Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle ze satou napisal ze zalosne jest to ze EA robi Shifta na wzor GRID... to jest zaslone, ze nie potrafia samemu zrobic dobrej gry i musza wzorowac sie na innych...

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze satou napisal ze zalosne jest to ze EA robi Shifta na wzor GRID... to jest zaslone, ze nie potrafia samemu zrobic dobrej gry i musza wzorowac sie na innych...

Otóż to! Podpatrzyli, ze taki GIRD nieźle sobie poczynał wśród graczy to i oni postanowili pójść tą drogą. Nie mówię, że to zły wybór, ale wydaje mi się, iż seria NFS to raczej inna droga gier wyścigowych w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. W końcu to przecież od początku były wyścigi arcadowe najdroższymi furami.

Goście z EA zaczęli skakać z kwiatka na kwiatek. Ewidentnie widać, że chcą podtrzymać serię tylko niewiedzą totalnie jak i pakują się w dziwne klimaty.

 

A swoją drogą to doskonale pamiętam czasy, chyba lata 1998-99, kiedy to wraz z kolegą zagrywaliśmy się w NFS 3 HP na 1 kompie, przy podzielonym ekranie. A wszystko to na Voodoo Banshee (Voodoo 2). To dopiero była zabawa! Później już tylko NFS U2 zagwarantował mi równie niezłą grywalność.

Ciągle też liczę, że doczekam się w końcu powrotu tzw. NFS-pedii (czy jakoś tak). W pierwszych częściach takowa była. Niezłe info na temat bryk, fajne zdjęcia, porównania parametrów samochodów, no i oczywiście filmiki. Szkoda, że po 3 czy 4 części już tego pomysłu nie ciągnęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic złego w wzorowaniu się na dobrej grze (zresztą mi się GRID nie podobał, takie arcade udające symulacje ale co kto lubi...)

 

Fakt EA ostatnio daje ciała z serią NFS no ale może tym razem się uda hehe, nie ma co się kłócić, trzeba poczekać na demo (ale w sumie EA robi gry do mas więc na jakąś super symulacje nie ma co liczyć :P).

 

W moim przypadku jest tak jak już ludzie pisali, pojeździło by się super brykami po malowniczych trasach z fajnym modelem jazdy.

 

A co do screena, wreszcie powróci widok z wnętrza, jeee ;)

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem pewnie nic nowego, ale zrzynać to powinni ze swojego Porsche2000.

 

A co do nowej ekipy..i co z tego pytam? Jak zarząd, wizjonerzy i marketingowcy są mózgiem, ta ekipa wklepie kod jakiego sobie tamci zażyczą i tyle. Skąd oni tych doradców czy kogoś biorą, kto mówi im...ej zróbmy kolejne ciach!iane ciach!o bo nie ma sensu wydawać dobrego tytułu... :/ Chociaż tyle że widok z wew. się zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Właśnie w tym problem, że nie szklana kula, a doświadczenie nas tego nauczyło. Ja to podejście rozumiem i też do gry jestem nastawiony sceptycznie. Moim zdaniem znów z marketingowo-finansowego tyłka EA wyjdzie nudny, niestrawny shi(f)t. I nie obchodzi mnie w tym momencie zdrowe podejście jakie powinno się mieć do każdej nowej gry. Seria nfs jest wielka i mając 5 lat jak grałem w NFS 1se miałem banana na twarzy non-stop i tak wciąż mogłoby i powinno być, a od 2003 roku (kiedy wyszedł ostatni fajny nfs: underground) co listopad mam jeden wielki zawód i nie mam zamiaru nagle teraz oczekiwać nic dobrego, bo potem znów zainstaluje, pogram pare minut wywale i będę klnął. A Ty fire zamiast się burzyć, powinieneś zrozumieć to podejście, bo jest ono jaknajbardziej normalne i nie wiem czego się czepiasz. Poza tym seria nfs miała się skończyć. To że, ea nie zdobyło się na ten krok moim zdaniem znaczy, że wciąż profity zdobywane dzięki amerykańskim 12-latkom są dla nich najważniejsze.

