Skocz do zawartości
szyman12

Jakie Programy/gry Zainstalować Na Komputerze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do Was taką prośbę. Postanowiłem oddać mój stary komputer (no może nie aż taki stary) dla osób, których niestać na kupno nowego (a nawet używanego) komputera. On i tak by poszedł na strych, a może właśnie komuś sprawi radość :-D

 

 

Postanowiłem, że zainstaluje takie programy/gry:

 

- OpenOffice

- Wikipedia na DVD

- 7zip,

- Foxit Reader,

- Winamp

- Gimp,

- The Sims 1,

- Worms 3D

- Colin Mcrae 2.0

- A to wszystko miałby kontrolować Windows XP Professional

 

I tu już limit mi się wyczerpał :blink: I już opowiem co i jak. Dzieciaki mają po 12 (chłopak) i 14 lat (dziewczyna). Nie wiem czym się interesują itp. Na razie nie będą mieli internetu, być może w maju. Prosiłbym o pomoc w znalezieniu jakiś gier dla niej/niego oraz jakiś programów (tylko nie proponujcie jakiś programów do nauki języków, bo tego po czasopisamch komputerowych mam sporo)

 

A oto parametry tego "super złoma" :lol2: :

 

procesor - Celeron 900 MHz

kr. graficzna - Nvidia GeForce FX 5200 128 MB

dysk twardy - 40 GB

pamięć - 768 MB

dodatkowe urz. - joystick (i tutaj także prosiłbym o gry na te urządzenie)

 

 

 

Bardzo prosiłbym o pomoc

Pozdrawiam

 

P.S. Prosiłbym także, aby proponowany program/gra nie zajmowało więcej niż 1 GB miejsca na dysku twardym.

Edytowane przez szyman12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Adobe Reader - Foxit Reader. Robi to samo, ale pincet razy szybciej i jest darmowy.

Zapomniałeś o Winampie (lub czymś podobnym) i jakimś odtwarzaczu filmów (WMP nie jest odtwarzaczem, tylko zamulaczem filmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media player classic, Winamp 2.9 (piátka wymaga za duzo , dajac niewiele IMO), Firefox :), Avira, gg/tlen/skype, Sidebar z newsami, jakis WYSIWYG, cos do muzyki, OO Defrag w tle raz w tygodniu.

 

Niech odkrywa programy na kompie. Moze zalapie bakcyla na grafike/muzyke/webdesign.

 

Naucz, aby wszystkie programy byly instalowane go specyficznego katalogu, podobnie jak gry. Zrob partycje na odpowiedni stuff :) Zrob image ghostem z tymi wszystkimi programami.

 

Ostatecznie, odpowiedz na PM-ke ktora Ci wyslalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Adobe Reader - Foxit Reader. Robi to samo, ale pincet razy szybciej i jest darmowy.

Zapomniałeś o Winampie (lub czymś podobnym) i jakimś odtwarzaczu filmów (WMP nie jest odtwarzaczem, tylko zamulaczem filmów).

Adobe Acrobat Reader jest darmowy ;) Foxit jest szybszy fakt, ale spotkalem juz nie raz pdf-y, z ktorych wyswietleniam mial problemy (a w firmie przerabiamy ich niemalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media player classic, Winamp 2.9 (piátka wymaga za duzo , dajac niewiele IMO), Firefox :), Avira, gg/tlen/skype, Sidebar z newsami, jakis WYSIWYG, cos do muzyki, OO Defrag w tle raz w tygodniu

Internet będą mieli *może* w maju, a tu Firefox, GG i newsy na sidebarze. Dżizes Krajst.

 

ridczak - Adobe Acrobat Reader jest przede wszystkim potwornie powolny, a z wersji na wersję ta cecha narasta, więc kwestia płatności/bezpłatności odpada jako drugorzędna. Nie spotkałem się jeszcze z niepoprawnym wyświetlaniem w Foxit Readerze, ale dzięki za informację. Być może coś przeoczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak napisał jonas internet może będą mieli w maju, ale to też zależy bo jakby co to byłby to internet z gminy (WiFi), a gmina stosuje bardzo słabe anteny (co nawet sami się przyznali), więc narazie programów typu GG, Firefox lub programy głównie bazujące na internecie (np. antivirusy) są zbędne.

