Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie masz temperatury w Linxie? Taktowanie 3.8GHz? Pytam, bo mam też GD65 i Noctuę. Przy 4GHz, napięcie pod obciążeniem 1.37V oraz średnimi obrotami (900rpm), mam 73-74stopnie... Prime - ok.7-8 stopni mniej ;-)

taktowanie 3,8 200x19; 1,376V; 1,309V obroty mam nastawiano na około 1000rpm - temp w linxie i prime mam takie jak twoje.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo laing jest tak wydajna pompka, albo d-tek tak wydajnym blokiem ?

Akurat D-Tek jest równie wydajny przy bardzo małych przepływach. Pompka nie ma znaczenia dla niego.

 

Jak zdążę to dziś też będę testował tempy i7 + Swiftech XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla testu połozyłem na chlodnicy delte na 12v (155cfm!!! ) temp wody spadla o 2* w stresie

procek 50* stress 3850 2cores 1.3v

przy 4 rdzeniach @1.34v 60*

wydaje mi sie ze to sa dobre tempy i jakos nie widze tych 44 mozliwych nadal.

Vtt mam 1.22v ale nie sadze ze w tym wypadu ma ono jakikolwiek wplyw na temp bo jest niskie

jak sie przemoge to zaloze te druga chlodnice.

Laing u mnie chodzi na 12v ale przy 7v mam te sama temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko 6 stopni ;) - lepsza pasta, chlodniejszy cep, nizsza temperatura w pokoju oraz modyfikacja bloku... Proste? :)

W sumie to nie wiem po co tak walczysz z temperatura ;)

Wypij sobie browarka ;)

PS: nie zakladaj drugiej chlodnicy bo masz dobre tempy a stracisz tylko czas

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyatakowałem wieksze napięcie

 

4400 x 1.464v bez HT

 

post-104854-1266523843_thumb.jpg

 

4500 x 1.488v bez HT

 

post-104854-1266523967_thumb.jpg

 

4600 potrzebowało sporo więcej 1.52 było mało :(

Edytowane przez Pablo70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Chaos jakie temperatury ma pablo70 - max to 75* przy 1.464V @ 4.4GHz po 45 minutach w Linxie...

Teraz sobie swoje tempy porownaj

 

BTW puscilem sobie SPI przy 4.6GHz:

Dołączona grafika

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy chłodnicy 2 x 120 (Black Ice Stealth GT240), blok na VGA, CPU (HeatKiller 3.0 LT) i mostku temp w stress przy 3,81GHz (1,35v IMC 1,33v) 74* po 1h w linpacku... Wg. mnie cztery jajka wymagają chłodnicy min 3 x 120 ze wskazaniem na 4 x 120 inaczej trudno będzie zejść przy 4GHz poniżej 70* w stress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i ... Macie takie slabe cpu, czy jak ? 1.35, na imc takze zdrowo, a takty ramow pewnie niskie. Imho albo wc za cienkie, albo plyta totalny crap ? Myslalem, ze moj to kapa, ale widze, ze 4200 przy 1.38v to calkiem dobry wynik.

 

btw : Lagier po co Ci ten blok na mostku ? przeca to sie wcale nie grzeje, a pewnie przeplyw obniza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW puscilem sobie SPI przy 4.6GHz:

A, też sobie puściłem SPI, napięcia wysokie, już mi się nie chciało profilu tworzyć

post-104854-1266708152_thumb.jpg

 

 

DEVILEK

4200 przy 1.38v to calkiem dobry wynik.

Mi się jakiś czas temu trafił taki że 4000 przy 1.4v nie robił, a przy okazji zjarały się 2 płyty MSI GD65, szczęśliwie się go pozbyłem

Edytowane przez Pablo70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podstawka 1156 to nie 1366 tutaj 4GHz nie są już takie łatwe, lekkie i przyjemne. I tak jak napisał Pablo70 Twój wynik jest całkiem niezły szczególnie że od jakis 3,8GHz skalują one się dosyć targicznie.

Jest pewnie trochę osób na forum które by chciały aby ich procek robił 4GHz na takim napieciu jakim Twój robi te 4,2.

 

@EDIT:

Chociaż... :wink: płyta bez szaleństw(P7P55D)

post-139605-1266750632_thumb.jpg

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPI ciąg dalszy.......

 

post-104854-1266771112_thumb.jpg

post-104854-1266771130_thumb.jpg

 

Pierwszy raz w życiu 1m poniżej 9 sek.

Dużo więcej to chyba nie wyciągnę już z niego :(

 

@oliwer21

od 4,5 to nie skalują się już prawie wcale

Całkiem przyjemny wyniczek masz :>

Edytowane przez Pablo70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i ... Macie takie slabe cpu, czy jak ? 1.35, na imc takze zdrowo, a takty ramow pewnie niskie. Imho albo wc za cienkie, albo plyta totalny crap ? Myslalem, ze moj to kapa, ale widze, ze 4200 przy 1.38v to calkiem dobry wynik.