 

I jaki EOT jeśli to o czym mówimy jest esencją tego topiku?

Sysak , ja sie nie burze ;d bo jesli chodzi o wyscigi to ja dzien w dzien mecze pecetowe simy jak rF , GTL , GTR czy Race i jestem na Simracingu. Oceniam to na chlodno. Wiekszosc osob pisalo o Carbonie , ze to totalny gniot , gowno , zwykly szajs. Kupilem po gigantycznych obnizkach i przeszedlem. Owszem , wzgledem MW jest bardzo krotki (w MW gralem ponad miesiac , gdy Carbna skonczylem w 9h) , ale podobal mi sie. Ludzie jezdza po Crysisie , moj total time w obu czesciach to lacznie 120h. Tez mi sie podoba. Gry jeszcze nie ma , skad wiesz ze nie bedzie tam rewolucji. TOCA tez rewolucyjna nie byla , w sumie miala podobna klase aut co GRID i mozna pisac , ze to GRID tez jest zerznieciem z niej , a mimo tego ten GRID jednak cos pokazal. Jesli gra m sie nie podoba - nie kupie jej , ale jej jeszcze nie ma. Lamenty , zale juz dzis? Po co? Dla mnie normalnym podejsciem jest zaczekanie do fulla bo czesto dema nie pokazuja calosci. Tak wlasnie nacialem sie przy ocenianiu Crysisa - przeszedlem demo i uwazalem , ze to istny gniot , gdy fulla konczylem juz kilkukrotnie , total time Crysisa to okolo 80h , a to FPP.

 

Dobrze Orgiusz napisal - wiekszosc gier to zzynki , ale co zlego jest w nasladowaniu najlepszych? Moze od siebie sami tez cos dadza. Przypomina mi to placz fanow Fallouta przy okazji 3 czesci , tylko ze opinie ortodoksow..no coz..sa jakie sa , a nie znaczy to , ze gra jest od razu denna.

 

Pamietam psioczenia na Undercovera , nagle wsrod znajomych slysze - no nie jest zle , fajnie sie gra o ile komp ciagnie.

 

Moze cos w tym jest?

 

A co do EOTA - tego watku , wiem o czym jest temat , ale nie mam zamiaru kolejny raz rozpisywac sie nad tym , ze mamy 2009 , mamy inne czasy , inna mentalnosc , innych graczy niz przy Porsze 2000. Niektore gry sa legendami i koniec. W ogole chyba najlepiej w ogole zrezygnowac z postepu , jakichs prob i wywalic tez GIU z windowsa...bo ortodoksom i to sie nie podoba :>

 

Tyle ze satou napisal ze zalosne jest to ze EA robi Shifta na wzor GRID... to jest zaslone, ze nie potrafia samemu zrobic dobrej gry i musza wzorowac sie na innych...

Rownie dobrze mozesz powiedziec , ze Dirt to zzynka z CMR , zas GRID z TOCI , tylko z innymi autami.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jeszcze nie ma , skad wiesz ze nie bedzie tam rewolucji.

Bo gry od EA robione są szybko i niedbale.

Zobacz ile trzeba czekać np. na Starcraft 2 lub Diablo 3. Jestem pewien że będą to dobre tytuły.

A jak EA wydaje co pół roku nowego NFS, to nie ma sie co dziwić że wychodzi crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gry od EA robione są szybko i niedbale.

Zobacz ile trzeba czekać np. na Starcraft 2 lub Diablo 3. Jestem pewien że będą to dobre tytuły.

A jak EA wydaje co pół roku nowego NFS, to nie ma sie co dziwić że wychodzi crap.

Te dwie gry ktore wymieniles sa o wiele bardziej rozbudowane niz nfs, nie chodzi tu o czas i juz nie mow ze co pol roku, ale co rok, a roznica miedzy 6 a 12 miesiecy jest raczej duza, chodzi o to ze kolejne nfsy sa zalosne bo 'pomysly' na nie sa do [gluteus maximus], teraz pomysl maja inny niz przez ostatnie 6 lat, wiec moze im sie uda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardziej rozbudowana bo poświąca sie jej więcej czasu i uwagi. Co stoi na przeszkodzie by bardziej rozbudować NFS? Pewnie marketing i pieniądze.

