Skocz do zawartości
OrtoN

Oploty

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, czy sama rurka termokurczliwa nadaję się do zastosowania jako oplot? Chciałbym nią owinąć przewody od obudowy (power, reset itd) i plecionki w tym miejscu w ogóle nie znajduję ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy sama rurka termokurczliwa nadaję się do zastosowania jako oplot? Chciałbym nią owinąć przewody od obudowy (power, reset itd) i plecionki w tym miejscu w ogóle nie znajduję ;]

ja tak robiłem i jak najbardziej się nadaje, ale przewód przez to robi się trochę sztywniejszy, ale i tak wiele to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy ma dostęp do oplotów firmy TECHFLEX (kolory czarny, żółty, czerwony, niebieski, turkusowy) (rozne rozmiary) ale bede zamawiał głownie oplot o srednicy (rozciągliwy od 3 do 6mm)

dowolne ilości

 

wszelkie pytania w tym cenowe, najlepiej na PW

 

jesli naruszylem regulamin, prosze usunąc posta

 

podr

 

edit cena 4-5zł metr (konkretną cene bede znał pod koniec tyg)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz bylo walkowane nieco wyzej...

tak ze jeszcze raz powtarzam:

- za krotkie

- nie ma wersji 8-8pin

- nie warto bawic sie w przerobki, po co kupowac cos, gdzie i tak musze wywalic kable i dac nowe, skoro taniej dalo by rade nabyc koncowki, lepiej zalozyc kable w nowe piny niz bawic sie w rozbieranie starych i zakladac na nie nowe kable...

 

Ja widze 3 opcje:

1. Dogadac sie z jakims sklepem, na przyklad qulingiem

2. Sciagnac z UK/DE takie przedluzki w wiekszej ilosci coby wyszlo taniej

3. Sciagnac z jakiejs hurtowni koncowki z pinami tez w wiekszej ilosci, bo niestety zwykle nie da sie 2-3 sztuk zamowic

 

co z tego że za krótkie? Lutownica+ troche kabla. 6pin można dorwać w taki sposób 6pin na 2x molex. Ja z niczego ( stara 20pin na 24pin przedłuzka troche cyny kabla i cięcia wtyczek zrobiłem 8pin na 8pin i 6pin na 6pin . )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego że za krótkie? Lutownica+ troche kabla. 6pin można dorwać w taki sposób 6pin na 2x molex. Ja z niczego ( stara 20pin na 24pin przedłuzka troche cyny kabla i cięcia wtyczek zrobiłem 8pin na 8pin i 6pin na 6pin . )

Ja nie mam ochoty bawic sie w takie wynalazki zwyczajnie.

Jesli juz wole kupic gole nie paprane i nie lutowane wtyczki i wlutowac sobie kable nowe.

Moze kiedys bym i bawil sie tak, jednak jak dla mnie w tej chwili nie ma to kompletnie zadnego sensu...

Wole sprawdzony produkt dobrej jakosci, niz kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak robiłem i jak najbardziej się nadaje, ale przewód przez to robi się trochę sztywniejszy, ale i tak wiele to nie przeszkadza.

A zostały Ci może jakieś zdjęcia? Zagrzewałeś je na początku i końcu, czy nie robiłeś tego w ogóle? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zostały Ci może jakieś zdjęcia? Zagrzewałeś je na początku i końcu, czy nie robiłeś tego w ogóle? ;>

niestety nie, a co do zgrzewania... to zgrzewałem cale :P jak lukniesz w fote z mojego WC do zasilacza, to kabel od wentyla podłączony do mobo jest właśnie w koszulce zgrzanej na całej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawiłem w koszulki ale nie zgrzewane ale idealnie dopasowane pod kablem - mniej sztywne i estetyczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

:P

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten przelacznik od czego ?

Podpiety pod PCB i przelacza miedzy wersja 1T a 1T+ icon_smile3.gif ?

:roll: Jawohl, mein Fuhrer!

 

edit:

zum na oplot:

Dołączona grafika

5mm na kablu antenowym:

Dołączona grafika

 

Hi res:

http://img.shackit.pl/main.php/d/162-1/Obraz+026.jpg

http://img.shackit.pl/main.php/d/167-1/Obraz+023.jpg

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś pomysł, gdzie dostać przedłużkę zasilania grafiki 6pin? Bo szukam od kilku dni, ale bezskutecznie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ma do sprzedania przedłużacze 6pin>6pin lub wie gdzie można kupic

TU można kupić. Jest to co prawda 6 na 8 ale jak się te 2 dodatkowe piny odetnie (tzn. kabel) to jest ok. U mnie działa. Tylko to krótkie dosyć jest ale druty można z czegoś dłuższego przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się dopłacić do oplotu Techflexa czy lepiej kupić plecionke za 1,5zł (Link). Koszt oplotu Techflexa to około 5zł za m. Czym tak na prawde ten oplot rożni się od tego oplotu za 1,5zł? Jest wykonany z lepszych materiałów? Miał ktoś w reku oplot za 1,5zł i oplot z Techflexa i może wypowiedzieć na temat tych oplotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techflexa niestety nie mialem, ale po oploty do tej firmy ktora dales w linku pewnie zakupie w tym tygodniu, z tym ze jeszcze musze ustalic ile jakiej srednicy mi potrzebne, mial bym je juz w zeszlym tygodniu, niestety dzwonilem i mimo ze byly na allegro to na miejscu w sklepie juz ich nie mieli i czekali na nowa dostawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki oplot kupujesz 3mm? Daj znać jak bedziesz go miał jak sie sprawuje bo za 5zł mogę mieć 3m tego oplotu za 1.50zł a tak bym miał za 5zł 1m Techflexu a robi troszke różnice jeśli chcesz cały zasilacz zrobić w oplotach.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są foty tego za 1,50zł czyli http://allegro.pl/item576456850_plecionka_...w_wa_od_ss.html 3 do 6mm

 

Dałem te foty abyś mój porównać z fotką Techflexu od Maniakalnego ;)

Jak porównuje fotki tego oplotu za 1,5zł i fotke oplotu Techflexa od Maniakalnego, to ten oplot za 1,5zł jest choćby taki grubszy i mniej elestaczny może to też być wina ze na fotce od Maniakalnego oplot Techflexa jest spłaszczony a twoim oplocie jest kabel. Jak wam się wydaje?

Hmmm no wiem, najlepiej by było kupić kilka m u Maniaka i tego oplotu za 1,5zł i po dotykać i sprawdzić. Tutaj płacić 10zł za wysyłke tam płacić 10zł za wysyłke jak by było ze w jednym sklepie oplot Techflexa i ten za 1,5zł można kupić to by nie było problemu a tak człowiek nie wie co kupić czy po łasic się na tańszy czy dołożyć pare zloty do droższego.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...