Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Ku wa co to za debil pisał? Wielki znawca który zaczął od Vietnama ( najgorszego BFa w historii no może po BC2). GC to jedna z gorszych stron o grach jakie znam.. chyba nawet przebijają onet.

 

Mnie beta wciągnęła na początku ale teraz już nie mam ochoty nawet tego włączać. Dzieci z konsolami będą zachwycone... mnóstwo unlocków, achievmentów, odznaczek. Ja podziękuję, gra jest dla niedzielnych graczy.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku wa co to za debil pisał? Wielki znawca który zaczął od Vietnama ( najgorszego BFa w historii no może po BC2). GC to jedna z gorszych stron o grach jakie znam.. chyba nawet przebijają onet.

++

 

Ale choć jestem fanem od lat, jedna rzecz mnie zawsze w BFach denerwowała - tryb conquest na dużych mapach. Chaotyczne ganianie od flagi do flagi, drużyny rozbiegające się po całej okolicy, wyjątkowo rozproszona, czasem nudna rozgrywka - można było przez ładnych kilka minut nie spotkać żywego ducha na niektórych mapach, zwłaszcza jeśli grało się "na piechotę", bo ktoś inny już zwinął ciężki sprzęt z bazy.

Rzeczywiście 'stary fan serii', sorry ale cała ta recenzja to jakiś bezkształtny bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Nie żebym pochwalał autora recenzji, ale to że komuś się gra nad wyraz podoba to nie znaczy że należy go mieszać z błotem.

Jak jesteś nauczycielem w szkole to oceniasz dzieciaka nie po tym czy mu się książka podobała czy nie tylko po tym jakich argumentów i jaką wiedzą się wykazał do potwierdzenia swoich tez. Ten człowiek który pisał tą "recenzję" chyba jeszcze matury nie zdał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś nauczycielem w szkole to oceniasz dzieciaka nie po tym czy mu się książka podobała czy nie tylko po tym jakich argumentów i jaką wiedzą się wykazał do potwierdzenia swoich tez. Ten człowiek który pisał tą "recenzję" chyba jeszcze matury nie zdał.

Tylko że to nie jest szkoła, gościu wyraził swoja opinie na temat gry i tyle to nie powód do mieszania go z błotem, gra mimo bugów wcale taka zła nie jest jak ją niektórzy tu opisują poza tym nazwa Battlefield jest własnością DICE/EA i mają prawo ją używać gdzie chcą, a jak się komuś nie podoba to trudno nikt nikogo do zakupu nie zmusza.

Trzeba się przystosować do tego, że nawet świetne gry typu BF2 będą spłycane dla jak największego zadowolenia ogółu ludzi, a to że paru maruderów będzie miało to za złe kogo do obchodzi ważne, że konsolowcy z całego świata łykną to w mln sztuk a na koncie EA pojawi się dodatkowe $$.

Akurat sądząc po ilościach osób grających w bete na PC, EA nie ma co się martwić o sprzedaż, a ja będę jedną z tych osób które to kupią bo jakby nie było gra mimo swoich niewątpliwych wad wciąga, a to akurat jest najważniejsze.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Tylko że to nie jest szkoła, gościu wyraził swoja opinie na temat gry i tyle to nie powód do mieszania go z błotem, gra mimo bugów wcale taka zła nie jest jak ją niektórzy tu opisują poza tym nazwa Battlefield jest własnością DICE/EA i mają prawo ją używać gdzie chcą, a jak się komuś nie podoba to trudno nikt nikogo do zakupu nie zmusza.

Trzeba się przystosować do tego, że nawet świetne gry typu BF2 będą spłycane dla jak największego zadowolenia ogółu ludzi, a to że paru maruderów będzie miało to za złe kogo do obchodzi ważne, że konsolowcy z całego świata łykną to w mln sztuk a na koncie EA pojawi się dodatkowe $$.

Akurat sądząc po ilościach osób grających w bete na PC, EA nie ma co się martwić o sprzedaż, a ja będę jedną z tych osób które to kupią bo jakby nie było gra mimo swoich niewątpliwych wad wciąga, a to akurat jest najważniejsze.

