Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Red Dead Redemption

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie mogę się doczekać...

Fajnie, że reanimują martwy już (niestety) gatunek. Skoro Gun! był dla mnie grą prawie doskonałą, to na produkcji R* na bank się nie rozczaruję ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nowe screeny i pierwszy trailer są na oficjalnej stronce.

 

Zapowiada się rewelacja, choć grafika w trailerze wygląda jak jakieś upscalowane SD bez AA, mam nadzieję że tylko w trailerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet w westernie MUSI byc sekcja z minigunem zamontowanym na pociagu, no po prostu nie wierze...

 

............................................______ __

....................................,.-‘”...................``~.,

.............................,.-”...................................“-.,

.........................,/...............................................”:,

.....................,?........................... ...........................,

.................../.................................................. .........,}

................./.................................................. ....,:`^`..}

.............../.................................................. .,:”........./

..............?.....__............................ .............:`.........../

............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../

.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`..... ..._/

..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}

...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../

...,,,___.`~,......“~.,....................`..... }............../

............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”

............/.`~,......`-...................................../

.............`~.*-,.....................................|,./.....,__

,,_..........}.>-._...................................|........... ...`=~-,

.....`=~-,__......`,.................................

...................`=~-,,.,...............................

................................`:,,.............. .............`..............__

.....................................`=-,...................,%`>--==``

........................................_........ ..._,-%.......`

...................................,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet w westernie MUSI byc sekcja z minigunem zamontowanym na pociagu, no po prostu nie wierze...

Aj tam czepiasz się. Takie działka były znane już w drugiej połowie XIX wieku, a wg wiki akcja RDR dzieje się na początku wieku XX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No i dobrze. Gra zapowiada się rewelacyjnie, zdecydowanie bliżej jej do GUN niż do np. Call of Juarez. Grafika wymaga jeszcze troche dopicowania, szczególnie niektóre tekstury, a w kwestii aliasingu pewnie niestety nie wiele sie zmieni, ale cóż. I tak ogólnie zapowiada się bardzo ładnie wyglądająca gra.

 

Ciekawe czy będzie multiplayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho RDR>Alan Wake, jeżeli chodzi o maj i chyba również cały rok 2010 :)

I jeszcze pierwszy dodatek wprowadzi tryb kooperacji dla 2-4 graczy - jak dla mnie miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mowic czy lepszy czy nie lepszy, w koncu to zupelnie inne gatunki. Ale faktem jest, ze RDR moze miec mocny punkt przetargowy w postaci wspomnianego co-opa. Ciekawe tylko czy bedzie sie to ograniczac do wykonywania jakis bzdetow czy po prostu przechodzenie calych misji w teamie. Jak juz ktos dorwie sie do gry to niech zda relacje czy blizej jest do GTA czy do AC (domyslam sie, ze jednak do GTA skoro to R*, ale moze sie mile zaskocze?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Patrząc po gameplay-ach to zdecydowanie GTA, i jak dla mnie super. Zapełni to luke między epizodami a GTA V.

 

RDR to będzie gra absolutnie cudowna, powstaje od 4 lat, a robi ją przecież Rockstar, wprawdzie nie North lecz San Diego (z pomocą ludzi z North), ale oni też umieją robić gry.

 

Dla mnie to jest pierwszy kandydat od 2005 roku który może dorównać lub nawet przebić San Andreas, czyli najlepszą grę jaką w życiu grałem, a grałem w nią przez 3.5 roku z maleńkimi przerwami.

 

Filmiki z gameplay series oglądałem już nie wiem ile razy. Co jeden to lepszy. A screenshoty tak wymiatają że nie ma opcji by nie były photoshopowane, ale to standard u Rockstar.

 

W ostatnich filmikach do grafiki nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, jak na archaiczną moc konsol to gra wygląda miażdżąco, obawiam się jedynie o framerate, który w niektórych momentach jest dziwnie niski (np. we wnętrzach - sklep), nie wiem czy to tylko w filmikach, czy tak faktycznie będzie. W GTA IV są drastycznie spadki i to dość często, no ale zobaczymy.

 

 

 

Podsumowując to będzie to gra w którą wsiąknę na masakryczną ilość czasu, i do Fallout New Vegas możliwe że nie zagram w nic innego.

