Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

widocznie to jakieś nooby którzy służą do nabijania ratio a do tego nygusy bo na pierwszym lepszym forum w temacie bf;bc2 jest opisany sposób konfiguracji, mało tego gdzieś nawet miałem pliczek który daje możliwość zaawansowanej konfiguracji bez własnoręcznego grzebania w pliku cfg, coż ale są tacy którzy sie boja sterowniki zmieniać bo coś sie popsuje, konsole niech sobie kupią hehe

 

Mam inne zdanie na ten temat. Większość użytkowników komputerów nie ma zielonego pojęcia o systemie operacyjnym i ich świadomość kończy się na skrótach na pulpicie. :lol: Chcą kliknąć w ikonkę gry i grać, na tym ich rola się kończy. Ty patrzysz z innej perspektywy, perspektywy użytkowników tego forum którzy jako tako mają pojęcie o grach, systemie itp. Niestety, ludzie z tego forum to jednak mały procent wszystkich "komputerowców".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest sedno sprawy.

 

Problem w tym, że karta jaką posiadamy wypadła nie najlepiej i w czymś musi być problem :wink: pzdr

 

w swoim fanatyzmie przerosłeś Sulaco, tyle że on chociaż stara się sensownie argumentować swoje racje i wyższość zielonego na czerwonym, ty już sięgnąłeś dna, o grach sieciowych ani społeczności graczy nie masz żadnego pojęcia (pewnie ci skilla brak ;)) wejdź na to forum Battlefield.pl - Strona o serii gier Battlefield i poczytaj trochę nawet dzieciaki pytają jak wyedytować cfg aby gra lepiej działała, masz solucje wszystko jasno opisane a zainteresowanie tematem całkiem duże, w grach sieciowych liczy się wydajność kosztem grafiki, mało tego jakbyś nie wyłączył rozmycia i HSAO to nawet w konfiguracji 3x gtx480 byś miał słabe wyniki w rozgrywce sieciowej bo te bajery fajnie wyglądają w rozgrywce single player ale w multi bardzo utrudniają rozgrywkę (edycja cfg konieczna jeśli nie chcesz obcinać jednocześnie innych detali), co do sterowników to też są stałym tematem na forach ludzie robią testy i instalują te na których gra najlepiej pracuje, na koniec zapewniam cię że gdybym miał problemy z grą w bc2 na 5870 to już dawno miałbym gtx480 i bardzo możliwe że kupie poprawioną wersję z 512cudami, chyba że ati błyśnie serią hd6xxx, póki co jestem zadowolony sterowniki z każdym wydaniem coraz lepsze, w swojej klasie cenowej 5870 jest bezkonkurencyjne a przewaga nvidi nie dziwi w końcu sporo droższa i nowsza konstrukcja
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fanatyzm? Przez dłuższą chwilę w wątku byłem zmuszony pisać o wydajności (niektórzy user'zy nie mogli przyjąć do swojej świadomości jaka jest prawda). Teraz jak okazuję się, że stosunkowo tańsza 470'tka dogania stosunkowo droższą 5870'tkę to jest płacz, że tester to "noob", bo nie wyedytował jakiegoś pliku :lol: Poczytaj siebie ptysiu i wtenczas rzucaj inwektywami :wink: pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fanatyzm? Przez dłuższą chwilę w wątku byłem zmuszony pisać o wydajności (niektórzy user'zy nie mogli przyjąć do swojej świadomości jaka jest prawda). Teraz jak okazuję się, że stosunkowo tańsza 470'tka dogania stosunkowo droższą 5870'tkę to jest płacz, że tester to "noob", bo nie wyedytował jakiegoś pliku :lol: Poczytaj siebie ptysiu i wtenczas rzucaj inwektywami :wink: pzdr

 

dla mnie żaden płacz kupiłem 5870 zaraz po premierze za 1300zł i jestem zadowolony z zakupu do dziś, o edycji pliku cfg nie pisze w kontekście wydajności (choć wyłączenie wspomnianych efektów daje zapewne kilka klatek) ale postrzegania przeciwników, po prostu granie po sieci z rozmyciem i zaawansowanym oświetleniem mija się z celem bo twoje k/d ratio będzie w granicach 0.3-0.4 a tym drużynie nie pomagasz (gra nastawiona na rozgrywkę drużynową), a fanatykiem nvidi jesteś i nic tego nie zmieni, ja szukam zawsze w miarę tanie i wydajne rozwiązanie czy się pomyliłem ?, chyba nie o czym świadczy liczba sprzedanych kart serii 58xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] granie po sieci z rozmyciem i zaawansowanym oświetleniem mija się z celem bo twoje k/d ratio będzie w granicach 0.3-0.4 [...]