Ja bym powiedział że pomysł jest dobry, gorzej z wykonaniem.

Polityka jest prosta: rozreklamować grę żeby dzieciaki sie napaliły, sprzedać jak najwięcej egzemplarzy i przerwać pracę aby nie "ładować" więcej pieniędzy w projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze mozesz powiedziec , ze Dirt to zzynka z CMR , zas GRID z TOCI , tylko z innymi autami.

 

Jak moze byc Dirt zzynka z CMR, skoro Dirt to CMR, to samo GRID z TOCA, skoro GRID to jest TOCA? Wytlumaczysz mi to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pokaz mi , w ktorym CMR miales BUGGY i auta ciezarowe. Pokaz mi , w ktorej TOCE miales auta klasy FIA GT. Rozumiesz do czego "pije" Do tego o czym pisal Orgiusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Chciałbym zostawić ten trzy kropek ale OT nie chce robić. Myślałem ze to GRID 2 na tym skrinie. Nie stać EA na wymyślenie nowej marki, będą z małolatów nadal doić kase bo kupią wszystko co jest podpisane need for speed. Odziwo nie skreślam tego tytułu (:lol:) mimo ze ostatnie NFSy to maxymalny krap był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , że fizyka nie będzie taka jak w GTR(podskakujący klocek) :lol2: , bo będzie klapa przynajmniej dla mnie.

Jaka fizyka po ostatnim nfsie to już wogóle żadnej fizyki nie będzie ja podziękował wogóle nawet za kilka następnych części.

Chciałbym to odszczekać kiedyś ale na cuda nie liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Chciałbym zostawić ten trzy kropek ale OT nie chce robić. Myślałem ze to GRID 2 na tym skrinie. Nie stać EA na wymyślenie nowej marki, będą z małolatów nadal doić kase bo kupią wszystko co jest podpisane need for speed. Odziwo nie skreślam tego tytułu (:lol:) mimo ze ostatnie NFSy to maxymalny krap był.

Podpisuje się ręką, nogą, głową i Bóg wie czym jeszcze pod każdym słowem tej wypowiedzi.

 

Aż chce się powiedzieć: "Electronic Arts, ekipo NFS'a - nie idźcie tą drogą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że nie szklana kula, a doświadczenie nas tego nauczyło. Ja to podejście rozumiem i też do gry jestem nastawiony sceptycznie. Moim zdaniem znów z marketingowo-finansowego tyłka EA wyjdzie nudny, niestrawny shi(f)t. I nie obchodzi mnie w tym momencie zdrowe podejście jakie powinno się mieć do każdej nowej gry. Seria nfs jest wielka i mając 5 lat jak grałem w NFS 1se miałem banana na twarzy non-stop i tak wciąż mogłoby i powinno być, a od 2003 roku (kiedy wyszedł ostatni fajny nfs: underground) co listopad mam jeden wielki zawód i nie mam zamiaru nagle teraz oczekiwać nic dobrego, bo potem znów zainstaluje, pogram pare minut wywale i będę klnął. A Ty fire zamiast się burzyć, powinieneś zrozumieć to podejście, bo jest ono jaknajbardziej normalne i nie wiem czego się czepiasz. Poza tym seria nfs miała się skończyć. To że, ea nie zdobyło się na ten krok moim zdaniem znaczy, że wciąż profity zdobywane dzięki amerykańskim 12-latkom są dla nich najważniejsze.

 

I jaki EOT jeśli to o czym mówimy jest esencją tego topiku?

Można powiedzieć, że wyjołeś mi to z ust z tą tylko różnicą, że ja daje każdej części troche więcej czasu niż kilka minut, ale i tak uważam że od Underground to ta seria sie stacza, no MW byl jeszcze niezly.

 

 

Jak moze byc Dirt zzynka z CMR, skoro Dirt to CMR, to samo GRID z TOCA, skoro GRID to jest TOCA? Wytlumaczysz mi to?