 

Do listy dodaje Winampa, co do programów odtwarzających filmy, to widziałem u nich odtwarzacz DVD, więc raczej nie ma potrzeby instalacji tego typu programów (na wypadek co zainstaluje im kodeki, a WMP 11 spełni rolę odtwarzaca filmów /jakby co/)

 

Druga sprawa wspomniane programy przez djsilence programy: OO Defrag i Norton Ghost. Wydaje mi się, że zrobienie image ghostem nie ma sensu. Dlaczego? Bo w przypadku jakiś problemów najprostszą metodą będzie format + instalacja od nowa. A prawdopodobnie jakby były jakieś problemy to nie zawołają informatyka, tylko sąsiada czy też inną osobę, która nie musi się super hiper znać na komputerach. To tyle odnośnie Ghosta. Teraz OO Defrag - czy on bardzo obciąża komputer jak działa w tle (nie chodzi mi jak defragmentuje dysk)?

 

A teraz chyba najważniejsza sprawa dla dzieciaków, czyli gry :wink:. Podaliście tytuły - wielkie dzięki :rolleyes:. Problem polega na tym, że jest jeszcze dziewczyna (14 letnia) i ja nie wiem jakie ma upodobania. A jak nie będą jej pasowały gry sportowe i strzelnianki? Zainstaluje jej Simsy, ale kiedyś pewnie się znudzą, a nie mogę zainstalować dziewczynie 14 letniej gier typu, ubierz lalkę Barbie, pojeździj kucykiem itp. Dlatego prosiłbym o pomoc w znalezieniu dla niej jakiś gier + może jakieś gry na joysicka ( może jakieś samoloty?).

 

 

A w ogóle to dzięki za pomoc w tej sprawie :wink:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szyman12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost tworzy plytke startowa (dziala jak dyskietka startowa) w ktorej musisz jedynie podac sciezke do image-a na DVD lub gdzies na dysku. Latwiejsze i szybsze od reinstalki, a interfejs wyglada jak vista. OO nie musi byc ON caly czas. Ustawic mozesz na konkretny dzien co dwa tygodnie i tez bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry to juz moga sobie chyba sami poinstalowac...

 

Ja bym zrrezygnowal z sidebara z newsami - po co to? Omawiany komputer rakieta nie jest, wiec takie zamulacze tylko beda przeszkadzac (szczegolnie, ze, jak slyszymy, net za wybitny nie bedzie).

 

Zamiast śmieci i masy kodeków

Ktos tu polecal smieci i mase kodekow? Nie zauwazylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry to juz moga sobie chyba sami poinstalowac...

Niekoniecznie Costi. Wielokrotnie spotykalem sie z sytuacja gdzie gry byly zainstalowane luzno na dysku, nie w osobnym folderze dla kazdej gry i tak C:/masa.syfuExe.i.innych.dll-i

 

Trzeba nauczyc.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu autora zastanowił bym się jednak nad antyvirusem ,internet będzie lub nie będzie ,ale jak któryś dzieciak przyniesie syfka na płytce,dyskietce :blink: ,a gdy internet wkońcu ruszy pierwszą rzeczą jakie zrobią te dzieciaki raczej nie będzie instalacja zabezpieczeń. Więc jakiś lekki dobrze skonfigurowany antivirus bym zainstalował.

 

Druga kwestia raczej oczywista ,ale wspomnieć nie zaszkodzi to aktualizacje do samego XP. Wydaje mi się że warto pomyśleć nad zabezpieczeniami ,gdyż jak już było powiedziane w razie usterki najprawdopodobniej będzie format a format = usunięcie proponowanych w tym temacie programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry to juz moga sobie chyba sami poinstalowac...

Jeżeli chodzi Ci o samą instalację to mogą, a jeżeli o zdobycie gry (np. ściągnięcie z internetu) to już raczej nie ...

 

Wielokrotnie spotykalem sie z sytuacja gdzie gry byly zainstalowane luzno na dysku, nie w osobnym folderze dla kazdej gry i tak C:/masa.syfuExe.i.innych.dll-i

O ile wiem to standartowo gry, programy itp. są instalowane w katalogu Program Files na dysku C:/

 

Na miejscu autora zastanowił bym się jednak nad antyvirusem

OK, tylko problem jest taki, że każdy antiwirus będzie zawracał tylną część ciała komunikatami o tym, że trzeba zaktualizować go, więc nie wiem.

 

Cały czas się jeszcze zastanawiam nad grami .... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za bardzo kręcisz nosem Szyman. Nie chcesz porządku na dysku, osobnych partycji, antywira... Nie chcesz aby ściągali gry z netu, a na oryginały, które zaoferowałem za free kręcisz nosem mówiąc że już za późno. Wolisz, aby do każdej bolączki wołali cie bo format trzeba zrobić, albo ze informatyk sobie nie poradzi z ghostem mimo iz umie instalke przeklikać... Wiesz, że dla dziewuchy nic lepszego na tego kompa nie znajdziesz jak simy i mahjong-a, a i tak dalej drążysz temat...

