Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee, u mnie tam min 100h tygodniowo się wykorzystuje każdy MHz. Cieszy mnie że u mnie tez tryby oszczędzania działają nawet przy 4.0

 

 

 

Trudno jest znaleźć program ,aplikacje która wykorzysta każdy mhz,oprócz oczywiście aplikacji czysto benchmarkowych tym bardziej w zastosowaniach domowych.Choc napewno takie aplikacje istnieją Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Was poproszę o wyjaśnienie mi dlaczego mam ustawione na 1.4v procka a po włączeniu linxa napięcie mi drastycznie spada?? Czy jest jakaś opcja w biosie która by to jakoś powstrzymywała ?

 

My nie wróżki, nie wiemy jaką masz płyte, zasilacz i grafe (która też mocno obciąża zasilacz). Czym mierzysz napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz be-quiet! 700W. Karta prądożerna ale jedna nie obciążona więc raczej nie to.

Tak jak napisałem patrząc na niektóre tutaj umieszczone obrazy widzę że przy obciążeniu procka mają takie same napięcie jak ustawione. U mnie takiego nie ma a płyte mam msi h55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele płyt zaniża napięcie w stosunku do wartości ustawionej w biosie. Powiedziałbym że raczej takie samo napięcie jest wyjątkiem. Ważne żeby napięcie było stabilne bez vdroopów. A im lepsza płyta z lepsza sekcją zasilania tym napięcie stabilniejsze.

Jak już odczytujesz z programu to lepiej np Everestem niż CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Sprawdzałem już kilkoma programami ale w każdym jest to samo- 4 rdzenie chodzą na max- V spada o 0,05 i tak w kółko. Może coś powinienem wyłączyć albo włączyć w biosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz MSI oparte na H55 a ono nie należy do wybitnych pod względem utrzymywania napięcia. Już np. P55 GD65 jest dużo lepsze pod tym względem (po ustawieniu load line calibration : low)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz MSI oparte na H55 a ono nie należy do wybitnych pod względem utrzymywania napięcia. Już np. P55 GD65 jest dużo lepsze pod tym względem (po ustawieniu load line calibration : low)

 

Wiem :) Jeszcze wierze w poprawę tego nowym biosem gdyż jako tako ale p55 od msi z początkiem wydania też nie była wybitną płytą. Przeraża mnie lekko 1.4 na procku przy 4ghz więc szczerze wolę 1.27v przy 3.8ghz. Chyba optymalne ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :) Jeszcze wierze w poprawę tego nowym biosem gdyż jako tako ale p55 od msi z początkiem wydania też nie była wybitną płytą. Przeraża mnie lekko 1.4 na procku przy 4ghz więc szczerze wolę 1.27v przy 3.8ghz. Chyba optymalne ustawienie.

 

nowy bios niewiele tu zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzis skrecilem mojego i5 750 na 3.88GHz (21x185). Napiecia mam ustawione na auto w cpu-z pokazuje 1.360V. Po ponad godzinie w prime 95 max temp to 68st (arctic freezer 7 pro rev2). Zostawilem opcje cpu enhanced halt i cpu eist function na enable w celu oszczedzania energii i mam nadzieje ze to nie zaszkodzi sprzetowi, jesli sie myle prosze mnie poprawic. Jak myslicie czy moge zostawic napiecia vcore na auto czy jednak ustawic na sztywno? Jesli na sztywno to od jakich napiec zaczac test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 21x191 i 4009MHz jest ustawione. Napiecie Vcore ustawione na 1.4V przy 1.36 system sie wysypywal. Narazie system chodzi, musze tylko przetestowac stabilnosc. Nie wiem czy ustawiac napiecia pamieci czy zostawic na auto? Dalej nie wiem czy enhanced halt i cpu eist moge zostawic wlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu udało mi się zrobić 4ghz :D pomógł update biosa z 1,2 na 1.7 oto efekt

 

EDIT:

bios 1.2

max 3800=19x200 1,382, vtt 1,314

 

bios 1.7

4000mhz=20x200 1,345, vtt 1,314

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu udało mi się zrobić 4ghz :D pomógł update biosa z 1,2 na 1.7 oto efekt

 

EDIT:

bios 1.2

max 3800=19x200 1,382, vtt 1,314

 

bios 1.7

4000mhz=20x200 1,345, vtt 1,314

 

0,04V samym biosem i jeszcze 200MHz więcej to ładnie nawet bardzo :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,04V samym biosem i jeszcze 200MHz więcej to ładnie nawet bardzo :razz:

 

cpuz pod obciążeniem pokazuje 1.392V, ale chłodzenie daje radę :P, prime95 już leci 8h i jak na razie odpukać jest ok :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8h?? :blink: masakra.

 

Ja właśnie testuje podobnie 20x200, myśle że teraz już ostatecznie 1.33V i vtt 1.272V wystarczy.

 

Wczoraj próbowałem ustabilizować bclk powyżej 205 i coś mi chyba procek nie lubi wysokich wartości. Początkowo myślałem że to może płyta ale zmniejszyłem mnożnik i dalej było niestabilnie. PLL dojechałem do 1.86 a vtt do 1.4 ale nic to nie pomagało niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się serio z tego pytania śmieje...

 

A ja nie widze nic smiesznego w tym pytaniu, byc moze mamy inne poczucie humoru. Jesli nie umiesz merytorycznie odpowiedziec to daruj sobie takie odpowiedzi, jak lubisz nabijac sobie posty to rob to na onecie.

 

Czy ktos moze sie wypowiedziec konkretnie odnosnie opcji: cpu enhanced halt i cpu eist function przy oc. Wiekszosc poradnikow zaleca ich wylaczenie lecz nigdzie nie znalazlem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem ustabilizować bclk powyżej 205 i coś mi chyba procek nie lubi wysokich wartości. Początkowo myślałem że to może płyta ale zmniejszyłem mnożnik i dalej było niestabilnie. PLL dojechałem do 1.86 a vtt do 1.4 ale nic to nie pomagało niestety.

 

Będziesz miał Big problem powyżej 205, u mnie za nic nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...