Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Faktem jest, ze czasami mozna skonczyc wyscig jak inne auto sie tylko otrze, ale szczerze mowiac to dziala w dwie strony tzn. gdy mam czasami problem z uczciwym wygraniem wyscigu blokuje przeciwnika, albo go spycham z trasy :rolleyes:

 

Co do grywalnosci u mnie spoko, zadnych lagow. Gram na Cordless RumblePad II z wibracja. Mozna tez potestowac z gotowymi profilamy na pady logitecha LINK

q...de, miało być "bez kierownicy, a nie "na kierownicy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej zabawie w plikach nfsa udalo mi sie CHYBA uaktywnic ukryte funkcje gry. Uaktywnilem (no przynajmniej w pliku konfiguracyjnym) opcje: "Aero Overheating Scale", "Tyre Blown Enabled", "Engine Blown Enabled", "Tyre Detached Enabled" :) I jesli to nie jakis dziwny zbieg okolicznosci to dziala to. Przejechalem kilka eventow po tym dlubaniu w plikach i w jednym wyscigu wyjezdzajac z pobocza uderzylem w kolo (tak to wygladalo) przeciwnika, troche go zarzucilo i pojawil sie za nim ogon iskier (wychodzacy z kola) i za chwile samochod przestal jechac :D zwolnil i stanal w miejscu. Nie wiem czy pozbawilem go opony czy cos w tym stylu. Graficznie kolo wygladalo ok ale byc moze tylko dla tego ze programisci tego nie skonczyli na czas i po prostu wylaczyli w opcjach. Wieczorem wrzuce tu potrzebne pliki to kto bedzie chcial to sobie sam sprawdzi, musze tylko dojsc z tym do ladu. Zwiekszylem tez gripa i [gluteus maximus] juz tak nie ucieka na boki przy pierwszym lepszym zakrecie.

 

aha i jeszcze jedno, AI w plikach sprawia wrazenie bardzo zawansowanej ale w grze jest zupelnie cos innego :D Kazdy kierowca AI ma swoje indywidualne cechy, jest tego naprawde sporo, szkoda tylko ze nie przeklada sie to na to co dzieje sie na torze podczas wyscigu. Ale wyglada na to ze wszystko da sie w tych plikach doszlifowac. Przyklad jednego drivera AI (to tylko kawalek calego AI pomijajac nawet reszte kierowcow):

 

<data class="DriverIntelligence" id="0x8916450">
                   <prop name="Name" data="Mr Average" />
                   <prop name="Reactions" data="0.7" />
                   <prop name="Intelligence" data="0.6" />
                   <prop name="Race Ability" data="0.7" />
                   <prop name="Qualify Ability" data="0.5" />
                   <prop name="Passing Ability" data="0.7" />
                   <prop name="Stamina" data="0.8" />
                   <prop name="Defending" data="0.3" />
                   <prop name="Risk Taking" data="0.7" />
                   <prop name="Aggression" data="0.5" />
                   <prop name="Adrenalin" data="0.7" />
                   <prop name="Pressure" data="0.8" />
                   <prop name="Concentration" data="0.7" />
                   <prop name="Randomness" data="0.7" />
                   <prop name="Mistakes" data="0.5" />
                   <prop name="Grudges" data="0.3" />
                   <prop name="Antagonist" data="0.0" />
                   <prop name="Mass Modifier" data="0" />
                   <prop name="Front Grip Modifier" data="1" />
                   <prop name="Rear Grip Modifier" data="1" />
                   <prop name="Performance Index" data="0.45" />
               </data>

 

Jak widac po cechach (i po samym nicku) przecietniak z niego ;)

 

ps2. zapomnialem dodac ze mozna nawet sobie skonfigurowac w pliku "zakres" ruchu glowy w przypadku kamery z kokpitu. Nie wydaje mi sie zeby dalo sie uzyskac efektu na wzor gtr2 czy gtl ale moze przynajmniej glowa nie bedzie latala po wnetrzu jak zyd po pustym sklepie (przepraszam za porownanie)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat w U2 tego nie było, to była idealna gra. Ustawiłeś na easy i jechałeś bez większych błedów to miałeś na koniec kilkanaście sekund przewagi.

Ani raz mi się nie zdarzyło zeby ktoś się do mnie zaczął zbliżać, a to była ścigałka w którą grałem najwięcej godzin i lat, chyba z 10 razy karierę przeszedłem.

Catch-up można sobie było włączyć w wolnych wyścigach.

