Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie leci druga sztuka dla sprawdzenia czy to czasami nie rozrzut w jakości.

Co ciekawe w tej recenzji jest MSI 470 i tu też trochę zamieszania bo popatrz na to z mojej byłej MSI

Osobiście też miałem problem z dociskiem, ale w dużej mierze to była win a GPU krzywego i minus podkładki po wewnętrznej stronie PCB.

 

Great card, especially with GELID ICY VISION making it nice and cool. Thx =) Buyer:

Member id akrianx

Jul-15-10 22:05

MSI GeForce GTX470 1280MB GDDR5 GTX 470 N470GTX

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej już nie ma, ale jeszcze ta jest Techplanet.pl - sklep internetowy, komputery, laptopy, aparaty cyfrowe, palmtopy, MP3, programy - najniższe ceny !!!

Rozmawiałem z obsługą sklepu, chcieli zamowic w hurtowni mi tego gtx480, ale już nie ma. To są okazje 1-2 szt których na hurtowni chcą sie szybko pozbyć.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabli jest masa ale nie chce mi się ich układać może kiedyś jak czas będzie :P

 

co do karty to jest to diabelska maszyna bo chyba w piekle nawet nie jest tak gorąco jak ta karta potrafi rozgrzać wszystko dookoła - najlepsza jest gorąca obudowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. no ladny wynik chaos w tym 3Dmark,ale chyba mam cos lepszego, jesli chodzi o 3Dmark Vantage, podam tylko specyfikacje kompa gdyz nie bardzo wiem jak robic foty z tapety itp i jak je tutaj umiescic, jakis czas tamu podawalem konfiguracje sprzetu 2 komputerow jakie mam, aktualnie zmodyfikowalem jeden z nich, kkNd pisales ostatnim razem ze do procka E 8500 nie ma za bardzo sensu dawac cos innego niz z polki GTX 465, poczytalem troche i sie dowiedzialem z kilku zrodel na ten temat i zlozylem cos jak na obecna oczywiscie chwile piekielnego.

 

Procesor Intel core i7 980X 32nm Gulftown

 

Plyta Glowna ASUS rampage III Extreme

 

RAM 12 GB KINGSTONE 2000MHZ

 

KARTA Graficzna Saphire 5970 TOXIC 4 GB

 

Karta dzwiekowa Creative X-Fi

 

Zasilacz Be Quiet 1200W

 

Obudowa Big Tower Cooler Master HAF 932

 

Dodam ze nie jestem jakims fanem jak juz pisalem wczeniej o ile pamiec mnie nie zawodzi kart ATI ale poki Geforce nie wystrzeli cos lepszego o tego co mam w kompie narazie bede sie nasycal widokiem i roznicami jesli beda one jakies widoczne obecnej karty w grach, ale nie ukrywam ze czekam niecierpliwie caly czas az wypusci cos Nvidia rodem z przyszlosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

@zaodrze

 

Testowałes jakąś gierkę z PhysX na pojedynczej karcie i z dedykowaną?

 

Planujesz sobie na stałe zostawić?

 

 

 

A swoją drogą mam jeszcze techniczne pytanie dotyczące właśnie dedykowanej karty do PhysX - jakie elementy GPU takiej karty sa wykorzystywane? Tylko "CUDA cores"? Nie ma problemów z synchronizacją/microstutteringiem jak w SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest sli , bo możesz tak łączyć karty na płycie bez sli. Ważne by karta do physx 8-16*pci-express , bo pomimo , że na wykresie to nie wyjdzie , możesz mieć ścinki jak zapodasz kartę na pci-express*4 i niżej. Na pewno z karty są wykorzystywane prócz sp także ropy i wiadomo pamięć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze jacys posiadacze 480tek na forum? Dołączona grafika zarzuccie jakimis testami kart pod obciazeniem przy tych masakrycznych temperaturach ;) Wszyscy zapowiadali, ze lata nie wytrzymaja, a jezeli teraz bedzie szlo pograc to chyba nic im nie zaszkodzi   :rolleyes:

 

000z, do tego kompa jest sens pakowac maksymalnie radka 5850, albo gf 465... aczkolwiek skok wzgledem 280tki bedzie mierny ;p jezeli chcesz kupic jakas mocniejsza grafe to wymien tez procesor na jakiegos kretliwego quada, bo plytke z tego co kojarze masz fajna ;)

 

 

Witam ponownie, podam tylko specyfikacje kompa gdyz nie bardzo wiem jak robic foty z tapety itp i jak je tutaj umiescic, jakis czas tamu podawalem konfiguracje sprzetu 2 komputerow jakie mam, aktualnie zmodyfikowalem jeden z nich, kkNd pisales ostatnim razem ze do procka E 8500 nie ma za bardzo sensu dawac cos innego niz z polki GTX 465, poczytalem troche i sie dowiedzialem z kilku zrodel na ten temat i zlozylem cos jak na obecna oczywiscie chwile piekielnego.