Pokaz mi , w ktorym CMR miales BUGGY i auta ciezarowe. Pokaz mi , w ktorej TOCE miales auta klasy FIA GT. Rozumiesz do czego "pije" Do tego o czym pisal Orgiusz.

No jak by to nie patrzył, to reaktiv ma racje, jak nie wierzysz to użyj mocy(google).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od tej zapowiedzi. Tak, wiem ze patrzac przez pryzmat zapowiedzi poprzednich czesci nfs (za kazdym razem mialo byc tak pieknie) ta edycje tez powinnismy z gory przekreslic ale moze jednak EA sie otrzasnela i naprawde chca zrobic cos na przyzwoitym poziomie. Juz swiadczyc o tym powinien fakt ze zatrudnili kierowce wyscigowego i programiste ktory pracowal przy GTR. Po co mieli by to robic skoro taniej i wygodniej dla nich byloby wcisnac namiastke fizyki arcade z poprzednich czesci. Z drugiej strony mozna powiedziec ze moze chca przyciagnac wiecej klientow podajac taka informacje (o wspolpracy z ekipa od gtr) ale jakie to ma znaczenie dla malolatow ktorzy nawet nie spojrzeli na gtr'a czy gtl "bo sa za trudne". Nie sadze zeby tak bylo wiec naprawde moze z tej wspolpracy wyjsc cos ciekawego. Oczywiscie EA zrobi co bedzie chciala a goscie od gtr'a niczego im nie narzuca ale jesli EA zmadrzala to beda chcieli zrobic cos dobrego. A wywody na podstawie jednego "ciasnego" screena ze gra podobna do GRIDa sa smieszne. Gdzie tu podobienstwo? To ze sa samochody? :lol: Wiem, powiecie ze nie widac fur czysto stockowych tylko wyscigowe maszyny z grafika sponsorow na karoserii :) Nawet jesli wzoruja sie na GRIDzie i odeszli od stare NFSowej koncepcji gry to co z tego. Jesli fizyka bedzie przyjemna to ja bede na wielkie TAK. Grid byl swietny, fizyka tez bardzo sympatyczna, pomijac tylko kwestie przyspieszenia gdzie samochody startowaly jak wystrzelone z katapulty. Bardzo fajnie ze wprowadzili w koncu kamere ze wewnatrz, chociaz pamietam ze w zapowiedziach most wanted tez mowili o powrocie do korzeni serii i widoku z wew, a ostatecznie osrali widok z kokpitu. Ja tam jestem dobrej mysli, moze EA wreszcie sie nawrocila i ma zamiar zrobic dobra scigalke z fajna arcadeowa fizyka.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co tu gdybać bez sensu. Jeśli przekreślacie gierę na starcie, nie zamierzacie się nią interesować bo tylko małolaty ją kupują, to po jakiego grzyba zaglądacie w ten temat i wróżycie z kart??

Tyle ot

Ja tam czekam. Będzie dobra, to się kupi i się pogra. Będzie do kitu to się nie kupi i się grać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co tu gdybać bez sensu. Jeśli przekreślacie gierę na starcie, nie zamierzacie się nią interesować bo tylko małolaty ją kupują, to po jakiego grzyba zaglądacie w ten temat i wróżycie z kart??

Bo wielu osobom żal d.pę ściska jak widzą, co EA robi z tą serią... i te ich obiecanki jak co roku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bo wielu osobom żal d.pę ściska jak widzą, co EA robi z tą serią... i te ich obiecanki jak co roku :/

I te osoby na pewno sa pierwsze w kolejce po zakup gry , nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te osoby na pewno sa pierwsze w kolejce po zakup gry , nie?

czyli powinny zamknąć mordę? Nie, właśnie na tym polega siła krytyki, że jeżeli ktoś co roku robi cie w ch*** to masz prawo napisać co leży ci na sercu choćby po to by uniknąć sytuacji by właśnie przysłowiowy 12-latek po wejściu do tematu taki jak ten oprócz postów w stylu "będzie kozak" albo "zapowiada się ciekawie" przeczytał również, że wyjdzie kupa jak zawsze.

 

Dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...