 

Ja jak wyłączę rozmycie i zaawansowane oświetlenie to będę miał k/d w granicach 0.00001-0.00002, a jak włączę to k/d będę miał takie samo, bo [gluteus maximus] jestem a nie gracz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd! opcje nie grają ale juz od czasów kwaka :) gracze uzywali zoptymalizowanych konfigów (również na lanparty były dozwolone pewne modyfikacje), i wiem bo porównywałem z blurem grac nie idzie a i zaawansowane oświetlenie daje oczach że szok, dodatkowo moje upośledzenie rozróżniania barw (cześciowy daltonizm barwy podstawowe na trójkacie wilczka rozrózniam) daje tez swe znaki to tyle na temat gry w sieci

ps. strzelam sam a nie plik.cfg i raczej an94 lub mg36 ratio około 1.9.-2.0 w krzakach nie siedzę

dextor nie załamuj się jak zaczynałem to tez mnie siekli, kwestia obycia, ale jeśli nie masz doświadcenia w grach sieciowych to nie zabieraj głosu bo nie wiesz o co biega

co do wydajności to nie ulega dyskusji że gtx480 jest szybszy i nikt od nooba nie wyzywa Maxforcea bo rzetelnie przeprowadził testy, ale wkur..... posty takich kmiotów jak chem ali który nie miał w łapach 5870 czy 480 a robi wielkie porównania i unosi się jakby miał rozwolnienie, o jego wypowiedziach na temat gier multi juz nie wspomnę bo jego rozeznanie nikłe ale co tam niech mu się wydaje że jest ekspertem od wszystkiego, weź chłopie tego gtx280 idź z nim do wc może ci ulży (możesz smiało zgłosić moderowi tego posta i wyżalić swe smutki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie żaden płacz kupiłem 5870 zaraz po premierze za 1300zł i jestem zadowolony z zakupu do dziś, o edycji pliku cfg nie pisze w kontekście wydajności (choć wyłączenie wspomnianych efektów daje zapewne kilka klatek) ale postrzegania przeciwników, po prostu granie po sieci z rozmyciem i zaawansowanym oświetleniem mija się z celem bo twoje k/d ratio będzie w granicach 0.3-0.4 a tym drużynie nie pomagasz (gra nastawiona na rozgrywkę drużynową), a fanatykiem nvidi jesteś i nic tego nie zmieni, ja szukam zawsze w miarę tanie i wydajne rozwiązanie czy się pomyliłem ?, chyba nie o czym świadczy liczba sprzedanych kart serii 58xx

 

Nie ma co, zwięźle i na temat :D

 

(...)

co do wydajności to nie ulega dyskusji że gtx480 jest szybszy i nikt od nooba nie wyzywa Maxforcea bo rzetelnie przeprowadził testy, ale wkur..... posty takich kmiotów jak chem ali który nie miał w łapach 5870 czy 480 a robi wielkie porównania i unosi się jakby miał rozwolnienie, o jego wypowiedziach na temat gier multi juz nie wspomnę bo jego rozeznanie nikłe ale co tam niech mu się wydaje że jest ekspertem od wszystkiego, weź chłopie tego gtx280 idź z nim do wc może ci ulży (możesz smiało zgłosić moderowi tego posta i wyżalić swe smutki)

 

Och i już zwieracze puściły? Raz nikt nie pisze o 480'tce. Dwa jak rzetelnie przeprowadził testy to po co te bzdury o BC2? :wink:

 

BTW. I tak też uczyniłem, nie pozostawiłeś mi innego wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys Łagodniejszy ton wypowiedzi wskazany. Interweniował nie będę jednak proszę o bardziej przyjazne nastawienie. Spójrz w log i zobacz na czym bazowały poprzednie ostrzeżenia - nie dubluj błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Geforce z Gigabyte GTX 470 pokazuje temp. przy "stresie" ok 80-90 stopni(czytałem testy tego 470). Czy po miesiącu przy takiej temp. 90 stopni karta ta może ulec spaleniu, a potem kaput?