 

Spiłowałeś chociaż ten zacinający się przycisk power ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za bardzo kręcisz nosem Szyman

No trochę kręcę :lol2:

 

Nie chcesz porządku na dysku, osobnych partycji, antywira...

Ależ chce porządek na dysku. Tylko o ile OO Defrag zainstaluje, o tyle antivira już chyba nie? Powody? Już podawałem. Odnośnie oddzielnych partycji to mogą być.

 

Nie chcesz aby ściągali gry z netu, a na oryginały, które zaoferowałem za free kręcisz nosem mówiąc że już za późno

Tak jak napisałem do Ciebie w niedzielę punkt 15.00 wsiadam w samochód i jadę z komputerem jak i resztą urządzeń do nich. Gdybyś mi wysłał w piątek prawdopodobnie znając pocztę polską gry byłyby w środę lub też w późniejszym terminie. Nie dlatego, że nie chcę twoich gier tylko poprostu gdybyś wysłał w piątek to przyszłyby później (chyba, że wysłałbyś przesyłkę UPSem lub czymś podobnym, ale wtedy strasznie zabuliłbym za przesyłkę)

 

Wolisz, aby do każdej bolączki wołali cie bo format trzeba zrobić, albo ze informatyk sobie nie poradzi z ghostem mimo iz umie instalke przeklikać...

Po pierwsze ja nie powiedziałem, że informatyk nie poradzi sobie (w sumie zależy też jaki informatyk), tylko chodzi mi o kogoś, kto nie musi być informatykiem, a zna się troszeczkę na komputerach. Tak jak mówiłem najprostszą metodą jest format i reinstalacja, ale skoro mówisz, że interfejs ma tak jak Vista to czemu tego nie zrobić ...

 

Wiesz, że dla dziewuchy nic lepszego na tego kompa nie znajdziesz jak simy i mahjong-a, a i tak dalej drążysz temat...

Ciekawe, że w czasach, gdy w Polsce nie było ADSLa, a w innych krajach ADSL był w stopniu średnim rozwinięty, producenci tylko myśleli o grach dla płci "brzydkiej", a dla płci "pięknej" dali tylko simsy. Ale dobra już niebędę rozwijał wątku pod tym względem.

Edytowane przez szyman12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odpowiednie ustawienie systemu - WWDC, XP Antispy, TweakUI, przeniesienie dokumentów na inną partycję niż systemowa!

2. Szybkość - wyłączyć wodotryski i zbędne śmieci (style XP, dźwięki, animacje, zbędne usługi).

3. Bezpieczeństwo. Antywirus z najnowszymi bazami i wyłączoną aktualizacją. Aktualizować można ręcznie przez pliki przyniesione na penie.

4. Wyrobienie odpowiednich nawyków użytkownikom:

- Nie powinno się zapisywać plików na pulpicie, bo pulpit jest na skróty i małe dokumenty - zdarza mi się znaleźć mp3 i filmy wrzucone na pulpit. A potem brakuje miejsca na dysku C i nie wiadomo dlaczego..

- Gry instalujemy na partycji D\E\itd w katalogu Gry. Tak jest lepiej.

- Każdy użytkownik ma swój katalog na swoje dokumenty i prace.

- W razie konfliktów co do tapety itp, można oddzielne profile w Windows zrobić.

 

Programy:

Open Office

Foxit Reader (Adobe to tragedia!)

Mozilla Firefox (czasami zdarzają się pliki htm jako dokumentacja lub e-booki)

Subedit Player

kodeki (ffdshow, RealAlternative, QuickTimeAlternative)

AIMP2 (zamiast Winampa)

IrfanView

 

Jeśli chodzi o gry, to proponuję emulator Pegasusa + romy z grami. Jest ich wiele i nawet 14-letnia dziewczynka coś wybierze. Chociażby Tank 1990, Contra czy Tetris. Poza tym Theme Hospital itp ekonomiczne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dziękuje Wam wszystkim za pomoc. Komputer już został spakowany i gotowy do akcji :razz: Zrobiłem m.in. tak jak ULLISSES . Dodatkowo poszukałem na różnych forach gier na ten komputer i znalazłem. Jeszcze raz wielkie dzięki :) Dzieciaki pewnie się ucieszą, a to jest najważniejsze :mrgreen:

Edytowane przez szyman12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...