 

W MW niestety catch-up był włączony na stałe w trybie kariery, to była zdecydowanie największa wada tej gry, bo gdzies koło 5 miejsca na blackliście odechciało mi się grać, także z powodu chorych pościgów.

Na easy to można jechać trzymając tylko strzałkę w górę, samochód obijając się od ścian będzie skręcał a wygrana i tak w kieszeni, więc to nie o to chodzi, a na wyższych poziomach catch up był już widoczny. Dla mnie najlepszy nfs (z kategorii "tjunink") to pierwszy Underground.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, a mógłbyś zarzucić gotowym pliczkiem z tymi zmianami? Najlepiej 2 wersje, tj. jedną tylko ze zwiększonym 'gripem' i drugą + 'ukryte' opcje. Będę z góry wdzięczny : ) Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na easy to można jechać trzymając tylko strzałkę w górę, samochód obijając się od ścian będzie skręcał a wygrana i tak w kieszeni, więc to nie o to chodzi, a na wyższych poziomach catch up był już widoczny. Dla mnie najlepszy nfs (z kategorii "tjunink") to pierwszy Underground.

Grałem też na hard, i tym bardziej catch-up nie widziałem bo niemożliwe było uzyskanie tak dużej przewagi, często nawet nie mogłem na prowadzenie wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Grałem też na hard, i tym bardziej catch-up nie widziałem bo niemożliwe było uzyskanie tak dużej przewagi, często nawet nie mogłem na prowadzenie wyjść.

A dla mnie to jest zagadka, czasem idzie na hardzie wygrać wyścig już na 1 lapie ( i to na klawie) a czasem mają chyba auta z innej klasy :lol: Mam też wrażenie, że nasze sukcesy są związane z jazdą po tej zje** linii która nie zawsze jest best linem za to nabija punkty i to chyba od nich zależy czy wygramy czy nie. Da się tą linie jakoś wyłączyć?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest zagadka, czasem idzie na hardzie wygrać wyścig już na 1 lapie ( i to na klawie) a czasem mają chyba auta z innej klasy :lol: Mam też wrażenie, że nasze sukcesy są związane z jazdą po tej zje** linii która nie zawsze jest best linem za to nabija punkty i to chyba od nich zależy czy wygramy czy nie. Da się tą linie jakoś wyłączyć?

Oczywiście, że się da.

 

 

A co do samej gry, to nie chcę się wdawać w żadne dysputy o jej plusach i minusach, powiem tylko, że mnie mimo wszystko się podoba* najnowsza odsłona NFS'a ; ) Chociaż tak jak wcześniej [przed premierą] mówiłem, powinna jednak nazwa ograniczyć się do samego - Shift, ale chciałem tylko dodać, że z tą 'fizyką' i jak autka 'latają' po torze była by to całkiem niezła gra z 'rally' w nazwie : )

 

 

 

* gram na padzie - Logitech Cordless Rumblepad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, a mógłbyś zarzucić gotowym pliczkiem z tymi zmianami? Najlepiej 2 wersje, tj. jedną tylko ze zwiększonym 'gripem' i drugą + 'ukryte' opcje. Będę z góry wdzięczny : )

WERSJA EKSPERYMENTALNA :lol: http://rapidshare.com/files/286484974/PHYSICSBOOTFLOW.bff (skopiowac do folderu pakfiles) pamietac o backup ;)

 

namieszalem cos w opcjach sterowania, nie wiem, albo mi sie wydaje albo lag sterowania sie zmniejszyl. Kamera z kokpitu juz sie tak nie trzesie (no chyba ze ma sensowne powody), zwiekszylem grip i obnizylem agresje AI i uaktywnilem dodatkowe uszkodzenia, kto chce to niech sobie potestuje. Zeby wszystko dzialalo jak nalezy ustawiamy prowadzenie na poziom Pro (zawodowe) i trudnosc AI na srednie. Ja gram z wylaczonymi helpami, tylko abs wlaczony.

