Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

linx zrobił 50 pętli B-) chyba wystarczy :D

 

Wystarczy.

 

Z drugiej strony linx to jedyny program który tyle wyciska z cepa... więc jego używanie jest nieco bez sensu :-D

 

Ale jak Ci przejdzie bez błędów, to wiesz że masz rock stable. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem ustabilizować bclk powyżej 205 i coś mi chyba procek nie lubi wysokich wartości. Początkowo myślałem że to może płyta ale zmniejszyłem mnożnik i dalej było niestabilnie. PLL dojechałem do 1.86 a vtt do 1.4 ale nic to nie pomagało niestety.

 

 

Będziesz miał Big problem powyżej 205, u mnie za nic nie rusza

 

Mam podobnie na bclk 218 do tego momentu spoko nawet na dosyć niskim napięcu ale 219 to klops, czy to zjawisko to coś na miarę fsbwall'a że powyżej ani rusz, czy mozna jakoś wyżej? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam 750. Bardziej by mi pasowało 220 B-) a tu niestety... w moim asusie widać(diody od diagnozowania problemów) że to cześć uncore niedaje rady bo podczas postu wiesza sie albo na grafie albo na memkach :mur:

post-139605-1268606188,72_thumb.jpg

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam 750. Bardziej by mi pasowało 220 B-) a tu niestety... w moim asusie widać(diody od diagnozowania problemów) że to cześć uncore niedaje rady bo podczas postu wiesza sie albo na grafie albo na memkach :mur:

 

to zmien procesor jak tak bardzo Tobie to przeszkadza.CO to za różnica miedzy 218 a 220 ?. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmien procesor jak tak bardzo Tobie to przeszkadza.CO to za różnica miedzy 218 a 220 ?.

 

Pasować a przeszkadzać to chyba dwie różne rzeczy, a róznica tylko i wyłacznie for fun :wink:

 

Też wolę linxa pozatym że szybciej można sprawdzić czy proc jest stabilny, to wiemy że mamy chłodznie za słabe :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KUBA TM - a no sens jest taki, że jak orthos się wywali w ciągu tych kilku godzin to i linx sie wywali. I odwrotnie.

Po co proca katować temperaturami takimi jakich nigdy więcej nie zobaczy...

 

Real life i tak nigdy nie osiągniesz takich tempów jak na linxie (a nawet jak na orthosie prawidłowo puszczonym)

 

 

BTW: i tak coś czuje, że oliwer niedługo zmieni proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie to cudo :blink:

 

Xeon L3406 - taki i3 bez GPU ale tylko 2.26 GHz i 30 W!

 

Cena pewnie na poziomie i5 750... to 30W powala... kto wie moze kupie :rolleyes:

 

Co ciekawe tylko DDR3-1066... pewnie doszli do wniosku ze wiecej nie potrzeba :unsure:

 

W opisie i7 930 pisza tak samo...

Edytowane przez PCGustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KUBA TM - a no sens jest taki, że jak orthos się wywali w ciągu tych kilku godzin to i linx sie wywali. I odwrotnie.

Po co proca katować temperaturami takimi jakich nigdy więcej nie zobaczy...

 

Real life i tak nigdy nie osiągniesz takich tempów jak na linxie (a nawet jak na orthosie prawidłowo puszczonym)

 

 

BTW: i tak coś czuje, że oliwer niedługo zmieni proca.

 

majkelku... ;)

 

Np. po to zeby nie czekac tych 8 godzin bo czas jest cenny i placimy za prad ktory 'zeżre' procek przez te 8 godzin :) - oczywiscie sa to grosze ale np. to jest jedno z 'za' testowaniem Linxem.

Druga sprawa to mialem przypadki gdzie proc latal kilka godzin w Orthosie, OCCT itp. a za kilka godzin BSy. Odpalasz wtedy Linxa i po np. 3 minutach masz error badz freeze :)

 

Co do katowania temperaturami to rzeczywiscie Linx najbardziej wygrzewa ale ja tu nie widze problemu bo nie korzystam z AC i w sumie rozumiem uzytkownikow co maja AC dlatego tez nie powiem, ze nie masz racji po czesci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą płytkę byście wzięli? Chodzi mi głównie o taką, która nie przyfajczy mi procka przy ostrej pracy ( a będzie miał co robić :razz: ).