 

Rzadko jestem takim optymistą jesli chodzi o gry, ale skoro w mimo wszystko nie rewelacyjne GTA IV grałem kilkaset godzin, no to tutaj nie może być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale niektórzy już grają. Ja się za to zastanawiam co za wersję wybrać. Ciekawe jestem czy będzie różnica pomiędzy wersjami PS3 czy X360.Silnik to RAGE z tego co mi wiadomo. Czyli ten wykorzystany w GTA IV. Z tego co pamiętam GTA 4 w wersji na PS3 miała większe spadki FPS, ale ogólnie wersje niczym się nie różniły jeśli chodzi o grafikę. Po za tym, że ta i tak szału nie robiła w GTA 4. Cenowo też dość podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko framerate:

 

"First things first. Xbox 360 runs at full 720p (1280x720), whereas the PlayStation 3 code takes a 20 per cent hit, being natively rendered at 1152x640 before being software-upscaled"

 

Grand Theft Auto IV: PS3 vs. Xbox 360 Special Article - Page 2 | Eurogamer

 

Dla mnie nie ma dylematu- wszystkie multiplatformy kupuję na x360, na ps3 gram tylko w tytuły na wyłączność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gra już do mnie jedzie z UK, powinna być w piątek lub następny poniedziałek.

 

 

Po trailerach z gameplay series widać że poprawa względem GTA jest ogromna. Znajomy już grał (wiadomo jakim sposobem), nie uświadczył póki co żadnych dropów.

 

 

Na IGN jest video review, i tam jedyna wada to jakieś okazjonalne glitche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem sandboxów ale chyba wypróbuje ten tytuł. Może być fajny klimat, a jak dobry storyline dojdzie to się będzie można wkręcić ;)

GTA ostatnie męczyłem trochę na silę, na końcu już tylko taksówkami jeździłem bo mi się nie chciało po tym wielkim terenie podróżować. Chyba się już przejadło.

 

A jak MP wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pooglądaj oficjalne filmiki, są dwa o multi i sporo pokazują. Przede wszystkim free-roam powinien być fajny, bo można w nim samemu lub w grupach wykonywać te same czynności co w singlu, czyli np. polowanie, ściganie przestępców czy atakowanie kryjówek gangów itd. Będą też dodane konkretne misje co-op w czerwcu.

 

Multi to raczej także mocna strona tej gry, i jak dla mnie zapowiada się pozycja na setki godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj oficjalne filmiki, są dwa o multi i sporo pokazują. Przede wszystkim free-roam powinien być fajny, bo można w nim samemu lub w grupach wykonywać te same czynności co w singlu, czyli np. polowanie, ściganie przestępców czy atakowanie kryjówek gangów itd. Będą też dodane konkretne misje co-op w czerwcu.

 

Multi to raczej także mocna strona tej gry, i jak dla mnie zapowiada się pozycja na setki godzin.

 

Chyba sobie zrobię preordera. Można później zebrać ludzi z purepc i pogiercować razem na pewno wielu z nas zakupi tą gierkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dead Redemption Video Game, Review HD | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

 

9,5!

-------------

IGN - 9.7 / 10

NZGamer - 10 / 10

Edge - 9 / 10

1UP - A

PSM3 Magazine UK - 94 / 100

Eurogamer 8 / 10

Game Informer 9.75 / 10

Gamer.nl 100

Gamereactor Sweden 100

Eurogamer Spain 100

Boomtown 100

BigPond GameArena 100

DJuegos 93

IGN AU 98

Everyeye.it 97

Vandal Online 97

InsideGamer.nl 95

SpazioGames 91

Total Video Games 90

Gamekult 90

Games Radar (in-house) 90

Eurogamer Italy 90

-------------

 

OFFICIAL XBOX 360 & PLAYSTATION 3 RED DEAD REDEMPTION COMPARISON

RESOLUTION:

Xbox 360 - 720p native

PlayStation 3 - sub-HD (1152x640)

ANTI-ALIASING:

Xbox 360 - 2x multisampling anti-aliasing

PlayStation 3 - 2x quincunx anti-aliasing (with blur)

PERFORMANCE (FRAMERATE):

Xbox 360 - uncapped, 26-30FPS+ (minimal screen tearing, generally smoother FPS),

PlayStation 3 - v-synced, 26-30FPS (no screen tearing, some FPS hiccups), loading times are slightly quicker in-game

GRAPHICS:

Xbox 360 - smoother edges, cleaner looking textures (up-close), pop-in textures issues, texture rendering issues, post-processing effect dithers textures

PlayStation 3 - less pop-in textures, better texture streaming, better looking effects (explosions, weather, etc.), better lighting/shadows effects, better contrasting, some aliasing (jagginess) issues, bothersome blur on textures making textures look less detailed

Xbox 360 & PlayStation 3 - same draw distance, no freezing issues whatsoever, framerate tends to struggle during intense moments

*PlayStation 3 version requires a mandatory hard drive disk install whereas Xbox 360 version is optional

 

------------

 

Juz nie moge sie doczekac piatku, jak gierka wpadnie w moje lapki :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc standardowo... każda pozycja multiplatoformowa wygląda lepiej na xbox. Wersja PS3 po raz kolejny jest portem.

Czytałem już na innych portalach, że rzeczywiście na xbox ponoc wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...