Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to:

X3430 572,95zł

MSI P55-GD55 315,57zł

A-Data 2x2GB 1333MHz CL8 302,46zł

Samsung 500GB F3 135,25zł

Palit GTX 460 768MB 572,95zł

Liteon iHAS124 73,77zł

OCZ StealthXStream 500W 184,43zł

Ceny netto.

Całość 2632zł brutto.

Z procesora trzeba by schodzić na jakiegoś Phenoma, a z karty chyba na 4870, żeby to zachowało sensowną wydajność. Reszta po kosztach. Zestaw dla kolegi :P

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić w ram.net?

 

i5 750 728,99zł

Asrock P55 Pro 352,99zł

Goodram 2x2GB 1333MHz 328,99zł

Samsung 500GB F3 158,99zł

Sparkle GeForce GTX460 768MB DDR5 681,99zł

Samsung SH-223L 66,49zł

OCZ StealthXStream2 500W 211,98zł

Całość 2530,42zł brutto.

 

Jak widać zostaje 100 zł w kieszeni :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw złożony, chodzi jak ma chodzić, myślałem, że będzie lepiej chłodzić. Ogólnie to na boxie OC jest zerowe. Poza tym płyta ma minusa, bo nie można obniżać napięcia - tylko w górę. I nie ma nawet opcji DEFAULT, a na AUTO przy 3,5GHz ustawiała 1,408V :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym płyta ma minusa, bo nie można obniżać napięcia - tylko w górę. I nie ma nawet opcji DEFAULT, a na AUTO przy 3,5GHz ustawiała 1,408V :lol:

 

No fakt, poważny minus. Obniżanie napięcia sporo daje, przy i5 750@3,3GHz na boxie przy obniżonych napięciach (coś ok. 1,1V) miałem takie same temperatury, jak na standardowych ustawieniach (~70-75*C bodajże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ceny spadły co byłoby lepszym zakupem pod i5 760 ewentualnie i7 870 Asus Sabertooth czy Asus Maximus III Formula? Wziąłbym bez zastanowienie Formula gdyby nie brak ATA.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1).Mam pytanie dot. i5 750 i hd 5850.

Do ilu należałoby podkręcić i5 750, aby karta pokazała co potrafi, a procesor jej nie spowalniał? Tropico 3 1440x900 na ultra zalicza z jakiegoś powodu przycięcia po rozbudowaniu wyspy, a zmniejszenie detali na high nie pomaga. Czy to wina procesora? Ustawiony jest na 140x20 na napięciu 1.14(płyta sama reguluje do maksymalnie 1.2V)

zasilacz corsair hx520W

edit:

W poradniku o podkręcaniu na tej stronie by GI3R3K temperatura dla i5 jest podana ~75 stopni. Jest to temp. której się nie powinno przekraczać, czy taka w której jest jeszcze znośnie? Aktualnie mam 150x20 i temp. do 60 stopni. Chłodzenie AC freezer 7 pro rev.2

2). Jak maksymalnie przyspieszyć włączanie się komputera? P55A UD5

 

Edit2:

Podniesienie z 140x20 na 150x20 podniosłovg fps z ok 24 do prawie 40, ale nadal występują takie krótkie sekundowe przycięcia i nie mogę się ich wyzbyć:/

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

2656, 69271, 0, 68, 38.342

V sync nic nie zmienia

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb ramu adata xtreme 2000mhz cl9

i5 750 aktualnie 150x20 przeszedł LinXa w temp poniżej 60 stopni

P55A UD5

HD 5850 sapphire

Corsair hx520w

AC freezer 7 pro rev.2

dysk 500gb 5400 albo 7200 nie jestem pewien nawet.

i to chyba wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ceny spadły co byłoby lepszym zakupem pod i5 760 ewentualnie i7 870 Asus Sabertooth czy Asus Maximus III Formula? Wziąłbym bez zastanowienie Formula gdyby nie brak ATA.

 

pz

 

Do czego Ci ten zabytek ATA? Składasz szybki sprzęt a chcesz całość spowolnić na starych wolnych dyskach?

 

1).Mam pytanie dot. i5 750 i hd 5850.

Do ilu należałoby podkręcić i5 750, aby karta pokazała co potrafi, a procesor jej nie spowalniał? Tropico 3 1440x900 na ultra zalicza z jakiegoś powodu przycięcia po rozbudowaniu wyspy, a zmniejszenie detali na high nie pomaga. Czy to wina procesora? Ustawiony jest na 140x20 na napięciu 1.14(płyta sama reguluje do maksymalnie 1.2V)

zasilacz corsair hx520W

edit:

W poradniku o podkręcaniu na tej stronie by GI3R3K temperatura dla i5 jest podana ~75 stopni. Jest to temp. której się nie powinno przekraczać, czy taka w której jest jeszcze znośnie? Aktualnie mam 150x20 i temp. do 60 stopni. Chłodzenie AC freezer 7 pro rev.2

2). Jak maksymalnie przyspieszyć włączanie się komputera? P55A UD5

 

Edit2:

Podniesienie z 140x20 na 150x20 podniosłovg fps z ok 24 do prawie 40, ale nadal występują takie krótkie sekundowe przycięcia i nie mogę się ich wyzbyć:/

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

2656, 69271, 0, 68, 38.342

V sync nic nie zmienia

 

Jak gra potrzebuje szybkiego procka (a widać to po wzroście fps) to pogoń go do 3.5GHz przynajmniej i pewnie pomoże.

