Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Gigabyte GeForce GTX 480 and GTX 470 Graphics Cards: DirectX 11 Battlefield (page 8) - X-bit labs

 

Jak masz monitor Full HD a nie TV to masz jeszcze więcej pikseli.

 

Proca masz mocniejszego to może jednak źle nie będzie. Na stałe 60 FPS jednak bym nie liczył, ale komfortowo na pewno będzie.

 

 

A różnica fakt jest ogromna, ja bym chyba nie wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę w rękach palit gtx 480. zrobiłem fotki ale dopiero po pracy wieczorem je wrzucę gdyż w robocie mi blokują strony nie które w tym przypadku potrzebne :damage_wall::damage_wall:

 

wrażenia wizualne - karta jak karta... wyposażenie standardowe czyli instalation guide, płyta, kabel hdmi, przejście dvi-vga, kupon na just cause 2 i to tyle :P

 

karta oczywiście ma stickera z tyłu na śrubce ale to jest akurat standardowy manewr Palita, gtx 280 też mam tej firmy i sticker też jest. póki co nie zamierzam zmieniać chłodzenia bo i tak gram na słuchawkach a w idle mi szum nie przeszkadza ;)

 

EDIT:

 

godz. 23:34 :P

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

jest problem, karta na 99% jest zwalona. wiesza mi cały czas kompa, jak ją wyjmę i włożę samego gtx 280 wszystko gra, wsadzę 480 windows niechce się odpalić, niechce wejść do biosu bo się zwiesi tak losowo, udało mi się odpalić dwa razy mirror's edge żeby sprawdzić jak sobie dają rade razem 480 i 280 oczywiście parę minut grania zakończyło się zwiechą. próbowałem z podkręconym i nie podkręconym prockiem. próbowałem podnosić napięcia na cpu i jeżeli lekko podniosłem to udawało mi sie odpalić windowsa i uruchomić grę, ale od startu kompa to zwiechy miało jakieś 3-5min. także doradźcie co mam robić? jeżeli nic nie wskóram w poniedziałek oddam kartę na gwarancji...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolejnych godzinach kombinacji spakowałem kartę do pudła w poniedziałek oddaje ją na gwarancji fuck polska to taki dziadowski kraj że mi nie wymienią jej od ręki teraz pewnie będę czekać 3 tygodnie aż mi łaskawie ją oddadzą i niech jeszcze powiedzą że karta jest dobra :mur:

 

kartę kupiłem w komputroniku jakie macie doświadczenia z nimi jeżeli idzie o gwarancje? żeby nie było offtopicu to jak coś to proszę na priva...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam za bardzo gdzie sprawdzić znajomi maja raczej słabsze maszyny z drugiej strony myślalem otym ale zasilacz raczej daje rade, gtx 280 ciagnie chyba tyle samo co 480 moze minimalnie mniej. zasilacz jest przystosowany do sli ma 4 linie takie 8 pinowe do grafiki, dodatkowo komp zachowuje sie dokładnie tak samo jak jest sam gtx 480 i w tandemie z gtx 280.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery i zwisy w biosie? :blink:

 

Jak już Ci się uda ją odpalić to nie wywala Ci komunikatu we windzie o niewystarczającej mocy zasilacza (podobnie jest przy niepodłączeniu dodatkowego zasilania), albo niesprawności sterownika wyświetlania?

 

Odpalałeś już może w trybie awaryjnym ze zgodnością VGA?

Choć no jak masz zwisy w biosie to tu pewnie też będą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system nie jest winny dlatego że komp wiesza się już na poście biosa. zresztą mam zainstalowanego xp i to samo się dzieje wiesza się w trakcie uruchamiania.

ze sterownikami wczoraj walczyłem chyba ze 4h i doszedłem do tego że stery też nie są winne. windows nie pokazywał mi zadnych komunikatów o zasilaniu a wiem o czym mówisz bo już też takie widywałem u innych :P

 

dzisiaj rano udało mi się odpalić zimnego kompa z zimnym gtx 480, włączył się windows 7 udało się nawet sprawdzić temperaturę karta miała trochę ponad 50C w porównaniu do gtx 280 to raczej norma (gtx 280 ma tyle samo przy większej liczbie obrotów turbiny), kolejny krok to udało się odpalić giere i temp skoczyły do 80C (grałem jakieś 3-5min) wyłączyłem giere dałem uruchom ponownie i komp się zwiesił po restarcie na biosie. może pies jest pogrzebany w źle założonym chłodzeniu, ale przez to że jest sticker to nie ruszam tego.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery i zwisy w biosie? :blink:

 

Chcialem jak najszybciej nadrobic zaleglosci po przerwie w dostawie internetu przez co musialo mi to umknac. Ja na twoim miejscu dalbym karte do serwisu. A jesli wymienia na nowa i znow zaczna sie schody dopiero kombinowal dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

470gtx

 

stock wentyl 75% - 79stopni

 

s1+1x12cm - 69stopni

 

Z tym , tylko gpu smarowany jest czymś pasto-podobnym:D , także na normalnej paście realnie temperatury spadną min 5stopni.

 

Jak zmienię pastę to podam ostateczne temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał przecież Komputronik

 

No tak, jak pisałem posta nie było tej info. @zaodrze244 spróbuj może jeśli masz możliwość podbić napięcia w biosie dla PCI-E, ewentualnie inne nieznacznie dla testu. GTX480 jak bootuje ciągnie przez chwilę max z zasiłki i może Ci zbytnio napięcia siadają i wieszają kompa ...

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bequeiet twoj ma problem z 480gtx, sprawdz nim oddasz na serwis na innym zasilaczu, pamietam swego czasu mialem podobnie z taganem , na innym zasilaczu komputer działał normalnie, a na taganie nie chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej minimalnej mocy musiałby być zasilacz zastępczy żeby uciągnął mój zestaw, dodam jeszcze że mam 5 dysków ;)

 

Porzadna 600-ka wystarczy do proby.

Jak masz voltomierz to sie poodepnij pod pci-e przy karcie w czasie startu systemu.

Dodatkowe zasilanie podlanczaj z dwoch roznych galezi lini 12 volt.

Karta do konca wchodzi do slotu ?

Wszystkie styki na krawedzi sa czyste i nie uszkodzone ?

Poogladaj dokladnie plytke karty czy nie jest czasem urwany jakis element simd.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linie pci-e mam dedykowane

Dołączona grafika

 

 

karta wchodzi do końca, wszystkie styki są czyste nie uszkodzone, na płytce drukowanej nie wypatrzyłem braków, nie chce mi się wierzyć żeby to był winny zasilacz to jest za mocny egzemplarz, który powinien sobie radzić z takim zestawem bez niczego, w nim nawet wentyl w max obciążeniu nie kręci mi się szybciej niż 1200rpm, a max to chyba 1800

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam przejściówki z molexa na pci-e 8pin :/, próbowałem też w drugim pci-e i było to samo

 

karta uwalona, ale jeśli chodzi o komputronik to raczej mam dobre doświadczenie jeśli chodzi o gwarancje, idź do sklepu podgadaj że uwalona w momencie zakupu, może ci sciągną z centrali i w ciagu tygodnia dostaniesz nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że karta jest walnięta na 100%, dzisiaj byłem jeszcze u kumpla który ma C2D i zasilacz bequiet 650W (straight power czy jakoś tak inny niż mój ;) i była zwiecha po paru minutach, także karta poszła do komputronika. obiecali mi dzisiaj dać znać czy kartę mi wymienią na nową od razu czy pójdzie trybem normalnym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...