczej za duzego nie ma - w cs raczej jestem w pierwszej trojce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie wiem o co wam chodzi z tym input lagiem na t240hd i t220hd. mam 220hd i żadnego laga nie mam ani w grach ani na filmach i nic się nie rwie monit był podłączony do ps2 później do ps3 i było dobrze

LAG to nie jest rwanie. A w filmie zauważyć laga to już trzeba być chyba na GOD mode ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...