Tyle co ustawiłeś to żadne podkręcanie, te procki robią to bez wysiłku. O stabilność zacznij się martwić powyżej 3.6

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję stopniowo zwiększać prędkość procesora i testować stabilność + temperatury.

Dograłem patch'a do wersji 1.13 i znikły błędy z wodą w kartach ati + te przycinki do 0 fps i teraz jest przyjemnie:)

w Linxie robię test problem size :10000 run 20 trwa to ok. 8 min. Starczy czy dłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linx nie daje 100% pewności stabilności procka, sprawdzone empirycznie. Z 30 minutek pogoń i można "uznać" że jest ok.

 

Co do przycinek, to kwestia już jest rozwiązana całkowicie? Ati ma częściej problemy z minimalnym fps niż nvidia i dlatego przyjemność z grania może być w danej grze gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie tylko długie włączanie komputera... Można wyłączyć sprawdzanie pamięci na starcie lub coś?( o ile to bezpieczne)

W wiedźminie występuje problem ze zniekształceniem tekstur ( podłużne czarne kreski, mruganie tekstur itp.)

Ostatnia kwestia:

Lepiej BCLK 200 mnożnik 16 czy BCLK 160 mnożnik 20?

Pamięci 2000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o płycie DFI LanParty DK P55-T3eH9 i + Core i5 760? Mało się o tym DFI tutaj pisze. Z kilku testów które przeczytałem wynika że płytka jest OK. Jej atutem jest atrakcyjna cena, ale rozważam także zakup MSI P55-GD80 lub Asus P7P55D-E. Chcę osiągnąć 4GHz i ma to wszystko chodzić 24/7. Na której płycie będzie mi się lepiej i łatwiej podkręcało? Mam poprzednika tego DFI na s775 i muszę przyznać że na początku zabawy z OC był strasznie kapryśny, jednak jak w nim podłubałem to c2d latały dość wysoko na niskim V, jednak z pamięciami było już nieco gorzej. Na płytę mam około 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym stable i rock stable :blink:

Bywało tak, że kilkanaście minut Linxa równało się kilku godzinom OCCT/ORTHOS'a, czyli z reguły gdy OCCT wywalał się po godzinie to Linx np. po 10 minutach. Ja borykam się teraz mianowicie z takim problemem: Linx (ALL RAM wychodzi z reguły powyżej 3gb użytych) przechodzi godzinne tortury, a OCCT sypie się po 10 minutach. O co chodzi? Jest program, który daje 100% pewność stabilności po OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak długo procesor wytrzyma z pamięciami, które (na defaulcie zresztą) chulają na napięciu 1.70V?

 

Pamięci to Patrioty Viper II (nie sektory).

Edytowane przez exec2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak podbijesz napięcie VTT/IMC to wytrzyma długo. Różnica między VTT/IMC a vDIMM powinna być nie większa niż 0.5 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiłem napięcie z 1.1V do 1.2V. Tyle wystarczy, czy może dać na 1.3V? Ogólnie nie mam teraz zamiaru kupować nowego sprzętu, no może grafika za jakis czas, ew. dysk SSD dołoże.

 

ps. Długo, czyli ile?

Edytowane przez exec2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A pewnie z 1265 dni i 11 godzin.

 

 

1.2 V wystarczy normalnie, ale jeśli kręcisz BCLK to może być potrzeba podbić dla stabilności. Z tego co wiem nie poleca sie więcej niż 1.3 V na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... ustawiłem 20x160 mhz na 1.2V i dzisiaj zrobiłem sobie test LinX'a i po 5 min wywaliło error... Drugi start 20min bez niczego.

temperatury nie przekraczają 60stopni w coretempie... Co zrobić?

 

Włączyłem oszczędzanie energii i EIST.

Napięcie pod maksymalnym obciążeniem dobija do 1.104... Można jakoś ustawić aby w spoczynku zbijało do niskich zegarów i napięć, ale pod obciążeniem wszystko chodziło tak jak ustawione w biosie?(ustawiłem 1.2V a nie osiąga tego...)

 

Winą jest chyba EIST, ale nie da się pogodzić OC z oszczędzaniem?:D W biosie są 4 opcje oszczędzania w tym EIST, C1E (Enhanced Halt State), C-STATE tech i Spread Spectrum.

 

BTW: Jakie jest domyślne napięcie i5 750?

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W BIOS-ie ustawiasz VID a nie Vcore. Jak chcesz żeby napięcie było w miare takie jak VID to musisz włączyć Load-Line Calibration czy coś tego typu.

 

Oszczedzanie działa z OC, ale jak mnożnik dasz na Auto.

 

 

I tu swoją drogą mam pytanie - jak to wygląda w procesorach z dopiskiem K, czyli z odblkowanymi mnoznikami? Czy jak mnożnik CPU podnosimy to oszczędzanie energii się wyłącza? Jesli tak to troche pic na wode te proce, chyba że komuś nie zależy albo nie używa kompa większośc czasu w idle.

 

 

Każdy egzemplarz ma inny VID. Mój miał 1.18 V.

 

Podnieś troche VTT/IMC, bo 1.2 V na rdzeniach powinno wystarczyć do 3.2 GHz. Mój robił 3.6 GHz na 1.25 V, a to raczej nie była wybitna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...