 

- ASUS P7P55D;

- EVGA LE P55;

- MSI P55-GD65;

 

Podoba mi się ta MSI, ale chcę zasięgnąć języka u oc'erów którzy prędzej wskażą wady płytek. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsumie bierz jaka Ci się najbardziej podobna po względem dodatków bo pod względem oc to raczej niam między nimi różnicy.

 

@Rafa

Czy sa bradziej problametycznie od msi wątpię bo topic o zwykłych asusach raczej umarł. Nic się tam nie dzieje przeciwnie do msi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii EVGa, potem MSI a na końcu Asus. Ostatnio te tanie asusy jakieś problematyczne bardziej niż zwykle.

 

Mógłbyś rozwinąć...? Kilka problemów jest, ale która płyta ich nie ma?

 

Którą płytkę byście wzięli? Chodzi mi głównie o taką, która nie przyfajczy mi procka przy ostrej pracy ( a będzie miał co robić :razz: ).

 

- ASUS P7P55D;

- EVGA LE P55;

- MSI P55-GD65;

 

P7P55D można wyrwać już za ~400 zł, więc jest to dość opłacalna płyta. Jednak moim zdaniem, jeśli stać Cię na MSI, to możesz brać P55-GD65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport z podkręcania i5 750 na MSI P55-GD65:

Procesor kupiłem na Allegro za 664zł z przesyłką. Moim celem było 4Ghz z niskim napięciem i takie napięcie widniało w aukcji (1.320). Była to aukcja i gdyby allegrowicz nie przyciął w... miałbym go za 605 zł z wysyłką :] a tak gdy cena końcowa wyniosła 590zł procesor uległ magicznemu uszkodzeniu. Nie przeszkodziło mu to w następnym dniu zmartwychwstać z ceną minimalną 605zł oraz kup teraz za 649zł. Nie chciałem czekać i wybrałem "kup teraz" bo wcześniejszego dnia, maks dla ceny końcowej chciałem dać 750zł :]

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Procesor z 4000 do 4200 MHZ potrzebuje dużego skoku V z 1.328 do 1.4. Jako że LynX testuje proca w sposób w jaki nigdy on normalnie nie będzie pracował tak też i ja potraktowałem go specjalnym powietrzem z okna w okolicach 5C'. I tak jego harce skończyły się na 78C'. Wynik zadowalający zważywszy na chłodzenie AC przy takim V, więc postanowiłem brnąć dalej. Do 4300 potrzebował już 1.448 a więc sporego skoku o prawie 0.05v ale jego harce skoczyły o zaledwie 2C' i doszły tylko do 80C'. Przyszła pora i na 4400 przy 1.488 ale się wysypał dość szybko więc dałem sobie spokój bo przy takiej temperaturze i napięciu nigdy bym kompa nie puścił 24/7. Dalej więc postanowiłem sprawdzić czy 4300 pociągnąłby komp 24/7 w naturalnych warunkach. Obecnie temp. na dworze wynosi około 15C' (okno zamknięte) a w pokoju 20+ (nie wiem dokładnie ile). W takich warunkach uruchomiłem 4 wątki w orthosie i jak widać po 2.5 h max temp. to 80C'. Dodam jeszcze że obudowę mam z wszystkich stron otwartą (sam szkielet). Tak po prostu zawsze miałem ponieważ strasznie buczała gdy była wprowadzona w drgania.

 

P.S. Jak więc widać Orthos jest sporo mniej wydajnym testerem niż LynX, jednak bardziej odzwierciedla on warunki użytkowe PC. Należy też dodać że LynX pobierał więcej V (1.448) do testu niż Orthos (1.440). Podczas Orthosa można było użytkować Internet i oglądać filmy bez żadnych przycięć podczas gdy testował się LynX - filmy się przycinały a strony otwierały się z opóźnieniem tak jak i exploracja folderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak więc widać Orthos jest sporo mniej wydajnym testerem niż LynX, jednak bardziej odzwierciedla on warunki użytkowe PC. Należy też dodać że LynX pobierał więcej V (1.448) do testu niż Orthos (1.440). Podczas Orthosa można było użytkować Internet i oglądać filmy bez żadnych przycięć podczas gdy testował się LynX - filmy się przycinały a strony otwierały się z opóźnieniem tak jak i exploracja folderów.