 

btw : Lagier po co Ci ten blok na mostku ? przeca to sie wcale nie grzeje, a pewnie przeplyw obniza.

Blok na mostku tylko i wyłącznie dla designu, skończę projekt to się pochwalę wtedy będzie wiadomo dlaczego :twisted:. Mój CPU jest gniotem jakich mało wśród Core i5. Do tej pory max co udało mi się ustabilizować to 3,81 GHz przy 1.35v (Devil więc nie płacz mi tutaj swojego 4,2 przy 1.38v ;]) wyżej potrzebuje już sporo wyższych vcore... Co do napięcia IMC wg mnie jeżeli na ramach masz 2GHz to 1,3v to absolutne minimum jakie trzeba zapodać (u mnie wg BIOS 1,31 wg softu 1,33v). 4,2GHz przy 1.38 to wg mnie swietny wynik. Milans też trafił sztukę, na której było problem 4G uzyskać. Mój przy 4GHz z vcore 1,39/1,4 wysypuje się po kilku minutach CCCT (linpack). Mobas spokojnie ciągnie wyższe BCLK więc to nie ona jest blokadą a sam CPU. Co do samego WC to po temperaturach jakie miałem na C2D spodziewałem się przy 4 rdzeniach okolic 70* i wiele się nie pomyliłem. Czeka mnie wymiana/dołożenie drugiej chłodnicy wtedy powinienem zyskać kilka ładnych stopni.

 

EDIT:

@oliwer21

czym chłodzisz maszynę?

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lagier

Zestaw liang gtz 1x120 i 2x120(tylko jeden wentyl) W okienku t balancera widać prędkości wentyli i lianga. Temperatury znośne ale trzeba brać poprawkę na to że gtz i lang przy tych prędkościach mają mierną wydajność :wink: niemówiąc że wentyle to jakieś no name. Pozatym podczas pisania tego posta(2-3 min po wyłączeniu ortchosa) wszystko wróciło do pasywki czyli tylko liang chodzi na 5,6V.

To co cycacie tylko puszczone na 80% mocy ewidentnie by się przydał drugi wentyl na chłodnice 2x120 i żeby jeszcze pompka nie stała na tym pierwszym :lol2:

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego max OC udaje Wam się zachować tryby oszczędzania?

Czy PLL podnosicie przy jakimś pułapie podkręcania?

 

U mnie temperatury przyzwoite do 3.8GHz @1.28V potem chłodnica nie wyrabia + do tego kiepska pasta. Chyba znów podłącze pasywną do układu bo sobie nie poOCuje na maxa.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI P55 GD65, I5@4GHz (20x200MHz) - EIST i C-state mi bez problemu działa.

 

pamiętaj Colin_MC że Twój procek się super kręci w dodatku na niskim napięciu. umnie te opcje nie działają:

 

eist + c-state - windows się wiesza przy starcie, a samo c-state - windows się odpala 2x dłużej.

 

zresztą po ostatnich wysypywaniach się mass effecta 2 musiałem podnieść napięcie przy taktowaniu 3,8 200x19; z 1,376V; 1,309V na cpu 1,382 i vtt 1,312 dopiero teraz uzyskałem pełną stabilność, pomimo że na niższych napięciach linx przechodził te swoje 50 pętli. na wyższych napięciach już go nie puszczałem olałem go, za to puściłem prime95 na 7h i było ok :) no i najważniejsze przeszedłem mass effecta bez wysypywania :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam problem z 4.2ghz

Oto moje obecne ustawienia:

Dołączona grafika

PLL mam na 1.9v, control center źle pokazuje, pomogło ruszenie suwakiem

co można by zmienić aby uzyskać te 4.2 ghz ?

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy 3.8 potrzebuje 1.23V co uważam za przyzwoity wynik. Do 4.0 juz ok 1.3V. Ale jestem jeszcze w trakcie badania stabilności.

 

No to chyba bardzo bardzo przyzwoity wynik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nawet 3.8ghz przy ~1.385V jest niestabilny xD

 

olej to ,to jest loteria i każdemu trafia sie co innego.A i tak ciężko będzie wykorzystać na maxa to co wykręciłeś. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, u mnie tam min 100h tygodniowo się wykorzystuje każdy MHz. Cieszy mnie że u mnie tez tryby oszczędzania działają nawet przy 4.0

 

Jakie macie VTT (IMC) powyżej 4.0 i czy ktoś podnosi PLL?

 

BTW IHS wciąż u Intela niezbyt równy. Ostatnio zmieniałem paste i po zdjęciu bloku ukazał mi się ładny odcisk wzdłuż przez środek proca. Po bokach widać wyraźnie że nie przylega już tak dobrze. Wygląda to mniej więcej tak jakby podzielić całego IHS na 3 równe paski/prostokąty i tylko środkowy prawidłowo przylega a 2/3 powierzchni tak sobie. Jakbym miał używać powyżej 4.2GHz na codzień to bez szlifowania by się nie obyło raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...