 

ps. rozwalanie silnika tez dziala, sprawdzone na porsche carrera gt ;) nie wiem czy wczesniej odpadaly zderzaki bo staralem sie nie rozbijac ale teraz odpadaja, natomiast odpadajace kola powoduja dziwne bugi :D np iskry czasami pojawiaja sie nad samochodem zamiast wylatywac spod podwozia

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Panie Carson! : ) Jak na razie udał Ci się ten eksperyment : ) Nieźle się śmiga na tych twoich ustawieniach + widok za 'kółka', przynajmniej mnie udało się tak wygrać 5 wyścigów pod rząd [najtrudniejszy poziom z wszystkim asystami off] w drugiej serii NFS coś tam [ ; : ) Chociaż może przeciwnicy trochę za łatwi są ; ) ale teraz super czuć furę [lub 'to coś' jak kto woli : P ; D] z widoku z wnętrza pojazdu : ) Bo wcześniej raczej tylko 'ze zderzaka' szło coś ujechać ; )

 

Ale i tak specyfika prowadzenia samochodów w nowym NFS'ie mnie bardziej pasuje do jakiejś gry gdzie trasy po których przychodzi się nam poruszać z nadmierną prędkością ; ) składają się głównie z nieutwardzonej nawierzchni z domieszką szutru itp. klimatów ; P : ) gdzie owe poruszanie odbywa się głównie na kontrolowanych poślizgach i 'boczeniem' się na zakrętach : ) i chyba z tego powodu ten NFS mi się podoba ; ) : )

 

A co do tych ukrytych uszkodzeń, to bardzo ciekawe jest i intrygujące... może w przyszłości coś z tego będzie w finalnych produktach wypuszczanych pod osławionym już szyldem NFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Podtytul tego tematu idealnie pasuje do tej gry. Wyszło dziś demo na X-a więc w końcu mogłem zagrać, no i jest tak jak było widać na filmikach, czyli jest to bardziej Ridge Racer niż GRID.

 

Nie ważne czy asysty włączone czy wyłączone, nawet minimalny skręt to uślizg. No bez jaj ludzie. W Ridge Racer to chociaż jest takie załozenie, całe okrązenie można przepłynąć raz jednym bokiem, raz drugim, i sprawia to fun, ale tutaj to jest walka z autem. Ja się boję w zakręty wchodzić bo nie da się przewidzieć jak się auto zachowa.

 

Jak wlączyłem demo Forzy 3 zaraz po Shift no to co tu wogóle mówić. Tam nawet na padzie da się jechać idealnie po linii wyścigowej, a auto trzyma się asfaltu, zwłaszcza z asystami.

 

Graficznie jest ok, na widoku z kokpitu czy maski nawet da się jakoś grać bo nie widać tych debilnych driftów, ale mimo wszystko gra męczy zamiast dawać przyjemność.

 

Czas chyba dołączyć do grona starszych graczy, którzy ciągle oczekuję powrotu do korzeni. Być może w końcu wyszło by coś sensownego, choć nie wiem czy oni są jeszcze w stanie zrobić dobry handling, a nie taki dla 10-latków którzy będą jarać mordę jeżdżąc bokiem.

 

Co do ładowania to na konsoli (przynajmniej w demie) zawsze jest to 27-29 sekund. Długo? Czy ja wiem, już się przyzwyczaiłem z innych gier (choćby pierwszy DiRT). Nie wiem czy na kompie też jest tak "długo", jak tak to mimo wszystko troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcja znalezionych modow na innych forach:

 

No bloom

 

Real damage -

Dołączona grafika

 

G25 Settings for SHIFT

 

SHIFT Real Mod 1.0

 

Nie testowalem jeszcze, ale mam zamiar. Modyfikacje sa obiecujace:)

 

 

-------------------------------v2.00 FOR HIGH END COMPUTERS!!!-----------------------------------

 

Installation is done by replacing Shift original files with modified files. make sure to do a backup despite the original Shift files included as a security measure.

 

 

 

--------------------------------------Installation-------------------------------------------

 

(-loose method installation required) Just drag and drop each folder into your Shift game folder. Dont forget to backup your data before installing mod.

 

 

 

---------------------------------------Description------------------------------------------

 

"cameras" folder

 

Contains global LOD setting for all camera views to increase draw distance by a factor of 3x.. Increased detail for objects at distance, vegetation, mapping, shadow draw distance, environment mapping distance, car detail, driver detail and distant buildings/clutter etc.

 

It also has modified value for clipping distance to 2-2.5x to be able to see buildings far way and detail (good test point is London track bridge to left and right view).

 

 

 

"effects" folder

 

Allows 2-4x amount of particles to be present, some effects like tire smoke and wheelarch smoke has increase particle count for smoke effect aswell as some other effects. This creates a nice volume effect. Also increases grass draw distance to 2x.

 

 

"render" folder

 

Shader modification to increase SSAO use distance by 4x (100 -> 400) and increased quality sampling. Also enables developer experimental environment mapping with parallax support for better looking reflections.

click!

 

Zmiana nazwy shift.exe na grid.exe podobno pomaga fps na ATI...

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...