 

wystarczy dać w ustawieniach linx priorytet na below normal lub idle i po problemie z oglądaniem filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport z podkręcania i5 750 na MSI P55-GD65:

 

Na ile puściłeś pamięci? (częstotliwość, timingi, napięcie).

Przy BCLK 210-215 ile poustawiałeś VTT i inne napięcia "okołoprockowe"?

Ja przy 800rpm na wentylatorach Noctuy, przy 4GHz i 1.37V i Linxie mam 73-74stopnie, więc jeszcze mam pole do popisu teoretycznie, tyle że nawet BCLK 202 ustawić nie dało rady (nie wiem co robię źle, może się procek "skończył")...

 

P.S. Prime (wersja 4jajkowa) u mnie dawał temperatury ok.8stopni mniejsze niż Linx.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak więc widać Orthos jest sporo mniej wydajnym testerem niż LynX, jednak bardziej odzwierciedla on warunki użytkowe PC. Należy też dodać że LynX pobierał więcej V (1.448) do testu niż Orthos (1.440). Podczas Orthosa można było użytkować Internet i oglądać filmy bez żadnych przycięć podczas gdy testował się LynX - filmy się przycinały a strony otwierały się z opóźnieniem tak jak i exploracja folderów.

 

Ustaw w orthossie prio na 9 zamiast 1 i już nic na kompie nie zrobisz :wink: Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile puściłeś pamięci? (częstotliwość, timingi, napięcie).

Przy BCLK 210-215 ile poustawiałeś VTT i inne napięcia "okołoprockowe"?

Jeśli chodzi o ustawienia okołoprockowe to nie wiem czy nawet bez nich nie wystarczyło dla proca dać tylko większe V. Nie bawiłem się w głębsze ustawienia i dałem po prostu takie na zapas. VTT - 1.325, PLL 1.9, PCH 1.2, DRAM 1.55 (1720 - 7.8.7.24).

 

Postanowiłem jeszcze raz wybadać proca na 4400 i zapodałem na oko 1.512v i odpaliłem Lynxa. Przeszedł 1 test i tyle mu starczyło aby osiągnąć 93C' więc nie chciałem ryzykować i go wyłączyłem. BLCK ustawione na 220 więc jakoś nie chce mi się wierzyć że blokuje cię coś innego niż procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 800rpm na wentylatorach Noctuy, przy 4GHz i 1.37V i Linxie mam 73-74stopnie, więc jeszcze mam pole do popisu teoretycznie, tyle że nawet BCLK 202 ustawić nie dało rady (nie wiem co robię źle, może się procek "skończył")...

 

To bardzo możliwe, mój stabilny jest do 203MHz bclk! Max przy jakim się sys urchamia to 213. Linx wywali już po przekroczeniu 203 niezależnie od napięć, temperatur i taktowania całego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanko.

Tak za 2 tygodnie będę zmieniał płytę, proca i ram. I tu dylemat: Asus Maximus III Formula czy EVGA P55 FTW - ceny podobne.

Co bardziej polecacie - oczywiście będzie OC na maxa na 24/7 - miło jakby się nadawała również pod LN2.

Będę bardzo wdzięczny za uwagi i opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego samego wyboru dokonywałem i stanęło na Asusie :) m.in. możliwość podpięcia czujników temp od WC zdecydowała. I w ogóle pewnych rozwiązań Asusa by mi brakowało.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanko.

Tak za 2 tygodnie będę zmieniał płytę, proca i ram. I tu dylemat: Asus Maximus III Formula czy EVGA P55 FTW - ceny podobne.

Co bardziej polecacie - oczywiście będzie OC na maxa na 24/7 - miło jakby się nadawała również pod LN2.

Będę bardzo wdzięczny za uwagi i opinie.

Pozdrawiam

 

Wybierz tą która Ci bardziej podchodzi względem dodatków lub wyglądu :wink: Jak chcesz mieć wysokie oc to raczej zainwestuj w lepszego procka.

Ale chyba jednak asus lepiej wypada. Szkoda ze biostar niema mozliwości zejścia napięciami poniżej VID, bo też zacnie wygląda :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa jakich rozwiązań np?? No ja mam t-balancera więc czujki mam gdzie podpiąć.

oliwer dlaczego asus wypada lepiej według Ciebie? Zbieram jak najwięcej info bo to wydatek na latka raczej. No i druga rzecz chciałbym proca azotem potraktować więc miło jakby cold bug nie był kłopotem bez potrzeby lutowania po płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...