Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, różnica przy sprawnym OCerze może wyniesie 100-150MHz. Może w wypadku pamięci byc lepiej. Ale dla zwykłego usera nie ma większych różnic między płytami.

Dla mnie (pomijając ogólną jakość) wygląd był równie ważny jak możliwość podłączenia czujników temperatury. Więc trzeba brać pod uwage własne potrzeby i porównać też wyposażenie.

Bo ogólnie obie te płyty sa bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie o nowym chłodzeniu na 99% będzie inny rozstaw nóżek montażowych czyli +200zł do zestawu :D

 

Chyba, że kupujesz Noctuę (nowe mocowanie za darmo), lub Thermalright czy Scythe - gdzie za ok. 30zł jest nowy zestaw montażowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrobiłem ostatnio 2 benche na sprzęcie z sygnatury w 3d mark Vantage.

Pierwszy bench na CPU 2,66 Ghz:

post-157319-127219047762_thumb.png

Drugi bench na CPU 3,5 Ghz:

post-157319-127219107354_thumb.png

I moje pytanie brzmi WTF ? Dlaczego tylko 400 smarków różnicy ? Czyżby to grafa blokowała dalszy przyrost smarków ?

Ponadto na aktywnych tylko 2 rdzeniach, wyłączonym HT proc robi 4220 Mhz i dalej przestaje się skalować z napięciem. Tzn czy jest 1.35Vcore/1.3VTT czy 1.4Vcore/1.37VTT robi się black screen przy ładowaniu Windy. Czy to możliwe że proc się już skończył czy to wina płyty ? Dodam że PLL, PCH, CPU Skew i CPU Amplitude też podnosiłem i dalej bez zmian. Czy są jeszcze jakieś inne ustawienia napięć które mogą mieć wpływ na stabilność ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jeżeli już coś wyłączać to intel speedstep. Turbo operuje mnożnikami 21-24.

EDIT: Intel Speedstep wyłączony, wynik identyczny:

post-157319-127220304109_thumb.png

WTF ? Gdyby wydajność nie wzrastała to nikt by proców nie kręcił, coś musi być nie tak. Dodaje jeszcze porównanie w Dirt 2:

post-157319-127220967802_thumb.png

Ponadto na aktywnych tylko 2 rdzeniach, wyłączonym HT proc robi 4220 Mhz i dalej przestaje się skalować z napięciem. Tzn czy jest 1.35Vcore/1.3VTT czy 1.4Vcore/1.37VTT robi się black screen przy ładowaniu Windy. Czy to możliwe że proc się już skończył czy to wina płyty ? Dodam że PLL, PCH, CPU Skew i CPU Amplitude też podnosiłem i dalej bez zmian. Czy są jeszcze jakieś inne ustawienia napięć które mogą mieć wpływ na stabilność ?

Czy ktoś mógłby jeszcze udzielić mi jakiejś odpowiedzi na to pytanie ? Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś dziwny masz ten wynik CPU Score, mój i5 750 @3,8GHz ma 47751, w dodatku nie mam HT, więc powinieneś mieć więcej pkt, nie chce mi się odkręcać na 2,66 ale chyba miałbym więcej niż ty na 3,5

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym - użytkowanie to degradacja. Powyżej 1,4v dla 45nm myśle, że znacznie przyspiesza.

 

 

Co do Vantage to grafy nic nie trzyma- zauważ, że ma praktycznie taki sam wynik.

 

A wynik CPU który urósł o 30% po podwyższeniu taktowań stanowi tylko 25% wyniku końcowego, wiec wielkiego wpływu na to nie ma.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=136740

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie wystarcza, nawet się zbytnio nie poci, nie wiem skąd pomysł że może być niewystarczający. Co do vantage to dziwi mnie to dlaczego choćby kolega wyżej z core i5 750 na defaultcie ma więcej punktów w CPU score niż ja na 3,6 ghz. A już w ogóle zadziwiające jest to że kupel na e4500 ma o 500 smarków wyższy wynik w CPU score ode mnie, więc coś tutaj musi być nie tak. Czyli do 1.4V nie powinienem odczuć żadnych nieprawidłowości związanych z uszkadzaniem się proca ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak oceniacie prawdobieństwo występowania mikroprzycięć w grach po przetaktowaniu procesora? Może jestem przewrażliwiony bo dla 60FPS w gta 4 wszystko wygląda ok, ale tera jak mam ok 40 to juz gra nie wydaje mi się taka płynna, szczególnie jak patrze na inne samochody. Dodam że proc(i5 750) przeszedł 3H testu na prime95 na taktowaniu 3.83GHz Vcore 1.338 VTT 1.318 (dane z biosu). Pytam się bo czasem wszystko bywa ok a człowiek może sobie różne rzeczy wkręcić :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...