O szkole nie pisałem dosłownie. Wciąga ale po tym jak się człowiek przebudzi z tego zauroczenia to jednak gra zbyt dużo w sobie nie ma. A przynajmniej na dzisiejsze czasy nie oferuje niczego ponad konkurencję ( a 1942 jak wyszedł to zmiótł konkurencję).

 

To mam nadzieję, że mają głębsze gardło niż ostatnio bo póki co to Bad Company zaraz obok Vietnam'u to najgorzej sprzedający się Battlefield. BF 1942 około 5lmn sztuk a Bad Company lekko ponad 1mln na X0 i nawet nie milion na PS3. Do tego sukcesu jeszcze im dużo brakuje, pomijając fakt robienia gry by spełnić wizję twórców bo teraz spełnia się dziwną wizję marketingowca, że trzeba zrobić po jak najmniejszej linii oporu przyjemną gre dla wszystkich.

 

Nie mówię, że gra jest zła ale jak dla mnie to krok wstecz. Zobaczymy co pokaże pełna ale cudów się nie spodziewam. Minęło 10 lat, mamy mniejsze mapy, mniej graczy, mniej pojazdów, ale za to więcej unlocków i achievów. Nie tędy droga jak dla mnie.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie grałem w betke, w BC tylko demko na klocku (grało mi się bardzo fajnie) a w BF2 jakiś czas. Nie wiem czy BC2 to krok wstecz. Z tego co zauważyłem to w BF2 po czasach świetności najwięcej ludzi grało inflatry i ogólnie na mniejszych mapkach. W sumie panowie czego się spodziewaliście ? Ja jakoś nie mam pomysłu co by tu można nowego w tych "schemacie" wymyśleć. Jedynie poprawić grafikę chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolega ma racje. zmniejszenie map i ilośći graczy to duży błąd, z filmów wnioskuje ze stanowczo za duzy chaos na mapie jest.

 

 

Chciałbym wypróbować BF2 Betę, może ktoś jednak wspomoże kolegę kluczem? dziekuje z góry. (odpłacę się jeśli trzeba)

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axl2000, jeżeli chodzi o grę Battlefield 2 to bezproblemowo 99 -.-

rozchodzi sie o BC2 a nie o BF2...

 

No to może ktos udostępni koledze login i hasło do konta? za drobna opłatą?

Ta, juz kiedyś udostępniłem bo chciałem byc miły :) Koleś zmienił hasełko i konto opchnął za 100zł na allegro. Konto bodaj w TDU Beta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się gra podoba tylko muszą popracować nad optymalizacją. Generalnie chaos jest jak grają noobki, które siedzą na górkach ze snajperkami. Jak się zbierze trochę osób, które ogarniają na serwerze to gra nabiera rumieńców. Czekam jeszcze na tryb conquest. Co do mapy faktycznie nie jest rewelacyjna i mam nadzieję chyba jak wszyscy, że na innych mapach znajdzie się coś w stylu Karkanda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozchodzi sie o BC2 a nie o BF2...

 

 

 

Ta, juz kiedyś udostępniłem bo chciałem byc miły :) Koleś zmienił hasełko i konto opchnął za 100zł na allegro. Konto bodaj w TDU Beta :)

dobrze to zapłace, a więc ile?

 

Takie pytanie dla graczy, jest różnica między kartami ATi a Nvidia? tzn róznica w wydajności>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache i taktowanie owszem, ilość rdzeni nie. Przetestowałem różne kombinacje ilości rdzeni i taktowań i niestety przynajmniej na razie obsługiwane są tylko dwa wątki.

 

Nie sprawdzałem jeszcze tej opcji "+fullproc", ale wątpie żeby miała znaczenie w tym kontekście.

Jeśli faktycznie sam cache dał taki skok to było warto :) Teraz ta gra ma zupełnie inny wymiar - w końcu można w coś trafić bez zbędnego wku*wiania się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się trafi na beznadziejny skład, to nic dziwnego, że gra się do bani, a na mapie panuje chaos (kontrolowoany przez wroga). Z paroma znajomkami i nieznajomkami z mózgiem, można przejść tą mapkę w parę minut.