 

Panowie z Pclab uważają, że karta nie wytrzyma takiej temp, a natomiast Panowie z Benchmarka uważają, że to są normalne temperatury? Komu wierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Pclab uważają, że karta nie wytrzyma takiej temp, a natomiast Panowie z Benchmarka uważają, że to są normalne temperatury? Komu wierzyć?

 

Na PCL odpisały Ci dwie osoby i w obydwu przypadkach odpowiedź brzmiała "to jest normalna temperatura". Problem z czytaniem ze zrozumieniem?

Co do pytania - tak, to jest normalna temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

przemierzam się do zakupu gtx 480 i mam pytanie czy ktoś wie orientacyjnie kiedy ten mniejszny/nowszy proces technologiczny w którym mają wytarzać 480 będzie w sprzedaży?? bo nie ukrywam że niechce wtopić jak z zakupem gtx 280 gdzie w miesiąc od zakupu pokazały się gtx'y 285...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 póki co jakoś brak informacji o zdychających masowo gtx480 więc jeśli brak mocy to kupuj śmiało, z drugiej strony ta karta w 32nm z 512 cudami będzie naprawdę fajnym sprzętem, a gier wykorzystujących potencjał dx11 jak na lekarstwo więc na przeczekanie twój gtx280 nie jest zły a nawet bardzo dobry w między czasie pojawi sie jeszcze ati6xxx wiec wybór i ceny bedą lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm czyli nie ma co czekać :D

 

chciałbym kupić sobie gtx 480 bo ostatnio wciągnął mnie BC2 i trochę mnie denerwuje gtx280 bo nie wydala w full hd z wszystkim na maxa, musze ograniczać się do ustawień predefiniowanych wysokich żeby było w miarę płynnie - na oko gdzieś 30-35fps ;D ja musze mieć wsio na maxa minimum 60fps razem z 16xaa i 16xaf. ati odpada jak dla mnie brakuje tym kartom wydajności w polepszaczach obrazu 16xaa i 16xaf które ja musze mieć :D

 

edit. karta zamówiona ma być jutro B-)

gtx280 zostawiam do fizyki żeby poszaleć w mafii 2 :P i tutaj mam nadzieję że gtx 480 na zdławionym pcie do 8x da radę... ale to będę musiał sobie potestować jak będzie za słabo z gtx280 to trzeba będzie go pożegnać

 

teraz znalazłem że wg tego testu różnica w fullhd praktycznie jest nie zauważalna

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak sie siedzi w krzakach to zapewne widać ząbki na liściach patrząc przez lunetę.

 

 

A tak serio - Full HD i AAx16? Niektórym się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak nie pogra w fullhd i wszystkimi bajerami po sieci, póki co nie ma karty która by pociągła multiplayer w 1080p i załączonymi wszystkimi bajerami tak aby było super płynnie w każdej sytuacji, być może 2xgtx480 da radę w sli ale to pytanie raczej do Sulaco który zapewne taki zestaw posiada, pozostaje jeszcze kwestia rwania obrazu w sli (nie wiem czy nvidia rozwiązała problem ale takie coś występowało zarówno u zielonych jak i czerwonych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nudzi...

Co prawda daleko mi do full hd, bo mam zaledwie 1680/1050, ale bez aax16 nie podchodze nawet do crysisa.

Obraz jest sliczniutki pommimo 30 fps :-P

Bez wygladzania krawedzi nie da sie grac.

Zamiast grac wkurzam sie tylko jakie to wszystko brzydkie.

To takie ...hmmm... specyficzne postrzeganie wyswietlanej grafiki Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak, pisano je na maturze w tym roku.

 

 

A microstutteringu nie ma z włączonym Vsynciem i przy stałych 60 FPS. Pojedynczy GTX 480 tego w BC2 nie zapewni (chyba że wykręcimy w kosmos, i quada też), podwójny już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...