 

Procesor Intel core i7 980X 32nm Gulftown

 

Plyta Glowna ASUS rampage III Extreme

 

RAM 12 GB KINGSTONE 2000MHZ

 

KARTA Graficzna Saphire 5970 TOXIC 4 GB

 

Karta dzwiekowa Creative X-Fi

 

Zasilacz Be Quiet 1200W

 

Obudowa Big Tower Cooler Master HAF 932

 

Dodam ze nie jestem jakims fanem jak juz pisalem wczeniej o ile pamiec mnie nie zawodzi kart ATI ale poki Geforce nie wystrzeli cos lepszego o tego co mam w kompie narazie bede sie nasycal widokiem i roznicami jesli beda one jakies widoczne obecnej karty w grach, ale nie ukrywam ze czekam niecierpliwie caly czas az wypusci cos Nvidia rodem z przyszlosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze

 

Testowałes jakąś gierkę z PhysX na pojedynczej karcie i z dedykowaną?

 

Planujesz sobie na stałe zostawić?

 

 

narazie odpaliłem tylko mirror edge bo ta giera mi się cieła na samym gtx 280 z włączoną fizyką. teraz w tandemie nie mam zacięć, natomiast gdy fizyka jest ustawiona na 480 to potrafi się czasami mikoprzyciąć.

 

mam jeszcze sacred 2 musze ją zainstalować i napiszę...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale to nie jest sli , bo możesz tak łączyć karty na płycie bez sli. Ważne by karta do physx 8-16*pci-express , bo pomimo , że na wykresie to nie wyjdzie , możesz mieć ścinki jak zapodasz kartę na pci-express*4 i niżej. Na pewno z karty są wykorzystywane prócz sp także ropy i wiadomo pamięć :wink:

 

Ja wiem że to nie jest SLI, ale wykorzystywanie dwóch kart więc można powiedzieć że podobne działanie. Czemu więc w przypadku SLI wystepuje microstuttering? Nie można tego przerobić aby wykorzysytwać moc podobnie jak do PhysX? Choćby kosztem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sacred 2 na ustawieniach jak poniżej (z zainstalowanymi "elitarnymi" teksturami :lol2: ) działa całkiem przyzwoicie. obraz działa bardzo płynnie ale zdażają się momenty spadku fps ale nie jest to bezpośrednio związane z efektami fizyki, bardziej obstawiam że gtx480 się poprostu nie wyrabia.

 

w kwestii fizyki odniosłem subiektywne wrażenie że gra jako tako np na danej lokacji leci 50fps a efekty physx mają jakies 23-25fps. chodzi mi o latające liście, że "latając" nie mają takiej czystej super płynności, ale teraz sobie przypominam jak oglądałem filmiki na necie to im to też tak działało czyli taka uroda gry... bo w mirror tego nie zaobserwowałem.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nocnym graniu dostałem "opierdziel" od żony że ten mój komputer to już tak huczy że nie da się tv oglądać, dziecko w końcu obudzisz :P także no cóż pozostaje tylko zwodować tą kartę... kwestia stickera chyba raczej jest nie do ruszenia także pozostają stopery do uszu lub głośniej tv :lol2: wszystko sprowadza się do stwierdzenia że gtx280 miałbyć głośniejszy od 480 (tak niby pisali na necie) ale to wszystko nie prawda, 480 jest mega głośna przy graniu rozkręca się na ponad 4000 rpm a w idle ma 1650. gtx280 ma w idle 1400 a w obciążeniu tak góra 1800-2000 także różnica jest spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pograłem na otwartej budzie i nie było tak źle, ale dzisiaj też jest chłodniej i od razu karta nie weszła na swoje max obroty. udało mi się odkleić stickera :D bez jego zniszczenia - ledwo się trzymał prawdę mówiąc :P także temat zmiany chłodzenia karty stał się otwarty ;D jednakże ze względu na duże koszty budowy chłodzenia wodnego muszę je sobie narazie odpuścić. dodatkowo musiałbym zmienić budę na większą także koszty zaczynają rosnąć lawinowo :P

 

 

chciałbym przy okazji zweryfikować mojej poprzednie wypowiedzi w kwestii płynności gry w sacred 2. dzisiaj na świeżych oczach nie o 1:30 w nocy :lol2: widzę że wszystko ładnie działa i liście też latają ok :)

 

bc2 jest chyba kiepsko zoptymalizowana bo na wysokich ustawieniach roz 1920x1080 + 4xaa i 16af gra przy dużej zadymie traci płynność. będę teraz sobie testował ustawienia ale znając życie pewnie skończę na średnich z 16xaa+16xaf :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - Palit, dalej dostępny, wysłany dzisiaj za pobraniem do mnie, jutro będzie. Trza lepiej szukać :wink:

 

Podaj linka, a nie pisz, że trzeba lepiej poszukać. Sam się zastanawiam. 820 zł to za tyle można dostać GTX 460 1 GB. Chyba komuś się coś pomyliło. Cena tych 470 to ok 1200-1300 zł. W sklepie Imperium nie da się nawet tego dodać do koszyka. Towar chwilowo niedostępny.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...