Jak jesteś nauczycielem w szkole to oceniasz dzieciaka nie po tym czy mu się książka podobała czy nie tylko po tym jakich argumentów i jaką wiedzą się wykazał do potwierdzenia swoich tez. Ten człowiek który pisał tą "recenzję" chyba jeszcze matury nie zdał.

Ot, trafił na swój ideał gry. Z drugiej strony - nie ma co oceniać całej gry za to, co jest tylko w becie - będzie conquest, mogą być większe mapy i gra będzie wyglądała inaczej.

Nie mówię, że gra jest zła ale jak dla mnie to krok wstecz. Zobaczymy co pokaże pełna ale cudów się nie spodziewam. Minęło 10 lat, mamy mniejsze mapy, mniej graczy, mniej pojazdów, ale za to więcej unlocków i achievów. Nie tędy droga jak dla mnie.

Zwróć uwagę na to jak rozwijał się BF2 - zablokowali squadjumping - a tu - zupełnie inaczej, nawet nie trzeba być dowódcą drużyny. Dodali tryb infantry - i, co ciekawe - sporo ludzi w to gra. Mniej graczy - no cóż, spory minus, ale jak ktoś gra zazwyczaj na serwerach 32-osobowych, to nawet nie zauważy różnicy. Gra nie jest bez wad (nawet pomijając fakt, że to beta) i jest stosunkowo łatwa. Jak ktoś chce czegoś trudniejszego, to niech zagra w ArmA 2 - 5km jazdy motorkiem, 1km na piechotę, żeby nikt nas nie usłyszał, 15min. analizy terenu i giniemy. Cisza, spokój, można zobaczyć wschód słońca, fajna grafa, troszeczkę większe mapki :lol2: jest leżenie, jest więcej graczy - mi tam się podoba, ale wolałbym też pograć w coś bardziej dynamicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku wa co to za debil pisał? Wielki znawca który zaczął od Vietnama ( najgorszego BFa w historii no może po BC2). GC to jedna z gorszych stron o grach jakie znam.. chyba nawet przebijają onet.

 

Mnie beta wciągnęła na początku ale teraz już nie mam ochoty nawet tego włączać. Dzieci z konsolami będą zachwycone... mnóstwo unlocków, achievmentów, odznaczek. Ja podziękuję, gra jest dla niedzielnych graczy.

A ty wielki hardkorowcu i wielki znawco BF'a od kiedy w niego grasz?

 

Niezły z ciebie frustrat jest - oceniać grę po becie z jedną mapą, gdzie spora część ludzi testujących to dzieciarna która rzuciła się na darmówkę.

 

Zapewniam cię, że taka sama bieda na początku była z demem Battlefielda 2 i betą BF2142.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jeszcze tej opcji "+fullproc", ale wątpie żeby miała znaczenie w tym kontekście.

U mnie na W7 nie da rady tego wpisać, system wywala, że skrót nieprawidłowy :( , a w przypadku, kiedy ustawiłem priorytet ręcznie to żadnego efektu w fps nie było.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Mógłby ktoś jeszcze wybadać sprawę AA na ATI? Bo wciąż nie jestem pewien ale mam wrażenie że x2 działa a cokolwiek innego się ustawi wtedy nie ma w ogóle.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Kolejno - AA x8, x4, x2, x1 ...wczesniej zwracalem szczegolna uwage na druty widoczne z gory mapy, dlatego myslalem, ze AA nie dziala... jak widac dziala, ale imho duzej roznicy nie ma

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris1981

 

W 99% zgadzam sie z twoimi odczuciami ,zrobili gre dla [ciach!]

albo dla dzieci , frag za fragiem ,Ci co lubia takie [ciach!] beda w siodmym niebie.

Powinno sie zakazac uzywania w nazwie Battlefield.

 

Pre-ordera nie wycofam bo daje tej niedorobce jeszcze szanse , najwyzej sie odsprzeda na ebay'u

 

Uff są jeszcze prawdziwi grcze na tym świecie, dzięki za poparcie. Ja zrobię podobnie jak Ty - dam grze szansę może jeszcze w przeciągu 2010 poprawią rozgrywkę a jak nie to E-bay/Allegro.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z AA tzn. mam tylko do wyboru x1, a już nie mogę patrzeć na te postrzępione krawędzie, próbowałem zmieniać w pliku config ale po odpaleniu gry dalej to samo :/ sprzęt z podpisu, sterowniki 196.34

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

A ty wielki hardkorowcu i wielki znawco BF'a od kiedy w niego grasz?

 

Niezły z ciebie frustrat jest - oceniać grę po becie z jedną mapą, gdzie spora część ludzi testujących to dzieciarna która rzuciła się na darmówkę.

 

Zapewniam cię, że taka sama bieda na początku była z demem Battlefielda 2 i betą BF2142.

Od BF 1942, miałem nawet SW w którym samoloty rakietowe dawały radę. I uspokój się wielki konsolowcu bo jak ja grałem na Atari 2600 to Ty jeszcze pewnie w podstawówce nie byłeś.

 

Miesiąc do premiery. Zmienią pewnie jeszcze wszystko tak jak w becie TDU ( ironia ). Hit boxy dalej są do niczego, strzelanie z automatów to jakaś loteria. Granaty hmm czemu łatwiej zabić kogoś smokiem niż normalnym granatem? No i te +50 za zabicie wroga czy +30 za marksman headshot mogłoby wyskakiwać gdzie indziej a nie na środku ekranu. Za dużo bajerów a za mało soczystego gameplayu. Walka o punkty czasem trwa bardzo krótko, wystarczy, że wparuje ktoś na quadzie, podstawi C4 i już nie rozbroisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak dla mnie każda kolejna część serii BF (z tych co wyszły na PC) jest słabsza od poprzedniej z małym wyjątkiem w postaci BF2 któremu niewiele zabrakło do bycia najlepszą częścią. Niestety stopień uproszczenia rozgrywki przeważa w nim nawet wprowadzone ulepszenia i nowości. W BC2 nadzieje dawała mi fizyka i modele zniszczeń sugerujące poważniejsze podejście do tematu. Grę wypróbuję choć nadzieja we mnie gaśnie. No cóż może z BF1943 (?) lub BF3 się uda i BF1942 znajdzie wreszcie godnego następce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, z tego co wyczytałem na OFICJALNEJ stronie(czy też blogu, nie pamietam) to jest to jedna z najstabilniejszych(ale jak zauwazyliscie nie dokonca, zwłaszcza w dniu wypuszczenia) wersji beta, którą wybrali z kilku do udostępnienia.

 

BETY juz nie będą poprawiać, to osobna bajka, chyba ze wyleci coś krytycznego co można załatać małym paczem, poprawki nanoszą bezposrednio w do buildu ktory będzie ostatecznie wydany w marcu, stąd ich apele, by wszystkie bugi zgłaszać...bo to ile sie tera wychwyci wplynie na to jak bedzie final wyglądać.

 

stąd - jesli już narzekacie, ze cos nie teges - zglaszac to i już

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze mi wyjasnic czym sie dokładnie różnią servery HARDCORE od normalnych w tej grze (podobno zostały juz uruchomione) ? Slyszalem o braku mapki i innym damage broni, ale moze ktos opisac to niceo dokladniej (jak mocno rozni sie damage itd) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze mi wyjasnic czym sie dokładnie różnią servery HARDCORE od normalnych w tej grze (podobno zostały juz uruchomione) ? Slyszalem o braku mapki i innym damage broni, ale moze ktos opisac to niceo dokladniej (jak mocno rozni sie damage itd) ?

Tryb hardcore podobnie jak w CoD'zie. Brak radaru / brak celownika / wieksza uszkodzenia broni (praktycznie od razu koles ginie), i na kazdym servie na jakim gralem hardcore server byl UNranked.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...